Bu sevginin bedeli bize çok ağır...

belki de kopma noktasına geldiniz artık.. Evliliğin ilk zamanlarından bu yana ne yazık ki sorununuz bitmemiş ki
Bütün bu tartışmalar, sorunlar onu sizden uzaklaştırmış olamaz mı? Her şeye vakıfım aldatmıyor demişsiniz, eğer onu göz hapsinde tutup her hareketini sorguluyorsanız bu bile uzaklaşmasına yetmiştir.. Bence biraz serbest bırakın siz de kafanızı dinleyin sakinleşince oturup konuşursunuz..

burda size saydıranların belki 3 te 1 i siz gibi aldatılıp affetmiştir ,burasına takılmayın...uzun süre olmayan cinsellik genelde doğum yapan kadınların başına gelen bir durum,ama sizin böyle bir gerekçenizde yok.o Aldattığı kadın şu an aynı yerde mi çalışıyor..Üzülmenizi istemem ama eşinizin münasebeti o kadınla kesilmemiş olabilir.

aldatılıp affetme kadının kendi tercihi, ama aldatılan bir kadının yine de eşim bana deli gibi aşık asla aldatmıyor eminim bundan demesi tuhaf.. ee aldatmış bir kere işte, nasıl emin olabiliyorsun hala asla aldatmaz eminim diyebiliyorsun? kendi adıma saydırdığım nokta bu. yoksa nasıl affedersin değil.

ve evet bence de adam şu anda aldatıyor, ama o kadınla ama başka kadınla...

Psikoloji öğrencisisiniz sanırım küçük bir tüyo vereyim :) Burada hepimiz tavsiyeler veriyoruz zaten burada kimseye psikologluk taslayamayız ama konu sahibinin yaşadığı olaya normal demeyin. Danışan görmeye başladığınızda aldatılmış bir danışana da sakın yaşadığınız bu aşk duygusu normal demeyin çünkü bu sefer aldatma olayını küçültmüş olursunuz. Bizim amacımız böyle durumlarda sağlıklı ilişki kurmak konusunda yol göstermek olmalı, çift terapilerinde aldatma durumlarında özel bir model uygulanıyor. "Konu sahibi çok aşık olmuş, normal bu" derseniz kötü bir yönlendirme olur. :) Zaten ileride eğitimlerinizde ve süpervizyonlarınızda bunu göreceksiniz de ben de minik bir tüyo vermek istedim. Sevgiler. :)

Yorumları sayfa sayfa okuyarak geliyordum ki bu yorumunuza cevap vermeden geçemedim.
Bu sene itibariyle tam 27 yıllık evliyim. Buradaki çoğu kişinin yaşından daha fazladır evliliğim.
Aldatıldım mı? Bilmiyorum. Yakalamadım. Şüphelenmedim.
Ama aldatılmış olma ihtimalim %50.
Şu gün, şu saatte aldatıldığımı öğrensem ne yaparım biliyor musunuz?
Kendime olan saygımdan eşime tek laf söylemeden bilgisayarda boşanma dilekçemi yazar, taksiye atlar adliyeye gider dilekçemi verir, davamı açar, eve gidip eşimin valizini toplayıp kapının önüne koyar ve kapının kilidini değiştirdim.
Ciddi söylüyorum. Bunca yıllık emek demek, çoluk çocuk demem. Aldatılmayı ben gururuma yedirmem.
Birde şöyle düşünün, aynı şeyi siz eşinize yapsaydınız birde üstüne utanmadan eşinizi aldattığınız o kişiyle eşinizin arkadaş olmasını talep etseydiniz, eşiniz ne yapardı?
Hemmmmeeennn söylüyorum, siz daha ağzınızı bile açmaya fırsat bulmadan tekmeyi yerdiniz.
Aldatılmak ve şiddet, boşanma nedenidir. Asla affedilmemesi gereken olaylardır. Affederseniz bir sonrakilere hazırlık yapmış olursunuz.

Merhaba astoria değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ancak konu sahibinin bir önceki mesajına bakarsanız "ben yüzde yüz aldatmıyor demiyorum" yazmış. İlk yazdığında bunu net bir şekilde yazmış evet ancak yorumlar ilerledikçe zaten kendisinin de daha esnek bi tavır aldığını görmüşsünüzdür. Şu noktadan sonra da hala kendisine yüklenip, "sen nasıl buna büyük bir aşk dersin" veya "aldatılıyorsun" gibi diretmelere gerek yok bence. Herkes fikrini belirtti ve konu sahibi de gayet ılımlı yaklaşmaya başladığı halde bu denli üstüne gidilmesi dikkatimi çekti. Burda sadece dertleşiyoruz insanlarla, o yüzden bölümümü bunların dışında tutuyorum çoğu zaman. Annem aldatıldığı için büyük bir depresyon yaşadı ve bunun sonucunda intihar etti. O yüzden öyle yüksekten yüksekten bakıp, büyük laflar ederek, kesin boşanırım, asla affetmem gibi karşı tarafa gurursuzmuş gibi hissettirecek söylemlerden kaçınmak gerek. Herkesin yapısı farklıdır, kabullenme süreci farklıdır, kişiliği farklıdır.. insanlara saygı duymak gerekiyor, zaman tanımak gerekiyor. Hiçbirşey annemin canından değerli değildi. Bu denli hayat memat meselesi haline getirilmesin bu durumlar. Ne küçültelim ne de büyültelim. Olduğu gibi görelim yeter. Bu nedenle de Hiçkimseye hırçın ve dayatmacı yorumlarda bulunulmasına göz yumamıyorum. Bazen insanların ihtiyacı olan tek şey şefkatlice ve sakince ona içinde bulunduğu durumun anlatılmasıdır. Bunun yolu "adam seni aldatmış işte önceden de daha ne aşkından bahsediyorsun" demek değildir. Biraz empati, biraz nezaket diyorum, burda sadece dertleşiyoruz.

Son düzenleme:

O konuda haklısınız elbette. Buradaki bazı kadınlar ağır tepkiler verebiliyor. Sizin de empatik bir duyguyla yazdığınıza eminim. Anneniz için çok çok üzüldüm. Hassasiyetiniz daha da anlam kazandı şu an benim için. Benim tavsiyem sırf bu konu için değil genel olarak normalleştirme üzerineydi. İlk klinik görüşmemde bir davranışı normalleştirdiğim için hocamdan baya azar işitmiştim, sizler aynı hataya düşmeyin istiyorum. :) Benim danışanım ergendi mesela, babasıyla ilişkisinin kötü olduğundan bahsetmişti. Ben de "Bu yaşlar ebeveynlerle çatışmanın yoğun olduğu zamanlar, normaldir" demiştim. Hocam puan kırmıştı, babasıyla ilişkisini tam anlamadan normalleştirdiğim için. Burada da hanımefendinin durumunu sadece anlattığı kadarıyla bildiğimizden mesela eşini dinlemediğimiz için, aldatma durumunu detaylı bilmediğimiz için hemen duygusunu normal bulmak onu yanlış yönlendirebilir. Duygular katmanlıdır çünkü, iç içe geçer. Kalbinizi kırmak ya da yanlış anlamanızı istemem, ileride işinize yarayacak bir tüyo olduğunu düşündüm. Başarılar diliyorum şimdiden. :)

Son düzenleme:

Demek istediğinizi çok iyi anladım, haklısınız bunu aklımda bulunduracağım mutlaka. Hassasiyetiniz için teşekkür ederim, sevgiler:)

Sisyphe inan seni tanımayı isterdim beni anlamışsın helal olsun. Anlaşılmak ne güzel bir duygu :)

parkbyull hayır aynı yerde değiller kendisi evli başka şehirde.Eşim de iş değiştirdi.

xpreiaZ

"eşim bana deli gibi aşık asla aldatmıyor" bu cümle bana ait değil.Bu iddialı cümleleri konuşmalarımdan sen çıkarmış olabilirsn.Kesinlikle aldatmaz demiyorum.Ama gayet yapışık ikiz gibi yaşıyoruz nerede ne zaman aldatacak? neyse siz yapmak isteyen her yerde yapar uyanık ol gibi cevaplar verirsiniz.

Genel konuşmak istiyorum.Yargılandığım konu aslında açık net ve sizin gibi olmam.Siz olsanız bir kere aldatılan yine yapar asla affetmezdim.8 ay cinsellik olmasa affetmezdim cümleleriyle beni farklı tutuyorsunuz.Eşime 2.şans verip güzel bir sayfa açabileceğime olan inancımı belki çocukça belki de karşılıksız saçma buluyorsunuz.Fakat bu şansı verdim ve vermeye devam ediyorum.Kararımı alırken arkasında durabileceğimi düşünerek verdim.Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Bu konuyu açarken benim gibi yaşayan başına biraz olsun benzer şeyler yaşayanlarla dertleşmek ve benim açımdan bakabilecek birileriyle konuşmak için girmiştim.Ama kendimi ifade etmekten başka bir şey yapamadım bu platformda.Benim de bir hayat tecrübem,inancım,hislerim ve aklım var.Dua ederken benim için neyse hayırlısı o olsun derim hep.Bi konuda ısrar etmiyorum.Aldatıldığım da gel ne olursan ol gel demedim.Yaşadığım sürecin sonunda bu noktaya geldim. Allah kimseyi yaşamak zorunda kalmam umarım dediği bir şeyle sınamasın.Olmaz denilen oluyor.Allah kimseyi sınamasın.

tekrar söylüyorum benim takıldığım nokta aldatılmışsın "nasıl affedersin" değil. evlilikte aldatılmadım yada aldatıldım ama haberim olmadı, şu an için bana asla bunun şansı olmaz gibi geliyor ama yaşamadan vereceğim tepkinin doğruluğundan emin olamıyorum, ki umarım yaşamam, kimse yaşamaz.

8 aydır birlikte olmama kısmını anlayamıyorum, aldatılmış affetmişsin tamam ama unutulmaz işte bu, 8 aydır ilişki olmayıp "benim libidom beynimde" gibi bir açıklama aldatılıp affettikten sonra beni tatmin etmezdi. eşin nasıl bir insan sen bilirsin. çok üzgün yaptığına çok pişman diyorsun , eğer gerçekten böyleyse belki depresyona girmiştir. ama arada gayet mutlu mesut geçirdiğiniz 1-2 senelik zaman dilimi var. o zaman girmedi depresyona şimdi mi girdi , bu da bir soru işareti. adamın sicili bozuk olunca yeniden aldatıyor olmasın diye akla geliyor.

ama aldatmıyor da olsa 8 ay boyunca ilişki olmaması, adamın da bende sorun yok ne doktoru diye vereceği tepki de tek başına yeterli boşanmayı ciddi ciddi masaya yatırmak için.

ayrıca aldatılmayı da 8 aydır ilişki olmamasını da normalleştirmeye çalışma, etrafımda 1 senedir ilişkiye girmeyen var, herkes aldatılıyor affediyor vs diyerek... aldatılmak da normal değil, 8 ay boyunca cinsel hayatı kapatmak da..

Ben normalleştirmiyorum ki aksine diyorm ki benim gibi yaşayan benim gibi bakan biriyle dertleşmek için konuyu açtım. Doğruyu söylüyorum psikiyatrilere psikologlar da en güncel konu bu evlilikler arasında evliler sevişmiyor. Gerçeği söylüyorum benim durumumu normalleştirmek için söylemiyorum.Ama asla normal değil nedenlerini arıyorum.Onu da haklı görmüyorum.Çözüm bulmaya çalışıyorum.

Ama bu platforma bu konuyu açtığım için çok pişmanım.50 kişinin 5 tanesinden olay neymiş durum ne diyen ilgili bir tepki aldım.İnanılmaz suçlandım.Hislerimi yumuşak uslupla söyleyince ne hallere soktunuz.Bende bunu anlamıyorum.Ben ne söyledim bu kadar diye düşünüyorum.Kelimelerimi dikkat ederek kullanıyorum burada.Eşime "Allah belasını versin nefret ediyorum neden böyle yapıyor boşayacağım "diye konuşsam "işte bu harika olması gereken bu işte "diyeceksiniz.Olması gereken sizce bu.Bence değil.Bunu anlamadınız.

Zannediyormusun ki seninle burda yazışırken ki sakinliğimi koruyorum.Ok sevişmiyorsa ne yapalım demiyorum soruyorum irdeliyorum neden diyorum.Çok bağırdım çağırdım ama kendimi çok heder etmenin de manası yok.Hastalıklara kaldım.Kendime ettim.İçimize kapandık.Gerek yok.Tiksiniyorum kendimden ve ondan böyle yapınca.Kin ve nefret beni uçuruma sürüklüyor.Zamana bıraktım.Allah hayırlısını versin.

Son düzenleme:

boşanmayı düşünüyor musun peki? eşinle konuşmuşsun olmamış, bağırıp çağırmışsın olmamış, doktora gidelim demişsin olmamış. sorun olduğunu bile kabul etmiyor ki çözüme gitsin. yani 8 ay sence nasıl bir süre? yada ne kadar daha bekleyeceksin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…