Bu Sefer Hamilemiyim ?

cool1983

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2009
1.191
146
Günaydın arkadaşlar, aklıma takılan birşeyi sizlere sormak istedim.En son 26 Mayıs'ta regl oldum, son iki gündür gebelik testi yapıyorum ve çok silikte olsa 2. çizgi beliriyor.Ancak karnımda her an regl olacakmışım gibi ara sıra giren ağrılar var.

Şubat ayında da aynı bu belirtiler olmuştu, 2. çizgi silikti ve yine bu şekilde ağrı vardı, muayene olduğumda gebelik olduğu söylendi ancak 2 gün sonra kanamam başladı ve kimyasal gebelik olduğunu öğrendik.

Bu seferde böyle sonuçlanacak diye çok korkuyorum.Bu aşamada kullanmam gereken bir ilaç var mı? Birde hamile kalanlarda da bu şekilde silik çizgi ve/veya karında ağrı oluştu mu?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Günaydın arkadaşlar, aklıma takılan birşeyi sizlere sormak istedim.En son 26 Mayıs'ta regl oldum, son iki gündür gebelik testi yapıyorum ve çok silikte olsa 2. çizgi beliriyor.Ancak karnımda her an regl olacakmışım gibi ara sıra giren ağrılar var.

Şubat ayında da aynı bu belirtiler olmuştu, 2. çizgi silikti ve yine bu şekilde ağrı vardı, muayene olduğumda gebelik olduğu söylendi ancak 2 gün sonra kanamam başladı ve kimyasal gebelik olduğunu öğrendik.

Bu seferde böyle sonuçlanacak diye çok korkuyorum.Bu aşamada kullanmam gereken bir ilaç var mı? Birde hamile kalanlarda da bu şekilde silik çizgi ve/veya karında ağrı oluştu mu?

Gunaydın ;cumartesı ya da pazar regl olman lazımdı,eğer olmadıysan kan testı yaptırmalısın dr sana nasıl bır ılac kullanabıleceğine dair bılgı verır..Hamilelerde de karın ağrısı regl olacak gibi oluyormus.Korkuyorsan bence acılen dr gıtmelısın

Bende oldu adet sancilari. Hem de cok fazla. Doktorum bu sancilar esnasinda bebegin yerlestigini, yerlesme sancisi oldugunu soyledi.

Hayirlisi insallah :)

Bende oldu adet sancilari. Hem de cok fazla. Doktorum bu sancilar esnasinda bebegin yerlestigini, yerlesme sancisi oldugunu soyledi.

Hayirlisi insallah :)

İnşallah bu sefer boş yere umutlanıp sonra üzülmem.Geçen sefer kendi kendime 1 hafta gecikmeden test yapmıcam bir daha demiştim ama yine dayanamayıp reglime 3 günü kala başladım yapmaya.Silik çizgiyi görünce tam gülümserken aklıma kimyasal gebeliğim geldi ve hemen umutlanmayı bıraktım.

İnşallah bu sefer bebek vardır ve sağlam yerleşiyordur :KK1:

İnşallah bu sefer boş yere umutlanıp sonra üzülmem.Geçen sefer kendi kendime 1 hafta gecikmeden test yapmıcam bir daha demiştim ama yine dayanamayıp reglime 3 günü kala başladım yapmaya.Silik çizgiyi görünce tam gülümserken aklıma kimyasal gebeliğim geldi ve hemen umutlanmayı bıraktım.

İnşallah bu sefer bebek vardır ve sağlam yerleşiyordur :KK1:

Bence oyledir. Benim adetim 1 gun geciktiginde yaptim 2.cizgi silik degildi ama asiri net de degildi. Ogrendigimde 4+5 ti.

Sabirli olabileceksen bekle zira bende sabirin s si yok :KK53:

Bence oyledir. Benim adetim 1 gun geciktiginde yaptim 2.cizgi silik degildi ama asiri net de degildi. Ogrendigimde 4+5 ti.

Sabirli olabileceksen bekle zira bende sabirin s si yok :KK53:

Sabır bende de hiç yok ama geçen seferki acı tecrübe beni biraz yavaşlatıyor.Sonra kendimi komik duruma düşmüş hissediyorum hemen heveslenip, boşa çıkması :KK1:

Eşim benden sabırsız, onu da zor frenliyorum.Kan testi için 1-2 gün daha bekleyeyim diyorum, tabi inşallah bu 2 günse regl olmam :18:

Sabır bende de hiç yok ama geçen seferki acı tecrübe beni biraz yavaşlatıyor.Sonra kendimi komik duruma düşmüş hissediyorum hemen heveslenip, boşa çıkması :KK1:

Eşim benden sabırsız, onu da zor frenliyorum.Kan testi için 1-2 gün daha bekleyeyim diyorum, tabi inşallah bu 2 günse regl olmam :18:

Aslinda en guzeli beklemek. Bekledigin zaman kan degerin de yukselecegi icin daha iyi olur. Haberi paylasmayi unutma ama :KK66:

Kızlar uzun zamandır burayı takip ediyorum en sonunda yazmaya karar verdim.
Ben yaklaşık 1 yıllık evliyim. Başlarda eşim korunuyordu ama 5 ay önce korunmayı bıraktık ve bebiş istiyoruz. Yaklaşık 5 senedir hiperprolaktin tedavisi görüyorum. Doktorum prolaktini düşürmeden kesinlikle hamile kalamayacağımı söyledi. Devamlı ilaç kullanıyorum. Her ay hüsranla bitiyordu. Fakat bu ay regl olmam gereken zamandan 2 gün önce siyah lekelenmeler oldu. İdrar testi yaptım negatif çıktı. Sonra doktora gittim yerleşme lekesi olabilir dedi kan testi yaptırdım sonuç yine negatif:KK43: 0.40 çıktı :KK43: Şuanda regl dönemimden yaklaşık 9 gün geçti fakat hala regl olmadım. Prolaktik testi yaptırdım ve prolaktinim tamamen düşmüş :) Lekelenmelerim sadece 2 gün sürdü ve kesildi. Test yaptırmak için kendimi zor tutuyorum :KK43: sizce yapmalımıyım?

ben adet tarihimden 3 gün önce idrarde öğrendim aynı senin gibi ikinci çizgi silik pembe çıkmıştı. sonra hastahanede kan testi yaptım hamilesin dediler ama değerlerim daha adetimi geçmediği için düşüktü.bir kan testi yaptır derim ben :KK66: büyül ihtimal vardır gebelik boşuna pembeleşmez o çizgiler:KK1:

ben adet tarihimden 3 gün önce idrarde öğrendim aynı senin gibi ikinci çizgi silik pembe çıkmıştı. sonra hastahanede kan testi yaptım hamilesin dediler ama değerlerim daha adetimi geçmediği için düşüktü.bir kan testi yaptır derim ben :KK66: büyül ihtimal vardır gebelik boşuna pembeleşmez o çizgiler:KK1:

Reglim duzensiz oldugu icin kac gun gecikti bilemiyorum, en son 26 mayisti, bir onceki ise 27 nisandi.

İnsallah hep pembe kalir 2. Cizgi, giderek koyulassin mumkunse :)

Benim de son adetim 24 mayıstı.Bende hala bekliyorum.Ara ara adet sancılarım oluyor.İşte geldi diye tuvalete gidiyorum.Ne gelen var ne giden.İnşş bebişlerimiz vardır :KK43:
.

Benim de son adetim 24 mayıstı.Bende hala bekliyorum.Ara ara adet sancılarım oluyor.İşte geldi diye tuvalete gidiyorum.Ne gelen var ne giden.İnşş bebişlerimiz vardır :KK43:
.

Seni çok iyi anlıyorum, ben de aynı şekilde bir panik gidiyorum hemen, sonra derin bi ohh çekiyorum :) İnşallah bu ay ikimiz içinde hayırlı haber gelir

Seni çok iyi anlıyorum, ben de aynı şekilde bir panik gidiyorum hemen, sonra derin bi ohh çekiyorum :) İnşallah bu ay ikimiz içinde hayırlı haber gelir

inş yaaa..Sabahtan beri tedirgin tedirgin bekliyorum.Test yapmak istemiyorum..Sonu hüsran oluyor...Oyüzden bekleyeceğim...Durup durup ağlayasım geliyorr.Dün akşam çok komik ama eşimle tv izlerken bir adam eşine gül getirdi.Eşime sende bana her pazar gül alsana :) hiç almıyorsun dedim.Eşim her pazar olmaz deyince başladım ağlamaya...Bugünde ota böceğe ağlıyorum..iyice sıyırdımmm galiba...

inş yaaa..Sabahtan beri tedirgin tedirgin bekliyorum.Test yapmak istemiyorum..Sonu hüsran oluyor...Oyüzden bekleyeceğim...Durup durup ağlayasım geliyorr.Dün akşam çok komik ama eşimle tv izlerken bir adam eşine gül getirdi.Eşime sende bana her pazar gül alsana :) hiç almıyorsun dedim.Eşim her pazar olmaz deyince başladım ağlamaya...Bugünde ota böceğe ağlıyorum..iyice sıyırdımmm galiba...

Hafta sonu ben de öyleydim :KK1: Ama bu şekilde düşünüp de kendimi iyice inandırıp umutlanmak istemiorum...Dua edip beklemekten başka yapılacak bir şey yok...

İyi haberlerini bekliyorum canım, ama sen yine de evde yapılan testlerden yap istersen

kızlar merhaba, benimde bir sorum olacak..bizde 4 aydır korunmuyoruz,
son adet tarihim 25 mayıs, ondan önceki ayda 25 nisanda olmuştum, ama günlerde 2 gün kayabiliyor, normal şartlarda dün adet görmeliydim ama olmadım, havalardan falanda kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum, çünkü 4 aydır başarız oldu, çok stres yapmak istemiyorum, bir kere daha gecikmişti, kan testi yaptırdım 0.01 çıkmıştı sonraki gün adet olmuştum, vücutta stres yapıp rahatlayınca adet olmak kolaylaşıyor sanırım.. ama bu ay çok kasmamaya çalıştım kendimi, tabi kafamın bir kenarında var hamilelik.. sizce test yapmak için erken mi yani hiç belirtimde yok, önceki aylarda daha çok belirtim oluyordu bu ay hiçbirşey yok, sadece ufak ufak kasıklarımda ağrı oluyor o kadar, cevaplarınızı bekliyorum. teşekkürler..:KK49:

son adet tarihim 25 mayıs, ondan önceki ayda 25 nisanda olmuştum, ama günlerde 2 gün kayabiliyor, normal şartlarda dün adet görmeliydim ama olmadım, havalardan falanda kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum, çünkü 4 aydır başarız oldu, çok stres yapmak istemiyorum, bir kere daha gecikmişti, kan testi yaptırdım 0.01 çıkmıştı sonraki gün adet olmuştum, vücutta stres yapıp rahatlayınca adet olmak kolaylaşıyor sanırım.. ama bu ay çok kasmamaya çalıştım kendimi, tabi kafamın bir kenarında var hamilelik.. sizce test yapmak için erken mi yani hiç belirtimde yok, önceki aylarda daha çok belirtim oluyordu bu ay hiçbirşey yok, sadece ufak ufak kasıklarımda ağrı oluyor o kadar, cevaplarınızı bekliyorum. teşekkürler..

son adet tarihim 25 mayıs, ondan önceki ayda 25 nisanda olmuştum, ama günlerde 2 gün kayabiliyor, normal şartlarda dün adet görmeliydim ama olmadım, havalardan falanda kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum, çünkü 4 aydır başarız oldu, çok stres yapmak istemiyorum, bir kere daha gecikmişti, kan testi yaptırdım 0.01 çıkmıştı sonraki gün adet olmuştum, vücutta stres yapıp rahatlayınca adet olmak kolaylaşıyor sanırım.. ama bu ay çok kasmamaya çalıştım kendimi, tabi kafamın bir kenarında var hamilelik.. sizce test yapmak için erken mi yani hiç belirtimde yok, önceki aylarda daha çok belirtim oluyordu bu ay hiçbirşey yok, sadece ufak ufak kasıklarımda ağrı oluyor o kadar, cevaplarınızı bekliyorum. teşekkürler..

tamda dediğin gibi regl ağrısına benzer ağrılar oluyor zaten seninde silik çıkmış, silik çıktıysa bence kesinlikle vardır ,kullanman gereken ilaç folik asit ,gebelik düşünen herkes 3 ay önceden başlamalı,

benimde ağrılarım oldu , merakımdan regliye 4 gün varken test yaptım silik çıkmıştı inşallah sende gebesindir hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyoruz

X