Bu normal mi

Merhabalar ..Uzun süredir bir konuya aşırı sinir Malum yaz geldi bakıyorum insanlara herkes bir yerde tatillerde.. Bakıyorum kendime ya evin icinde temizlikle meşgulüm ya da isteyim.Uzun yıllardır evliyim ve çalışıyorum iki çocuğum var ..Daha söyle adam akıllı bir tatil yapmış biri değilim.İnsanlarla konuşuyorum yok suraya tatile gideceğiz yok buraya.Donup kendimize bakıyorum benim eşimin hiç böyle bir planı olmadı.Olmasi da genelde şöyle olur ortaya iki laf atar örneğin kısa süreli yurt dışı turları gibi ama asla onu eyleme dökmez asla..İki gün sonra gelir bu çocuklar rahat durmuyor gibi iki gün sonra gelir çok da mantıklı değil der ..Ben bir yere gitmek isterim ooo der bu mevsimde oraya gidilir mi çok sıcak olur der hem de çocuk rahat vermiyor der..Başka bir plan yaparım iznim kısıtlı bu sene memleketine gitme ya ora ya başka yer der ..Sonuç olarak her ikisi de olmaz..Yurt dışında akrabalarım var aslında gitsek mi der ..Sonuç olarak çocukları da beni de heveslendirir.Sonuc asla gitmez ..Bunları da bırakalım küçük bir piknik veya bir günlük denize gidelim dersin.Bugun orası çok kalabalık olmaz mı der..Hiç bir yere gidemiyoruz diyince de ben sana parka çıkalım dedim ama sen hep temizlik yapıyorsun gelmiyorsun der..Amaç ne çok anlamadım..
Sizinle vakit geçirmek gezmek bir şeyler paylaşmak istemiyor tek takılmak istiyor
Sizde alın çocukları hafta sonları da olsa bir parka bahçeye gidin
Çalışıyor iseniz bütçe ayırın çocuklarla gidin tatile aile vs ye
Sizde onu yok sayın olsun bitsin hergun temizlik yerine bir iki saati çocuklarla dışarıda parkta geçirin koyun termos a çayı yanına da bir kek vs .

Bahanemiz çok canım en başta çocuklar rahat vermiyormus
1. si ev işleriyle kendinizi bu kadar hırpalamayın, eşinize de iş yaptırın yapmıyorsa eve yardımcı parası versin.
2. si eşiniz istemiyor bahanelere sığınıyor diye tatil planları veya günü birlik aktiviteleri ertelemeyin, o gelmiyorsa siz çocukları alın gidin.

İzin vermez diye bir şey de söz konusu olamaz, çalışmanıza gelince sesi çıkmıyor tatil vb olunca izin vermiyor, umarım ortak hesapta para biriktirmiyorsunuzdur veya maaş kartınız eşinizde değildir.

Son düzenleme:
Merhabalar ..Uzun süredir bir konuya aşırı sinir Malum yaz geldi bakıyorum insanlara herkes bir yerde tatillerde.. Bakıyorum kendime ya evin icinde temizlikle meşgulüm ya da isteyim.Uzun yıllardır evliyim ve çalışıyorum iki çocuğum var ..Daha söyle adam akıllı bir tatil yapmış biri değilim.İnsanlarla konuşuyorum yok suraya tatile gideceğiz yok buraya.Donup kendimize bakıyorum benim eşimin hiç böyle bir planı olmadı.Olmasi da genelde şöyle olur ortaya iki laf atar örneğin kısa süreli yurt dışı turları gibi ama asla onu eyleme dökmez asla..İki gün sonra gelir bu çocuklar rahat durmuyor gibi iki gün sonra gelir çok da mantıklı değil der ..Ben bir yere gitmek isterim ooo der bu mevsimde oraya gidilir mi çok sıcak olur der hem de çocuk rahat vermiyor der..Başka bir plan yaparım iznim kısıtlı bu sene memleketine gitme ya ora ya başka yer der ..Sonuç olarak her ikisi de olmaz..Yurt dışında akrabalarım var aslında gitsek mi der ..Sonuç olarak çocukları da beni de heveslendirir.Sonuc asla gitmez ..Bunları da bırakalım küçük bir piknik veya bir günlük denize gidelim dersin.Bugun orası çok kalabalık olmaz mı der..Hiç bir yere gidemiyoruz diyince de ben sana parka çıkalım dedim ama sen hep temizlik yapıyorsun gelmiyorsun der..Amaç ne çok anlamadım..
Sizce normal mi? Ben 1-2 ay bile gezmeyince şehir dışı görmeyince bunalıma giriyorum. Bebeğim 4.5 aylık ilk kez 3 aylıkken yolculuk yapabildik, o zamandan beri 2 kere yolculuk yaptı ikisi de felaketti ağladı uyumadı vs ama alışacak mecbur. Eşiniz bahane ediyor bence çocukları falan. Bu sene ya gidiyoruz ya gidiyoruz başka alternatif yok diye rest çekin bence böyle hayat mı geçer

1. si ev işleriyle kendinizi bu kadar hırpalamayın, eşinize de iş yaptırın yapmıyorsa eve yardımcı parası versin.
2. si eşiniz istemiyor bahanelere sığınıyor diye tatil planları veya günü birlik aktiviteleri ertelemeyin, o gelmiyorsa siz çocukları alın gidin.

İzin vermez diye bir şey de söz konusu olamaz, çalışmanıza gelince sesi çıkmıyor tatil vb olunca izin vermiyor, umarım ortak hesapta para biriktirmiyorsunuzdur veya maaş kartınız eşinizde değildir.
Hayır değil ortak hesap vs yok ve maaş kartim bende

Çalışmıyorum ev hanimiyim izin almam
Şu gün şuraya gidiyorum kızlarla diyorum
O gelmez biliyorum
Gelecek olursa onu dahil ediyorum ama gelmese de vazgeçmiyorum çünkü ben bu planı yapmışım büyük kizim 3yasinda diğeri 6 aylıkken bu böyleydi 22 yillik evliyim halen de bu böyle kendisi de dahil olmak için yollar arıyor artık uygun zamanını falan belirliyor eğer sizin gibi izin isteyip icazet bekleseydim asla gezemezdik o yüzden kontrolu ben aldim

Yurtdışı hedefi daha antalyaya, marmarise gidemiyorken çok büyük değil mi ya. Bunun pasaportu, vizesi, bi ton evrağı var.

Evet çocuklarla hem zor oluyor hem de herşey yapılamıyor. Ama bu nedenle hiç gezmeyecek de değiliz.

Bence çok büyük düşünmeyin. 4-5 günlüğüne gitmek istediğiniz bir otelin link ve tarihleri atın eşinize ve hadi rezervasyon deyin. O yapmazsa ertesi gün yapıyoruz rezervasyonu deyin. Emrivaki yapın.

Tatil konuşulduğuna göre maddi durumunuz var. Ben olsam yaptırırım 3-5 günlük bir yurtdışı tur rezervasyonu. Gelirse gelir gelmezse ben çocuklarımı alır giderim. Bu ne canım böyle çocuk rahat vermez çocuk durmaz çocuk gelmez. Oldu olacak çocuk büyüyene kadar kendinizi eve kilitleyin.

Tatil konuşulduğuna göre maddi durumunuz var. Ben olsam yaptırırım 3-5 günlük bir yurtdışı tur rezervasyonu. Gelirse gelir gelmezse ben çocuklarımı alır giderim. Bu ne canım böyle çocuk rahat vermez çocuk durmaz çocuk gelmez. Oldu olacak çocuk büyüyene kadar kendinizi eve kilitleyin.

Ya benim oğlan çok uslu yada millet çocuğu bahane ediyor.
Benimki iki aylik olduğunda tatile başladik.
Ilk 12 ay izinli olduğum için bazen ayda 2 defa çıktık "tatile". Uçakda mizmizlandiği oldu tabiki ama evdede mizmizlaniyor sonucda.

Bu kültürle alakalı bir şey . Tatil kültürü çocukluktan aileden gelir. Eğer siz çocukken yaz ya da kış tatile gitmemişsseniz, tek dinlenme aktivitesi akraba ziyareti ise yetişkin olunca da yabancı oluyorsunuz böyle şeylere. Benim arkadaşımın kocası da böyleydi ve adam okumuş mühendis, çocukları da yoktu adam evden çıkmıyordu kız deli oluyordu. Kız kıza geziyordu falan. Maddi durumunuz elverişliyse çocukları da organize edip her şeyi ayarlayıp eşinizi dahil edin, gelmiyosa da gelmesin çocuklarla gezersiniz. Belki alıştıkça hoşuna gider tatil

Sizin bu hayat kendi seçiminiz ama Çocuklarınız icin üzüldüm ben. Koca yaz bir deniz havuz görmeden olur mu hiç.

Planı siz yapıp bileti vs ayarlayıp onu mecbur bırakmalısınız. Çocuklar istemiyor mu baba denize gidelim falan?

Çocuklarınız çok mü küçük rahat vermiyor demiş ya, bazen çıkarsın daha çok yorulursun o tarz durumlar mı yaşıyosunuz? Eğer böyle durum yoksa eşiniz lafta yaparızcı tayfadan, ipleri ele alacaksınız küçük şeylerle başlayın 3-4 gün otelden rez. Yapın akdeniz ege vs gibi sonra yurtdışı planları yaparsınız. Yurtdışı daha güzel ama daha teferruat olur önce ülke içinde planlar yapın eve zincirleyecek hali yok sizi

Çocuklarınız çok mü küçük rahat vermiyor demiş ya, bazen çıkarsın daha çok yorulursun o tarz durumlar mı yaşıyosunuz? Eğer böyle durum yoksa eşiniz lafta yaparızcı tayfadan, ipleri ele alacaksınız küçük şeylerle başlayın 3-4 gün otelden rez. Yapın akdeniz ege vs gibi sonra yurtdışı planları yaparsınız. Yurtdışı daha güzel ama daha teferruat olur önce ülke içinde planlar yapın eve zincirleyecek hali yok sizi

Yurtdişi (avrupa) çocuklar küçükken yani okul tatili dışı çok rahat oluyor. Hem uygun hemde kuyruk beklemeden geziliyor.

Yurtdişi (avrupa) çocuklar küçükken yani okul tatili dışı çok rahat oluyor. Hem uygun hemde kuyruk beklemeden geziliyor.
Vize vs işlemleri açısından dedim konu sahibinin kocası tembel bi tip belli ki bu konularda yoksa en güzeli bencede o şekilde yapmak hatta buradaki otele verilcek para ile mısır karadağ tatil paketleri var çok uygun

Hayır değil ortak hesap vs yok ve maaş kartim bende
İşte ne güzel kendi paranızı kazanıyorsunuz bir çok kadının hayalini yaşıyorsunuz
Kenara para atın ve o tatile gidin hiç bir yere gidemiyorsaniz alın çocukları akraba anne baba dayı teyze gezin park vs
Bir çok kadın eğitimi olmadığı için yada baskı altında olduğu için yada güveni olmadığı için çalışamıyor
Bir çok kadın ise çalışıyor ama eşleri dayak şiddet vs elinden parasını alıyor lütfen elinizdekilerin kıymetini bilin

X