Bu normal mi

Micra23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
272
103
38
Merhabalar ..Uzun süredir bir konuya aşırı sinir Malum yaz geldi bakıyorum insanlara herkes bir yerde tatillerde.. Bakıyorum kendime ya evin icinde temizlikle meşgulüm ya da isteyim.Uzun yıllardır evliyim ve çalışıyorum iki çocuğum var ..Daha söyle adam akıllı bir tatil yapmış biri değilim.İnsanlarla konuşuyorum yok suraya tatile gideceğiz yok buraya.Donup kendimize bakıyorum benim eşimin hiç böyle bir planı olmadı.Olmasi da genelde şöyle olur ortaya iki laf atar örneğin kısa süreli yurt dışı turları gibi ama asla onu eyleme dökmez asla..İki gün sonra gelir bu çocuklar rahat durmuyor gibi iki gün sonra gelir çok da mantıklı değil der ..Ben bir yere gitmek isterim ooo der bu mevsimde oraya gidilir mi çok sıcak olur der hem de çocuk rahat vermiyor der..Başka bir plan yaparım iznim kısıtlı bu sene memleketine gitme ya ora ya başka yer der ..Sonuç olarak her ikisi de olmaz..Yurt dışında akrabalarım var aslında gitsek mi der ..Sonuç olarak çocukları da beni de heveslendirir.Sonuc asla gitmez ..Bunları da bırakalım küçük bir piknik veya bir günlük denize gidelim dersin.Bugun orası çok kalabalık olmaz mı der..Hiç bir yere gidemiyoruz diyince de ben sana parka çıkalım dedim ama sen hep temizlik yapıyorsun gelmiyorsun der..Amaç ne çok anlamadım..

Merhabalar ..Uzun süredir bir konuya aşırı sinir Malum yaz geldi bakıyorum insanlara herkes bir yerde tatillerde.. Bakıyorum kendime ya evin icinde temizlikle meşgulüm ya da isteyim.Uzun yıllardır evliyim ve çalışıyorum iki çocuğum var ..Daha söyle adam akıllı bir tatil yapmış biri değilim.İnsanlarla konuşuyorum yok suraya tatile gideceğiz yok buraya.Donup kendimize bakıyorum benim eşimin hiç böyle bir planı olmadı.Olmasi da genelde şöyle olur ortaya iki laf atar örneğin kısa süreli yurt dışı turları gibi ama asla onu eyleme dökmez asla..İki gün sonra gelir bu çocuklar rahat durmuyor gibi iki gün sonra gelir çok da mantıklı değil der ..Ben bir yere gitmek isterim ooo der bu mevsimde oraya gidilir mi çok sıcak olur der hem de çocuk rahat vermiyor der..Başka bir plan yaparım iznim kısıtlı bu sene memleketine gitme ya ora ya başka yer der ..Sonuç olarak her ikisi de olmaz..Yurt dışında akrabalarım var aslında gitsek mi der ..Sonuç olarak çocukları da beni de heveslendirir.Sonuc asla gitmez ..Bunları da bırakalım küçük bir piknik veya bir günlük denize gidelim dersin.Bugun orası çok kalabalık olmaz mı der..Hiç bir yere gidemiyoruz diyince de ben sana parka çıkalım dedim ama sen hep temizlik yapıyorsun gelmiyorsun der..Amaç ne çok anlamadım..
Siz niye çocuklarınızla günü birlik denize - havuza gidemiyorsunuz ? Eşiniz gelmiyorsa gelmesin. Çocuklar çok mu küçük ?

bu saydıklarınız için maddi durumunuz var da mı yapmıyorsunuz? eşinizin kendi gezme, eğlenme, sosyallik gibi bir hayatı da mı yok, yoksa sadece size gelince mi böyle?

Maddi durumum fena değil.Kendinin de pek yok
Sizin cocuklarla tek gitmenize de izin vermiyormuş başka cevaba yazmışsınız. sorunuza gelirsek normal değil tabiki ama sizin de normaliniz bu olacak belli ki kocanızla. paranız vs olmasa anlarım ama sizin mutlu olacağınızı istediğinizi bile isteye kaçınıyor tatilden ve size de tek izin vermiyor. boğucu ve zor bir durum maalesef.

Hem kendi götürmüyor, hem de izin vermiyor. Hangi çağda yaşıyoruz hanımefendi, bu nasıl bir hayat böyle? Benim eşim hiç karışmaz, tatil rezervasyonlarını ben ayarlarım ve günü gelince çıkar gideriz. Maddi durumunuz varsa ayarlayacaksınız, o da götürmek zorunda kalacak. Bu kadar pasif olmayın, böyle hayat mı geçer?

Niye bütün planları yapması için eşinizi bekliyorsunuz?

Ben geçen hafta eşimin ailesini ve kendi ailemi dahil ederek plan yaptım, herkese tarih ve otel bildirdim, satın aldım geçtim. İlla adam alsın diye beklerseniz belli ki çok bekleyeceksiniz.

Neden kocanızın paşa keyfine kalıyorsunuz?
Ben çocukluktan beri tatile gittim. Tatil benim için bir ihtiyaç. Ama eşim hayatında gitmemiş. Gitmeyelim desem sevinir bile. Ama ben onun keyfine bırakmıyorum. Tatil organizasyonu bende. Gidiyorum alıyorum kışın tatili. O tarihte mecbur gidiyoruz. Siz de kendiniz bir acenteden ayarlayın. Mecbur gelir. Anlamıyorum neden ondan bekliyorsunuz. Ayarladım şu tarihte buradayız diyeceksiniz. Bitti

Parka gidiyoruz tura vs gondermez
Yetişkin insanın kocam göndermez sözünü gerçekten aklım almıyor benim ya. Ne demek göndermez? Siz yetişkin bir insansınız. Sizin ne yapacağınıza biri karar veremez.
Tatile gitmek istemiyorsa ya siz gidersiniz yada o da bir zahmet sizinle gelir.
Gidin kendiniz bir tatil satın alın. İster gelir ister gelmez

Benim eşimde öyle, konuşurken ülke ülke geziyoruz ama iş eyleme dökmeye gelince şehir dışına bile bün tane mazeret bulur.
Onun için ben artık onunla birlikte plan yapmıyorum mesela kendim rez yapıyorum gideceğim yere o zaman mecbur geliyor gıkı çıkmadan. Sizde çalışıyorsunuz madem kendiniz istediğiniz yere program yapın rezervasyon yaptırın çıkın gidin ister gelir ister gelmez kendi bilir. Onlar istemiyor diye evle iş arasında ömür mü tüketelim

X