Bu kvye napsam çok sinirliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadına haddini bildirmek istiyorum
Kadına değil kocanıza haddini bildirin bence. 32 haftalık olana kadar çalışmışsınız daha kendi çalıştığınız parayla temizlikçi çağırmanıza izin vermiyor. Sırf cimriliğinden kaç yaşındaki hasta olduğunu söyleyen annesine evini temizletmeye çalışıyor. İnsan o yaştaki annesine biraz merhamet etmez mi yahu? Israrla annem yapsın annem yapsın diye tutturmuş. Anneye fikir soran bile yok

Soğuma politikası uyguladığınız kayınvalidenize temizlik yaptırmak istemenizde tuhaf.

Çalışan bayansınız paranıza geçer sözünüz. yarın öbürgün gelinin evini temizledim diye anlatacak :))
Eşinizin her sözüne onay vermenizde ayrı tartışılır oraya hiç değinmiyorum..

Ne kendi annenizi ne de kayınvalidenizi karıştırmayın.. Her hafta yardımcı almayacaksanız nihayetinde.. 600 tl için mevzuyu bu kadar uzatmazdım ben şahsen..

Eşimin davranışına sorun olduğunu kabul ediyorum. Bunun kendiyle konuşup hallettik aslında.
Benim size danışmak istediğim kvye nasıl davranmam gerektiği... Yani bu ikili davranışı altına ne yatmakta?

Kocaniz annesinin ve kardeşinin temizlik yapip yapmayacagina karar veremez. Kayinvalidenizde bu durumda sinir olmus olabilir. Masraf olursa olsun kimseden bunu isteyemem deyip kadin cagirmaliydiniz. Araya gorumceyi kayinvalideyi sokup kadin cagirtmaya calismak cok gereksiz. Problem kocanizda ve sizde. Eger eline bezi alip istediginiz gibi temizlik yapmiyorsa kadin cagirmaniza karisma hakki yok.

Eşimin davranışına sorun olduğunu kabul ediyorum. Bunun kendiyle konuşup hallettik aslında.
Benim size danışmak istediğim kvye nasıl davranmam gerektiği... Yani bu ikili davranışı altına ne yatmakta?
Kayınvalidelik genleri

Çomakspor.

Eşinle halledememişsiniz işte sorun orda. En son temizlikçi çağırmaya ikna etmişsin sonra tekrar annemler temizliğe gelmek istiyor demiş sana. Muhtemelen annesini kendisi arayıp bize temizliğe gelin dedi. Öyle olmasa ve Kayınvaliden kendi bile arasa “anne sen yorulma biz temizlikçi çağırmaya karar verdik” demeliydi. Ama cimrilik yapıyor ısrarla anlamıyorsun

Eşinizle annesinin ne konuştuğunu bile tam bilemezsiniz ki.
Konuşma sırasında belki eşiniz temizlikçi çağırmakla ilgili olumsuz birşey dedi de kayinvalideniz ona göre söyledi birseyler.
En son söz gelin falan da demiş olabilir.

Başından beri annem, kardeşim gelsin diyen adam sonradan ben karışmam, kendi aranızda konuşun demiş. Hiç inandırıcı gelmedi mesele bu bana.

Esinin annesine temizlik yaptirmak istemesi uc kurus kar etmek icin nekadar bencil ve pinti biri oldugunu ne guzel gostermis sizde mesafe diyosunuz onlardan temizlik bekliyosunuz yani isinize gelincemi bu cok yanlis. Calisan bir kadin asla kocasindan bu sekilde yardim dilenmemeli kac kere konuşmuşsunuz donem donem calisirim calismam calismadigim donemde bile eşim eve temizlikci cagirmama karisamaz hicbisey diyemez demezde zaten olmasi gerkeen bu

Hemen küs görüşme . Sen nasıl biricik kocanı kiramiyorsan o biricik oğlunu kiramiyor eee kv gelin aynisiniz işte pasanizin kalbi kirilmssin siz onun etrafında dönüp durun

Ayrıca hamile görümcenin temizliğe gelmesini de kabul etmem yerinizde olsam, farketmez ağır kaldırır ters birşey olur. Bunun vicdan azabını yaşamakta var.

Ararsa kabul etmeyin yardım teklifini, yardım alacağım deyip kapatın konuyu.

Siz mesafeli olmayı cok yanlış anlamışsınız bence.

Neden kayınvalıdeye sürekli bunun davasını konuştunuz?
Eşiniz annesi yapsın istiyorsa bunu siz degil onun söylemesi lazım . Siz sürekli kayınvalıdeye söylemişsiniz o da eşinizi ikna etsin diye.

Ve neden devlet meselesi haline dönüştü bu durum?
Doğumdan sonra yaoarsınız ne minnet edip ağız eğiyorsunuz ki?

Mesafeli olmaya önce kayınvalıdeden bisi istememekle, onun sözü gecıyormuscasına ondan ikna etmesini istememekle başlayabilirsiniz!!

Yaşlı annesi ile hamile kardeşine hizmetçi muamelesi yapıp kendi pisliğini temizlettiren hödük cimri kocanıza karşı nasıl davranış sergilemem gerek diye konu açsaydınız keşke hala kv ile tutturuyorsunuz. Akıl var mantık var görümceniz bile kadın tut demiş kv hastayım diyor sence çark mı etti yoksa oğlu sana tamam diyip annesini arayıp arkadan iş çevirip ikna etmeye çalışmış olması niye aklına gelmiyor? Burada herkesin aklına gelmiş bu ama illa kv suçlanacak cimri koca ağa paşa

"Kemalim yapmaz "

Ya varsın dip köşe de temizlenmeyiversin.

Hamileliğiniz sonuna yaklaşmışsınız, riskli diyorsunuz, bu büyük dert içindeyken neden temizliğe taktınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…