Bu kaynamla bır ömur nasıl gecıcek soyleyın bana lutfen

düşmez kalkmaz bir Allah,kimin neye,ne zaman ihtiyacı olacağı belli olmaz.belki bugün,belki yarın.sizinki çabuk olmuş
herkes bunu anlasa aslında ufacık şeyler belki de sorun olmayacak
doğru söylüyorsun düşmez kalkmaz bir Allah...

o senin eşin sen yiyeceksin parasını bunu niye kayınvalideler anlamıyor,zaten böğle düşünene kayınvalideden başka birşey beklenmez sen saygını sabrını koru sana yakışan bu

bu ne ayol eşinin parasını sen yiyeceksin

kocalarınızı ne olarak görüyorsunuz anlamıyorum

Son düzenleme:

bak canım benim eşimin aileside böyledir hep para kopartmaya, faturaları ödetmeye uğraşırlar. benim kızdığımı bildiklerinden gizli olarak yaparlar,camda kapıda paraları alırlar, ve bizim baktığımız bizimki hariç 2 daire var, elinde 5 tlsi varsa annesininde benimde param yoksa ona verir sen idare et der, kayınvalidemde eltimle kendisine ekmek alır bide bana almaz, eşlerimizin huyunu değiştiremeyiz, yapma dedikçe kötü oluyoruz, ve gizli yapmaya teşvik ediyoruz, bunun çözümü yok, evet sen spora git bişeyler yap kendini rahatlatmaya çalış,

Kusura bakmayın o onların evladı da artık bu adamında bır yuvası var geçindirmesi gereken biri var.Bi sormak lazım aslında konu sahibine o kocasının ailesinden bir iyilik bir yardım gördümü acaba diye.

Bana da yapılmasa ve bende her ay damızlık inekmişim gibi sağılsam e derım yanı dur orada yahu benımde evım barkım var geçindirmem gereken ailem yuvam var.
Ben durumlar çok kotu olmadıkça yardım konusunda karamsarım bıraz.

Aile var oglunun yuvasini nasil kalkindirsam diyen

Aile var hala oglumu nasil yolsam diyen

Gorgusuzluk diyorum okadar.

Calisiyor musun bilmem ama aynisini sen kendi ailene yapsan esin ne der acaba

Bir yuvada tek ocak tuter de ona aksi taktirde yuvanizin bereketi olmaz.

Esine baski yap, olmadi knananin yuzune vur ayip olmuyor boyle diye

Atma icine kendine yaparsin

gercekten canım anlamak ıstemeyen o kadar cok ınsan varkı herkes bıseylerı anlaması ıcın kendısınınde aynısını yasamasımı gerekıyo onu da anlamıyorum ama sen benım gıbımısın anladım doğru dıyon canım takmamaya calısıyom dun gıttım spora arkadslarımı gordum cok ıyı oldu spor yaptık kahvelerımızı ıctık fallar baktılar muhabet cok guzel en azından orda hem kılo verıyom hemde moralım duzelıyo yoruluyosunya onlarıda dusuncek vaktımde olmuyo aman oğlunun parası verıyosada versın dıcemm artık kafama takmayı dusunmemeye calıscam sonucta benıde prensesler gıbı bakıyo

yok canım onların bır kurusu nasıp değidır ne bana ne cocuklarıma kendılerı sozde bulmuyolarkı bız ne gorelım bır tabak ne yemeğinı yerız ne getırır ne evıne bugunde ıftarı bızde yapalım der hıc bır gun oyle huyları yoktur aynen ınek gıbı sağmaya calısıyolar ve benım saf kocamda gormeyı ıstemıyo yardım arada sırada olur tabıkı ama yuzsuz gıbı eve gelıpte duğune gıtcem para verde takı yapayımda denmezkı bende esıme o gun babası gıdınce sana guvenıpte mı gıdıyomus duğune vermeseydın para oda duğune gıtmesydı dedım ve tartıstık bende yeter ama napıyo bunlar emeklı parasını annen pazarda haftada 10 harcıyo ayda bakkala yazdırıp 50 60 anca oluyo dıyo ve carsı tansas hıc kapısından gırmezler ama 800 mılyon yok ortada delırcem ya napıyolar bılmıyom ama benımkı kor gormuyo ben buna sınır oluyom gezmıyolar yemıyolar evden dısarı cıkmıyolar kıra vermıyolar cocuk yok bakmak zorunda oldukları tek sucum bunu yutmak ıstemem vermek zorunda değil ama gelde anlat benım akıllı kocama bılmıyom nereye varcak bu ısın sonu

benim babam emekli memur,ek iş yapıyor, ev kendilerinin...
pek bi masrafları yok gözüküyor ama ihtiyaçları var ben biliyorum..
ben her ay anneme para veriyorum 200-300 ne kadar olursa..
bunu eşimde bilir..
onlar benim ailem annem babam dünyaları versem az onlara..

Hiç düşünmemeye çalış bence. çünkü iş kayınvalinde değil eşinde bitiyor. eğer anne bende zor geçiniyorum, ya da biz bir aile olduk tarzında bişeyler söylese sorun kalmayacak. oldu ki söylemedi eğer seni sıkmıyorsa eşin, paran yetmiyor gibi şeylerle canını sıkmıyorsa bırak versin. sen ver ki zamanı gelince sanada versinler..

eger sızın rızkınızdan kesıp vermıyorsa yanı onlara verıp sızın ıhtyaclarınızdan kesmıyorsa bence sorun yok anası babası tabıkıde verecek yıllarca okutmus buyutmus meslek sahıbı etmısler sız sonradan geldınız dıye ne hakla onlara bu sekılde mudahale edebılıyorsunuz anlamıyorum bıde hıc huzur yok ne yapıcam ben bu kadınla dıyorsuuz ne yapmıs kı kadın sıze bende bır erkek annesıyım umarım sızın gıbı bır gelınım olmaz

Konu sahibi siz ne iş yapıyorsunuz çalışıyormusunuz??? onu merak ettim.. Para sağlıyormusunuz evinize ?

kolay oyle karsıdan ıcıne atma demek canım atıyorum ve cokta asırı sınır oluyorum evet esım tek calısıyo ve uc cocuğum var bayram gelıyo arkasından okullar acılcak ucude okula gıtcek ve ben de tatıle gıtmeyı ıstıyom ama tek basına adamcağaz hepsınede yeterım ben dıyo ama uzulme hepsını yapcaz dıyıo ama annesı babası bı rahat huzur vermıyolar ıstemekten onlar bıkmadı valla ben utanıyom artık esım verdıkce nasıl alıyolar nasıl ıclerı rahat uyuyolar ben cocuğumun nasıl zor sartlarda calıstığını bılsem onu evıne destek olmaya calısırım ama bunlar sen ıstersen ac otur evınde onların umuru değil bır yaz gelır gecer 50 kurusluk bır dondurma bıle alıp torununa vermez o derece bır ınsanlar ben yıne her hafta pazardan donuste 10 lıramda kalsa 5 lıramda cocuklara dondurma yada buskıvu falan alır verırım yesınler dıye mahhallenın cocuklarıkı bunlar onu bıle laf eder ben gercekten allahtan korkan ıyılık yapmayı seven bırıyım ama bunlar benıde gunaha sokuyolar asla verdığinı kıskanmıyom sadece her dakka ıstemelerıne sınır oluyom ben anneme gıttığimde esım kartını verır ve orda ne harcadığımı sorar ne fısıne bakar umursamaz yanı ama ben bakarım neyı eksık ona gore alırım anneme bıle aman sonucta o annesıne yağdırıyo dıye ben de anneme alayım demem annemıde eksık etmez hıc bıseye annem babamla ayrı onada destek olur tabıkı onların dualarıyla belkı bız bu kadar rahat yasıyoz
ben annemede sunu alcam desem hıc karısmaz annemde bazen faturasını verır odeyemedım der onuda yatırır hıc bırkere asla lafını bıle yapmaz esım gercekten derlerya cennetlık o derece bır ınsan hıc kotuluk dusunmez her seye ıyı yonunden bakar bazen ben bıle onu haketmedığimi dusunuyorum fesatlanıyom cunku aılsıne para verıyo dıye ama oda bana hep senden baskası bunları cekmez bılıyomusun der ve aılesını bıldığı ıcın gercekten cekılmıyecek ınsanlar

Eşim verdikçe nasıl rahat yaşıyolar diyorsun da sen de çalışmıyormuşsun sen nasıl rahatsın peki bu konuda ?? Adam kendi çalışıyo bırak da kendi düşünsün kazandığı parayı ne yapacağını ? Üstelik onlar yabancı değil eşinin ailesi ! tabiki elinden geldiğince bakacak onlara da. Madem bu kadar zor geçiniyorsunuz siz neden çalışmıyorsunuz ! Neden 3 tane çocuk yaptınız.... vs...vs..

bizde 2 kişiyiz...
10TL fazla harcamam bende pazarda..

kusura bakmada sızın bır erkek cocuğunuz varmıs benım uc tane var eğer bende bana yapılanları yaparsam gelınıme oda aynısı bana yapsın davullun sesı uzaktan hos gelıyo herhalde ıyısıne dustunuz sız benımkı gıbı kaynan olsaydı o zaman ne dıyeceğinı merak eder nasıl konu acardın gorurduk hep beraber

hem senin annene de yardımcı,ama nedense kendi ailesine verdiği paraya laf edebiliyorsun

zor gecınıyom demedım rahatım allaha sukur sız benı anlamak ıstemıyosunuz ve anlamayanlarda yorum yapmasın onların maasları var dıyorum ve onu bıle yemıyolarken benım kocamdan ıstıyolar dıyom nıye anlamıyosuz durum ıyı uc te yaparım beste yaparım cocuk pardonda sızemı soracaktım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…