Bu kaynamla bır ömur nasıl gecıcek soyleyın bana lutfen

SLNDMT

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
765
2
Oncelıkle okuyan herkese tesekurler benım kaynam gıbı kaynanası olan varmıdır bılmıyom ama benı cok sınır edıyo bu kadın huzurumu bozmak ıcın elınden gelenı yapıyo dun aksam olanı anlatayım esım fenerbahceyı cok sevıyo ve ızmıre gelceklerını duymus ve maca gıtceğini soyledı ve esıme kac para vercen dedı maca oda 50 100 neyse vercem dedı ooooooooo cok para hıc acımıyomusunn dedı ve bağırdı ben dınlıyodum demesın mı 50 tl benım 5 haftalık pazar param oha dedım nasıl yanı kalabalıktık ve sok olduk evet kadın 10 tl pazara gıdıyomus ve oğluna kendını acındırtmak ıcın oyle dıyo ve kayınpedrım var emeklı maasları var kırada değiller kendı evlerı ve hıc bır yere gıtmezler para harcamasınlar dıye ve sıgara falanda ıcmezler cocuklarıda yok yanlarıda ve sureklı para yok derler ve ben cok sınır oluyom esımde acıyo resmen onlara ve bende neden uzuluyosun maası kımle yıyolar harcasınlar dıyom oda bısey demıyo ama gecen sene yıne para yok dıyodu bır anda ustalar geldı ve bahcedekı tasları beğenmedı dıye ustune tas dosettı bır ay kullandı hosuna gıttmedı sokturdu esım ona para verıyo harcasın dıye o kadın bırtırıp tas yaptırsın mutfakları değistırsın butun halıları attı yenı gelın evı gıbı duzdu sadece esımın verdıği paralarla verme dıyom esıme annem 10 lırala pazara gıdıyo deyıp duruyo bana senın bıseyın eksık değil ama onun ıhtıyacı var dıyo ama kocası var basında ya ben bıktım artık bu yasadıklarımdan esımı sevıyom ama bu kadın bana huzur vermek ıstemıyo napsam bılmıyom bır cara lutfennnnnnnn

Senin k.validenden piyasada o kadar cok var kiii

İs esinde bitiyor canim maaalesef.

O da onlara acidigi surece yapacak birsey yok maalesef.

Dunyadaki sinavim buymus demekten baska

Bu arada haftada 10 tl yi nasil harciyormus acaba?

Sirlarini soylese de hepimiz faydalansak

canı verdiği atla deve değilse, yani senin ve çoçuklarıının rızkından kesere vermiyorsa versin. laf söz etme.
inan allah bu yapılanların hepsin artı olarak size döndürür.
50-100 vermekle ne onlar zengin ne de sen fakir olursun.
abartmayın... tabiki kararında kaldıkça.

biz onlara verelim ki allah ta bize versin

Sizin sorununuz kayınvalidenizle değil eşinizle,Kayınvalideniz sizi kıracak bişey söyledimi?Yüzüne karşı bişey söyledimi?Sanırım hayır.O halde sorun eşinizde.Annesine artık bir aile olduğunu sizinde ihtiyaçlarınız olduğunu söylesin.Anne işte bizde zor geçiniyoruz sıkıntıdayız falan dese.Kayınvalideniz ya,oğlumun parasını gelin yiyeceğine ben yiyeyim mantığında,yada çok sıkı parasına kıyamıyor olmalı.

eşinin annesine destek olması gayet normal bence
tabi sen ve çocukların aç açıkken illede anneme yardım etcem diyosa bilmem ama
eğer durumunuz iyiyse boşver yardım etsin
ana baba duası herşeyden üstündür

Son düzenleme:
sorun kaynananalarda değilki bizim yarım akıllı kocalarda......evlenmeden önce anne ve babalarıyla muhabbetleri sınırlı oluyo evlendikten sonra kıymetli oluyo...benim eşim üniversteyken babsını 1 kere arayıp konuşmazdı ben kızardım babamn değilmi sadece para aldım param bitti muhabetiyle olmazki derdim..sonra evlendik anaı baştacı babası idolü oldu.....bize adamakıllı destek olmadıkları gibi bol bol köstek oluyolardı hemde iki laflarından biri siz iki maaşsınızdı...sanki ben yatıyorum evde maaşı veriyolar bana..neyse eşim ne yaptıysa yaptı 4 yıl hiç sesimi çıkarmadım zaten banada verdim demezdi ama tabiki anlıyordum..doğum yaptım hiç destek olmadılar,doğumuma bile gelmediler 10 gün sonra el gibi geldiler.geldikleri gün kayınpederimle eşim mutfakta oturmuşlardı bende su almaya gidiyordum kapı aralıklıydı ve ben duyacağımı duydum.....kayınpederim bir dilenci nidasıyla sigara param bile yok oğlum cebimde diyo,eşimde baba biz ne güne duruyoz ben yine her ay yollarım diyo...tepemden aşağı kaynar sular döküldü,ben herşeyin hesabını yaparken eşim bizim kazancımızı onlara harcıyodu....onların gitmesini bekledim ve eşime dedimki aşkım bebeğe bikaç saatliğine bakta ben giyecek bişeyler alcam kendime hepsi dar geliyo,eşim ise önce bu halde nasıl gidecen dedi bende arkadaşımla gideceğimi arabayla söyledim bu seferde bu ay çok açıldık maddi olarak sonra al dedi...ben zaten onu denemek için yapmıştım ve patladım..sigara parası istesem banada her ay gönderirmisin dedim...kızardı bozardı...sonra üste çıkmaya başladı.anam babam ihtiyaçları var elbet göndercem dedi..bende öylemi maaşıma dokunamazsın bundan sonra sen kendi maaşından ne verirsen ver benim çocuğumun rızkını kimseye yedirmem dedim.bu seferede yazık gerçekten zor durumdalar diye bana acındırmaya başladı onları..onlarında 2 katlı evleri var,birinde oturup diğerini kiraya verdiler emekli maaşıda var,tarla gelirleride....bundan sonra 1 kuruş habersiz verirsen zıkkım olsun bizden çıksın dedim.....sonrasında vermedi tabi ve ailesi epey cephe aldı bana,sonra eşim öğrenmişki abisigil ev yaptırıyolardı kayınpederim 15bin tl yardım yapmış mutfağını ve banyosunuda ev hediyesi yapmışlar....eşim anlattı üzülmüş bende iyi yapmışlar senin gibi birine dedim...ama eskileri hemen unutur söz konusu ailei olunca ..tavrınızı koyun bu ne ya sağılacak inekmiyiz biz....ailesinin gerçekten ihtiyacı olsa neyse..zoruma gidiyo valla,ben ev aldım ev hediyesi dahi görmedim..bana uzak Allaha yakın olsunlar

bende yuvanızı ykmaya falan çalışıyor sandım.bu mu yani bıkmanızı sağlayan neden? eşinizin ailesine az miktarda para vermesi!abartmıyor musunuz? o onların evladı,bugünlere getirdikleri çocukları.müsade etseniz de ailesine içinden geldiği gibi davranabilse.sizin geçiminizi etkilemiyorsa sorun yapmayın.

eşini al pazara götür. bakalım 10 liraya bir haftalık ne alabiliyomuş

siz bunları düşündükçe,bu tarz küçük hesaplarla kafanızı meşgul ettikçe hayat gerçekten çok zor geçer.eşinizin size herşeye sahip olduğunuzu söylediğine ve ailesine yardımda bulunduğunda kesenizi sarsmaığına göre sizin bu denli kendinizi kötü etkilemenize gerek yok..boşyere sıkıntı yaratıyorsunuz.abartıldığını düşündüğünüz olayları farklı yönlerden alıp sizde abartıyorsunuz...ayrıca iki kişi için birkaç kilo alınmasına gerek yoktur alınacak sebzelerden yeterli miktarda alındığı sürece 10 lira vermesi yok artık denilecek bir durum değildir...

siz bunları düşündükçe,bu tarz küçük hesaplarla kafanızı meşgul ettikçe hayat gerçekten çok zor geçer.eşinizin size herşeye sahip olduğunuzu söylediğine ve ailesine yardımda bulunduğunda kesenizi sarsmaığına göre sizin bu denli kendinizi kötü etkilemenize gerek yok..boşyere sıkıntı yaratıyorsunuz.abartıldığını düşündüğünüz olayları farklı yönlerden alıp sizde abartıyorsunuz...ayrıca iki kişi için birkaç kilo alınmasına gerek yoktur alınacak sebzelerden yeterli miktarda alındığı sürece 10 lira vermesi yok artık denilecek bir durum değildir...

pazar fiyatları

fasulye 2-2,5lira
domates 1-1,5lira
patlıcan 1,5-2 lira
biber 1,5-2 lira
patates 1lira
soğan 1 lira
2 kişi bunlardan 1 yada yarım kilo alır.10 liraya meyvede alınır,sorun yok yani

Kocaman bir YUHHH diyorum.Sigara parası yokken 15bini nerden bulmuş Siz de kendi ailenize yollayın bakalım para eşiniz ne diyecek? Empati yapmış olur böylece.

Verme dedikçe kötü olan siz olursunuz.Ya da sana vermiyom der ama gene veriri engeleyemezsiniz yani.Senin gelir geçimini etkilemiyorsa bırak istediği yere harcasın oğlunun parasını.Ama siz açıktaysanız rızkınızı idareli kullanması gerekir.

valla ben 10 tl ye pazar muhabbetine takıldım..
bende işten çıkışta pazara gitcem 50 lira ayırdım yetermi diye düşünüyorum...
üye yapta buaraya anlatsın kendileri...

pazar fiyatları

fasulye 2-2,5lira
domates 1-1,5lira
patlıcan 1,5-2 lira
biber 1,5-2 lira
patates 1lira
soğan 1 lira
2 kişi bunlardan 1 yada yarım kilo alır.10 liraya meyvede alınır,sorun yok yani

walla anne babanın yeri ayrıdır herkes için. kötü bile olsalar onlar başkadır. ihtiyaçları varsa yardım edilmeli. bana göre gerçekten ihtiyacı olan kendini acındırmaya değil aksine gizlemeye çalışır.

10 liraya pazar bana da ilginç geldi.
öğlen işyerimin yakınıda mahalle pazarına gittim.
walla doğru düzgün birşey almadım 20 tl harcadım.
bizde 2 kişiyiz. bende herşeyin en uygununu almaya çalışıyorum ve gram meyve almadım.

benim dün aldıklarım,

fasulye yarım kilo-1lira
patates 2 kilo -2 lira
domates 2 kilo-2lira
soğan 1 kilo-1lira
biber 1 liralık
1kilo şeftali-2lira
1 liralıkta dolma biberi aldım,10 lira verdim geldim.4 kişiyiz -

esin ara sira abartmadan harclik veriyorsa takmayin bence annesidir sonucta yasli insanlar böyle seylerle mutlu olurlar hayirli evladim var hesabi
benim esimde arada ailesine para yollar simdiye kadar hiiiic sorun yapmadim bana kisitlama gelmedigi sürece abartilmadigi sürece benim acimdan sorun yok yani tabi sizin maddi durumunuzu bilemem

Cadı gelin olmaya gerek yok , altı üstü 50-100tlymiş senin ailenin ihtiyacı arsa ve size dokunmuyorsa onlara da verin nolacak sanki.SOnuçta anne baba.Bugün var yarın yoklar.

bizde 2 kişiyiz ve bende 10 liralık alıs veriş yaparım karpuz meyve alırsam 20 tl gidiyo hatta ben bunları 2 hafta yiyiorum (ama hafta 1-2 akşam kayın validemde yiyoruz)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…