Bu evliliğin sonu ne olacak

Umarım düzeliriz çünkü ben de onu seviyorum :-(

Bende cok kirilgan bir insandim bir zamanlar ☺ zaman gectikce katilasiosun katilasmak zorunda kaliosun ... ama gercekten suanki sorunlarin gercekten cokda elle tutulur sorunlar deil ..
sakin yanlis anlama seni cok iyi anliyorum
biz kadinlar ne kadar buyusekte her zaman kucuk bir kiz cocugu yasiyor icimizde ...
Ama erkeklerin yaradilislari farkli bizi anlamalari cok zor ... senin esin yine iyi gercekten ...
hazir vaktin varken ve hersey her sorun daha cok yeniyken toparlamaya calisin canim ...
yillar gectikce eger boyle devam ederse DOZ HEP ARTICAK BUNU SAKIN UNUTMA ..
gec kalmis sayilmassin ... lutfen bazi seyleri gormemeyi ogren ve esine simsiki saril .

ilk zamanlar hepimiz bi bocaladık
ama daha ılımlı daha uyumlu olmayı öğrenin ikiniz de
ses yükseltme mesela
karşındaki de yükseltir sen öyle yaparsan
Yok genelde yükseltmiyorum konuşuyorum
Eğer sinirliyse konuşmamı istemiyor ben konuştukça sinirleniyor
Ben de kendimi savunmayın susmaya dayanamıyorm

Ne kadar uzun yazmissiniz.Hepsini okuyabilenleri tebrik etmek lazim.

Evliligin ilk yillari cicim ayindan cok zorlu yillardir bana gore.
Sevgiliyken yada nisanlilik doneminde tanidiginizi sandigini kisi ile ayni evde yasamak bambaska..Bu da sorunlarin cikmasina sebep oluyor haliyle.

Sizin ilk sorununuz surat asmak ve kirildiginizda sormasini beklemek.
Neden bu raddeye gelene kadar ne derdiniz varsa konusmuyorsunuz? Surat asarak sadece kendinizden uzaklastirir,bu huyunuzdan vazgecmezseniz gizli veya acik daha cok aglarsiniz..

İkinci sorun evde kpss calissaniz bile, dolu dolu gecmiyordur gunleriniz.Dolayisi ile kafaya takacak,kirilacak bircok sey hemen gozunuze batiyordur.Cunku esinizi hayatinizin merkezine koymussunuz..

Ayrica bircok kisi bana kizabilir fakat siz su anda evdesiniz ve calismiyorsunuz.Cocugunuzda yok anladigim kadari ile.Evinizin duzeni konusunda esiniz elbette yardim etmeli fakat planli olursaniz ev islerinde yardima ihtiyac duymadan halledebilirsiniz.

Sehirde yasadiginizi yazmissiniz.Orda kpss calismaniza engel olmaycak sekilde el beceri kurslari,halk egitim.vs belediyelerinde oluyor saniyorum.Sizi sosyallestirecek.aktiviteler edinin.Bir ay sonra geriye baktiginzida epey yol.kattettiginizi goreceksiniz.

Kendimi toparlamaya çalışacağm düzeltmeye çalışacağım
İnşallah o da düzelir
Bu konuyu ona tekrar açacağım düzelmemiz için ne yapmamız gerekiyor diyeceğim
İnşallah hallolur en azından minimuma iner bu durum:)

Eşinizin tutumu güzel , küsmeyi sevmiyor..
Ama eve geliyor sürekli kafasına bir şeyleri takmış bir kadın
Artık susması ya da şarkı mırıldanması gerçekten iyi değil kopuyor sizden..
Bazı şeyleri oluruna bırakın.. Kızın ama küsmeyin
Yıllandırmayın canım küskünlüğünüzü.
Her şey zamanla düzene girecektir mutlaka. Mesela eşinizin ailesiyle görüşmemeniz yanlış
Sevmeseniz de eşinizin gönlü olsun diye gitmelisiniz..
İyi bir insanı üzmeyin.. Her şey sizin istediğiniz gibi olamaz mümkün değil...

Yok genelde yükseltmiyorum konuşuyorum
Eğer sinirliyse konuşmamı istemiyor ben konuştukça sinirleniyor
Ben de kendimi savunmayın susmaya dayanamıyorm

benim eşim de öyle
o sinirliyken sessizce beklerim
sonra hiiiç cevap vermeden başka odaya geçerim o da çıkar gider yarım saat dolaşır
sonra gelir ben biraz surat yaparım
o da tavırlı olur ama gelip sarılır ya da birbirimizin gözüne bakınca ikimize de aynı anda bi gülme gelir
gülünce zaten her şey birden güzelleşiyor
sonra ben başlarım yavaş yavaş konuşmaya kucağına oturup boynuna sarılırım biraz ağlamaklı şekilde derdimi anlatırım. sen böyle yaptın böyle dedin diye değil
ben şöyle düşünmüştüm ama böyle olunca üzüldüm gibi.
sonra birbirimizden özür dileriz
sorun genelde benim istediğim yönde çözülür :) ta ki diğer bir soruna kadar. senede 3 -4 defa oluyo böyle şeyler..

Okuduğum bölüm en az 82 ve üstü istiyor canım geçen yıl girdim 76 aldım o yüzden bilgilerim tazeyken bu yıl sıkı çalışıyorum 8 de başlıyorum onlara kadar sürüyor. 3 sınava gireceğim o yüzden çok yoğunum
İnşallah dediğiniz gibi düzeliriz
Bende de stres var sınavdan dolayı
Ufak yardımlarda bulunup yükümü biraz hafifletsin istedim sadece

pekiştirç ver adama
anladığım kadarıyla öğretmensin
istediğin bişeyi yaptığında ödüllendir
kahvesini yapmak da olabilir bu öpücük de teşekkür de.
somurtup niye kirli çamaşırlarını ortaya atıyosun demek yerine hayatım sepete atar mısın diyip attığında ver pekiştireci :)
sarılıp teşekkür ederim bitanemmm de gülümse falan.

ya bilmiyorum sizin adamlarda işe yaramıyo mu bunlar?

Beni takmıyor gibi davranıyor
Benim kafama taktığımı bildiği için böyle davranıyor gibi hissediyorum

Ailesiyle bayramdan bayrama.ara sıra arıyorum
Onlar da beni hiç aramiyor çünkü
Oğullarını her gün arıyorlar
Ama genelde işleri düşünce
Eşim bunun farkında
Hatta bi ara kendi ağzıyla bile itiraf etti
Sürekli para istediklerinden,sadece işleri düşünce aramalarından,beni görmezden gelmelerinden,eşimin de tüm bunlara rağmen onları hep kusursuz görmelerinden dolayı soğudum onlardan.
Ama asla saygısızlık etmiyorum
Para verme benden habersiz falan diyorum
Buna kızıyor her şehitlerine koşacak izin versem
Ama onlar bizim için adım dahi atmiyor

Boyle yaptikca esiniz dahada uzaklasir
Kusmeyi birakin
Kirildiginizda kusmeyin konusun ama biraz mesafeli olun farkedip sordugunda kafaniza takilan seyi kibarca soyleyin iste bu hareketin beni uzdu gibisinden anlatin
Normal gunlerinizde esinize ilgili olun
Her lafindan bisey cikarmayin

Yarıyor canım
Eğer ben mutluysam yapıyor
Ama azcık surat asıp söylesem ters cevap veriyor
Ya anlamiyorum onu
Diyor bana hiç kızma surat asma
Kızsam bile gülmemi bekliyor
Var mı böyle bi şey
Ben de insanım sinirlenmek kızmak istiyorum

Kesmemeyi başarırsam çok iyi olacak

arada olur o da azıcık hoşgörülü olsun paşa hazretleri

Biraz sabırlı ol. İnan erkekler evliliğin ilk dönemi böyle olabiliyor. Ailelerine hiç laf söyletmiyorlar.
Ama zamanla değişiyorlar.. Eşinin ailesi seni aramıyorsa ve bunu bilerek yapıyorsa sende aramak zorunda değilsin.
Ama eşinin yanında kendini haksız düşürecek bir pozisyona sakın düşürme.
Eşini seviyorsun bence o da seni seviyor. Tutumunu değiştir.
Çünkü eşin de zamanla değişecek.

Ay kızlar yardım edin şu kızada banada ya bende şu an çok kötüyüm aynı tıpatıp aynı durumdayım eşim hep alttan alır ama ben öfkeme hakim olamıyorum yatakları ayırdı eşim (((

Sizce köye bi kaç günlüğüne göndereyim mi kızlar
Gidip kafasını dinlicekmiş
Belki bensiz de kalır biraz özler
Ne dersiniz

Bütün yazını okudum. Bence kesinlikle eşin haklı. Yaşın çok mu küçük? Sorunlu bi insan olduğunu sanmıyorum ama biraz olgun davranmaya çalışmalısın bence.
Eşin çalışıyor zaten yoruluyor sen evdesin çocuk yok anladığım ka da rıyla. Eşini anlamaya çalış.
Kendini haklı görmeye devam ettikçe eşini bıktıracak ve uzaklaştıracaksın kendinden.
Erkekler ne kadar medeni görünürse görünsün erkekliklerini hissettirecek kadın isterler. Onu ezme. Ezersen böyle erkekliğini göstermeye çalışır. Yanlış ama senin de bu kadar üstüne gitmemen lazım.
Lütfen odak noktanı değiştir. Derslerine bak başka şeylerle ilgilen ve eşinle asla ufak tefek sorunlar için tartışma.

Valla benim evlenmeyi düşündüğüm erkek arkadasım vardı sürekli küsme huyu yüzünden bıraktım. Ömür törpüsü.. Adam cok haklı iyi katlanmıs 2.5 sene sana.
birakmakla oyle iyi yapmissnz ki simdi ondan bendede bi tane var ve hakkaten dedgnz gbi ömür torpusu herseyden biktrdi beni birak evliligi hayattan sogudum

Anladım canım
İnşallah inşallah

Erkek değilim diyo hep zaten ben ona böyle hissettirmişim öyle kötü oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…