bu ay yine regl:(...yaşım geçiyoooor

krizalit

beklemede...
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
1.533
1
46
Farkında mısınız, ne çok arttı hamile sayısı, gün geçmiyor ki biri hamileyim demesin, evet onlar için seviniyorum ama kendim için çok üzülüyorum...Bu bekleyiş ne kadar sürecek, geldim 30 yaşıma bu yaşam ne kadar ki...nereye kadar bekleyeceğim...Çok bunaldım arkadaşlar, lütfen paylaşalım alalım birbirimizin zehrini.
30' a yaklaşmış, hatta geçmiş arkadaşlar, yaşım geldi geçiyor paniğindekiler
lütfen paylaşalım...gerçekten üzülüyorum.

cnm bence yanlış başlık artık yaş geçme diye bişey yok.kendini böyle düşünüpte mutsuz etme lütfennn

ne yaş geçmesi tatlım yaa lütfen bu tür saplantılarınla kendini üsme

senin yazini gorunce ay bu ben miyim dedim :) Ben de Basak burcu ve 29 yasindayim ve benim de cocugum olmuyor. Yas sorunu olmasa ben de bu kadar kafama takmicam aslinda. Evet tamam artik 40 yasinda bile doguran var ama sorun onunla bitmiyorki. Ben hep genc anne olmak istedim, hem ilk cocugumu 40da dogurursam ikinciyi ne zaman dogurucam, ben iki cocuk dusunuyordum. Hem evleneli de 7 sene oldu, artik evliligin de cocuga ihtiyaci var :)
Ben seni anliyorum ama careyi bilmiyorum. Ne kadardir deniyorsunuz? Doktora hic gittiniz mi?

Mrb krizalit.Ben 26 yaşındayım 3 senelik evliyiz ve 2 senedir istiyoruz.Aslında senin duygularını birebir yaşadım yani seni anladım.Sizin yaşınız da gerçekten geç değil ama bu düşünce zaman zaman olur herkese.Acaba böyle karı koca yalnız mı yaşlanacağız diye.O düşünce aslında yaşınızın 30 olmasından kaynaklanmıyor sadece zaman zaman ümitsizliğe düştüğümüz anlarda oluyor.gün doğmadan neler doğar?Yeterki Allah'tan umudumuzu kesmek gibi bir hataya düşmeyelim.Kendine iyi bak.eşinin sana ihtiyacı var.

bende 30um 2008de 31 demek daha bebiş falan yok,o telaş bende de var,zaman akıp gidiyor,ama hepimiz için bir gün var,hepimizin bebişleri zamanını bekliyor böyle düşünmek lazım,umudunu kaybetme canım...

Farkında mısınız, ne çok arttı hamile sayısı, gün geçmiyor ki biri hamileyim demesin, evet onlar için seviniyorum ama kendim için çok üzülüyorum...Bu bekleyiş ne kadar sürecek, geldim 30 yaşıma bu yaşam ne kadar ki...nereye kadar bekleyeceğim...Çok bunaldım arkadaşlar, lütfen paylaşalım alalım birbirimizin zehrini.

Offf ya zehir alalim derken beni zehirledin arkadasim yaa,ne yas gecmesi yaa,ben 39 yasinda dogurmak icin elimden ne gelirse yaparken bu yazinla icim karardi yani cok sagol arkadsim,ustumden bunalimlari yeni atmisken el bi bunalim daha,29 yasindaki arkads yasi geciyor diye bunalima girmis,ya ben ne yapayim yaaa,yapmayin boyle allah askina,anne olmanin yasi yok yaa,bu yasa kadar anne olamadiysam bu benim sucum degil,anne olmak icgududur,biride yazmis kadinlar 40 yasinda doguruyooo,ya arkadslar bir seyler yazarken o ornek verdiginiz insanlarida dusunun ve kendinizi onlarin yerine koyun,kim isterki o yasa kadar bekleyip o yasta dogurmak,kimse kayfinden yapmiyor,off ya icim bunaldi haa,biraz acilmaya girmistim siteye,ya allahim sen bizim gibi insanlara biran once dileklerini ver:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canim bunu kafana takip kendini üzmenin sana bi faydasi yok aksine zarari var. Bir arkadasimin 6 sene cocugu olmadi ve bu süre icinde asilama bile yaptirdi fakat tutmadi. Ümidini kesip bebek düsüncesini biraktigi anda hamile kadi ve 5 aylik bi bebegi var. Sana tavsiyem kafana takmayip zamana birakman. Allah sana bana tüm isteyenlere de hayirli evlatlar versin.:emir_bebek:

bende aynı dertten muzdaribim.seni anlıyorum ama çaremiz yok.Allah verirse veriyor,ben Allaha bıraktım canım o verecekse yolunu gösterir.ben doktorda ,hocada her yerde deva aradım yok canım,Allah isterse yoluna koyar canım.Herşey ondan canım benim.sadece sen takma artık elimizde değil bence

arkadaşlar, kimseyi üzmek istemedim yazımla, ama burada herkes kendi sıkıntısını paylaşıyor, önemli olan ortak paydada buluşmak, 30- 39 çok da farketmez aslında sonuç aynı, hem sadece bebeği dünyaya getirmek değil ki sorun, ona harcayacağın efor, birlikte geçireceğin zaman, ikinci üçüncüyü planlama... bunlar için zamana ihtiyaç var.üzgünüm kimse üstüne alınıp sıkıntıyı daha da arttırmasın lütfen...

senin yazini gorunce ay bu ben miyim dedim :) Ben de Basak burcu ve 29 yasindayim ve benim de cocugum olmuyor. Yas sorunu olmasa ben de bu kadar kafama takmicam aslinda. Evet tamam artik 40 yasinda bile doguran var ama sorun onunla bitmiyorki. Ben hep genc anne olmak istedim, hem ilk cocugumu 40da dogurursam ikinciyi ne zaman dogurucam, ben iki cocuk dusunuyordum. Hem evleneli de 7 sene oldu, artik evliligin de cocuga ihtiyaci var :)
Ben seni anliyorum ama careyi bilmiyorum. Ne kadardir deniyorsunuz? Doktora hic gittiniz mi?

arkadaşım ben de altı senelik evliyim, bende de eşimde de sorun yok, yalnız benim bir başka sıkıntım var, fazla deneme şansım olamıyor, sürekli ilaç kullanmak zorunda kalıyorum(panik atak). Ne yapacağımı bilmiyorum...
gülşehri doğru yazmış melih, onu ve onun yaşındakileri de düşünüp konuşmak şazım ama insan bazen düşünemior işte...
sizde problem ne? daha doğrusu problem var mı?

36 yaşındayım arkadaşlar ben ve bir dış gebelik üzerine tekrar deniyorum. ama okadar sıkıntı yaşadımki ameliyat sonrası çok canım yandı. bebeği kafamda hep erteledim. şimdi anne olmak istiyorum ama beynim prolaktini yükseltiyor. ama biliyorum ki bebeğimiz bize gelecek eninde sonunda. bu siteye üye olurken dert paylaşmak moral bulmak adına üye oldum. ama sen 30 gelmiş arkadaşlar yaşım geçiyo dersen bende moral kalmaz:) birazda bizi düşün dimi ama. isteyen herkese allah hayırlı kısmetli sağlıklı bebeklerini verecek

sevgiler

Ben Gulsehri'ni veya belli bir yas kitlesini kastederek yazmadim. Herkesin gectigi zorluk farkli. Biz 7 senedir evliyiz ve 3 senedir bebek deniyoruz, ve bir de dusugum oldu. Gulsehri'nin durumunu bilmiyorum, belki benimkiinden kolaydir veya daha zordur, kimse kimsenin icinde ne oldugunu bilemez. Seni uzduysem ozur dilerim. Ama ben yine soyledigim seyin arkasindayim, bir an once anne olmak istiyorum. Bunda da yanlis birsey yok! Tabiki Allah bana vermezse veya 40 yasinda verirse de yapacak birseyim yok, o zaman doguracam. Yeterki bebegimin kismeti iyi olsun.
Kendi duygularimini yazmaktan dolayi kinandigim icin cok uzuldum.
Tesekkurler.

ben de sana katılıyorum melih, istemek, kaygı duymak bunlar hep normal şeyler ve bunları dile getirmek bizim hakkımız, bundan kimsenin rahatsız olmaya hakkı yok, herkes içinde bir çeşit acı yaşıyor ve bunu dile getirirken de bir bakıma bir başkasını incitir miyim diye düşünmek biraz anlamsızlaşıyor, o zaman hiçbir şeyi ifade edemeyiz değil mi ama? Bu benim sorunum ve böyle yaşıyoru dediğin gibi 6 yıldır evliyim, 19' luklar doğuruyor ve ben artık anne olmak istiyorum, bunu belki 9- 10 yıl yaşayacağım ama hep isteyeceği ve dile getireceğim... bunu paylaşabilecek insanlarla paylaşırız biz de o halde... Lütfen yanlış anlamalarla yormayalım birbirimizi, bir de bunları açıklamak zorunda kalmak istemiyorum, belli bir realite var 30 yaş ve üstü hamile kalma için erken bir yaş değildir, lütfen bebek istemeye ve bunu paylaşmaya devam edelim...

Merhaba krizalit; Bizdeki problem esimim morfolojisinin dusuk olmasi. Normali %30mus sanirim-gerci ona da herkes baska birsey soyluyor ya, neyse esiminki %4. Bazi doktorlar hamile kalman cok zor diyor bazilari da istenilen sadece 1 tane sperm yani hala sansin var diyorlar. Biz de bu yaza kadar normal yoldan denemeye karar verdik, yazin olmazsa tup bebek dusunucez.
Senin hep ilac kullanman gerekiyorsa hamilelikte, 9 ay ilacsiz nasil olacak?
Bazi "hamilelik" formlarinda 21 yasindaki bayanlar 4 aydir hamile kalamadiklari icin uzulduklerini yaziyorlar, Simdi biz onlarin duygularina saygi mi gosterelim yoksa biz de siz neden bahsediyorsunuz diyerekten sikayet mi edelim. Evet, herneyse dedigin gibi bu olayi unutup gecmek.

arkadaşlar ben 29 yaşındayım ve benim de bebişim olmuyor ama ALLAH ne zaman bize bebiş verirse ozaman olur yaşın önemi yok ayrıca hiç bi zaman da bebişimiz olmayabilir hayatta kendimizi herşeye hazırlamamız gerekir lütfen bu kadar çok üzüntü yapmayalım...

Kizlar kusura bakmayin biraz sert yazmisim galiba,aslinda soylemek istediklerim bu kadar degildi ama bu gunlerde cok hassasim,biliyorsunuz tup bebek denemem negatif oldu,evet zaman geciyor ve bebis gelmiyor bunun farkindayiz ve telas ediyoruz amaaaaa herseyden once allah saglik ve sihhat versin,evladida hayirlisiyla versin rabbim,hepinizin gonlundeki(ismi her ne olacaksa)o guzel bebisleri bir an once kucaklariniza-kucaklarimiza versin.:1hug::1hug::1hug:

30 yaşınsayım yakında 31 olacağım,5 yıllık evliyim,6 aydır çocuk düşünüyoruz ama pkos'um yeni öğrendim daha doğrusu doktorum büyük ihtimalle dedi hormon testimden sonra belli olacak her şey ama ne yapalım ilk gün ağladım ağladım kendimi üzdüm eşimi üzdüm ,sonra dedim herşeyin bir vakti zamanı var ben kendimi üzsemde ne kadar çok istesemde o zaman gelmeden olmayacak herşeyi normal olanlar bile beklemede hep o günü bekliyorlar,o yüzden ister yaşım 30 olsun ister 35 alnımızda yazılıysa onu beklemekten başka yapacağımız bir şey yok,burda bize düşen gerekli tedavilerimizi olmak gerisini Allah'a bırakmak,biz elimizden geleni yapalım,dua edelim olur inşallah olmazsa da bu hayat gelip geçecek her şeyde vardır bir hayır,lütfen pes etmeyelim birbirimize destek olalım,zor olan güzeldir her zaman ve Untmayalım ŞÜPHESİZ Kİ ALLAH SABREDENLERLERLE BERABERDİR....

Canım ben 33 yaşımdayım ve Alllah nasip ederse 34 ümde anne olacağım,yani yaşım geçiyor diye üzülme.
geçen hafta da 44 yaşında bi arkadaşım 2. bebeğini dünyaya getirdi,1. yi de 38 inde doğurmuştu.

X