Çocuk Hastalıkları Brakisefali?! Bebekte kafa yamukluğu 😪😪😪

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Vallahi nasıl morel verdiniz yuregime su serptiniz eksik olmayın 😡
Ne demişim pardon? Ameliyat olmak kask takmak kötü Bi şey mi sonucu güzel olacaksa eğer? Doktor öyle dediyse Bi sorun görüp demiştir elbet yoksa siz de gelip burda araştırma yapmazsınız zaten ki zaten kendiniz demişsiniz genetik olabilir diye. Ben size üzülmeyin Bi şey y yoktur desem anne yüreğiniz rahat mı edecek de içinize su serpmedim diye değişik tiplere girmişsiniz? Ben çocuğunuzun kafasını görmedim etmedim dediklerinizdrn yola çıkarak fikir yürütüyorum abuk sabuk konuşuyorsunuz. Sadece içinizi rahatlatma amacınız varsa bu çok bencilce olur. Anneyseniz her durum ve şarta kendinizi hazırlayarak yola devam etmeniz gerekir. Çünkü her şey her zaman güzel olamaz. Siz ben yardımcı olmaya çalıştığım halde resmen saçmalamışsınız. Size boş yere pozitif konuşsam her şey güzel mi olacaktı bebeğinizin vçkafası düzelecek miydi yani ne saçma Bi davranış ya. Neyse başka bi şey yazmak istemiyorum o yazdığım msja da yazık zaten. İyi günler. Allah şifa versin.

Ben benim içime su serpin demedim siz ne durumdasınız diye merak ettim ama tüm kötü şeyleri arka arkaya siralanamiz hos mu doktor ne diyorsa onu yapacağım zaten görmezden gelemem siz maşallah hipokrat yemini yeni etmissiniz gibi hemen kasklar ameliyatlar ki size yazilan yorumlari da okudum bir kişi bile olumsuz birsey yazmamış siz de benim durumda telaş yaşamışsiniz beni anlarsınız diye düşünmüştüm yazık

Ben benim içime su serpin demedim siz ne durumdasınız diye merak ettim ama tüm kötü şeyleri arka arkaya siralanamiz hos mu doktor ne diyorsa onu yapacağım zaten görmezden gelemem siz maşallah hipokrat yemini yeni etmissiniz gibi hemen kasklar ameliyatlar ki size yazilan yorumlari da okudum bir kişi bile olumsuz birsey yazmamış siz de benim durumda telaş yaşamışsiniz beni anlarsınız diye düşünmüştüm yazık
Siz kendinİz genetik sorun var demediniz mi hanfendi? Genetik sorun varsa bizim durumdaki gibi yan yatırmakla ya da sırt üstü yatırmakla düzelmez Malesef. Öyle olcak olsa doktora yönlendirme yapmazlardı bu 1.
2.si de dertsiz derman değil bunu söylemek istedim. Çok kötüyse bile en kötü ameliyat olur ya da kask takılır yine de düzelir demek istedim. Çaresi olmasa kafası ne şekildeyse öyle kalacak olsa daha mı iyi? Ben de kendimce araştırıp öğrendiğim tedavi yöntemlerini söyledim siz de araştırın öğrenim diye. Dermansız Bi dert değil bu şükretceğinize kalkıp benle uğraşmayın. Bir daha da konuma yazmayın. Çok istiyorsanız kendinize ayrı konu açın.

Siz kendinİz genetik sorun var demediniz mi hanfendi? Genetik sorun varsa bizim durumdaki gibi yan yatırmakla ya da sırt üstü yatırmakla düzelmez Malesef. Öyle olcak olsa doktora yönlendirme yapmazlardı bu 1.
2.si de dertsiz derman değil bunu söylemek istedim. Çok kötüyse bile en kötü ameliyat olur ya da kask takılır yine de düzelir demek istedim. Çaresi olmasa kafası ne şekildeyse öyle kalacak olsa daha mı iyi? Ben de kendimce araştırıp öğrendiğim tedavi yöntemlerini söyledim siz de araştırın öğrenim diye. Dermansız Bi dert değil bu şükretceğinize kalkıp benle uğraşmayın. Bir daha da konuma yazmayın. Çok istiyorsanız kendinize ayrı konu açın.
İstediğimi yazarim konunuza genetik sorun var demedim dikkatli okuyun değerli konunuzu baş yapısı genetik dedim

Kusura bakmayin artik cevap yazamayacagim. Panik durumunuz had safhada ikna olmuyorsunuz. Nasil iyiyse öyle yapın. Ben de bunlari kendime göre söylemiyorum doktor tavsiyesi üzerine size iletiyorum. Ben rahat annelerdenim. Panik yapmak bizi doğruya götürmüyor. Soğukkanlı olup mantıklı karar vermek lazım. Ben ateşlendiğinde de grip olduğunda da 40 derecede bile ilac kullanmadim. Ha hu demek değil ki umursamadım. Alakasi yok evlat herkesin canı ciğeri. Gözümüzden sakınırız. Herkesin bir doğrusu var 40 yillik uzman doktorun tecrübesine güvendim Allaha emanet hepsi. Pisman olmadım. Anlatabildim mi bilmiyorum.
DoktorunuZun kim olduğunu öğrenebilir miyim?

İlk çocuğumda ben de yaşadım bu durumu hem de öyle dört aylık falan değildi bayağı büyüktü, 1 yaşa yakındı nerdeyse. Doktora gösterince o da teyit etti yamukluğu. Devamlı yön değiştirerek yatır, erken daha düzelir , düzelten aileler oldu dedi. Yastık falan kullanmadım. Çocuk sivri tarafın üstüne yatmak istemiyor doğal olarak. Onu da uykuda havlu kıvırıp koyarak falan sağladım. Sorun ortadan kalktı çok şükür şimdi 6.5 yaşında. Çok panik gördüm sizi, bu huyunuza ket vurmanızı tavsiye ederim. Fotolar bana aşırı gelmedi bu arada. Bebiş de tombik maaşallah ❤️

İlk çocuğumda ben de yaşadım bu durumu hem de öyle dört aylık falan değildi bayağı büyüktü, 1 yaşa yakındı nerdeyse. Doktora gösterince o da teyit etti yamukluğu. Devamlı yön değiştirerek yatır, erken daha düzelir , düzelten aileler oldu dedi. Yastık falan kullanmadım. Çocuk sivri tarafın üstüne yatmak istemiyor doğal olarak. Onu da uykuda havlu kıvırıp koyarak falan sağladım. Sorun ortadan kalktı çok şükür şimdi 6.5 yaşında. Çok panik gördüm sizi, bu huyunuza ket vurmanızı tavsiye ederim. Fotolar bana aşırı gelmedi bu arada. Bebiş de tombik maaşallah ❤️
Teşekkür ederim evet şimdi daha tombik sıpam ❤️😍❤️evet biraz pimpirikliyimdir yalnız bebek büyütüyoruz onun etkisi olabilir. Bizim de baya düzelme oldu sürekli yan yatırıyorum, kendisi de artık öyle yatıyor. Bebek arabasında ya da oto koltuğundayken de ortopedik yastık kullanıyorum düz yere temas etmesin diye. Tamamen düzelir inşallah 😊çok sağ olun

Anladım galiba herkes yastıksız sırt üstü yatırıp kafasını döndürmesin diye destek koyuyor değil mi? Allahım inşallah işe yarar ya çok teşekkür ederim🤲🏻 peki gece boyunca döndürmek yerine bir gün sağ bir gün sol mu yapmalıyım? Yoksa bazıları 1 2 saatte bir döndürüyormuş netten okumuştum.
Ben bebeğimi yastıksz yatırıyordum ama doktorum belden yukarısının yüksekke ve başının yan olması gerektiğini yoksa uyurken kusarka boğazına ve ciğerine kaçabileceğini söyledi.. ogünden beri doktorun söylediği şekilde yatırıyorum..

IMG_20200616_145409~2.jpg

Peki konuya yazan herkese soruyorum, bu kafa şekli sıkıntılı mi sizce? Sivri gibi geliyor bana. Ensede düz sonra sivriliyor sanki normal mi? Reflü yatağında yatti bir hafta önceye kadar ve kendisi hep sağa sola çevirir başını asla yukarı bakar pozisyonda yatmaz.

Merhaba benim oglumda 6 aylik kafasinin sol tarafında var yamukluk. Cok sevindim duzeldigine. Size sormak istediğim havlu kıvırıp koydum dediniz ya nasıl yapıyorsunuz onu tam olarak neresine koydunuz.

Merhaba benim oglumda 6 aylik kafasinin sol tarafında var yamukluk. Cok sevindim duzeldigine. Size sormak istediğim havlu kıvırıp koydum dediniz ya nasıl yapıyorsunuz onu tam olarak neresine koydunuz.
Şimdi kafasında sağ taraf sivrildiyse mesela, çocuğun sağ tarafın üstüne yatması gerekiyor. Ama sivri olduğu için rahat edemeyip kafayı sola çeviriyor. Bunu önlemek lazım. Bebek uyurken havluyu rulo yapıp , çocuğun kafasını sağa çevirip havluyla sıkıştırıyorsunuz böylece kafayı çeviremiyor. Yastık falan kayıyordu o yüzden havlu kullanıyordum

Şimdi kafasında sağ taraf sivrildiyse mesela, çocuğun sağ tarafın üstüne yatması gerekiyor. Ama sivri olduğu için rahat edemeyip kafayı sola çeviriyor. Bunu önlemek lazım. Bebek uyurken havluyu rulo yapıp , çocuğun kafasını sağa çevirip havluyla sıkıştırıyorsunuz böylece kafayı çeviremiyor. Yastık falan kayıyordu o yüzden havlu kullanıyordum
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun 🤲

Ben de bebeğimi fark ettiğimde buna yakın bişeydi ama ayı daha küçüktü. Düz kafa yastığı aldım sürekli kullandım. Hem de 6 aylığı geçmişti öyle bıraktım.
Bunu geçecek mi diye araştırırken dr ların genelde oturmaya sürünmeye vs başladıklarında düzeleceğini söylediğini gördüm. Bence geç kaldım deme düz kafa yastığında uyut. Uyanıkken sırt üstü çok vakit geçirmesin. Baya düzelme olur inşallah. Dünyanın sonu da değil.
😊

Merhaba bebeğinizin kafasi düzeldi mi acaba benim de 7 aylik kask mi lazım bilemedim çok endişeliyim

Düzeldi evet. Söylediklerimi uygulamanızı tavsiye ederim
Ay inşallah düzelir kask takalım dediler ama kaç tane doktora sordum önermedi fakat kesin düzelir de demediler :KK43: bebeğimin alnının Bi tarafında hafif çıkıklık var kask merkezi bu düzelmez dedi çok üzüldüm gözlerim şişti ağlamaktan

Ay inşallah düzelir kask takalım dediler ama kaç tane doktora sordum önermedi fakat kesin düzelir de demediler :KK43: bebeğimin alnının Bi tarafında hafif çıkıklık var kask merkezi bu düzelmez dedi çok üzüldüm gözlerim şişti ağlamaktan
Ağlamayın dermansız dert değilmiş doktorları dinleyin. Benimkinde yamukluk kafanın arkasındaydı, düzeldiğine göre öndeki için de geç kalınmamıştır herhalde. Doktorları dinlemelisiniz

Merhaba bizde kask tedavisine başladık. Doktorlar neden önermedi bununla alakalı ne dediler size acaba. Benım doktorum önerdi ama ben cok korkuyorum takmasamıydık acaba dıye

X