Çocuk Hastalıkları Brakisefali?! Bebekte kafa yamukluğu 😪😪😪

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Sikinti Yapacak bisey yok canim o düzelir, yatis seklini her aksam degis, Eger dönüyorsa havlu Yada baska biseyle sabitle bize dr umuz öyle demisti. Emin ol geciyor sanirim ilk cocuk 🌸
Evet ilk çocuk ondan biraz pimpiriklendim. Yazılar umut oldu bana aşırı karamsar ve üzgündüm geçmiycek diye ama herkes geçer daha küçük dedi ben de umutlandım. Size de çok teşekkür ederim, havlu ya da yastık Bi şeyle durdurucam dönmesini bakalım☺️

Denedim kundağı bırakmayı. İlk şaşırmasın diye kollarını açıp yarım kundak yaptım ağlaması bitmedi bir türlü ben de istiyorum yüz üstü yan kendi keyfine göre yatsın ama sarmayınca bağırıp duruyor. Bacakları açıkta zaten sadece kollarını sıkı olmıycak şekilde satıyoruz. Ellerini hiç durduramıyorum sürekli yüzüne götürüyor emziğine vuruyor falan o yüzden uykuya dalamıyor. Yoksa ben de istiyorum bırakmayı ama kollarını kıpırdatmasına nasıl çözüm bulucam bilmiyorum. Evet kundak olunca sırt üstü yatıyor Malesef. Yine ben gece yan döndürüp kolumu arkasına vs koyuyorum öyle yan uyuduğu da oluyor ama genelde sırt üstü Malesef.
Çok geçmiş olsun düzelmesine sevindim. Bizimkinin kollar durmuyor öyle olunca da kendini hem uyutmuyor uyusa da eli çıktı mı uykusunda dahi olsa pat yüzüne götürüyor uyanıyor nasıl bir cinsse😂bacaklar açıkta zaten kalçası sıkı değil sorun kollarda yarım kundak gibi Bi şey bizimki.
Anladım ama yinede kolları kundağın içindeyken yan yatması hiç te rahat olmaz.
Kafasının bi an önce düzelmesini istiyorsan, bugunden itibaren hep yan yatırmalısın sırtına küçük yastık yada havlu vs .ile destekleyerek..kolunla nereye kadar destekleyebilirsin ki, biraz sonra yine sırt üstü olur. Kundaktan tamamen çıkarırsan, yan yatmaya daha çabuk alışır. Ben 3. Çocuğumu uyurken hiç kundağa sarmadım, kışın doğduğu için yataktan kalkınca hafifçe battaniyenin arasına koyup taşıyordum sadece..kolları ve ayakları herzaman serbestti ve öyle uyurdu. Seninki de alışacaktır ve daha rahat edecektir, emin ol.

Ya baktım baktım bana hiç anormal bir şey görünmedi. Hatta benim eşimin kafasının arkası dümdüz resmen görsen 😁 kendisi mühendis yani hiç bir şey olmaz merak etmeyin

Ya baktım baktım bana hiç anormal bir şey görünmedi. Hatta benim eşimin kafasının arkası dümdüz resmen görsen 😁 kendisi mühendis yani hiç bir şey olmaz merak etmeyin
zaten ulkemizde tahta besige sarmak ve gun boyu yatirmak bir zamanlarin vazgecilmezi oldugundan cogu insan yassi basli dir.

Anladım ama yinede kolları kundağın içindeyken yan yatması hiç te rahat olmaz.
Kafasının bi an önce düzelmesini istiyorsan, bugunden itibaren hep yan yatırmalısın sırtına küçük yastık yada havlu vs .ile destekleyerek..kolunla nereye kadar destekleyebilirsin ki, biraz sonra yine sırt üstü olur. Kundaktan tamamen çıkarırsan, yan yatmaya daha çabuk alışır. Ben 3. Çocuğumu uyurken hiç kundağa sarmadım, kışın doğduğu için yataktan kalkınca hafifçe battaniyenin arasına koyup taşıyordum sadece..kolları ve ayakları herzaman serbestti ve öyle uyurdu. Seninki de alışacaktır ve daha rahat edecektir, emin ol.
İnşallahh dediğiniz gibi olur gece uyandığında emip uyuyunca sarmadan koycam gündüz de devam ettirmeye çalışıcam çok teşekkür ederim ☺️

Hahaha 😂😂benim eşiminki de dümdüz yaa eşin ankaralı olabilir mi acaba düz kafa ankarada meşhurmuş nette öyle diyo😂ya bebeğim kız Bi de, şimdi ilerde isyan falan eder belli olmaz düzeltmekte fayda var ☺️

Hahaha 😂😂benim eşiminki de dümdüz yaa eşin ankaralı olabilir mi acaba düz kafa ankarada meşhurmuş nette öyle diyo😂ya bebeğim kız Bi de, şimdi ilerde isyan falan eder belli olmaz düzeltmekte fayda var ☺
Yok canım Tokatlı ama saçlar kıvırcık o yüzden farkedilmiyo bakınca sadece dokununca belli oluyo. Benim kızım 7 aylık onun fotosunu atsam da bi baksanız aslında acaba onunki de yassı mı ki ben pek anlamıyorm galiba 🙆

Yok canım Tokatlı ama saçlar kıvırcık o yüzden farkedilmiyo bakınca sadece dokununca belli oluyo. Benim kızım 7 aylık onun fotosunu atsam da bi baksanız aslında acaba onunki de yassı mı ki ben pek anlamıyorm galiba 🙆
Şüphen varsa at tabi ki bakalım 1 yaşına kadar düzelme imkanı oluyormuş. Fikir verir diğer arkadaşlar da. İnşallah yoktur ama varsa düzelir umarım☺️🤲🏻

Screenshot_20200321-132458~2.png Screenshot_20200321-132439~2.png
Firdevs Yoreoglu Firdevs Yoreoglu bi baksana canım

Merhaba,
Arama yaparken gördüm konunuzu bizim de sizin tam tersi başı arkaya doğru sivri doktorumuz beyin cerrahisi görsün dedi ama 20 gün sonraya randevu bulduk siz ne durumdasınız merak ettim 3 aylık benim oğlum

Merhaba,
Arama yaparken gördüm konunuzu bizim de sizin tam tersi başı arkaya doğru sivri doktorumuz beyin cerrahisi görsün dedi ama 20 gün sonraya randevu bulduk siz ne durumdasınız merak ettim 3 aylık benim oğlum
Bebegi yastikla sırt üstü yatiriyor musunuz?

Merhaba,
Bizim baya düzelme oldu, bebeğimi o zamandan beri hep yan yatırdım. Sonra uyku eğitimi verdim kendisi de uyurken maşallah hep yan yatıyo baya azaldı kenarlardaki sivrilikler, arkada bombesi oluştu ama daha tamamen olmadı tabi önceye göre çok iyi ama. Geçmiş olsun sizin neyden kaynaklıydı acaba sorun? Bizim sırt üstü yatıyordu genelde, ondandı. Beyin cerrahisi diyorsa doğumsal ya da genetik Bi durum mu acaba?

Merhaba,
Bizim baya düzelme oldu, bebeğimi o zamandan beri hep yan yatırdım. Sonra uyku eğitimi verdim kendisi de uyurken maşallah hep yan yatıyo baya azaldı kenarlardaki sivrilikler, arkada bombesi oluştu ama daha tamamen olmadı tabi önceye göre çok iyi ama. Geçmiş olsun sizin neyden kaynaklıydı acaba sorun? Bizim sırt üstü yatıyordu genelde, ondandı. Beyin cerrahisi diyorsa doğumsal ya da genetik Bi durum mu acaba?

Merhaba,

Bence bizim genetik baş yapısı büyük oğlumun ve kuzenlerimin öyle ama doktora anlatamadım ayrıca çokça yan yatirmis olabilirim kusup boğazına kacirmasin diye aylık gelişimi güzel boy ve kilosu baş çevresi ölçümü de aylık sınırlar içerisinde ama gidicez yine Allah esirgesin çok korkuyorum
Size de geçmiş olsun daha da iyi olun inşallah

Bence bizim genetik baş yapısı büyük oğlumun ve kuzenlerimin öyle ama doktora anlatamadım ayrıca çokça yan yatirmis olabilirim kusup boğazına kacirmasin diye aylık gelişimi güzel boy ve kilosu baş çevresi ölçümü de aylık sınırlar içerisinde ama gidicez yine Allah esirgesin çok korkuyorum
Size de geçmiş olsun daha da iyi olun inşallah
Korkmayın erkenden müdahale edilip ameliyatla ya da kask tedavisiyle olması gereken şekle en yakın hale gelir inşallah içinizi ferah tutun. Atabileceğiniz görsel varsa eğer biz de bakalım belki siz anne olarak abartıyorsunuzdur. Ben de öyle küçücük Bi şey bile olsa bebek söz konusu olunca dev gibi Bi soruna dönüştürüyorum. doktora gidin dediyse elbet sorun vardır ama belki yine de çok aşırı değildir yani onu demek istedim. Amin inşallah 1 yaşa kadar şekillenme devam ediyormuş 4, 5 ayımız kaldı inşallah daha da düzelir çok teşekkür ederim dualarınız için ❤️umarım sizin de ameliyata vs bile gerek kalmadan düzelir kafa şekli, doktora da mutlaka Bi an önce görünün😊Allah yardımcımız olsun

Korkmayın erkenden müdahale edilip ameliyatla ya da kask tedavisiyle olması gereken şekle en yakın hale gelir inşallah içinizi ferah tutun. Atabileceğiniz görsel varsa eğer biz de bakalım belki siz anne olarak abartıyorsunuzdur. Ben de öyle küçücük Bi şey bile olsa bebek söz konusu olunca dev gibi Bi soruna dönüştürüyorum. doktora gidin dediyse elbet sorun vardır ama belki yine de çok aşırı değildir yani onu demek istedim. Amin inşallah 1 yaşa kadar şekillenme devam ediyormuş 4, 5 ayımız kaldı inşallah daha da düzelir çok teşekkür ederim dualarınız için ❤umarım sizin de ameliyata vs bile gerek kalmadan düzelir kafa şekli, doktora da mutlaka Bi an önce görünün😊Allah yardımcımız olsun
Vallahi nasıl morel verdiniz yuregime su serptiniz eksik olmayın 😡

X