Çocuk Hastalıkları Brakisefali?! Bebekte kafa yamukluğu 😪😪😪

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Çok teşekkür ederim sağ olun. Valla mardindeyim çok seçeneğim yok zaten ama kafan çok takıldı olmazsa Bi Diyarbakıra da gitmeyi düşünüyorum. İhmale gelcek Bi konu değil çünkü.

Canım inşallah düzelir. Bi küçük bebeklerin sırtına kundak battaniye artık ne koyarsan destek yaparız bi gün sağ tarafına bi gün soltarafına koyarız bebeği hep yan yatırırız . Tam yan değil ama destekle hafif yana doğru koyarız

Yalnız yüzüstü ve yanda abös riski var diye biliyorum. O yüzden daha çok sırt üstü yatırıyordum. Allah korusun ya Bi şey olursa
Kusura bakmayin artik cevap yazamayacagim. Panik durumunuz had safhada ikna olmuyorsunuz. Nasil iyiyse öyle yapın. Ben de bunlari kendime göre söylemiyorum doktor tavsiyesi üzerine size iletiyorum. Ben rahat annelerdenim. Panik yapmak bizi doğruya götürmüyor. Soğukkanlı olup mantıklı karar vermek lazım. Ben ateşlendiğinde de grip olduğunda da 40 derecede bile ilac kullanmadim. Ha hu demek değil ki umursamadım. Alakasi yok evlat herkesin canı ciğeri. Gözümüzden sakınırız. Herkesin bir doğrusu var 40 yillik uzman doktorun tecrübesine güvendim Allaha emanet hepsi. Pisman olmadım. Anlatabildim mi bilmiyorum.

Yalnız yüzüstü ve yanda abös riski var diye biliyorum. O yüzden daha çok sırt üstü yatırıyordum. Allah korusun ya Bi şey olursa
Ne riski var anlamadım? Yüz üstü yatınca alışık değilse nefes almakta zorlanabilir belki, ama en güvenilir yan yatırmak bence.. çünkü sırt üstü yatınca da kusmak istese kusamaz ve boğulma riski de olabilir

Anladım galiba herkes yastıksız sırt üstü yatırıp kafasını döndürmesin diye destek koyuyor değil mi? Allahım inşallah işe yarar ya çok teşekkür ederim peki gece boyunca döndürmek yerine bir gün sağ bir gün sol mu yapmalıyım? Yoksa bazıları 1 2 saatte bir döndürüyormuş netten okumuştum.

Öyle dusumeyin bir şeyi yaşayacağınız varsa yaşıyorsunuz ben bunu öğrendim . Bebeğimin bir eli hep yumuk gibi olurdu dikkatimi çekerdi 9 aylıkken ama reflekstendir dedim ta ki yuruyene kadar . Baktık yurutecte hala bir eli kapalı doktora götürdük sizensefali tanısı konuldu beyninde hasar var . Şimdi hem fizik görüyor hem epilepsi ve öğrenim güçlüğü riski taşıyor. Ben de keşke goturseydim diyorum fizik için daha iyi olurdu diye ama şimdi elimden ne gelir ki suanki tedavisi için ugrasiyoruz . Siz de bundan sonra hiç sırt üstü yatirmayin fakr eder inşallah etmezse de canı sağ olsun büyüyünce saçları da uzayınca o kadar belli etmez.

Elbette anlattınız ama abös riski var yüzüstü yatırmayın diyorlar ben napayım. Yazmamak sizin tercihiniz. Sizin çocuklarınızda Bi kötü sonuç olmaması başkasında da olmıycak anlamına gelmiyor. Ayrıca da evet panik olabilirim, duyarsız olmamdan iyidir bence. Çocuğum için en doğrusunu bulmaya çalışıyorum. Siz kendimizce doğruyu söylediniz uyarım uymam benim tercihim. Fakat beni sürekli paniksiniz paniksiniz deyip sanki yanlış yapmaya müsaitmişim gibi göstermeye çalışmayın. Bi şey biliyorum ki soruyorum. Neyse artık cidden yazmayın. Yargılamadan öneri sunucak insanlara ihtiyacım var çünkü. Teşekkürler iyi günler.

yan yatırmak en güzeli cocuk elı kolu sallayıp uyanmazda ,
yatırırken biraz kollarını sabitle örtüyle ,

bu arada o mis kokan ensede bir öpücük koyun benım için , sağlıkla büyüsün bebegın canım

Yastık koymuyoruz canım yaşına kadar. Emzirdin mi değiştirirsin gece kalkıp iki de bir çevirmene gerek yok. Hem kusarsa boğulmaz hem kafası düzelir. Korkma daha kemikleşme tam olmadığı için genelde düzeliyor canım

Ya çok üzüldüm çok geçmiş olsun şu an sizin derdimizin yanında dersim ne ki dedim inanın dua edicem size Allah yardımcınız olsun. İnşallah dediğiniz gibi işe yarar bundan sonra öyle deneyeceğim gerekirse uyumam beklerim başında napıyım :)

Daha kundak yapıyoruz zaten yoksa Bizimkinin kollar durmuyor... Öpmem mi her dakika öpüyorum çok sağ olun yan yatırıcam bundan sonra hep. Gündüz de oynarken sırt üstü olursa düz kafa yastığını koycam ortası göçük olanlar var ya hani. İnşallah düzelir ya

Canım sırt üstü değil, yan yatırıp sırtına destek koyuyuruz. Tam yan olmasa bile yana dönük şekilde diyeyim.. zaten çocuk gece arada dönmek istiyor, ağlayınca yada dönmeye çalışınca öbür tarafa doğru yine yan yatırıyorum..belli zaman sonra kendi de pozisyonunu değiştirecek zaten.

Sikinti Yapacak bisey yok canim o düzelir, yatis seklini her aksam degis, Eger dönüyorsa havlu Yada baska biseyle sabitle bize dr umuz öyle demisti. Emin ol geciyor sanirim ilk cocuk

kundak ilk bi kac hafta bebek ana karnindaki sıkısık ortamdan cikinca bir anda afallamasin rahat uyusun diye yapilir. 4 aylik bebek kundak yapilmaz. kendi yuzustu donup kundaktayen geri donemeyecegi icin ani bebek olumu riski de olusturur. ayrica bacak kalca sorunlari da olabilir.
artik yavas yavas bol kundak ve kundaksiz yatmaya alistirin. yaptiginiz yanlis basi da surekli kundaklandigi ve sirt ustu yattigi icin boyle olmus. hala hatanizda israr ediyorsunuz.
bebeginiz 4 aylik artik yuzustu kafasi yana donuk ya da yan yatirmalisiniz. sirt ustu ve kundakli degil.
bu sekilde uyumaya devam ederse ileride kundaksiz uykuya dalma problemleri de yasar.

Kesinlikle kundaktan çıkarmalısın artık, Dr lar da önermiyor, sağlıklı ve rahat da değil.. oğluma 2 aylıkken kalça çıkığı teşhisi konuldu halbuki doğumda film çekilmişti ve yoktu, Dr kundaktan olabilir dedi hemen kundağı bıraktık, alet takmak zorunda kaldık 1.5 ay sonra düzeldi...

Denedim kundağı bırakmayı. İlk şaşırmasın diye kollarını açıp yarım kundak yaptım ağlaması bitmedi bir türlü ben de istiyorum yüz üstü yan kendi keyfine göre yatsın ama sarmayınca bağırıp duruyor. Bacakları açıkta zaten sadece kollarını sıkı olmıycak şekilde satıyoruz. Ellerini hiç durduramıyorum sürekli yüzüne götürüyor emziğine vuruyor falan o yüzden uykuya dalamıyor. Yoksa ben de istiyorum bırakmayı ama kollarını kıpırdatmasına nasıl çözüm bulucam bilmiyorum. Evet kundak olunca sırt üstü yatıyor Malesef. Yine ben gece yan döndürüp kolumu arkasına vs koyuyorum öyle yan uyuduğu da oluyor ama genelde sırt üstü Malesef.

Çok geçmiş olsun düzelmesine sevindim. Bizimkinin kollar durmuyor öyle olunca da kendini hem uyutmuyor uyusa da eli çıktı mı uykusunda dahi olsa pat yüzüne götürüyor uyanıyor nasıl bir cinssebacaklar açıkta zaten kalçası sıkı değil sorun kollarda yarım kundak gibi Bi şey bizimki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…