Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızımı damat ben yatılı olarak evdeyken haşlasa her gün mü böyleler diye hayıflanırım. Bana çok garip gelmedi. Kapı dinlemeye gerek yok ev villa değilse duyulur zaten
Ayrıca onu duyan oğluşunun küçük çocuğuna bağırdığını da duyar ama kp kv nin pek umrunda olmamış o kısım. Oğlum çocuğuna niye böyle davranıyorsun dememişler kenara çekip de. Resmen kötü niyetli bu insanlar, geline sıçramak için fırsat kollamışlar. Bunun savunulmasına da inanamıyorum.

Ne guzel kayinvalideniz varmis. Genelde ben çektim, gelinde çeksin diye düşünüyorlar.
Erkekler istediklerinde cok guzel cocuk bakıyor. Tabi bizim gibi yemek karistirirken cocugun kirlilerini yikamayi dusunemiyorlar yinede beceriyorlar. Cocukla ilgilenmesi bile basli basina guzel birseu yemek olmasada olur

Bu konuda mesele aralarında geçen gerginlik değil ki kayınvalidenin kendi kocasından görmediği kocalığı oğlunun gelinine yapma kıskançlığı tamamen.
Başka bir sebepten karısından azarı yemiş bi de oğlu o yüzden canı sıkılmış daha çok. Kendi kocası eminim çoluk çocuğun yüzüne bakmadı. Haliyle kaynanaya şımarıklık olarak göründü bu durum.

Ah ne güzeli babanız bakmadı ben tek baktım gelinler kıymet bilmiyor diyor yani

Tabii geline rahat batıyor onun gözünde

sizin ailesinin yanında eşinize insan gibi davran demeniz çok mu normal Allah aşkına
bide böyle seviyesizlik görmedim yazmışsınız
katılıyorum kesinlikle
İnsan olup 2.5 yaşında çocuğa sofra başında bağırmasaydı bunları duymazdı. Konu sahibine tek kızdığım şey böyle bir seviyesize bir bebek daha doğurması. İnsan olsaydı da duymasaydı.

Ya insan bi düşünür ben bu hakaretleri birine edeceksem sonunda çıkıp gideceksem ederim. Orda hala simit tokusturuolar senin mutfaginda agizlarina hakaretler icinde :) bence tek dertleri oglunun is yapmasi. Sen karnin burnunda egilip ayaklarini yikasan ya gelin sacmalama demez yıkatir bu tipler. Ne varmis ogullari cocugunun altini degistirip cocuguna babalik yapiosa. Gerizekali bu insanlar yemin ediorum.

Ben de buna takıldım.
İnsan küçücük cocuga bağırdığını duyunca madem cok hassaslar “Oğlum sen çocuğa neden bağırıyorsun ?” diye kendi oğullarını azarlamazlardı gerekmiyor mı gelinine laf edene kadar .

Oğlu hem iş yapıyor hem de uşağına bağırdı diye azar yiyor duble dert.

İnsan olup 2.5 yaşında çocuğa sofra başında bağırmasaydı bunları duymazdı. Konu sahibine tek kızdığım şey böyle bir seviyesize bir bebek daha doğurması. İnsan olsaydı da duymasaydı.
şaşırıyorum açıkçası
gergin olabilir , sıkıntılı bı zaman olabilir çocuğa ya da başkasına bağırmış olabilir
bunun cevabı insan gibi davran demek mi ?
ben sevdiğim yakinlarimla bu şekilde konuşmayı tercih etmiyorum.
ne olmuş çocuğa bağırmışsa demiyorum ama herhalde hiçbirinizin çocuğu tek bir ses yükseltmesi olmadan büyüyor
bu kadar fanus içinde buyutuyorsaniz o çocuklara üzülürüm çünkü hayat böyle bir sey değil.
çocuğa kötü davranmayi iş edinmesi ayrı konu sahibinin anlattığı ayrı ,
ayrıca konu sahibinin kayınvalideside kendi çocuğunu korumuş o halde bu bakış açısı ile .

bilmiyorum yukarıda da yazdim ben kimseye demiyorum insan gibi davran , başkalarının içinde
bana denmesine alışkın değilim iletişime yukledigimiz anlamlar farklı .
sırf çocuğa bir kere bağırdı diye de kimseye seviyesiz demem ,
sanki ülkede çocukların nasıl büyüdüğünü bilmiyoruz yani herkes prens prenses yetiştiriyor gibi konuşmuşta

Yorumların hepsini okuyamadım belki diğer arkadaşlarda yazmıştır.

Bence bu durumu fırsata çevirin. Her serde bir hayır vardır derler ya öyle. Daha ilk günden huzursuzluk başladığına göre belliki durmayacaklar. (Eşinizin ailesini tanıdığınız kadarı ile bu tarz insanlar değilse sabredin bir süre deprem magdurular çok zor bir durum.)
Eşinizle konuşun ve keskin bir sınır çizin kendinize. Siz muhatap olmayın artık onlarla çekilin odanıza dinlenmenize, bebeğinize odaklanin. Ne yemişler ne icmisler bosverin hiç takılmayın. Koskoca insanlar aç kalmazlar baksanıza pek bir rahatlar aile huzurunu kaçıracak kadar.
Eşinize de çok iyi demişsiniz ağzınıza sağlık. Ne olursa olsun karşısında bir birey var ve insan gibi davranmak zorunda hele ki baba ile kız cocugu ilişkisi çok çok onemliyken.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…