Boy derdi..

OLumLu OLumSuz

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2020
252
372
Herkese selam..
Bayanlar kafama taktığım bir sıkıntım var 6 yaşındaki oğlum yaşıtlarına göre baya kısa geliyor ya da çevremizdeki çocuklar baya uzun bilemedim gelişimi çok yavaş 117 cm boyu kilosuda boyuna göre biraz fazla 26 kilo yaşıtlarının yanında ufak durunca ister istemez üzülüyor insan 4 yaşında ki oğlumda persentilde uzun gidiyordu oda yavaşladı ben çok kısa değilim eşiminde boyuda uzun aslında anne babayla alakalı olcağınıda sanmıyorum kayınvalidem ve kayınbabamdan dolayı ikiside kısalar çocukları 1.83n üstünde iri yarılar. sizce gelişimleri için ne yapmalıyım ? tecrübelirinizden faydalandırın bizi

Daha 6 yaşındalar.. benim kuzenim ergenliğe girdikten sonra uzadı boyu.. Sonra futbola gitti 178 falan oldu tabi onun da etkisi vardır.. isterseniz futbol basketbol gibi sporlara yazdırın.. Kuzenim kaleci sürekli zıpladığı için o kadar uzamış olablir daha lise 2 e gidiyor kuzenim.. ..

Spor uzamasını hızlandırır sadece yoksa herkes genetiğe göre uzar

Percentil tablosuna baktım şimdi normal gözüküyor boyu çocuğunuzun . kilosu boya göre bir tik fazla ama çok değil ilerde tamamen dengeye girer bence sıkıntı yok boşa evham yapıyorsunuz gibi ama yinede virüs işi geçince bi doktora görürseniz içiniz rahat eder

Doktorlar bu duruma normal mı diyor peki. Bunu en iyi uzman bilir belki gerekirse büyüme hormonu takviye eder. Yanlış anlamıyın verdiğiniz değerlerden söylemiyorum yaşlara göre boyda alt sınır ve üst sınır aralığını da bilmiyorum.

boyunu her çocuk drna gittiğimde söylüyordum iyi diyorlar vitamin eksikligi filan varmı diye teste yapıldı bi sıkıntı çıkmadı sağlık ocağındaki hemşirede iyi uzunlar diyor ama benmi yanlış ölçüyorum hemşiremi anlamadım çünkü o ölçüyor evde ben ölçüyorum nerdese 5-6 cm eksik çıkıyor

Eşimin boyu da küçükken çok kısa ve tombikmiş ergenlik döneminde çok voleybol oynamış lise 2 den 3 e geçerken 30 cm birden uzamış çoçuk. Babasıda kısa anneside şimdi 1.88 belli olmaz yani üzülmeyin. Kafanıza takmayın.

persentile göre 47dedi galiba drlar hep iyi diyorlar çevremdekilerde birden uzar merak etme diyorlar ama arkadaşlarından kız çocuklarından bile kısa

umarım öyle olur bende bir umut ergenlikte basket oynar yüzmeye gider uzar inşaallah diyorum ama şu an hantal biraz o konularda çabuk pes eden bir yapısı var hareketi pek sevmez inşaallah düzelir ergenlik çağında

sabahları boy herzaman daha uzun çıkar fark ondan dır

İnşallah düzelir bazı tanıdıklarımın çoçuklarını teşvik etmemiş küçükken çoçukları spora ya da dışarıda bir top koşturmaya bile göndermemiş vermişler ellerine bir tablet bilgisayar akşama kadar çoçugu yedirip oturtmuşlar yazık şimde üniversite sınavına hazırlanan genç delikanlı oldular ama o küçüklülte hareketsizliklerin cezası gibi çok kilolu oldular ilerde allah nasip ederde bir yavrumuz olursa sokakta köyde kırda bahçede oynasın spor yapsın istiyorum sizde teşvik edin pes eden yapısını kırın emin olun ilerde meslek seçerken bile polis olsun asker olsun boy da kilo da çok önemli birlikte hareket etmeye çalışın inşallah boyund auzar hantallıgıda kalmaz.

tablet telefonu bıraksam başından kalkmaz zaten tembel olmasın diye oğlum şunu getirirmisin bunu götürürmüsün çok yapıyorum bazen söyleniyor bende benim oğlum annesine çok yardım ediyor aferin diyorum hoşuna gidiyor o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…