Yöresel Tarif boşnak mantısı

Yöresel Yemekler
E

EU1

Ziyaretçi
Önce unu bi kaba döküp bir tutam tuzla ilave ediyoruz.Ilık olan suyu yavaşça döküp hamur haline getiricez.Hamur yumuşak olması gerekiyor.Kulak memesi kıvamı.Bu hamurumuzu 10 dakika bekletip tekrardan yoğuruyoruz.Sonra hamuru 3 e bölerek 30 dakika daha bekletmeliyiz.Diğer tarafta soğanları ince ince doğrayıp kıymayla harmanlayalım.Beklettiğimiz hamurlardan bir tanesini alarak merdaneyle azıcık açıp 2 kaşık yağ dökerek bu hamuru yufka gibi açıyoruz.Yuvarlak bi masada yaptığım için o şekilde anlatıyorum size.Yufka gibi açtığımız hamurların kenarlarına kıymanın bi kısmını koyuyoruz çevreleyecek şekilde.Üstünüde hamurun bi kısmıyla örtüyoruz ve 1 kşık yağ döküyoruz.Elimizin ön yüzüyle hamurun yuvarlanmasını sağlayıp hamuırumuzun simit şeklini almasını sağlayalım.Simit görünümünde olan hamurları elimizle yada bıçak yardımıyla kopararak sanayağıyla yağladığımız tepsiye dizelim. Diğer hamurlarıda yukarıda anlattığım şekilde yapıp önceden ısıttığımız 200 derecelik fırında 40-50 dakikada pişirelim. AFİYET OLSUN

5424.jpg
[/url][/IMG]
5435.jpg
[/url][/IMG]
resimlerde bunlar kızlar süper duruyo denemedim deneyen varmı yapılışında biraz takıldım da ondan :KK43:

X