Boşanmış elif gibi dimdik kadınlar

insanlar neden bu kadar kötü olur anlamıyorum, sana yapılan resmen eziyet başka hiçbir açıklaması yok. bu resmen kötülük şeytanlık..

ben evlenmedim ama çok kötü bir ilişki yaşadım, üstüne bir de terkedildim, mesleğim de var, ailem de arkamda ama senin gibi güçlü gidemedim ki büyüğüm senden. bu tamamen karakterde bitiyor, güçlü olmak çok isterdim. seni tebrik ederim, ne kadar oldu boşanalı?

Teşekkürler Rabbim bana ve darda olan her insana kapı açacaktır benim kızımda 13yasinda

gözümden yaş geldi bu mesajınızı okurken çünkü ilk bahsettiğiniz halden bir erkek sebebiyle bir böceğe dönüştürüldüm, neyse ki hayatımdan çıktı 4 ay oldu hala toparlamaya çalışıyorum ne kadar zormuş ama zaman ilaç diye düşünüyorum 2 3 aya her şey çok daha iyi olacak daha çok başındayım değil mi?

Okurken çok duygulandım gerçekten
Rabbim yolunu bahtını açık etsin
Seni canı gönülden tebrik ediyorum. Umarım bundan sonra çoook mutlu olursun...
Çok teşekkür ederim amin :) evet önce meslek

2 yil :) 22 yaşındayım kasımda 23 olacağım

Kendime çok kızıyorum ben de burda anlatmıştım yaşadıklarımı. ben de dün 27 oldum, hiç evlenmedim ama Allah bazen kurtarır en ayrıldım sanarsın ya benimki de öyle oldu :) eminin evlensem ya katil olurdum ya intahar ederdim. bende çok korkuyorum erkeklerden şuan, her şey kısmet

Size bu durumda boşanma karari aldirdiysa kimbilir nelere katlanıp sabrettiniz yıllarca ve kimbilir nerde koptu film?
Hayat malesef herkesi farkli senaryolarla deniyor.Ben 43 yaşında 7 yasinda kızımla yeni bir hayat kurdum.4 ay oldu.Hazmettim mi hayır, geçti mi hayır, geceçek mi.bilmiyorum.Ama asla pişman değilim.
Korkmayın Allah büyüktür, elbet bu da geçer.

Yaa konunu okudum şimdi. Bağımlılık geliştirmişsin ama ayağa kalkmışsın çok şükür. Aydınlanma yaşadığını düşünüyorum :) Hepsi bir hayat dersi.

Sarahben geçecek.. Herşey geçer çünkü.. zaman en iyi ilaçtır ama yan etkileri fazladır. Bunu da en iyi şekilde ders çıkararak yaparız. Kötü olma lüksün yok, hasta olma lüksün yok çünkü kızın var.. Ne güzel Allah gönlüne göre versin.

Yok sadece 1 yıl sabrettim:) cunki kalınca bir yuva olucağını düşünmedim

Bak biliyo musun bazen her şey bambaşka oluyor. Bana etrafımdaki çogu kişi ne kadar aklı başında,dogruyu yanlişı bilirsin derdi. Ben bana esya,altin almayip ve dugun yapmamayi şart koşan bir adamla evlendim. Psikolojik,fiziksel siddetini gördüm. Eve gelmemelerini hoş gördüm,dayak yedikten sonra yine ertesi gün işten yorgun gelip yemek hazirladım ona. Cinsellik yasamadi hoş gördüm. Ailesi zır cahil olmasına ragmen bana defalarca laf soktu,agzimi acmadim. Babasina kredi cektim. Demem o ki bi an dönüp geriye baktigimda kendimden,karakterimden eser bulamamıştım. Bir başkası için başka biri olmuştum. Bunu boşanma davamı açarken farkettim.. her şey geliyor insanın başına bazen aklın bile uçup gidiyor. Ne olursa olsun insan kendinden vazgecmemeli..

çocuklar kaç yaşında iken boşandınız peki?

Bir an boşanmiş elif kim diye düşündüm...

Geçmiş olsun konh sahibi, aileniz arkanizdayken bu kadar eziyeti kendinize boşuna çektirmişsiniz ama çoooook gençsiniz daha yolun başindasiniz hala, yolunuz acik olsun.

En çok gizli gizli korunmuş olmanızı takdir ettim bunu akıl etmeseniz sizin de evladınızın da hali ne olurdu, Allah korumuş. Çok çok gençsiniz her yaşta atanan gördüm ben 20 den 35 e kadar her yaştan insan da tanıdım üniversitede. Yaş meselesi düşünmenize gerek yok daha önünüzde Allah izin verirse uzun bir ömür var.

peki sizin boşanma sebebiniz neydi?

8_10 satirdan sonrasini okumadım. Merak ettiğim 19 yaşında kendinden 10 yas büyük bu adamla neden evlenmek istedin.?neden bazı insanların hayat gayesi 18 ini geçer geçmez evlilik oluyor da ,iş bulayım, çalışayım,okuyayım olmuyor bunu anlamış değilim?Sen anlatır mısın?

Öncelikle cesaretin ve azmin için seni tebrik ediyorum..Ben de boşanma asamasindayim..Tek temennim biran önce bosanip ise girip kızımla herseye sıfırdan başlamak..Yeni hayaller yeni bir hayat kurmak..Ana kuzusu anasıyla göbek bağını ayıramayan bir insandi..şiddetin her türlüsünü yaşadım ailesi yapmadığını bırakmadı özellikle annesi..Bıraktım bnde terk ettim..açtım davayi..halen orda burda beni suçlayıp yalan yanlış konusuyo anası,benim ex kişisi de anasının ağzıyla konusuyo tabii..dunyaya bir daha gelmeyeceğiz sonuçta..Keske anasından kopamayan embesiller evlenmese de elalemin gül gibi kizinin başını yakmasa..biraz ağır konuştum ama yılların birikimi diyelim 25 yasindayim evelallah kızıma da bakarım kendime de ..oda orda annesiyle kudursun dursun..
Böyle konuları okuyunca hemcinslerimle gurur duyuyorum..Neler var ailesi sahip çıkmayan her türlü eziyete katlanan ..Ben şuan kendimi çok güçlü hissediyorum..o ve ailesi de ne kadar yıkmaya çalışırsa çalışsın evladim icin ayaktayım..
Rabbim bu yola çıkan bütün kadınlarımızın yardimcisi olsun ..

Biliyorum ki bizlerden cok var kızınızı Allah bağışlasın arkadaşında güçlü bir annesi var çalışıp kızınız için de kendiniz içinde güzel hayaller gerceklestireceginize eminim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…