Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

davalar yaklaşıyor hepimizde ayrı bir stres Alllahım hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin

hepimiz için hayırlısı olsun inş. tez zamanda kurtulalım
benim ilk duruşmam 30 mayıs'da .... dava dilekçesine cevap da yazmamış.. boşanmıcam deyip duruyordu ama bakalım naapcak ne dicek..
son 1,5 aydır çocukları da göstermiyorum ben.. tel.de tartıştık.. sen çocuklarını düşünmüyorsun hiç bi masrafını karşılamıyor, altımızdan arabamızı alıyorsun senin yüzünden soğukta otobüslerde süründük hasta olduk ufaklık bile sabaha kadar öksürüyor dedim.. ne zaman boşanırsın o zaman hakimin dediği tarihlerde görürsün çocukları dedim..
zaman 4 yaşındaki kızımı alıyordu duygu sömürüsü yapıp yanında ağlıyordu falan birlilte zaman geçireceklerine kuzenlerinin yanına götürüyordu..
ufaklığı da bi kere vermiştim 2 saatliğine aldı 6 saat getirmedi.. (5 ayılıktı o zaman bu çocuğun ilaç saati, mama saati, yoğurt saati var.. bu çocuk kolik gazlı zaten sürekli ağlıyor) Ufaklık onun yüzünden kolik olmuştu doğduğunda :benimi gebelikte yaşadığım stress tamamen ona yanısımştı yavrucak çok ağlıyordu yaa benim gibi aynı

tam 8 aydır bu lanet işlerle uğraşıyorum allah bana ve benim durumumda kim varsa rabbim yardım etsin ((çok zor işler bunlar çok zor

benim davamda 2 Mayıs benimkide boşanmayacagım deyip duruyor madem boşanmayacaklardı madem bu kadar seviyolardı neden zamanında iyi birer eş olamadılar neden yıllarca çektirdiler şimdi bizler vazgeçincemi kıymetli olduk anlamıyorum bunları ben yaa... hem boşanmayacagız derler hemde ne çocuklarını ararlar nede görmeye tenezzül ederler nerde kaldı bu adamların çocuk sevgisi herşeyleri yalan dolan bizleri yeniden kandırabileceklerini sanıyolar..
Allahım hepimize yardımcı olsun hem evliyken çek bu adamları hemde boşanma süresince çek hakkatten anlam veremiyorum ben artık...
tam 8 aydır bu lanet işlerle uğraşıyorum allah bana ve benim durumumda kim varsa rabbim yardım etsin ((çok zor işler bunlar çok zor
yaklaşık 6 aydırda ben mahkeme gününü bekliyorum çok uzun sürecege benzer yıpratıcı bir süreç evet ama sonucunu düşününce değer diye düşünüyorum keşke anlaşmalı olsaydıda hemen bitseydi neden bittiğini anlamak istemiyolar ki herşeyi zorluyolar böyle..
Allahım bizlere güç kuvvet versin bebeklerimize sağlık uzun ömür versin mücadeleden yılmayalım inş. herşey güzel olur bizler için...

yaklaşık 6 aydırda ben mahkeme gününü bekliyorum çok uzun sürecege benzer yıpratıcı bir süreç evet ama sonucunu düşününce değer diye düşünüyorum keşke anlaşmalı olsaydıda hemen bitseydi neden bittiğini anlamak istemiyolar ki herşeyi zorluyolar böyle..
Allahım bizlere güç kuvvet versin bebeklerimize sağlık uzun ömür versin mücadeleden yılmayalım inş. herşey güzel olur bizler için...

evet cnm dediklerin çok doğru benim oglum 2008 doğumlu ve babası denilen şahsiyert 2011 nisandan beri görmedi ve tam 3 nisandan beri gideli oğölunu aramayalı 2 yıl olmuş..e ama adamın hakkını yemeyelim tehdit,küfür ve şantaj için baya bi aradı ama işsiz güçsüz olduğu halde yanındaki bayandan fırsat bulup oğlunu hi ç aramadı sormadı aman iyi kide böyle ben onun gibi sorumsuz ve ruh hastası birine zaten canımı nasıl emanet edeyim:44:

beklemek cok zor oluyo benım ablamında 3 yıl sürmüştü davası tabı bu arada ne kavgalar ne gürültüler ama benımkı yarım saatın ıcınde bıtınce daha bı tuhaf oldu sudan cıkmıs gıbı oluyosun sevgı ask mes yok tabıkı ama bekar olduguna ınanmıyosun eski eşimle anlasma protokolu ımzaladık adam daha ınanamıyo gecen arıyo ben nöbetten cıkcam oglumu getırdı hastaneye araba da yer var dıyo sızı eve bırakayım dıyo yok dedım işim var benım :) cocuk ıcın hep görüşecegız tabı mecburen benım oglum cok duygusal bızı küs biliyo suan ona babasının yaptıgı kötülükleri anlatmayacagım tarafıma karsı doldurulmadıgı sürece. biz ılerde aynı evde yasarken bız sesımızız cok yükselttık sende korktun ondan ayrı evlerde yasıyoruz ama senı cok sevıyoruz ıstedıgın zaman babanı görebılırsın dıyecegız şimdiden karar aldık canlarım benım oglum 4 yasında duygusal şiddeete cok maruz kaldıgı ıcın daha yenı konusmaya basladı hatta babadan ayrılınca konusmaya basladı o yüzden tam ne oldugunu anlamıyo siz neler dedınız cocugunuza oglumun bu sonuztan zarar almasını ıstemıyorum

ben davayı ekimde açmıştım, bu ayın 17sine verdiler ilk duruşma tarihini,
herşey ne kadar yavaş ilerliyor yaaa
geçen hafta anlaşabilir miyiz diye avukatımı aramış karşı taraf, inşallah şartları kabul ederler de ilk celsede hallolur bu iş ya
çok yıprandım

canım benım eski koca uzatsaydı cok zararlı cıkacaktı maddı yonden manevı yonden alttan altta tehdıt ettım anlasmalı olmazsa 60.000 tl tazmınat acacaktım bugune kadar bana cektırdıgı ve ona buna yedırttıgı kredılerımın mıktarı sadece bu kadar tutuyo :) oda tırsttı tabı anlasmalıda nafaka bıle ıstemedım ordakı adamalr emınmısın dedı durdu napıyım bıtsın de dedım Allaha şükür işim var calısırım ogluma gül gibi bakarım oda pes ettı öyle olunca :)

ben de tazminat istedim, nafaka miktarı da cabası ama karşı taraf kabul ederse belli bir nafaka karşılığında tüm o isteklerimden vazgeçeceğimi anlaşmalı boşanmayı kabul ettiğimi belirttim, son teklif ettikleri rakamla benim istediğim rakam arasında çok az bi miktar fark var zaten,
valla kabul etmesse kendi bilir, maddi olarak sürünecek ama ben bu iş uzasın istemiyorum

evet canım inşaallah fazla uzamaz cok yıpratıcı bi sürectir kesin. inşaallah fazla uzamazda sende atlatırsın . inan evlılıgınde cok acı cekersen sankı savastan cıkmıs gıbı oluyosun yorgun ama huzurlu . ve vicdanım cok rahat buda benı cok rahatlıyor ve oglum ıcın görüşmek buda oglum ıcın cok ıyı oldu yanı cok huzur doluyum Allahım bozmasın kımsenın huzurunu ınsaallahhh

benim oğlum büyük, ayrı şehirlerde yaşıyoruz babasıyla, aylardır görmüyoruz, 10güne bir falan telefon ediyor oğluna havadan sudan muhabbetler...
18 nisanda boşanmış olarak uyanmak istiyorum...

herşey çok zor ama ailem yanımda çok şükür, bu sene atanmam gerek benim, kendi hayatımı kurmam gerek,
ne mutlu size kendi işiniz varmış çok sevindim buna, her kadın kendi ayakları üstünde durmalı

inşaallah canım Allahım bir an önce kurtarsın tüm dava günü bekleyenlerı hayırlısıysa tabi

Bende boşanalı 2ay olacak.sebebi sanal aldatma hemde defalarca.ve boşandık adam hala sanal ilişkilere devam.2 aydır arayıp sormuyor oğlunu.fakat bugün gördümki benim facebookuma girmiş.oğlunun resimlerini kopyalamış kendi sitesine koymuş.çıldırdım buarada benide engellemiş görmeyim diye.ama gördüm sonuçta.boşandıktan sonra peşinde koştum salak gibi suan çok pişmanım yaptıklarımdan. O yüzden adam rahat.her gören ayse kötü yuvana dön demiş. Adamın afedesiniz bir tarafı kalktı.bende numaramı değiştirdim.ailesi kimse bana ulaşamasın diye.

allahım bundan sonraki hayatınızda oğlunuzla birlikte mutlu etsin inş..
benim bebekelerim henüz küçükler babayı hiç tanımadılar bilmiyolar bebeklerim 1,5-2 aylık falandı eşim gittiğinde ondan sonrada görmedi zaten arada arıyodu fakat bebekler konuşamazlarki ne diyecekler...
ilerki dönemlerde bende ne diyecegim bebeklerime bende bilmiyorum en kısa zamanda pedegogla görüşüp onun tavsiyeleriyle bir şekilde söylenecek artık...

huzursuz bir evde bebek büyütmek inanki tek başına büyütmekten daha zor her ne kadar bebekler küçük anlamaz desekte bak senin oğlunda bizlere örnek olsun etkileniyor çocuklar herşeyi anlıyolar inankii....

hakkatten çok yavaş ilerliyor dava süreci bende kasımda açmıştım davamı mayısta ilk duruşmamız olacak ve bu sürede yıpranmalarda yanımıza kar kalıyor..
inş. sonucu hepimiz için hayırlı olur...

bende anlaşmalı boşanmak istedim hiç birşey talep etmedim nafaka bile fakat adam kabul etmedi senin dediğin gibi bende çekişmeli olursa maddi manevi tazminat nafaka ne gerekiyosa isterim dedim bulursanız alırsınız dedi bana hiç bir şekilde anlaşmalıya ikna olmadı mecburen çekişmeli açıldı dava şimdi ise maddi manevi tazminat ve nafaka herşeyi istedim bulursak alırmışız yaa bakalım nereye kaçacak nasıl bulunmayacak merak ediyorum...
Allahım hakkımızda hayırlsını versin inş..

canım benim keşke zamanında hiç koşmasaydın gitmeseydin peşinden o anlamışki sen onsuz olamazsın boşanmış olsanda kendini bulunmadık nimet olarak görmüş..
bundan sonra ona ne kadr güçlü oldugunu onsuz ayakta nasıl dik durabildiğini onu çoktan unuttuğunu göster..
inan ancak o zaman pişman olur bunlar..
Allahım büyük bizede güzel günler güneşli günler gelecek hep karanlık olacak değil yaa...

benim küçük kızım zaten 7.5 aylık.. evden ayrıldığımda 4 aylıktı o yüzden şimdilik bi sıkıntı yok.
büyük kızım 4 yaşında.. O evdeyken zaten soğumuştu babadan.. en ufak bi ses yükselmesinde kulaklarını tıkayıp siniyordu yavrum.. ilk zamanlar babası görmeye geldiğinde gitmek bile istemiyordu ağlaya ağlaya indiriyordum aşağı... ama şimdi 2aydır görmüyor ve geçen gün anne ben babamı özledim dedi. ben de 'kızım ben aradım babayı çalışıyormuş müsait olduğunda seni görmeye gelicek'dedim aslında yok öyle bişiy. Geçen gün bi arkadaşına aratıyor çocukları görmek istediğini söyletiyor. Yok dedim ne zaman boşanır hakimim karar verdiği tarihlerde görür ancak dedim. Kendisi arayamıyor artık çünkü son konuşmamızda fena çıkştım arama dedim..

ben günlük tutuyordum herşeyi yazıyordum. Zaten kopuş noktamız da günlüğümü okuyup kendisiyle ilgili düşüncelerimi açık ve net olarak görmesiydi. İleride kızlar büyüdüğünde onlara da okuturum diye düşünüyorum

Bizimki de anlaşmalıya yanaşmadı. Yanaşsaydı sadece nafaka ve arabamı alıcaktım. Ama şimdi maddi manevi tazminatta istedim. Neticede 6 yıl çalışmadı ssk'mı ödeyeceğini söyledi ödemedi. Ben 6 yıl önce bi firmanın satış pazarlama korrdinatörüydüm 1.500 lira maaş alıyordum.. şimdi beni 10 yıl geri götürdü kariyerimi sıfırladı.

4 yaşındaki kızıma anlattım zaten 'kızım biz artık burada (anneannede) yaşıcaz çünkü babayla anlaşamıyoruz baba hep bağırıyor biz hep ağlıyoruz burda daha mutluyuz di mi annecim dedim evt dedi. bi süre burada yaşıcaz daha sonra kendi evimize taşınıcaz orada sana prenses odası alıcam falan dedim..
sadece evde kalan bazı oyuncaklarını, bisikletini, akülü arabasını vs. soruyor. Aslında bir çoğunu aldım. Ama yine bi ara gidip toplasam mı diyorum.. davanın sonuçlanması uzarsa geç olur ..acaba 30 mayıs ilk duruşmayı bekleyip ona göre mi hareket etsem bilemedim..
Ben evden kendi kıyafetlerimi, çocukların kıyafetlerini ve biraz oyuncak aldım sadece. Diğer herşeyim (çeyizim, mutfak aletlerim, kitaplarım, tabak çanağım vs.) evde, onları dava sonuçlanınca alırım dedim ama lazım olanları da oluyor bazı şeyleri almak isiyorum.
Ama muhtemelen kapının kilidini değiştirmiştir.
Mesela ufaklığın yürüteci bebek arabası kaldı orda.. Neyse dedim bi para değil aldım.. Ama onu al bunu al olmuyor ki şimdi park yatağı, mama sandalyesi lazım evde varken de almak istemiyorum offf..

Merhabalar,
Yaklaşık 1 ay oldu boşanalı ama ben hala bu işi tam beceremedim. 2 çocuğumuz var bizim ve aynı şehirde yaşıyoruz. Birlikte anlaşamadık, sürekli kavga patırtı gürültü eksik olmadı ve bir gün benim de canıma tak etti.. (detaylara şimdilik girmeyeceğim daha bir çok sebep var) Çok şükür işim gücüm yerimde, maddi anlamda şuan da bir ihtiyacım yok. Yalnız ben de sorun adamın hala boşanmayı kabullenememiş olması. Ben ona ısrarla sadece çocuklarımın babası olduğunu anlatmaya ve medeniyetten uzaklaşmamaya çalışsam da olmuyor, dönüyor geliyor vs.. bu arada çok pişmanmış vs.. benim geri dönmek gibi bir niyetim yok ama çocuklarımla bağının kopmaması ve etkilenmemeleri adına sert çıkışlar yapmamaya çalışıyorum buda beni sıkıntıya sokuyor. Bu tip bir durumu yaşayan ve aşan var mı? bittiğini nasıl anlatıcam bu adama ben?

bende boşanma ve boşanmama arasında gidip geliyorum bu ara..eşime 2 defa boşanma davası açtım ama kızım babasını çok seviyor onsuz kalmasın ona bunu yapmayayım dşye vazgeçtim ama artık kendi canıma tak etti..dayanıcak gücüm kalmadı çok mutsuzum tükendim bittim hasta ettim kendimi..eğer dava açarsam bu son olucak asla vazgeçmiycem..o kadar aradayım ki kendi duygularım açısından değil kızım adına arada kalıyorum..ben onu dünyaya getirmek için 9 ay yattım düşük tehlikemden..herşeyin en iyisini en güzelini istedim ama ona vericeğim hayata bak..sürekli bunu düşünüyorum..evliliğimizde sorunlu olan taraf ben olmasam da sonuna kadar haklı olsam da kızım için üzülüyorum..napıcam bilmiyorum..ve ben ayrılırsam asla kızımı babasınla görüştürmek istemiyorum..çünkü baba olmadığını düşünüyorum..4 senelik evlilikte adam olmayan baba olamayan ayrıldıktan sonra mı olucakmış kızına baba!ne yapıcam bilmiyorum..sizler bu kararı nasıl verdiniz?bende eksik olan ne acaba bana yardımcı olur musunuz?bende eksik olan cesaret mi (kızıma yaşatcağım hayata mı cesaret edemiyorum) yoksa vicdan mı duygusallık mı?napmam lazım kendi adıma doğruyu bulmam için nolur fikirlerinizle boşanmayı yaşayan insanlar olarak bana yardımcı olun?bu kararı nasıl vereyim ki arkasında durabileyim kızım baba diye ağladığında bende ağlamıyım yada içim sızlamasın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…