Boşanmaya cesaret edemiyorum

Sevdacicegi14

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2024
13
3
32
7 yıldır evliyim memurum 4 yaşında çocuğum var 7 yıldır şiddetli geçimsizlik var ve çocuk ta sürekli şahit oluyor boşanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum boşanırsam velayet bende olacak çocuga bakacak kimse yok babam engelli annem yardımcı olmaz kiraya çıkıp çocuğu tam gün bakım evine versem aylık masraf en az 26 bin lira oluyor ve maaşımdan geriye çok az miktar kalacak birikim de yapamayacagım.Ne yapacagımı bilmiyorum sevgi saygı herşey bitti biraz cesarete ihtiyacım var. boşanınca kadınlara bakış açısı da değişiyor

Allah yardımcınız olsun. Sizin gibi sıkıntıları olan çoğu kadın bırakın bu şekilde plan yapmayı aklının ucundan bile geçirmiyor boşanmayı. Eğer eşinizle çocuğun velayetini paylaşırsanız hafta içinde belli günler onda olacak şekilde bir düzenleme yapıp 20 gün kreşe vermektense belki 10 günlük bakıcı ayarlayabilirsiniz bir ihtimal daha uyguna gelebilir. Ayrıca eşinizle birlikte kreşe yazdırıp ücreti bölüşebilirsiniz ancak karşılıklı medeni bir şekilde konuşabilmek lazım bu planlar için.

Şimdilik çocuğunuzla 1+1 bir ev size yeterli gelir ufak tefek eşyalar alırsınız ikinci elden veya direkt eşyalı eve çıkarsınız.
Çocuğunuz için belki devlet kreşlerini araştırabilirsiniz belki daha uyguna gelir, çocuğum yok kreş ücretlerini veya durumlarını çok iyi bilmiyorum. Birikim için de acele etmeyin çocuğunuz büyüyüp okula başladığında birikim yapmaya başlarsınız şurda çok kalmamış zaten.

Bakıcı olarak burda konu açan biri vardı komşusunun çocuğuna bakacaktı kendi çocuklarının yanında. Bir ihtimal öyle bir komşu veya akraba denk gelirse kendi çocuklarıyla birlikte bakar çok yüksek bir meblağ istemez. Aslıdna bir sürü seçenek var bir şekilde bulunur siz içinizi ferah tutun.

Allah yardımcınız olsun. Sizin gibi sıkıntıları olan çoğu kadın bırakın bu şekilde plan yapmayı aklının ucundan bile geçirmiyor boşanmayı. Eğer eşinizle çocuğun velayetini paylaşırsanız hafta içinde belli günler onda olacak şekilde bir düzenleme yapıp 20 gün kreşe vermektense belki 10 günlük bakıcı ayarlayabilirsiniz bir ihtimal daha uyguna gelebilir. Ayrıca eşinizle birlikte kreşe yazdırıp ücreti bölüşebilirsiniz ancak karşılıklı medeni bir şekilde konuşabilmek lazım bu planlar için.

Şimdilik çocuğunuzla 1+1 bir ev size yeterli gelir ufak tefek eşyalar alırsınız ikinci elden veya direkt eşyalı eve çıkarsınız.
Çocuğunuz için belki devlet kreşlerini araştırabilirsiniz belki daha uyguna gelir, çocuğum yok kreş ücretlerini veya durumlarını çok iyi bilmiyorum. Birikim için de acele etmeyin çocuğunuz büyüyüp okula başladığında birikim yapmaya başlarsınız şurda çok kalmamış zaten.

Bakıcı olarak burda konu açan biri vardı komşusunun çocuğuna bakacaktı kendi çocuklarının yanında. Bir ihtimal öyle bir komşu veya akraba denk gelirse kendi çocuklarıyla birlikte bakar çok yüksek bir meblağ istemez. Aslıdna bir sürü seçenek var bir şekilde bulunur siz içinizi ferah tutun.
Eşim ortak velayet istemiyor ya sende kalsın ya bende kalsın diyor onda kalsa da annesine gönderecek çocuğu onu istemiyorum.Eşimle boşanma aşamasını anlaşarak da konuşamıyoruz ben çocuk kötü etkilenmemesi için konuşalım diyorum yanaşmıyor aç boşanma davasını mahkemede tamam dicem diyor.Benim için tek sıkıntı arkamda ailemin olmaması annem cocuğa bakmaz kücük bı yerdeyiz bakıcı da bulamıyorum herkes tarlaya gidiyor.Bu şekilde de yaşamak istemiyorum.Son çare mecbur birikim yapamadan kazandığımı harcamak zorunda kalacağım

Eşim ortak velayet
Şuan çocuğa kim bakıyor en fazla 4 5 yıl zorluk çekersiniz eşinizden çocuk için nafaka almayacakmisniz
Eşim imam olduğu için çocuğa bu zamana kadar o baktı sadece namaz saatlerinde camiye gittiği için çocugu da götürüyor

Masraflar neden size kalıyor onu çözemedim. Kreş veya bakıcı parasını babası verecek size de nafaka verecek çocuk için bunları kabul etmiyor mi ?ayrıca şuan müşterek bir eviniz arabanız biseyiniz yok mu ? Boşanma diyorsunuz da mal paylaşımı yok mi

7 yıldır evliyim memurum 4 yaşında çocuğum var 7 yıldır şiddetli geçimsizlik var ve çocuk ta sürekli şahit oluyor boşanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum boşanırsam velayet bende olacak çocuga bakacak kimse yok babam engelli annem yardımcı olmaz kiraya çıkıp çocuğu tam gün bakım evine versem aylık masraf en az 26 bin lira oluyor ve maaşımdan geriye çok az miktar kalacak birikim de yapamayacagım.Ne yapacagımı bilmiyorum sevgi saygı herşey bitti biraz cesarete ihtiyacım var. boşanınca kadınlara bakış açısı da değişiyora
Allah yardımcınız olsun öncelikle. Şuan eşinizle aynı evi paylaşırken elinize ekstra para kalabiliyor mu. Mesela eşiniz tüm aldınığınız ücreti biliyor mu? Eşinizin haberi olmadan kenarınıza üç beş kuruş bişi her ay atma şansınız var mı ? Madem bu ızdırap bi şekilde hayatınızda yaşanıyor, kimseye muhtaç kalmadan bu süreçte kenara bişiler atabilseniz en azından bitirdiğinizde biraz birikiminiz olur ve bu size özgüven verir diye düşünüyorum.

Eşim ortak velayet

Eşim imam olduğu için çocuğa bu zamana kadar o baktı sadece namaz saatlerinde camiye gittiği için çocugu da götürüyor
Vay be bak sen imamlarda da hakaret siddet asagılama vb. Oluyormus demek

İmam ya hani😅ne biliyim.
Yine dinden soguduk

bosanin ve çocuğu gündüz babası eskisi gibi baksın namaz vakitlerinde götürsün ki zaten sadece 2 namaz vaktinde götürecek siz çalışmaya devam edin. evi ayırın. ha yok bakamam derse versin kreş parasını paşa paşa. hem pastam dursun hem karnım doysun yok öyle. niye bütün sorumluluğu siz alacaksınız? bu çocuğu babanızın evinden getirmediginize göre sorumluluğu da bir zahmet ortak alacak. velayet bende kalsın derse hiç inanmayın babaanne anneanne buyastan sonra anası babası olan çocuklara hele ki anası olan çocuklara bakmaya hiç hevesli değil.

Masraflar neden size kalıyor onu çözemedim. Kreş veya bakıcı parasını babası verecek size de nafaka verecek çocuk için bunları kabul etmiyor mi ?ayrıca şuan müşterek bir eviniz arabanız biseyiniz yok mu ? Boşanma diyorsunuz da mal paylaşımı yok mi
Kabul etmiyor arabamız var birde birikim olarak altınımız var onları satıp parasını paylaşıcaz diyor ama bunlarla geçinsem de bir yere kadar eninde sonunda bitecek para.

Kabul etmiyor arabamız var birde birikim olarak altınımız var onları satıp parasını paylaşıcaz diyor ama bunlarla geçinsem de bir yere kadar eninde sonunda bitecek para.
Kabul etmeme gibi bir durumu yok. Nafaka mecbur bağlanacak. Devlet memuru olduğu için gelir de gizleyemez. Siz çocuğu babanızın evinden çeyiz olarak mı getirdiniz? Eşiniz Allah'tan imam da kul hakkı falan biliyor yani. Bi de ateist falan olsa, Allah korusun...

bosanin ve çocuğu gündüz babası eskisi gibi baksın namaz vakitlerinde götürsün ki zaten sadece 2 namaz vaktinde götürecek siz çalışmaya devam edin. evi ayırın. ha yok bakamam derse versin kreş parasını paşa paşa. hem pastam dursun hem karnım doysun yok öyle. niye bütün sorumluluğu siz alacaksınız? bu çocuğu babanızın evinden getirmediginize göre sorumluluğu da bir zahmet ortak alacak. velayet bende kalsın derse hiç inanmayın babaanne anneanne buyastan sonra anası babası olan çocuklara hele ki anası olan çocuklara bakmaya hiç hevesli değil.
O şekilde de söyledim çocugun daha az etkilenmesi için gündüz sende kalır akşam bende kalır farklı evlerde yaşarız diyorum o zaman ben senin yüzünü hergün göreceksem boşanmanın ne anlamı var diyor .velayeti ona verirsem anneme gönderirim o bakar dedi annesi de bakar torununu çok seviyor köyde yaşıyor çocugumu görmek için köye gidip gelmek zorunda kalcam ve araba olmayacak onun için velayeti ona vermek istemiyorum

Allah yardımcınız olsun öncelikle. Şuan eşinizle aynı evi paylaşırken elinize ekstra para kalabiliyor mu. Mesela eşiniz tüm aldınığınız ücreti biliyor mu? Eşinizin haberi olmadan kenarınıza üç beş kuruş bişi her ay atma şansınız var mı ? Madem bu ızdırap bi şekilde hayatınızda yaşanıyor, kimseye muhtaç kalmadan bu süreçte kenara bişiler atabilseniz en azından bitirdiğinizde biraz birikiminiz olur ve bu size özgüven verir diye düşünüyoru

O şekilde de söyledim çocugun daha az etkilenmesi için gündüz sende kalır akşam bende kalır farklı evlerde yaşarız diyorum o zaman ben senin yüzünü hergün göreceksem boşanmanın ne anlamı var diyor .velayeti ona verirsem anneme gönderirim o bakar dedi annesi de bakar torununu çok seviyor köyde yaşıyor çocugumu görmek için köye gidip gelmek zorunda kalcam ve araba olmayacak onun için velayeti ona vermek istemiyorum
Velayeti zaten babasına vermemelısınız hanımefendı
Anne evladından nasıl ayrılabılır

cok haklısınız erkekler kapatılsın.

X