Boşanmalımıyım

Zorlma demiyelim de buraya anlatmam o kadar uzun sürerki çok

Saglikciyim ben çalıştım fakat bu psikolojide netler idare eder eğer ki sonuç alamazsam bir özelde çalışırım büyük ihtimal
Sağlık bölümü mezunuysanız zaten alım ve puan olarak şanslısınız çoğu bölüme göre.Çokça geriliyor taban puanları hemşirelerin,ön lisans paramedikler gibi tavan puan istemiyor. Lisans sınavı geçti bu yıl ona girdiniz mi diye sordum aslında? Yoksa yeni mi hazırlanmaya başladınız?
Eğer sınava girdiyseniz atanıp atanamayacağınızı netlerden anlarsınız.Yeni hazırlanıyorsanız beklemeyin iş bulup kendinizi kurtarın.

Sağlık bölümü mezunuysanız zaten alım ve puan olarak şanslısınız çoğu bölüme göre.Çokça geriliyor taban puanları hemşirelerin,ön lisans paramedikler gibi tavan puan istemiyor. Lisans sınavı geçti bu yıl ona girdiniz mi diye sordum aslında? Yoksa yeni mi hazırlanmaya başladınız?
Eğer sınava girdiyseniz atanıp atanamayacağınızı netlerden anlarsınız.Yeni hazırlanıyorsanız beklemeyin iş bulup kendinizi kurtarın.
Sağlık yönetimi alanım sınava girdim fakat bu yıl yerleşebilirmiyim onu bilmiyorum. Çünkü alımlar ne kadar olur puan durumu ne olur bilmiyorum.ben her ihtimale karşı yeniden başladım ve oldukça zor benim için. Puan durumum 67 yi gösteriyor geçen yıl deprem dolayısıyla alım çok oldu bu yıl ne olur bilemem yani olmazsa da özelde çalışmayı düşünüyorum sonuçlar açıklandıktan sonra insllh.

Merhaba hanımlar 25 yaşında ve 6 senelik evliyim 1 çocuğum var .6 senelik evlilik surecimde ne yaşadığımı bir ben bilirim. Burada sizlere yazmamdaki amaç doğru adımlar atarak doğru kararlar vermek için fikir alışverişinde bulunmak istyrm.Esim 34 yaşında herkes onu iyi olarak bilir çünkü ne alkolü ne kumarı kısacası kötü alışkanlığı yok diye bilirim ama şu var ki ağzı çok bozuk giyimime laf atan sürekli hakaret eden konusmalariyla inciten sürekli evin içinde küfür hakareti olan biri bu saydıklarım tamamen bana uyguluyor.herneyse bebeğim karnimdayken karnıma tekme atan ve o tekmeden sonra şiddet hakaret küfür geldi defalarca söz verdi birdhaa küfür etmeyecem die çocuğumun yaninda küfür hakaret etmeler çok oluyor ve ben artık dayanmiyorum darp raporu aldım. Hanımlar ben üniv mezunuyum ve kpss hazırlanıyorum saat 11_17 arası çalışmam oluyor daha sonra çocuğumu dışarı çıkarıyorum bana şunu der sen şuraya buraya gidiyorsun kimin için gidiyorsun sürekli aynı yere gidiyorsun falan dior birşeyleri açıklamaktan o kadar yoruluyorum ki bazen basedemeyecgimi anlayip susmayi deniyorum . bugün yine üzerime yürüdü uyuyan çocuğum uykudan uyandi anne ağlama die 😞 Anne babam herne yasarsak yaşayalım boşanma falan aklına getirme Dior millete ne diyecez dusuncesindelr. Sahip çıkmazlar yani ...
Eşim olacak şahıs da bosanirsan seni öldürürüm gibi tehditler daha sonra bosanirsan sokağa çıkma yüzü bulmazsin Dior ne yaptım da sokağa çıkmayacagim diorum .ben her türlü iftirayi atarım dior uatncindan cikamazsn dior :KK43:(
Son olarak çocuğu sana vermem dior dul olursan çok affedersiniz eve her gün erkek atarsn dio Ben bu söze yıkıldım ve yalnızca Allah'a sığınıyorum tek vekilim odur çünkü
Size soruyorum bana ne yapmam gerektiğini söyleyin elbette benim de hatalarım olmuştur ama ben durup dururken yapmam hicbirseyi mutlaka bir nedeni vardır.
Çocuğum için doğru adım atmak istiyorum lütfen bana yardımcı olun.
Biraz uzun oldu ama inanin çok doluyum yazdıkça bı nebze de olsa rahatlıyorum teşekkür ediyorum şimdiden 🙏
Bu iğrenç pislik heriften ne yap et kurtul, çocuğuna yazık böyle bir adamla büyümemeli, şiddet, hakaret varsa kesinlikle bitmeli , anne baban da maşallah Allah düşmanımın başına vermesin , o anne babayı siler boşanırdım bir şekilde, acilen iş bul ...

Merhaba hanımlar 25 yaşında ve 6 senelik evliyim 1 çocuğum var .6 senelik evlilik surecimde ne yaşadığımı bir ben bilirim. Burada sizlere yazmamdaki amaç doğru adımlar atarak doğru kararlar vermek için fikir alışverişinde bulunmak istyrm.Esim 34 yaşında herkes onu iyi olarak bilir çünkü ne alkolü ne kumarı kısacası kötü alışkanlığı yok diye bilirim ama şu var ki ağzı çok bozuk giyimime laf atan sürekli hakaret eden konusmalariyla inciten sürekli evin içinde küfür hakareti olan biri bu saydıklarım tamamen bana uyguluyor.herneyse bebeğim karnimdayken karnıma tekme atan ve o tekmeden sonra şiddet hakaret küfür geldi defalarca söz verdi birdhaa küfür etmeyecem die çocuğumun yaninda küfür hakaret etmeler çok oluyor ve ben artık dayanmiyorum darp raporu aldım. Hanımlar ben üniv mezunuyum ve kpss hazırlanıyorum saat 11_17 arası çalışmam oluyor daha sonra çocuğumu dışarı çıkarıyorum bana şunu der sen şuraya buraya gidiyorsun kimin için gidiyorsun sürekli aynı yere gidiyorsun falan dior birşeyleri açıklamaktan o kadar yoruluyorum ki bazen basedemeyecgimi anlayip susmayi deniyorum . bugün yine üzerime yürüdü uyuyan çocuğum uykudan uyandi anne ağlama die 😞 Anne babam herne yasarsak yaşayalım boşanma falan aklına getirme Dior millete ne diyecez dusuncesindelr. Sahip çıkmazlar yani ...
Eşim olacak şahıs da bosanirsan seni öldürürüm gibi tehditler daha sonra bosanirsan sokağa çıkma yüzü bulmazsin Dior ne yaptım da sokağa çıkmayacagim diorum .ben her türlü iftirayi atarım dior uatncindan cikamazsn dior :KK43:(
Son olarak çocuğu sana vermem dior dul olursan çok affedersiniz eve her gün erkek atarsn dio Ben bu söze yıkıldım ve yalnızca Allah'a sığınıyorum tek vekilim odur çünkü
Size soruyorum bana ne yapmam gerektiğini söyleyin elbette benim de hatalarım olmuştur ama ben durup dururken yapmam hicbirseyi mutlaka bir nedeni vardır.
Biraz uzun oldu ama inanin çok doluyum yazdıkça bı nebze de olsa rahatlıyorum teşekkür ediyorum şimdiden 🙏
Şuan bosanirsan ne yapacaksın ? Aile,sığınma evi, yeni hayat vs bir plan var mı ?

Şu kendinizden kart heriflerle durumu iyidir diye evleniyorsunuz onlar da sizin gençliğinizi kıskanıp eziyorlar böyle.

Düzelmez boşanmalısın.

Küçük çocuğu da hiç bir mahkeme anne istemediği sürece babaya vermez rahat ol o konuda.

Şuan bosanirsan ne yapacaksın ? Aile,sığınma evi, yeni hayat vs bir plan var mı ?
Hayır çocuğumu sığınma evine götüremem o ortamda birgün kalabildim.cocugumun rahatı herşeyden önemli benim için. Kpss Sonuç var yerlesmezsem iş bulup çalışacağım sonra herşeyi herkesi hayatımdan çıkaracağım.

Merhaba yazdiklarinizi cok uzulerek okudum. Cidden karninizda bebeginiz varken tekme attigi an biticekti hersey aslinda ama sizide anlamaya calisiyorum aileniz arkanizda durmazsa sizin icin zor olur. Ailenizede ayrica kiziyorum ne istiyolar aizin cesedinizi biyerlerde iskenceye maruz kalmis bir sekilde bulmak mi ? Neler goruyor ve duyuyoruz neden arkanizds durmuyo elalem asil simdi ne der demiyolsrmi kizim iskence goruyo evde ailesi sahip cikmiyo demezler mi bunlsri dusunmuyolar mi acaba... cok uzucu gercekten kendim yasiyormus gibi uzuldum. Kocan olacak o adama gelirsek, bu tip insanlsr beladan baska bir halta yaramazlar coxugu mshkeme sana versede gelip taciz eder cocugu kacirmaya calisir cocugunda seninde psikolojin kaldirmayacak bunlari...
Sinav sonucuna gore atanirsan nereye atandigini falan soyleme kafana koyuyosan ac davani ailenle konus dava bitene kadsr 1 aysa 1 ay idare etsinler seni ceker gidrtsin sessizce cocugunuda krese yazdirirsin biraz zor olur ama burda ailrn sirtini donmus kocan zorbalik yapsrken eminim tek basina olmak daha kolay gelir..
Atanamazsanda uni mezunuymussun bul bi is calis yine krese verirsin cocugunu idare edersin bir sekilde... Allah yardimcin olsun normalde bende kimseye bu sekilde akil vermem fikir vermem asla gaza gelmesin ben sebep olmayayim derim ama cidden kotu hsberlerini almak istemem Allah yar ve ysrdimcin olsun bi avukatla gorus bi psikologla falan ne yapman gerektigine kendin sakin kafanla larar ver ileriyi dusun nrler olur neler olucak vs gibisine netlestir

Hayır çocuğumu sığınma evine götüremem o ortamda birgün kalabildim.cocugumun rahatı herşeyden önemli benim için. Kpss Sonuç var yerlesmezsem iş bulup çalışacağım sonra herşeyi herkesi hayatımdan çıkaracağım.
O zaman şimdilik kocanın kulağına su kacirmayacaksin. Bir şeyler hazirliyorsan sessiz sedasız plan yapmalısın. Hayırlısı olsun.

Merhaba yazdiklarinizi cok uzulerek okudum. Cidden karninizda bebeginiz varken tekme attigi an biticekti hersey aslinda ama sizide anlamaya calisiyorum aileniz arkanizda durmazsa sizin icin zor olur. Ailenizede ayrica kiziyorum ne istiyolar aizin cesedinizi biyerlerde iskenceye maruz kalmis bir sekilde bulmak mi ? Neler goruyor ve duyuyoruz neden arkanizds durmuyo elalem asil simdi ne der demiyolsrmi kizim iskence goruyo evde ailesi sahip cikmiyo demezler mi bunlsri dusunmuyolar mi acaba... cok uzucu gercekten kendim yasiyormus gibi uzuldum. Kocan olacak o adama gelirsek, bu tip insanlsr beladan baska bir halta yaramazlar coxugu mshkeme sana versede gelip taciz eder cocugu kacirmaya calisir cocugunda seninde psikolojin kaldirmayacak bunlari...
Sinav sonucuna gore atanirsan nereye atandigini falan soyleme kafana koyuyosan ac davani ailenle konus dava bitene kadsr 1 aysa 1 ay idare etsinler seni ceker gidrtsin sessizce cocugunuda krese yazdirirsin biraz zor olur ama burda ailrn sirtini donmus kocan zorbalik yapsrken eminim tek basina olmak daha kolay gelir..
Atanamazsanda uni mezunuymussun bul bi is calis yine krese verirsin cocugunu idare edersin bir sekilde... Allah yardimcin olsun normalde bende kimseye bu sekilde akil vermem fikir vermem asla gaza gelmesin ben sebep olmayayim derim ama cidden kotu hsberlerini almak istemem Allah yar ve ysrdimcin olsun bi avukatla gorus bi psikologla falan ne yapman gerektigine kendin sakin kafanla larar ver ileriyi dusun nrler olur neler olucak vs gibisine n

Yorumunuz için teşekkür ediyorum.Evet hamile olduğumu bilmiyordum biz onun ailesine gitmiştik köye .
Gece tam uyuyacağım zaman kolumda akrep gördüm ve ben ona bu odada uyuyamayacgimi biran önce gitmek istediğimi söyledim oda bana sesini kes evdekiler duyacak falan derken dışarı çıktı bende arkasından gittim yalnızdım tanımadığım bir aileye gelin gitmiştim taniyabilecegim hickimsem yoktu . ağlamaya başladım çünkü hertarafimi kaşıyordum korkudan oda sus deyip karnıma tekme atarak yere attı .koridorda herkes uyumuştu o tekmeyle ben ordakilerin üzerine düştüm.uyananlar oldu yazık değilmi hamile kadını bunu yapıyorsun ben çok caresizdim hiç bu kadar çaresiz olmamıştım . Bu anlattığım en normali hamileyken beni öldürmeye kalktı dolap kapağını belime vurdu saçlarımdan sürükleyip balkona attığı anlatacağım o kadar şey varki ben gördüğüm yaşadığım herşeyi bir kağıda yazdım duvarlara hep şiddet gördüğüm günün tarihlerini yazıyordum.hersey o kadar kötüydü ki ben bana yasatilani hiç unutamıyorum ailem için susmak zorunda kaldım halada öyle. Ailem dedim de onlar bakmaz evet çünkü çok kardeşlerim var hangi birilerine bakacaklar ki onlar rahat olsunlar ben kendimi onlara muhtaç etmem . babamı söylemiyorum bile..

İnan hiç bu düşünceye sahip olmadım:KK43:

Yo oldun. Sen çalışmıyorsun demek ki evi o geçindiriyor. İmkanları iyi diye evlenmişsin.

Boşan ve kendi akranın olmayan birine selam dahi verme.

Erkekler bariz yaş küçüğü kadınları köle etmek için evleniyorlar. Kadınlar da imkanı yaşıtı erkeklere göre iyi olduğu için.

Yoksa ne konuşacaksın akranın olmayan biriyle.

Yo oldun. Sen çalışmıyorsun demek ki evi o geçindiriyor. İmkanları iyi diye evlenmişsin.

Boşan ve kendi akranın olmayan birine selam dahi verme.

Erkekler bariz yaş küçüğü kadınları köle etmek için evleniyorlar. Kadınlar da imkanı yaşıtı erkeklere göre iyi olduğu için.

Yoksa ne konuşacaksın akranın olmayan bir

Her erkeğin yapması gereken sorumlulukları var onunda iyi bir işi var memnun halinden fakat ben evlenmeden önce karşıma ilk çıkan kişiyle evlenecem dedim ve öyle yaptım hiç yaşa da takilmadim.evlendim ve hayatımı mahfettim. Evet bu yönden haklısınız ona kalırsa herşey onun dediği gibi olcak attığım her adımdan yaptığım herşeyden haberi olck

O zaman şimdilik kocanın kulağına su kacirmayacaksin. Bir şeyler hazirliyorsan sessiz sedasız plan yapmalısın. Hayırlısı olsun.
Evet bende onu planlıyorum yanlış adımlar kararlar vermek istemiyorum kendi ayaklarımın üzerinde durup yalnızca çocuğum için güzel bir hayat yaşamak istiyorum.Allah birdaha evlilik yeni eş yeni arkadaş nasip etmesin bana sizlerde amin diyin çünkü onu gördükçe tüm erkeklerden nefret ediyorum çocuklar hariç.

Ailem bakmaz ki bende istemiyorum onlara muhtaç olmayı 5 katlı bir apartman annem babam oğulları ve gelinleri oturmakta benim orda onlarla yaşamam çok zor olur yapamam
Çocuğunuz ve siz bir süre onlarla kalırsanız kapınıza dayanmaz anlamında söyleidm. Size bakmasınlar zaten. Geçici yardım edebilirler evlatlarına insanlarsa tabi. O bu ne der diye kız evlatlarını harap ettiler kaç nesil. Çalışıp gitmek için hazırlanın. Allah kolaylık versin. Eş kötü, aile kötü. Zor. Allah güç versin size.

Çocuğunuz ve siz bir süre onlarla kalırsanız kapınıza dayanmaz anlamında söyleidm. Size bakmasınlar zaten. Geçici yardım edebilirler evlatlarına insanlarsa tabi. O bu ne der diye kız evlatlarını harap ettiler kaç nesil. Çalışıp gitmek için hazırlanın. Allah kolaylık versin. Eş kötü, aile kötü. Zor. Allah güç versin size.
Maalesef ki öyle teşekkür ederim 🙏

• Beğen
Reactions: Gao
X