Boşanmak istiyorum

Öncelikle çocuklarınızın yaşları çok küçük eşiniz eve alkollü gelip sizinle çocuklarınızın yanina kavgalar ediyorsa "ihmal-istismar" konusuna girer. Boşanmak istiyorsanız profesyonel davranmanız gerekir profesyonel birilerinden destek almaniz gerekir. Eşinizle tatli dille konuşun bu evliliğin olmadığını mutlu olmadığınızı anlamıyor şiddete meylediyorsa sessiz sessiz hayatınızdan çıkarabilirsiniz boşanmayı kabullenecektir. Şiddet tehditten korkuyorsunuz o yüzden sessiz sakin yapmanız lazim herşeyi. Bu denli Alkol kullanan eşiyle kavgalar eden ergenliğe girince zorla kapatan bir babayi ne yazık ki ben sizin gibi çocuklarına iyi bir baba olarak nitelendiremeyeceğim.

Merhaba arkadaşlar 10 yıllık evliyim 2 tane kızım var biri 6 biri 2 yaşında sözel şiddet hakaret kadınlığıma hakaret küfür yiyorum her kavgada.sürekli alkol içen birisi 10 senedir sürekli alkol içer son bi aydır nerdeyse hergün içiyor görümcelerim kaynanam eşimi arayıp kışkırtıyorlar yine kavga ediyoruz onlara kulak veriyor evlilikte 3. Şahıslara yer olmaması lazım beni hiç onlara karşı savunmuyor sahiplenmiyor ilgi zaten yok düzgün muhabbette edemiyoruz her kavgamızda son şansın diyor beni korkutuyor sen insanmısın diyor artık laflarını kaldıramıyorum küfürlerini yediremiyorum babalığına gelirsek çok güzel bir baba ama güzel bir koca olamadı kaynanamla yaşıyorum yazları yok sadece kışın bizimle oda herşeyime karışır eşimi kışkırtır sürekli doldurur bana karşı görümcemlerde aynı şekilde beni hep şikayet ederler buda beni suçlar onlara bişi demez çok yoruldum boşanmak istiyorum ama iki kızım adına korkuyorum onları bana göstermez alır falan diye veya boşandım diyelim kaynanam direk başka bi kadın bulur evlendirir ben bu çocuklara bakamıyorum diye üvey anne gelirse cocuklarıma nasıl davranacak cocuklarım bensiz nasıl büyüyecek bide hep kötülerler beni çocuklarıma doldururlar bide bunlar kız çocuk okutmuyo ergenliiğe girincede kapatıyo napıcam deliricem düşünmekten çocuklarımdan asla vazgeçemem ya kendimden vaz geçicem ya onlardan nolur bana akıl verin
Aranızda Hersey dört dörtlük olsa bile bosanın derdim 'kız cocuklarını okutmuyorlar' dıye

X