boşanma ve görüş

Efsa0705

Velayet
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2018
405
355
Herkese merhabalar. 4 yaşında bir oğlum var ve eşimle boşanma sürecimiz devam ediyor. Her ayın 1. ve 3. cumartesi saat 10.00 dan pazar 18.00 a kadar bayramlar da ve ağustosta 15 gün görüş verdiler. Pedegog görüşmemizde çocuğun kalp rahatsızlığı olduğunu ne kadar anlatsamda(birküspit) anneden ayrı kalınca strese gireceğini söylesem de dinletemedim. Malesef babaya yatılı verdiler. Cuma günü kalp kontrolümüzde skor derecede bir (3.6) artışımız oldu.( belki sağlıkçı olanlar varsa beni daha iyi anlayabilirler.) Bu ne demek ameliyat demek. Yaşından dolayı verilen karara saygım var ama malesef çocuğum doğuştan kalp rahatsızlığı bulunan biridir. Ağlaması koşması yemesi içmesi stresi her şeyine dikkat edilmesi gereken bir çocuk ve korktuğum başıma geldi tomografi sonucuna göre yol çizilecek. Yatılı kararı veren pedegogu şikayet edeceğim.(çocuğumun sağlığını hiçe saydı) Hakim tekrar bir pedegog atadı 5 aydır benden ayrı babada kalıyor 5 ayda bu dereceye geldiyse 15 günü düşünmek bile istemiyorum. Adli tatil girmeden pedegog görüşmesini sağlamaya çalışıyoruz. Malesef hakim pedegog raporuna göre karar veriyor. Karşı tarafla çocuk görüş günleri dışında hiç bir görüşmem yok. Bu konuda anlaşacak bir insan değil. Çocuğa eziyet etmekten başka yaptığı hiç bir şey yok. Doğduğundan beri çocuğun tüm sorumluluğu zaten bende. Kendisi canı isterse kontrollere geliyordu. Başına böyle bir olay gelip sağlık olur başka özel konu olur ne yaptınız acaba karara itiraz eden başka anne var mı? Raporlarla beraber gideceğim görüşmeye 2 sene önce ilaca da babası yüzünden başladı(20 li yaşlarda başlaması gereken ilaç) şimdi ise 35 li yaşlardaki ameliyatına doğru sürüklenmekteyiz yine babası yüzünden. Yol yordam ya da bir cümle de olsa belki yardımı dokunacak kimse yok mu acaba? Daha nasıl anlatrm bilmiyorum.

Babayla daha sık gorusup ilişkilerini iyilestirme durumuyok mu?
Cocuk 2 haftada bir babasiyla gorusunce dogal olarak değişen ihtiyaclarini anlamiyor erkekler. Bakimini, isteklerini bilmiyorlar. Cocukta kendisine bakmayan insana güvenmiyor, strese giriyor

Konuyla ilgili hukuki bilgim yok maalesef

Şu kısmı anlayamadım ama açıklamanız mümkün mü? Çok geçmiş olsun
yaklaşık beş aydır boşanma sürecindeyiz. yani 15 günde bir ayrı uyumak zorunda kalıyoruz. gitmek istemiyor. beş aylık bu sürede anneden ayrı kalmak onu strese soktu. ama anlatamadım kimseye. şimdi anlatabilirim umarım

Durumu babasına anlatınca ne diyor ?
doğuştan kalp rahatsızlığı var zaten. Ama babası öyle anlaşılacak bir insan değil malesef. benimle de uyuyor benle oynuyor gibi sözler sarfediyor. evlilik süresince de babayla hiç uyumadı. baba hep annesindeydi sadece uyumaya eve geliyordu. çocuk babaya alışkın değil malesef

Babayla daha sık gorusup ilişkilerini iyilestirme durumuyok mu?
Cocuk 2 haftada bir babasiyla gorusunce dogal olarak değişen ihtiyaclarini anlamiyor erkekler. Bakimini, isteklerini bilmiyorlar. Cocukta kendisine bakmayan insana güvenmiyor, strese giriyor

Konuyla ilgili hukuki bilgim yok maalesef
ne zaman isterse görmesi taraftarıyım bende. bu 2 hafta ayda bir bile oluyor ve görüntülü dahi görmüyor çocuk babayı.istediğin kadar vakit istediğin zaman al vakit geçir ama çocuk uykusunu evinde uyusun desem de malesef adam laftan anlasaydı çocuğumuz bu durumda olmazdı

Geçmiş olsun umarım bir an önce sağlığına kavuşur kuzunuz.

Hastalığının ilerlemesinin sebebini neden babası olarak gördünüz orasını anlamlandıramadım . Babası da evladının sağlıklı olmasını ister diye düşünüyorum .

Allah yardımcınız olsun çocuğa çok üzüldüm. Eşinize Allah vicdan ve merhamet versin başka ne denir bilmiyorum. Çocuğunuzun durumunu doktorla belgelemeniz şart. Doktor stresi artmamalı diye bir belge hazırlarsa belki bir şeyler yapabilirsiniz.

Çok üzüldüm sizin ve çocuğunuz için. Ne yazık ki bilgim yok, Allah yardımcınız olsun; kuzunuza şifalar versin inşallah.🙏🏼

baba olacak müsveddeyi de Allah ıslah etsin. Ailesinden hiç sözünü dinlediği, aklı başında makul biri yok mu? Baba, amca gibi. Anlatsanız orta yol bulabilirler mi?

Hastalığının ilerlemesinin sebebini neden babası olarak gördünüz orasını anlamlandıramadım . Babası da evladının sağlıklı olmasını ister diye düşünüyorÇünkü sebebi babası. bizi

Hastalığının ilerlemesinin sebebini neden babası olarak gördünüz orasını anlamlandıramadım . Babası da evladının sağlıklı olmasını ister diye düşünüyorum .
teşekkür ederim.
Çünkü babası bu durumda olmasının tek sebebi kendisi. Asla ilgili bir baba olmadı. 1 saat çocukla oynayıp sürekli annesinde yemek yiyen uyuyan bir babaydı. Çocuk ne yer ne içer sormayan bir babaydı. altı aylık bir ayrılık sürecimiz oldu 3 sene önce bir kere bile çocuğu görmedi aramadı sormadı. sonra ben değiştim diyerek geldi. ve o süre zarfında babayı bilmeyen çocuğum strese girdi istemedi babasını ve ilaca başlamak zorunda kaldık. şimdi ise yatılı alma bak yapamaz alışkın değil dememe uyarmama rağmen asla dinlemedi sırf bana kötülük olsun diye ve sonuç ameliyata doğru sürükleniyoruz. o kadar sinirliyim ki ben Allah a havale ettim. Tek uğraşım oğlumun sağlığı.

Allah yardımcınız olsun çocuğa çok üzüldüm. Eşinize Allah vicdan ve merhamet versin başka ne denir bilmiyorum. Çocuğunuzun durumunu doktorla belgelemeniz şart. Doktor stresi artmamalı diye bir belge hazırlarsa belki bir şeyler yapabilirsiniz.
Vicdan merhamet kavramını yanlarından bile geçirmiyorum. her türlü belgeyi aldım görüş gününü bekliyorum. olur ya belki birinin bir cümlesi yol olur yoluma diye yazdım

Çok üzüldüm sizin ve çocuğunuz için. Ne yazık ki bilgim yok, Allah yardımcınız olsun; kuzunuza şifalar versin inşallah.🙏🏼

baba olacak müsveddeyi de Allah ıslah etsin. Ailesinden hiç sözünü dinlediği, aklı başında makul biri yok mu? Baba, amca gibi. Anlatsanız orta yol bulabilirler mi?
Babası yok. Ablası var oda yeni ayrıldı eşinden anne desen çocuktan farksız. Dayı desen yalancı şahit olarak yazdırmış kendini kime ne diyim Allah a havale ettim ben hepsini tek derdim oğlumu kurtarmak.

teşekkür ederim.
Çünkü babası bu durumda olmasının tek sebebi kendisi. Asla ilgili bir baba olmadı. 1 saat çocukla oynayıp sürekli annesinde yemek yiyen uyuyan bir babaydı. Çocuk ne yer ne içer sormayan bir babaydı. altı aylık bir ayrılık sürecimiz oldu 3 sene önce bir kere bile çocuğu görmedi aramadı sormadı. sonra ben değiştim diyerek geldi. ve o süre zarfında babayı bilmeyen çocuğum strese girdi istemedi babasını ve ilaca başlamak zorunda kaldık. şimdi ise yatılı alma bak yapamaz alışkın değil dememe uyarmama rağmen asla dinlemedi sırf bana kötülük olsun diye ve sonuç ameliyata doğru sürükleniyoruz. o kadar sinirliyim ki ben Allah a havale ettim. Tek uğraşım oğlumun sağlığı.
Detaylı anlatınca oldu şimdi .
Haklısınız o zaman .
Avukatınız zaten sizi yönlendiriyordur.
Bir an önce sağlığına kavuşur ve mahkemeden de istediğiniz sonucu alırsınız umarım 🙏

Babası yok. Ablası var oda yeni ayrıldı eşinden anne desen çocuktan farksız. Dayı desen yalancı şahit olarak yazdırmış kendini kime ne diyim Allah a havale ettim ben hepsini tek derdim oğlumu kurtarmak.

Bir yakınımda sizin gibi bir durum yaşıyor, o yüzden çok iyi anlıyorum sizi. Umarım bir an önce durum çocuğunuzun lehine döner, Allah yardımcınız olsun🙏🏼

yaklaşık beş aydır boşanma sürecindeyiz. yani 15 günde bir ayrı uyumak zorunda kalıyoruz. gitmek istemiyor. beş aylık bu sürede anneden ayrı kalmak onu strese soktu. ama anlatamadım kimseye. şimdi anlatabilirim umarım
Ben de beş aydır aralıksız babada zannettim konunun kalanıyla bağdaştıramadım. Kuzucuğu en iyi ben anlarım aslında. Çok zordu benim için babamda kalmak. Babayla görüşseniz zorlandığını açıklasanız yatılıdan vazgeçer mi?

Ben de beş aydır aralıksız babada zannettim konunun kalanıyla bağdaştıramadım. Kuzucuğu en iyi ben anlarım aslında. Çok zordu benim için babamda kalmak. Babayla görüşseniz zorlandığını açıklasanız yatılıdan vazgeçer mi?
görüştüm anlattım söyledim. Ona olan bir şey yok ki. malesef olan çocuğa oluyor. kime neyi nasıl anlatacağımı bilmiyorum. nasıl kurtarırım bilmiyorum.

Peki babadan tamamen ayrı kalmak da aynı şekilde strese sokmayacak mi,strese sokan şey belki ayrılığın bizzat kendisidir..Geçmiş olsun

Peki babadan tamamen ayrı kalmak da aynı şekilde strese sokmayacak mi,strese sokan şey belki ayrılığın bizzat kendisidir..Geçmiş olsun
babadan tamamen ayrı kalması gibi bir düşüncem ya da isteğim yok. Zaten babayla çok vakit geçiren daha doğrusu babası çok vakit geçiren bir insan değildi. Ayrılmadan öncede kendisi hayatımızda yoktu. sadece eve uyumaya gelen bir adam vardı. Okul çağına kadar yani anne ben babamla 2 gün 3 gün her neyse kalmak istiyorum diyene kadar en azından. istediği zaman görsün alsın vakit geçirsin ama evinde uyuması en doğrusu anlatamadım bunu ben. anlatamadığım şeyi de şu an çocuğum en acı şekilde yaşıyor

X