Boşanma ve Evleri Ayırma

Sözleşmenin kimin üzerine olduğunun çokta önemi yok aslında, bizim sözleşme ex kişisinin üzerineydi hatta kirayı da o ödüyordu, boşanma protokolünde avukat ortak kaldığımız evde benim yaşayacağımı, onun kişisel eşyalarını alıp evden çıkacağını yazdı öylede oldu. Sonrasında ne olur ne olmaz diye ev sahibiyle görüşüp sözleşmeyi ben üzerime aldım gerçi.

Ne itici kadın olsun erkek olsun birine bitti artık dedikmi bu bitişi anlamayan ve karısını kocasını sülale zoruyla toplum baskısıyla yanında tutmaya çalışan kim olursa olsun insana böyle bı carpası geliyor demi insanın afedersiniz de aynen bunu hissettiriyorlar.Zavalli insan başka birşey.Bu bitisleri kabul etmeyen en çok kendini süründürür zaten.İnsana gına geliyor bunların yuva takintilarindan kadın olsun adam olsun sebebi ne olursa olsun bıkmış kardeşim nefes almak istemiyor seninle sen ona Azrail gibi geliyorsun az onurlu ol git yoluna demi.Asalak olmamak lazım artık ömür gibi herşeyin bir sonu olduğu okullarda çocuklara da ogretilsinki bu kadar birine bağımlı yalvar yakar koca koca yetişkin insanlar kalmasın dünyada.Genclere öğretilmeli evlilik sizi çocuğunuz olsada maddi manevi omurboyu bakım aşk garantisi veren birşey değildir.Kendini sevecek kendi işini yapacak cocuguda kendine güveniyorsan yapacaksın .Siz bu evlilikten tiksinme haline gelmissiniz çoktan bitmiş artık o evden gitse ne gitmese ne bitmiş .Kalan biraz çık saygiyida yer böyle

Sözleşmenin kimin üzerine olduğunun çokta önemi yok aslında, bizim sözleşme ex kişisinin üzerineydi hatta kirayı da o ödüyordu, boşanma protokolünde avukat ortak kaldığımız evde benim yaşayacağımı, onun kişisel eşyalarını alıp evden çıkacağını yazdı öylede oldu. Sonrasında ne olur ne olmaz diye ev sahibiyle görüşüp sözleşmeyi ben üzerime aldım gerçi.
Kadın erkek tarafından istismara açık bir hedef siz bir kadınsınız mahkeme sizi gözetmiş. Öbür tarafta erkek eve karşı maddi yükümlülüklerini bile yerine getirmiyor mahkeme tabi onu evden uzaklaştırır

Sözlü beyanla dahi adama evden uzaklaştırma aldırabilirsin . Bence her şeyden önce herife uzaklaştırma aldır ve kendini güvende tut. Telefonuna kadesi indir. Herhangi bi ihlal durumunda polis anında geliyor. Benim sürecim şu şekilde işledi avukatım davayı açtı ve boşanma dilekçesine uzaklaştırma talebini de ekledi. Kısa sürede kendisine uzaklaştırma aldığı tebliğ edildi ve üç ay boyunca eve giremedi. O süreçte şehir değişikliği ve şahsıma ait eşyaları tahliye etme ile uğraştım . O eve girebildiginde ne beni buldu ne eşyalarımı. Planlı ve sakin bir şekilde ilerle
Sözlü beyan dediğiniz yani dava açıldıktan sonra polise mi gideyim eşime dava açtım ayrı yaşamak istiyorum şeklinde. Çünkü benim kafamı karıştıran bu tam o an nasıl gerçekleşecek kaç gündür uyuyamıyorum bunu planlıyorum. Telefonuma kadesi indiririm tamamdır sağolun. Davayı açtıktan sonra mı ekledi uzaklaştırma talebini nasıl oldu?. Kısa süre dediğiniz bir kaç günde mi?. Sizede çok geçmiş olsun gerçekten tertemiz hallolmus inşallah benimde öyle olur. Sakin olmaya çalışıyorum gerçekten ama karşımda laftan anlamayan bir insan olunca karnıma ağrılar giriyor

Tamam siz ona ekstra para da veriyorsanız mutfak alışverişini de kendiniz ödüyorsunuz yani her masrafı siz ödüyorsunuz denilebilir.
Hatta onun yiyip içtiğini de siz ödemiş oluyorsunuz o da erkeğim, evim yuvam var, aile geçindiriyorum bir de ana babama yardım ediyorum diye adamlık taslıyordur etrafta. Gönderin gitsin anasının evine , siz niye onu ve ailesini besleyesiniz.
Evet gerçekten evde öyle geçinip gidiyor birde yetmezmiş gibi baskı kurmaya çalışıyor. Hatta kendisi pek arkadaş çevresi yok benimkilerle geçiniyor herkesde onu iyi zannediyor ben eksiklerini kapattığım için. Aynen dediğiniz gibi oluyor öyle geçiniyor ve annesinide çok seviyor bende onları kavuşturmak istiyorum artık yetsin bu hasretlikleri

Ne itici kadın olsun erkek olsun birine bitti artık dedikmi bu bitişi anlamayan ve karısını kocasını sülale zoruyla toplum baskısıyla yanında tutmaya çalışan kim olursa olsun insana böyle bı carpası geliyor demi insanın afedersiniz de aynen bunu hissettiriyorlar.Zavalli insan başka birşey.Bu bitisleri kabul etmeyen en çok kendini süründürür zaten.İnsana gına geliyor bunların yuva takintilarindan kadın olsun adam olsun sebebi ne olursa olsun bıkmış kardeşim nefes almak istemiyor seninle sen ona Azrail gibi geliyorsun az onurlu ol git yoluna demi.Asalak olmamak lazım artık ömür gibi herşeyin bir sonu olduğu okullarda çocuklara da ogretilsinki bu kadar birine bağımlı yalvar yakar koca koca yetişkin insanlar kalmasın dünyada.Genclere öğretilmeli evlilik sizi çocuğunuz olsada maddi manevi omurboyu bakım aşk garantisi veren birşey değildir.Kendini sevecek kendi işini yapacak cocuguda kendine güveniyorsan yapacaksın .Siz bu evlilikten tiksinme haline gelmissiniz çoktan bitmiş artık o evden gitse ne gitmese ne bitmiş .Kalan biraz çık saygiyida yer böyle
O kadar güzel özetledinizki gerçekten aynen böyle hissediyorum o kadar bıktım yüzünede söyledim senden tiksiniyorum diye ama tiksinme deyip geçiyor sonra hiçbir şey olmamış gibi davranıyor. Birde her evlilikte olur böyle tartışmalar hadi yemek yiyelim diyor konuda konuya anı saçma geçişleri varki akıl almaz dayanılmaz. Sizinde dediğiniz gibi yetiştirilme şeklinde büyük sıkıntılar var

Sizede çok geçmiş olsun. Demekki bu tip durumlarda kadının nerede kalacağı önemli oluyor anladığım kadarıyla o yüzden öyle karar verilmiş olabilir. Kendinizi garantiye almakta iyi etmişsiniz insan bilemiyor sonra ne olacağını

Kadın erkek tarafından istismara açık bir hedef siz bir kadınsınız mahkeme sizi gözetmiş. Öbür tarafta erkek eve karşı maddi yükümlülüklerini bile yerine getirmiyor mahkeme tabi onu evden uzaklaştırır
Umarım dediğiniz gibi olur çünkü gerçekten bende kendimi evin erkeği gibi hissediyorum artık.

Kim demisse su aşkta gurur olmazı bogacagim bulursam o gurursuz insanı 😂Sevgiden değil esinizdeki kendine saygısı olmayan yüzüne git dedikçe hala anlamazdan gelen insana ne saygı duyulur ne sevgi insanın boyle kapı dışarı atasi geliyor çok normal bir psikoloji iste ondan diyoruz gurur her insanda olmalı ben cidden anlamıyorum bu derece paspas olmayı aynada yüzüme bakamam ya ben insana bu derece ayrılmamak için alcalsam.Yani sanki Allah tövbe ya.Kafada sorun var belkide bilemiyorum bu sevgi değil bu yapışkan sakız gibi bir şey

İşte sonra kadını oldurmeyet kadar gidiyor bu yapışkan sakız gibi olanlar bunlar çok sorunlu kendine hayata saygısı olmayan psikolojik olarak tedavi olması gereken insanlar bunlar istemiyorum dan zorla güzellik olmayacağından bı haberler yahu seni sevmeyenle bal yenmez seni sevmeyen seni aldatır seni sevmeyen sana herşeyi yapar anlamak zormu bu kadar

Kim demisse su aşkta gurur olmazı bogacagim bulursam o gurursuz insanı 😂Sevgiden değil esinizdeki kendine saygısı olmayan yüzüne git dedikçe hala anlamazdan gelen insana ne saygı duyulur ne sevgi insanın boyle kapı dışarı atasi geliyor çok normal bir psikoloji iste ondan diyoruz gurur her insanda olmalı ben cidden anlamıyorum bu derece paspas olmayı aynada yüzüme bakamam ya ben insana bu derece ayrılmamak için alcalsam.Yani sanki Allah tövbe ya.Kafada sorun var belkide bilemiyorum bu sevgi değil bu yapışkan sakız gibi bir şey
Evet o kadar yüzsüzki yüzüne tükürsem şükür der. Bende kendine saygısı olduğunu düşünmüyorum zaten karşısındakinin zayıflığından zevk alan ve bununla beslenen bir zavallı. Ayy evet işte bu sebeplerden ötürü kapı dışarı etmek istiyorum hemde hemen ama işte kanuni yollarla olsunda istiyorum çünkü sülük gibi kapı dışarı edince siniri geçecek gene herseye devam edeceğiz sanıyor sıkıntılı. Siz gene sakız filan diyerek iltifat etmiş oluyorsunuz kendisine ama ben başka biseye benzetiyorum neyse 😁

İşte sonra kadını oldurmeyet kadar gidiyor bu yapışkan sakız gibi olanlar bunlar çok sorunlu kendine hayata saygısı olmayan psikolojik olarak tedavi olması gereken insanlar bunlar istemiyorum dan zorla güzellik olmayacağından bı haberler yahu seni sevmeyenle bal yenmez seni sevmeyen seni aldatır seni sevmeyen sana herşeyi yapar anlamak zormu bu kadar
Kadın öldürme kısmını ben hiç aklıma getirmek istemiyordum ama evet haklısınız aşırı takintinin sonuda budur mantıken. Zaten akli melekeleri tam olsa buna yetse gerisinin daha kötü olacağını anlayabilirde işte karşımda hicbirseyden anlamayan bir insan var ve kendisine muhtacım kendisinde hapis kaldım diye çok mutlu

Eşiniz zaten kusurlu ev kirası ve faturaları ödemek onun görevi bunu mahkemeye sunun evden ve sizden uzaklaştırılmasını talep edin. İnşallah tertemiz kurtulursunuz.
Bunların hepsi mahkemeye sunulacak hatta benden para isterken onlarıda hesaptan aktarim olunca kanitlayabilecegim hani her türlü kusurlu bu açıdan. İnşallah dediğiniz gibi tertemiz biter bende bir oh çekerim

Sözlü beyan kısmı şöyle:
Uzaklaştırma kararı aldırmanız için sadece ortada ciddi kanıtlarla ortaya konmuş bir fiziksel şiddet gerçekleşmiş olmanız gerekmiyor. Şu anda yaşadığınız psikolojik şiddet de bunun için yeterlidir. Genelde savcılık kanalı ile iletilen şikayetlerin daha hızlı sonuç verdiği söyleniyor.
Uzaklaştırma talebini umursamadan size yaklaşırsa ilk ihlalde üç ila on gün tazyik hapsine alınır. Dolayısıyla telefonunuzda kades yüklü olursa polisleri bu ihlali belgelemeleri.için çağırmanıza yardım eder
Siz bu ihtimali avukatınızla görüşün.
Bir de şunu ekleyeyim. Her ihtimale karşı banka kartlarınızı yenileyin ve saklayın.

X