Boşanma ve Evleri Ayırma

Miknatiss

Delileri mıknatıs gibi çekerim
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
3.243
8.828
Kızlar eşime boşanma davası açıcam ama daha öncede defalarca boşanacağım desemde takmamıştı belkide bu yapamaz diye küçümsedi. 2 gün sonra dosya açılacak ve kendisinin daha haberi yok birde evimiz kira ve sözleşme benim üzerime kirayıda ben ödüyorum.Dosya açıldığı gün ayrı yaşama hakkımız doğuyor mu yoksa dosya açıldıktan bir kaç gün sonra mı o hak doğuyor yani ben dayanamıyorum artık 1 gün bile kendisiyle yaşamak istemiyorum. Bunuda şundan dolayı sordum kendisine çık dersem gitmez bosanmaz filan sülük gibi yüzsüz o yüzden illa kararla filan evden çıkabilir

Dosyaya gerek yok eğer sizin üzerinizdeyse sözleşmede sadece adınız varsa çıkarabilirsiniz bence tabi hukukçu değilim

Boşanma sebebi ne?
Tek bir sebebi yokki telefonumu kendi telefonu gibi kullanıyor sürekli baskı yapıyor. İkimizde çalışıyoruz ama bütün faturalar benim üzerime bile olsa genede benden para istiyor. Evde sadece tuvalette yalnız kalabiliyorum birde sürekli tehdit ediyor bosanamazsin ben olmazsam sen bir hiçsin bana muhtaçsın filan gibi cümleler kuruyor

Evden kendi isteğiyle çıkmıyorsa eğer zorla çıkması için uzaklaştırma almanız lazım karakola gidip şikayetçi olup
Söyle düşünüyorum aslında sana boşanma davası açtım evden çıkmanı rica ediyorum diyeceğim ancak biliyorum çıkmaz direnir bu durumda o an polisi arasam çıkmıyor direniyor desemde genede çıkarırlar mi ? Yani yeterli bir gerekçe olur mu? Sonra çünkü bu konu açıldıktan sonra yuzyuze bakmamız sıkıntı olacak saldirabilir korkuyorum açıkçası

Kira ve faturayı siz ödüyorsunuz sanırım, yetmiyor koca kişisine de harçlık veriyorsunuz. Kendisi neleri ödüyor bu durumda acaba?
Market alışverişini yapıyor ve sürekli para istemesinin sebebi ailesine yediriyor ama böyle yaptığını söylemiyor karşısında anlamayan insan var zannediyor. Kendisine bu durumu söylememe rağmen kabul etmiyor o yüzden gerçekten genel olarak midemi bulandırıyor kendisiyle 1 dakika bile durmak istemiyorum evden bunu nasıl tahliye ederim diye sizlere danışmak istedim.

Söyle düşünüyorum aslında sana boşanma davası açtım evden çıkmanı rica ediyorum diyeceğim ancak biliyorum çıkmaz direnir bu durumda o an polisi arasam çıkmıyor direniyor desemde genede çıkarırlar mi ? Yani yeterli bir gerekçe olur mu? Sonra çünkü bu konu açıldıktan sonra yuzyuze bakmamız sıkıntı olacak saldirabilir korkuyorum açıkçası
Avukatınız yok mu?

Chatgpt cevabını yapıstırtorm
. Eşin olduğu için evde kalma hakkı bulunuyor. Evlilikten dolayı, eşlerin birlikte yaşama yükümlülüğü vardır ve her iki eş de ev üzerinde bazı haklara sahip olur. Evliliğiniz devam ettiği sürece, onun yasal olarak evde kalma hakkı bulunuyor.

Ancak, eğer boşanma sürecindeyseniz ya da boşanmayı düşünüyorsanız, mahkeme yoluyla birlikte yaşam yükümlülüğünüzü sona erdirmek ve eşinin evden uzaklaştırılması için bir tedbir kararı talep edebilirsin. Bu tür durumlarda, özellikle şiddet veya tehdit gibi sebepler varsa, mahkeme bir eşin evden uzaklaştırılmasına karar verebilir.

Dolayısıyla, evlilik süreci devam ederken eşini evden çıkarmak, yalnızca senin adına olan kira sözleşmesi nedeniyle mümkün olmaz. Bir avukatla bu süreci hukuki açıdan nasıl yöneteceğin konusunda danışmak en doğru yaklaşım olacaktır.

Kızlar eşime boşanma davası açıcam ama daha öncede defalarca boşanacağım desemde takmamıştı belkide bu yapamaz diye küçümsedi. 2 gün sonra dosya açılacak ve kendisinin daha haberi yok birde evimiz kira ve sözleşme benim üzerime kirayıda ben ödüyorum.Dosya açıldığı gün ayrı yaşama hakkımız doğuyor mu yoksa dosya açıldıktan bir kaç gün sonra mı o hak doğuyor yani ben dayanamıyorum artık 1 gün bile kendisiyle yaşamak istemiyorum. Bunuda şundan dolayı sordum kendisine çık dersem gitmez bosanmaz filan sülük gibi yüzsüz o yüzden illa kararla filan evden çıkabilir
Evin size tahsis edilmesini istediniz mi? Avukat ile dosyanızı takip ederseniz hak kaybına uğramazsanız.

Chatgpt cevabını yapıstırtorm
. Eşin olduğu için evde kalma hakkı bulunuyor. Evlilikten dolayı, eşlerin birlikte yaşama yükümlülüğü vardır ve her iki eş de ev üzerinde bazı haklara sahip olur. Evliliğiniz devam ettiği sürece, onun yasal olarak evde kalma hakkı bulunuyor.

Ancak, eğer boşanma sürecindeyseniz ya da boşanmayı düşünüyorsanız, mahkeme yoluyla birlikte yaşam yükümlülüğünüzü sona erdirmek ve eşinin evden uzaklaştırılması için bir tedbir kararı talep edebilirsin. Bu tür durumlarda, özellikle şiddet veya tehdit gibi sebepler varsa, mahkeme bir eşin evden uzaklaştırılmasına karar verebilir.

Dolayısıyla, evlilik süreci devam ederken eşini evden çıkarmak, yalnızca senin adına olan kira sözleşmesi nedeniyle mümkün olmaz. Bir avukatla bu süreci hukuki açıdan nasıl yöneteceğin konusunda danışmak en doğru yaklaşım olacaktır.
Teşekkür ederim

Dava dilekçesi ile talep edilebiliyor. Avukatınızın olduğunu söylemişsiniz zaten. Kendisine söyleyin bilgi verecektir.
Teşekkür ederim kendisine sorayım çünkü dava açılmadan zaten kendisinede çık demeyeceğim ne zaman açılır o zaman çık diyeceğim

Sözlü beyanla dahi adama evden uzaklaştırma aldırabilirsin . Bence her şeyden önce herife uzaklaştırma aldır ve kendini güvende tut. Telefonuna kadesi indir. Herhangi bi ihlal durumunda polis anında geliyor. Benim sürecim şu şekilde işledi avukatım davayı açtı ve boşanma dilekçesine uzaklaştırma talebini de ekledi. Kısa sürede kendisine uzaklaştırma aldığı tebliğ edildi ve üç ay boyunca eve giremedi. O süreçte şehir değişikliği ve şahsıma ait eşyaları tahliye etme ile uğraştım . O eve girebildiginde ne beni buldu ne eşyalarımı. Planlı ve sakin bir şekilde ilerle

Market alışverişini yapıyor ve sürekli para istemesinin sebebi ailesine yediriyor ama böyle yaptığını söylemiyor karşısında anlamayan insan var zannediyor. Kendisine bu durumu söylememe rağmen kabul etmiyor o yüzden gerçekten genel olarak midemi bulandırıyor kendisiyle 1 dakika bile durmak istemiyorum evden bunu nasıl tahliye ederim diye sizlere danışmak istedim.
Tamam siz ona ekstra para da veriyorsanız mutfak alışverişini de kendiniz ödüyorsunuz yani her masrafı siz ödüyorsunuz denilebilir.
Hatta onun yiyip içtiğini de siz ödemiş oluyorsunuz o da erkeğim, evim yuvam var, aile geçindiriyorum bir de ana babama yardım ediyorum diye adamlık taslıyordur etrafta. Gönderin gitsin anasının evine , siz niye onu ve ailesini besleyesiniz.

X