Boşanma sebebiniz neydi

periperi06

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
977
78
Daha doğrusu boşanmak için illa eşin aldatma şiddet olayı olması mı gerekiyo. Ben eşimden ayrılmak istiyorum ama korkuyorum kafam karışık. Evlenirken baştan ailem karşı çıkmasına rağmen (babam baskıcıydı) evdeki baskıdan kaçmak için evlendim. Eşimi de seviyodum. Ama hiç tanıyamamışım eşim de ailesi de 10 kat daha baskıcı insanlar. 2 yıldır evliyim çalışmam yasak tek başıma dışarı çıkmam yasak komşularla görüşmek yasak. Hele evlendiğim ilk sene tek başıma bi ekmek almaya bile çıkamıyodum
Eşimin ailesi çok eski kafalı insanlar. Kaynanasız bir yere gidemezsin. Bir şey yaparken eşimin ailesinin de rızası nı almak gerek izin verirler se falan. Maalesef eşimde bu kafa bir insan bütün bunlara izin veriyo. Ben de mutsuzum. Ayrılınca mutlu olacakmışım rahatlayacakmışım gibi geliyo. Ama korkutuyo tabi. Sizce boşanmak için hafif sebepler mi ben abartıyo muyum. Tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum. Kafam karışık çünkü

Bu ne böyle ördek ailesi gibi.

Evlenmeden önce bu adam ailesinden bahsetmedi mi hiç?

"Bak bizde böyledir, annem olmadan bir yere gidemezsin. Ekmek bile alamazsın tek başına. Dışarı çıkacağı" gibi gibi.
İnsanlar evlenmeden önce hiç mi konuşmuyor bir şey ya?
Hayata bakış açımız ne?
Evlilikten beklentimiz ne?
Aileler evliliğimize ne kadar dahil olabilir?
Eş olarak karşımdakinden ne istiyorum?

Bu soruları birbirinize sormadan, kara kaşına gözüne evleniyor musunuz direk ablacım siz?

Böyle bir evlilik olmaz. Ya eşinle konuşacaksın, orta yolu bulacaksınız ya da güle güle.

Eşim beklediğim değeri vermiyo bana gönül almayı bilmiyo söylediğim halde yapmıyo. Çok pişman oldum babamı dinlemrdiğime. Yağmurdan kaçarken doluya yakalandım. Eşimin ailesinin dediklerini yapmadım diye kötü ben oldum. Onlarda beni sevmiyolar soğuk davranıyolar. Eşim beni ailesine kötülemiş sürekli evdeki her şeyimizi oraya anlatmış. Kayınvalide falan soğuk yapıyo o yüzden

Yok valla sizi üzmek istemem ama her evlilikte olmaz böyle şeyler, o yalan yani. Boşanmayın diye sizi avutma cümlesi bu. Her şey mükemmel dört dörtlük bir evliliğim elbette ki yok ama bu zamana kadar ne kaynanam bir baslı yaptı, ne eşim. İkimiz de birbirimizden ayrı arkadaşlarımızla gezeriz eğleniriz, siz markete bile gidemediğinizi söylüyorsunuz, normal mi sizce bu?

Sosyal güvencen ve herhangi bir gelir kaynağın yok sanırım, önce bunları halletmen gerekiyor. Durulası bir noktada değilsin, tam bir esaret karavanı.

Eşim beklediğim değeri vermiyo bana gönül almayı bilmiyo söylediğim halde yapmıyo. Çok pişman oldum babamı dinlemrdiğime. Yağmurdan kaçarken doluya yakalandım. Eşimin ailesinin dediklerini yapmadım diye kötü ben oldum. Onlarda beni sevmiyolar soğuk davranıyolar. Eşim beni ailesine kötülemiş sürekli evdeki her şeyimizi oraya anlatmış. Kayınvalide falan soğuk yapıyo o yüzden
Eşinin özelinizi anlatması da çok korkunç :KK43: size değer vermiyor maalesef, aileci ve baskıcı. Umarım boşanırsınız. Zaten ilk mesajınızda demişsiniz ya “boşansam rahatlayacağım, mutlu olacağım sanki” diye, işte oradan anlatın ki sizin bu evlilikte mutlu olma ihtimaliniz yok.

Ben gerçekten böyle hikayeler duyunca çok üzülüyorum.
Seni kırmadan yorum yapmak isterim ama sen resmen hayat yaşamıyorsun.
Ve bütün ömrünü böyle geçirmene ne gerek var kendine bunu sor.
Eminim gençsindir , sen kendini geç ilerde çocuğun olduğunda oda senin yaşadıklarını yaşayacak.
Artık 2024 bitti 2025 e giriyoruz devir o anlattığın devir değil, dışarı çıkamam nedir yapmayın Allah aşkına ya hadi ailesi öyle tamam yaşlılardır he dersiniz tamam dersiniz ama eşinde gençtir bu nasıl bir zihniyet gerçekten.
Yazık yapma kendine gerçekten.

Bu ne böyle ördek ailesi gibi.

Evlenmeden önce bu adam ailesinden bahsetmedi mi hiç?

"Bak bizde böyledir, annem olmadan bir yere gidemezsin. Ekmek bile alamazsın tek başına. Dışarı çıkacağı" gibi gibi.
İnsanlar evlenmeden önce hiç mi konuşmuyor bir şey ya?
Hayata bakış açımız ne?
Evlilikten beklentimiz ne?
Aileler evliliğimize ne kadar dahil olabilir?
Eş olarak karşımdakinden ne istiyorum?

Bu soruları birbirinize sormadan, kara kaşına gözüne evleniyor musunuz direk ablacım siz?

Böyle bir evlilik olmaz. Ya eşinle konuşacaksın, orta yolu bulacaksınız ya da güle güle.
Ailesiyle tanıştırmadı hiç. Aynı mahalledeydik binalar yan yana hatta ama aileyi hiç tanımıyoruz. Benim ailem anladı babam onay vermedi zaten ama ben duygusal anlamda bağlanmıştım eşime. Ailesiyle ilgili bişey anlatmadı. Eşimle de defalarca konuşuyorum anlamıyo bi terapiste falan gidelim dedim ona da para veremem diyo gitmiyo. Her şeyi annesine şikayet ediyo beni kötüledi hep şimdi kadın muhattap olmuyo benle. Yaptıkları her şeyi inkar ediyolar hep

Daha doğrusu boşanmak için illa eşin aldatma şiddet olayı olması mı gerekiyo. Ben eşimden ayrılmak istiyorum ama korkuyorum kafam karışık. Evlenirken baştan ailem karşı çıkmasına rağmen (babam baskıcıydı) evdeki baskıdan kaçmak için evlendim. Eşimi de seviyodum. Ama hiç tanıyamamışım eşim de ailesi de 10 kat daha baskıcı insanlar. 2 yıldır evliyim çalışmam yasak tek başıma dışarı çıkmam yasak komşularla görüşmek yasak. Hele evlendiğim ilk sene tek başıma bi ekmek almaya bile çıkamıyodum
Eşimin ailesi çok eski kafalı insanlar. Kaynanasız bir yere gidemezsin. Bir şey yaparken eşimin ailesinin de rızası nı almak gerek izin verirler se falan. Maalesef eşimde bu kafa bir insan bütün bunlara izin veriyo. Ben de mutsuzum. Ayrılınca mutlu olacakmışım rahatlayacakmışım gibi geliyo. Ama korkutuyo tabi. Sizce boşanmak için hafif sebepler mi ben abartıyo muyum. Tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum. Kafam karışık çünkü
Bence abartmiyorsun bu istekler çok uç ya çocukda yoksa ayrılın bu da psikolojik şiddetin alası,fizikselden daha kötü bence

Ben gerçekten böyle hikayeler duyunca çok üzülüyorum.
Seni kırmadan yorum yapmak isterim ama sen resmen hayat yaşamıyorsun.
Ve bütün ömrünü böyle geçirmene ne gerek var kendine bunu sor.
Eminim gençsindir sen kendini geç ilerde çocuğun olduğunda oda senin yaşadıklarını yaşayacak.
Artık 2024 bitti 2025 e giriyoruz devir o anlattığın devir değil dışarı çıkamam nedir yapmayın Allah aşkına ya hadi ailesi öyle tamam yaşlılardır he dersiniz tamam dersiniz ama eşinde gençtir bu nasıl bir zihniyet gerçekten.
Yazık yapma kendine gerçekten.
Doğru kendi me üzülüyorum ve kızıyorum kendi ailemin kıymetini evlenınce anladım keşke onlardan böyle kaçmak yerine kıymetlerini bilseydim. Allah da böyle gösterdi resmen cezalandırdı beni. Ailemi de üzüyorum pek bizimkiler boşanmayı kabullencek zihniyette değiller. Yaşım 25 kesinlikle böyle bir ortama çocuk düşünmem zaten önce kendi hayatımı düzeltmem lazım. Eşimle de defalarca konuştum aynı kafada değiliz diye dalga geçiyo anlamıyo beni

Bence abartmiyorsun bu istekler çok uç ya çocukda yoksa ayrılın bu da psikolojik şiddetin alası,fizikselden daha kötü bence
Geçenlerde tartıştık eşimle olay ailelere yansıdı. Ben haklı olduğum halde eşimle annesi birbirlerini doldurup beni suçladılar. Suçum ne biliyo musun ben hastaneye gidip geliyodum hiçbiryere kaynanasız gidilmezmiş. Herşeyde onlardan onay almak gerekiyomuş. Eşimde adam değil ki bunların normal olmadığını nasıl göremiyo anlamıyorum

Ne bu bee esır hayatı resmen böyle ömür mü geçer? Illa dayak aldatmami olmasi lazım boşanmak için? Sakın çocuk yapma bundan ömür boyu kurtulamazsın.

Gerçekten yaşadığınız hayat çekilecek gibi değil. Eş ailesi yaşlı olduğu,görmedikleri içindir ama normal değil bu durum.

Benim eş ailesi de her tatile gittiğimizde surat asar konuşmazlardı bi keresinde cevap verdim kimseden izin almak zorunda değiliz bizim evimiz ayrı biz evliyiz demiştim. Eşimin asla umrunda olmazdı onların tavrı falan. Hatta ben sonrakilerde ara söyle haberleri olsun derdim,boşver derdi.

Zaman geçtikte kaynana bana ‘ herkes gidiyor siz de gidin gezin iyi yapıyorsunuz’ demeye başladı.
Eşiniz size destek olmadıkça böyle esir gibi yaşamaya mahkum olursunuz. Çıkın dışarı gökyüzüne bakın nefes alın bu hayatı kimse haketmiyor. Kendinize değer verin lütfen 💐

Eşinin özelinizi anlatması da çok korkunç :KK43: size değer vermiyor maalesef, aileci ve baskıcı. Umarım boşanırsınız. Zaten ilk mesajınızda demişsiniz ya “boşansam rahatlayacağım, mutlu olacağım sanki” diye, işte oradan anlatın ki sizin bu evlilikte mutlu olma ihtimaliniz yok.
Ne eşim ne ailesi hiç değer vermiyolar. Gönül alma nedir bilen yok. 2 yıl boyunca elimden gelen saygıyı hürmeti gösterdim hizmetlerini yaptım güleryüs gösterdim karşılık vermedim laf sokmalarına ama sonunda noldu sen bana ne gelinlik yaptın ki dedi. Ne yapmam gerekiyo nasıl yani dedim. Eski kaynanalar olur ya oturur emir verir geline falan öyle yapmak gerekiyomuş. Ben şok! Ben kayınvalideyle hastaneye falan gitmedim. Eşim bikaç kere izin verdi bankada işim oldu kendim çıktım onları hep sorun ettiler.

Annem de sürekli her evlilikte olur yuvanı dağıtma düzelir diyo moralim bozuluyo
Valla hiçte her evlilikte olmuyor bunlar bende 3 yıldir evliyim eşim asla karışmaz gezmeme giymeme kimle konuşup kimle konuşmadığıma böyle saçma şey mi olur? Evlendik diye kimsenin malı yada kölesi olmadık.

X