Boşanma Kararsızlığı

Ben elalemi hiç takmam. Özgüvenim gayet yüksek.. eşim bir hata yapsa alternatifsiz boşanırım iki çoçuğumda rağmen. Eşim de bunu gayet iyi bilir.

Güçlenin, kimseyi takmayın ya bari siz yapmayın ne olur

Bıçak çekme
boğaz sıkma
arabadan atıp üzerine sürme
yerde sürükleme
maaş kartına el koyma
dramatik bir 50 lira mevzusu var.
aileye para yardımı
doğu-batı uyumsuzluğu
seviye eşitsizliği.

Maşallah konuda yok yok. En can alıcı vuruş ise bunları yaşayan kadın, bir doktor.
Güzel düşünülmüş.

Ya gerçekse değil mi?

Kusura bakma konu sahibi yaşadıkların gerçekse de, sen inanılır gibi değilsin zaten.

(Sanırım şuan şiddet görüp çaresiz olan tüm kadınlarımız
ulan boşuna mücadele etmeye gerek yok demek ki
doktor olanda benim gibiyse ohooo diye düşünüyordur)

kafa travması sanırsam

Konu sahibi sokta oldugunun ve basireti baglandigini bu nedenle bosanma adimi atamadigini soyledigi icin gercek olduguna inandik.

Yoksa konu sahibinin bu kadar agirdan almasi bana da fake oldugunu dusundurmedi degil
Sokda ve basireti mi bagliymis.
Napalim ya okuyup uflesek mi bizden istedigi nedir ki?

yemin ediyorum sinir krizi geçirdim okurken.
elim ayağım titredi.
yanına gelip seni o evden çıkarmak istedim.
kuzum..
doktorsun.
bu adam seni zerre sevmiyor.
paranı seviyor. sömürüyor seni.
maddi madevi üzerinde geçiniyor.
öldürür bu seni çok geçmeden. bu gibiler imkanı yok düzelmez.
yol yakınken gel vazgeç.
öldürüleceksin.
kaç o evden. ailene, herkese anlat.
elalem ne der deme ne olur sen dayak yerken o elalem nerede ha?
sen ağlarken nerdeler? paranı çalarken neredeler?
kaç, kurtul, boşan.
ailene anlat.
düzelmez...
İM-KAN-SIZ!!!!!

n
ne duruyorsun koşarak kaç cocugun olursa çıkmaza girersin.Canını kurtar

Arkadaşlar herkese tekrar teşekkür ederim. Bir arkadaş şiddetin sebebini sormuş, genel olarak kıskançlık üzerine kurulu. Sizlerden aldığım cesaretle ailemden 2 kişiye durumu anlattım. En kısa zamanda, en doğru şekilde noktalayacağım. Tekrar ricam, öneri sunacak veya sinirlenip kızgınlığını ifade edecekler de yazabilir, yazsın da. Ama hakaret etmek veya fake diyerek dalga geçmek için yazmayın lütfen. Hepimiz kadınız. Birbirimize destek olmalıyız. Bunları ben de okusam muhakkak sinirden saçımı başımı yolardım, emin olun. Ama empatiyi kaybetmeyin.

herkes benim başıma gelse çekmezdim diyebileceği olaylar gerçekten başına gelince bazen çekebiliyor. insan nelere katlanacağını gerçekten bilemiyor. Allah insana taşıyabileceği kadar yük verirmiş yani senin sabrın ne kadar çoksa o kadar yük gelebilir... zor bu işler biliyorum bir anda silip atmak kolay değil hayaller, kurulmuş bir ortak yaşam, sıfırdan başlamak çok sıkıntı. düzelir diye umutlar.. eşinin diğer zamanlarda normal davranması... en doğru kararı sen verirsin tek diyebileceğim şey bu süreçte ona paranı verme. 50 tl ye tamah edecek insan değilsin. kartını elinden alamıyorsan bankayı ara hemen o kartı iptal ettir yenisini kendi işyeri adresine gidecek şekilde çıkart. sen boyun eğdikçe senin verdiğin ödünler ona normal görevin gibi görünür bu bütün insanlar için öyledir. ne kadar çok fedakarlık o kadar çok kullanılmak.

Bunlar nedir? Neler olmuş? Sen diyorsun ki kararsızım. Günlük felan tut. Kocan Seni öldürünce yada sen intihar falan edersen arkanda kanıt olur. Elalem ne der diye cektiklerine çok üzüldüm. Allah düşmanımın başına vermesin.

Sinirden yazinin hepsini okuyamadim. Ilk yediginiz dayak sizin sucunuz degildi ama digerlerini hak etmissiniz. Yine dayak yerseniz hak etmis olacaksiniz. Cunku hala o adamin yaninda duruyorsunuz. Kendinize bunu layik goruyorsaniz dayak yemeye devam edin. Sinirden yazamiyorum bile bir insan hem de doktor olmus bir kadin kendine bu kotulugu neden yapar aklim almiyor.

neden bu adamla evliliği sürdürmeye çaba sarfediyorsun ki. eğitimli bir kadınsın en azından darp raporu almalıydın. Elalem ne der diye düşünmeyin kendi hayatınızı düşünün lütfen

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza...
Eşiniz sanırım hasta bipolar olabilir.
Bir doktorun bukadar çaresiz kalabileceği hiç aklımın ucundan geçmezdi.
Gözümde hep çok iyi meslekleri var bu meslek için yıllarını harcamış ve ayakta dimdik duran insanlardı doktorlar.
Şuan konunuzda okuduklarıma inanamadım.
Biz toplum olarak çevre ne der insanlar be der diyerek yaşıyoruz çok yanlış .
Arkadaşım hiç bir şey senin canımdan kıymetli değil,yarın Bi gün bu Ada'mın sana ne yapacağı belli değil.
Sana bir şey olduğunda çevredekiler ne der dediğin insanlar 2 gün senin için üzülür sonra unutulur gidersin .
Ailen seni hastan birinin esiri ol ezil şiddet gör diye büyütüp bu yaşa getirmedi.
Kimbilir ne imkanlar sundular sana kendilerinden ödün vererek.
Bırak kim ne derse desin , kurtar canını bu adamdan lütfen darp raporu al.
Sen bir doktorsun sen bunu başarmalısın ve ayrılmalısın bir an önce.
Çok geçmiş olsun .

Öncelikle maaşını vermemekle işe başla, bir sonraki dayakta ailenin yanına gideceğini belirt ve yine dayak yersen git. Ha bu arada bir sonraki dayağı şu yüzden bekle diyorum, elalemi taktığın için, böylece biraz zaman geçer sen de hemen boşanmamış olursun. Ben olsam direkt giderim, beklemem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…