Boşanma Kararsızlığı

Boşanın yani, bu ne. Yazdıklarınızın her biri ayrı ayrı boşanma sebebi, şimdiye kadar en az 4 defa boşanmış olmalıydınız (bence) hem neden bu kadar kendinize güvenmiyorsunuz?

Konuya baya geç dahil olmuşum ama,

Kardeşim, arkandan gülmesinler diye arkandan ağlayacakları günü mü bekliyorsun el pençe divan?
.... et, bu ülkede doktor kadın olmak ne demek farkında değilsin galiba özgüvenini geri kazan artık.

Seni piremsesler gibi yaşatacak tonla biskolata erkeği bulursun

Kararsizmisin sizin akil sagliginiz yerinizdemi neyin kararsizliligi omur boyu dayak sefillik yasamak mi istiyosun baska koca bulursun korkma diyesi geliyor insaninn

Lütfen ama lütfen bunu kendine yapma,yaptırma.Halihazırda çocuk da yokken bırak.Karşında kendisini ezik hisseden şizofren bir insan var maalesef.Doktorsun ve maaşın var.Dişinle tırnağınla kazandığın maaşı bile yiyemiyorsun.Gözünü seveyim BOŞAN...Arkana bile bakmadan kaç kurtul...Senin canın yanarken elalem ne der diye mi düşüneceksin...

biri sanki benim eşimi anlatmış... ben de 2 yıllık ev liyim.. dayak kısmı hariç aynı benim eşim.. tabi dayak yok ama yerine koyabileceğim çok şey var..
Allah belasını versin ataerkil zihniyetlerinin.. Bence kurtulun.. imkanınız varsa mutlaka kurtulun

Allah sana akıl fikir versin ben sana diyeyim. Adam boğazına bıçak dayamış, üzerine araba sürmüş, gözünü morartmış, boğazını sıkmış da kendini ikna dememişsin boşanmaya. Kadınlar kulübünden ne istiyorsun?! Hayretler içindeyim! Sana ne diyelim ki biz??

Öncelikle Sizin adınıza üzgünüm.sanırım boşanma kararını zaten verdiniz ama önünüzdeki süreci sırtlayacak gücünüz yok ki bu çok normal...hayatınızda aldığınız önemli kararlardan birinde yanlış karar aldınız,ve bunun üzüntüsü ve şoku insanı yıpratır tabi...Öncelikle şunu söyleyeyim, hepimiz insanız ve yanlış kararlar alabiliriz.bu konuda neden ve keşkelerle sakın kendinizi yıpratmayın.sakin bir tavırla eylem planı yapın.önce siz verdiğiniz karara saygı duyun ve kabullenin, siz bunu yaparsanız, herkes kararınıza saygı duyar.sizde bu kısımda sıkıntı var sanırım. Bu şekilde olaya girerseniz aileler bir araya gelip sizi barıştırmaya kalktığında (ki ilk işleri bu olacak) ikna olursunuz ve daha kötü deneyimlere kapı açarsınız. Öncelikle yaşadığınız süreci nedenleri ile ailenizin büyüklerine anlatın ve kararınızın net olduğunu söyleyin. Eşinizle yüzyüze konuşup ayrılmaktır insana yakışan ama siz aile Büyükleriniz eşliğinde kendisine bildirin.mal mülke girmeden tek celsede boşanmak için ikna edin. Emin olun daha çok kazanırsınız, ama mal mülk için uzayan süreçte anne babanız ve Sizin yıprandığınızın maddi değeri ölçülmez. Ben sana demişimtimler,dedikodular kulağınıza geldiğinde, bu günleri gelecek güzel günlerim için yaşıyorum,hepsi 1-2 aya gececek diyin.dedikodu balondur,en fazla 2 ay karınlarını doyurur merak etmeyin. Bu süreçte akraba düğününe eş dost oturmasına gitmeyin.şunu hep kendinize hatırlatın: sadece yanlış karar verdim ve düzeltmek için çok şükür bir şansım var,bu kadar. Üzüntüde olacak tabi bu benim hayatıma kattığım bir tecrübe oldu,ben değerliyim ve herşeyin en güzelini hakediyorum,kendime saygım var ve herkes bana ve kararlarıma saygı göstermek zorunda.... Sağlıcakla...

Yasadiklariniz cok zor.Allah sabir versin.bosan demek evet cok kolay ama anlattiklarinizdan yola cikarak sizin o evde can güvenliginiz olmadigini dusunuyorum.umarim hakkinizda en hayirlisi olur.

Arkana bakmadan kaç...! Bunu kimseye soylemeem soylemedimde hep bir sans vardir dedim ama sende ufacik bir sans bilr yok. Kendini biraz seviyorsann biraz kendine saygin varsa ve biraz zaman sonra gazetelerin 3.sayfasina konu olmak istemiyorsan arkana bakmadannn kaccc...! Insanlar seni anlayacaklardir kimse boyle bir durumda sana uc aylik evliligini dile getirmez.

O anlattıklarından sonra eşini hiç sormam, oraya kadar okudum anlayacağımı anladım. İnşallah bu darplardan sonra rapor almışsındır.
Kardeş sen okumuş, doktor olmuş, kendi ayakları üstünde duran insansın o dengesizle nasıl yaşıyorsun aklım almadı okurken umarım konu fakedir diye düşündüm. İlk dayak olayından sonra yolunu ayırmalıydın elalem üç ayda boşandı demesin diye dayağını yiyip yiyip oturacak mısın.

Tekrar merhaba arkadaşlar, mesajları arka arkaya okuyunca sorulan soruları unutabiliyorum, aklımda kalan böyle biriyle nasıl evlendin, tanıyamadın mı diyen olmuş. Vallahi eşim olacak kişi ya çok çok iyi rol yapıyor ya da gerçek bir çift karakter. Çevresine karşı melek gibi ve çok sevilen bir insan, keza bana karşı da öyleydi ve dünyanın en iyi insanı olduğunu düşünüyordum. Sevdim ve evlendim. Ya da gerçekten iyi bir insandı ama bana tosladı yani kendinden üstün biriyle evlenince içindeki bu aşağılık kompleksi onu bu hale çevirdi. Yaşayarak tecrübe oldu, yukarıda yazan hanımlar olmuş: Kesinlikle kendi denginizle evlenin, her anlamda. Kariyeri, maaşı, ailesi, kültürü, yaşantısı... Aşk bir yanılsama, sonuçta herkes benim kadar olağanüstü kötü bir tecrübe yaşayacak diye bir şey yok ama her türlü aşk bitecek. Şu an gözündeki perde kalkmış birisi olarak düşünüyorum da eğer şiddete uğramamış olsaydım da eşimin bana sunacağı hayat beni zamanla boğacaktı eminim. Beni eziklikle, özgüvensizlikle vs suçlayan olmuş. Yukarıda bir arkadaş çok güzel söylemiş, boşanmakta kararlıyım da sonraki süreci yaşamak ağır geliyor. Bir de annemin ben sana demiştimlerini işitmek. :) Gerçekten iyi niyetle okuyup yardımcı olmak, tecrübelerini aktarmak için yazanlar sağolsunlar. Bu hafta içi eşime ayrılmak istediğimi söyleyip sonrasında Savcılık'a gitmeyi düşünüyorum, yarın da olabilir bu. Gelişmelerden haberdar edeceğim sizi. Kalın sağlıcakla.

bu boşanma sürecinde size bir zarar vermesinden korktum..
polise danışıp uzaklaştırma kararı aldırmayı bir düşünün bence..
ne olur ne olmaz...

Hadi bakalım bismillah..Allahım mutlu olacağın bir karar verdirsin sana.. inşallah bu süreci en az sıkıntıyla atlatırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…