Boşanma için B planim , fikir verirmisiniz

lalegl8080

Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2023
302
89
36
Daha önce bilenler bilir ..kendi ayaklarımın üzerinde durmam gerekiyordu bosanmak içim ve çok şükür ben başardım..kendime ait küçük bir dükkan açtım 2 ay olacak ..aylık gelirim 15 bini buluyor ..Kiram 3 bin..elektrik su az geliyor..dükkanın fazla masrafı yok ...şimdi biliyorsunuz eşim benden kesinlikle bosanmak istemiyor ..kendisinin psikolojik sorunları var ve takıntılı bir insan ..ailemde bu süreç te yanımda dehil ..iki çocuğum var ...ben şimdi ani bir karar verip evden gidemiyorum cesaret edip ..evden benim gitmem lazım çünkü şahıs evden gitmiyor kendi Evi ..herneysr evi çocuklara bağışlıyorum yeterki bosanip mutlu olayım kafasindandyim..şuan en azından ev gecindirme derdim yok ...bu süreçte ben eski düşük kıralı bir ev tutup yavaş yavaş kimseye belli etmeden içini düzüp çocuklarıma ve kendime yaşam alanı yapsam diyorum ..çünkü ani bir kavga da evden gidecek raddedeyim..en azından boyle bir şey olduğunda ortada kalmam ve çocuklarımı da alıp gidebilirim birakmadan diyorum ...sizce mantıklı mı bu fikir ...sonrasi geçim elbette korkutuyor ..ama çocukların masraflarını bosansak da beraber karşılarız diye düşünüyorum çünkü onlara iyi bir baba bana iyi bir eş değil....dükkan açma sürecinde 5 kuruş para vermedi bana ...zor da kaldım oturdu seyretti ...ben şimdi ne yapmalıyım..biraz daha mı sabır...

İşiniz hayırlı olsun.

Bi kaç ay, hatta çocuklar okul çocuğu ise yaz tatiline kadar dayanıp, ev ve eşya işini halledip ayrılmanız daha doğru olur.

Ayrılmak istemediği içinde çekişmeli dava açılır ve nerden baksanız 2 yıl sürüyor. Hiç olmazsa o zamanda Allah'ın izniyle işiniz oturmuş olur, geçiminiz kolay olur 🤲🏻

İşiniz hayırlı olsun.

Bi kaç ay, hatta çocuklar okul çocuğu ise yaz tatiline kadar dayanıp, ev ve eşya işini halledip ayrılmanız daha doğru olur.

Ayrılmak istemediği içinde çekişmeli dava açılır ve nerden baksanız 2 yıl sürüyor. Hiç olmazsa o zamanda Allah'ın izniyle işiniz oturmuş olur, geçiminiz kolay olur 🤲🏻
Peki gizli kiralik evi tutayimmi bu surecte

Daha önce bilenler bilir ..kendi ayaklarımın üzerinde durmam gerekiyordu bosanmak içim ve çok şükür ben başardım..kendime ait küçük bir dükkan açtım 2 ay olacak ..aylık gelirim 15 bini buluyor ..Kiram 3 bin..elektrik su az geliyor..dükkanın fazla masrafı yok ...şimdi biliyorsunuz eşim benden kesinlikle bosanmak istemiyor ..kendisinin psikolojik sorunları var ve takıntılı bir insan ..ailemde bu süreç te yanımda dehil ..iki çocuğum var ...ben şimdi ani bir karar verip evden gidemiyorum cesaret edip ..evden benim gitmem lazım çünkü şahıs evden gitmiyor kendi Evi ..herneysr evi çocuklara bağışlıyorum yeterki bosanip mutlu olayım kafasindandyim..şuan en azından ev gecindirme derdim yok ...bu süreçte ben eski düşük kıralı bir ev tutup yavaş yavaş kimseye belli etmeden içini düzüp çocuklarıma ve kendime yaşam alanı yapsam diyorum ..çünkü ani bir kavga da evden gidecek raddedeyim..en azından boyle bir şey olduğunda ortada kalmam ve çocuklarımı da alıp gidebilirim birakmadan diyorum ...sizce mantıklı mı bu fikir ...sonrasi geçim elbette korkutuyor ..ama çocukların masraflarını bosansak da beraber karşılarız diye düşünüyorum çünkü onlara iyi bir baba bana iyi bir eş değil....dükkan açma sürecinde 5 kuruş para vermedi bana ...zor da kaldım oturdu seyretti ...ben şimdi ne yapmalıyım..biraz daha mı sabır...

Abla sen hiç plan yapmıyonki. Küt küt iş yapıyorsun plansız. Bir avukata danış, fikir al nafaka ve ev konusunda.

Ev evlilik içindemi alındı evlilik öncesinde mi anlayamadım tam.Yani nasıl onun evi oluyor
Evet evlilik içinde alındı..ama bana hicbirzaman o eve ait hissettirmedi çocuklarımın evi satmayacam boşuna ev bekleme benden dedi ...Bende ugrasamayacagim çocuklara bırakıp gidiyorum

Evet evlilik içinde alındı..ama bana hicbirzaman o eve ait hissettirmedi çocuklarımın evi satmayacam boşuna ev bekleme benden dedi ...Bende ugrasamayacagim çocuklara bırakıp gidiyorum
Sakin boyle bir hata yapma cocuklara degil esine bırakıyorsun oda başka biriyle evlenir cocugunada kalmaz ev o yuzden hakkini al

Ne gibi kotu geri dönuşu olur benim için peki
Ayrı ev tutmak ona koz verir sizin kusurunuz olarak görünür.Aldatma muhabbeti bile çıkartabilir.Gizli olduğu için.Mahkemede aleyhinize olur.Güven sarsıcı unsur gibi.
Bunun yerine eve harcayacağınız parayı altın veya döviz yapıp gizli tutun.
Ayrıca dükkan evlilik içinde açılmış hak talep edebilir mi araştırın.

Ayrı ev tutmak ona koz verir sizin kusurunuz olarak görünür.Aldatma muhabbeti bile çıkartabilir.Gizli olduğu için.Mahkemede aleyhinize olur.Güven sarsıcı unsur gibi.
Bunun yerine eve harcayacağınız parayı altın veya döviz yapıp gizli tutun.
Bunu bilmiyodum ogrendigim iyi oldu ozaman birikime devam

Kredi kartını ilişki karşılığı vermeyi bıraktı mı? En son o zaman okumuştum yazdıklarınizi. Tek engel işinizdi onu da halletmişsiniZ. Öyle böyle derken hiç ayrılmayacakmis gibi geliyor bana. Tutun evi bir artı bir bakmayın bile işinize çocukların okuluna yakın bir yerden. Çıkıp gidin süreci başlatın. Bunun artık iyi olurmusu yok.

Dükkan evlilik birliği içinde kurulmuş. Yarısını talep edebilir.
Duygusal bakmayın, evin de yarısı sizin. Onun evi falan değil, ev benimmiş gibi hissetmiyorum düşüncesi boşanma aşaması için fazla duygusal bir yaklaşım. Eşiniz size bu kadar duygusal yaklaşmayacak emin olun o süreçte.
Avukata danışın, hukuken yanlış adımlar atma ihtimaliniz var gibi sanki.
Ev sakın tutmayın.

..bu süreçte ben eski düşük kıralı bir ev tutup yavaş yavaş kimseye belli etmeden içini düzüp çocuklarıma ve kendime yaşam alanı yapsam diyorum ..çünkü ani bir kavga da evden gidecek raddedeyim..en azından boyle bir şey olduğunda ortada kalmam ve çocuklarımı da alıp gidebilirim birakmadan diyorum ...sizce mantıklı mı bu fikir ..
Bence mantıklı bir plan bu.

Baştan sona hata ediyorsunuz hukuki destek alın diyorum sadece.
Dükkan açmanız size hayatı garantilemiyor bu arada.Aylık gelir konunuza hiç girmiyorum bile .

X