boşanma davası

Ben olsam ayrılırdım.Gencim , güzelim . kpss kazanmışım. Hiç çekemem

Doğru söylğ
Hepsini okumadım ama, "hiç evlenmemiş, talibi çok olan, güzel bir kız", kendinden 12 yaş büyük ve hala boşanamamış bir adamda niye takılı kalıyor ki?
hayat işte. Ordan bakınca öyle gözüküyor bende farkındayım. AMA takılıyorsun bazen. Buna şöyle cevap verebilirim. Sıkıntılı ve acılı ilişkilerden çıktım. Belki de sevmekten çok sevilmem hoşuma gitti. Yaşanmışlıklar ve güzel anılar da üstüne eklenince birden kestirip atmak zor geldi. Sonuçta iki sene geçti. Kendime bu ilişkiyi bitirecek mantıklı bir sebep arıyorum sanırım. Yada onun gibi seven birisi olmaz bir daha diye korkuyor olabilirim. Kendimi dinleyince bunlar çıkıyor gibi. Bunalımdayım ya çok algılayamıyorum kendimi.

Estağfirullah ne özürü. Okuyunca algılamak zor olabiliyor bazen. Ama sorum neden uzuyor sizce doğru mı söylüyor falan değil. Sorum siz olsanız ne karar verirdiniz.

O yüzden davanın uzamaskndaki sebepler falan çok mühim değil. Ben zaten zor bir süreç yaşadım hala da yaşıyorum. Bir karar vermem gerektiğini hissediyorum. Psikolojim ve yaşadıklarım beni zorluyor. Ben bu duruma çözüm arıyorum. Yoksa dava zaten uzuyor ve uzayacak da. Ona beklemekten başka çare yok. Olanlar oldu artık. Bu durumu siz yaşasanız ne hisseder ne yaparsınız. Beyin fırtınası yapalım istiyorum.

Google da bir araştırın. 15 sene süren bile var.

beklerim diyorsan bişey dıyemem..ama gençlik gidiyor.adam tabııkı yapışır sana..gencim guzelim alımlıyım dıyorsun..her erkek böyle kadın ıster.eee memur da olacaksın...kuru sevgısı ıcın bu kadar saf olma derım....bırak ne halı varsa görsun

Pekala.
Ben olsam devam etmezdim.
Birincisi,her ne olursa olsun nikah akti devam ederken bana yaklaşmış bir adama güvenmezdim.
İkinicisi, daha ne kadar uzayacağı belli olmayan bir boşanma davasının sonuçlanmasını beklemezdim.
Üçüncüsü,ana baba rızası ve duası ön planda gelirdi.

Bence de sende ki 2 yılımı zaten heba ettim, ya daha iyisini bulamazsam endişesi. Keşke en baştan boşan da sonra gel deseydin.
Hayır ben resmen evde kalmış kategorisine girecek yaştayım, yine de 12 yaş büyük biriyle kendimi düşenemiyorum. Onu geçtim adamın kendine has bagajı var bi de; ne zaman biteceği belli olmayan bir boşanma dava, psikopat bir ex, yüklü bir tazminat vs
Arkaba evliliğiymiş; ee akraba ise kimseler mi bu kızın karakterini bilememiş.

KESINLIKLE işinizi bulun şehir dışıda olsa gıdın bu soğukluk işaret olabılır demem o ki zor evlılık ıstıyorsanız başlayın...

Ayrılırdım. Aslında hiç baslamazdim, evli biriyle birlikte olmam düşüncesinden çok çekecek çilem yok ugrasamam der ve hiç bulasmazdim. Yazık yani senden 12 yaş büyük, evlenmis, sorunlu bir boşanma yasiyor, yipranmissin. Demek ki sağlıklı bir şey yasamiyorsun aslinda. Geçmişte şunları yaşadık, böyle iyiydi diyerek yani vefa borcu yüzünden kimseyle evlenilmez. Hayatını tamamen etkileyecek seçimlerde vefa borcu dusunulmemeli. Yok yani böyle bir şey sakın bu yanılgıya düşme. Bir anlık gafletle ya da ortamın gazıyla evlenirsin, bir bakmışsın kafani duvarlara vuruyorsun neden evlendim diye.

Senin gibi ilk kez evlenecek birini bul.2el yalanciyi defet hayatindan.hem yaşlı hem 2.el hem yalanci..6yil e davasi bu!!!sizde aldatmaya çanak tutuyorsunuz onunla görüşerek.kendinizi eski eşi yerine koyun.bide öyle yorumlayin durumunuzu

Bir insanin cocugunun olmamasi bile bosanma sebebi ,ustelik 3 sene ayri yasamak ,otomatik bosanma ile sonuclanir ,
Siz bence iyice bir konuyu arastirin ,hem sizden 12 yas buyuk hem sizi oyaliyor gibi gorunuyor

Boşanma esnasında bu erkekler hep kadını suçlar zaten. Yaaaa... benim karımda haklıydı demezler. O yüzden adamın ve ailesinin suçlamalarına hiç inanmadım.

Bu adamla, ağrımaz başına dert almışsın.

1. Kağıt üstünde evli olan kişi ile sevgili olarak birlikte olmanın uygun olmadığını düşünüyorum. Bunu yapan kadında olsa erkek de olsa boşanıp bir ilişkiye başlamak daha sağlıklı olurdu.
2. Adam sana eski eşini kötülüyor. Ama kadın kusurlu taraf olsaydı normal de süreç çok sürmez. Davalar arası süreç en fazla 1-1.5 ay ve dört mahkeme ile biter. Sonra karar verilir. Ama tazminat vs için temyize gidilir. Hem bir kadında bu süreci çok uzatıp kendini de üzmek istemez. İstiyorsa da yarası derindir.
3. Evlendiğinde tazminat vs ödemen mümkünse karşı taraf zaten genelde haklıdır. Bu durumda bu adamda çok temiz değildir.
4. Bunları kabul edip hala bu adamı istiyorsan sevgin sağlamdır. Arkaya bakma. Yok gençliği gidiyor, yok tazminat ödeyeceğim diye düşünme.

mrb bütün yazdıklarını okudum.ve bence benim düşüncem şu...sen hiç evlenmemis ,güzel ,kpssyi kazanmis...önünde seni bekleyen çık gUzel bir geleceği olan bir kizsin..erkek arkadaşın evli boşanmaya çalışıyor yillarca ne olacağı bellisiz...Boşanma olsa bile akrabası oldugü için sürekli etrafınızda görme ihtimali var.bu durum hiç hoş değil..Ayrıca yaşı senden çok büyük...bence sen yavaş yavaş kendini böyle karmasik bir hayattan kendini kurtarmalisin..işine başla...maaşını al..istediğin gibi gez toz ye iç ailenle mutlu mesut yaşa..zamanı geldiğinde kendine uygun bir insanla tanışıp evlenirsiniz..

ayrica bişey daha karısı tazminat davası aciyorsa ...belkide erkek arkadaşının çocuğu olmuyordur..kadında mağdur taraf olarak tazminat isteyebilir..

Bosanmis biri olarak soyluyorum. Bosanirken iki taraf da birbirinden tazminat talep edebilir. Ancak en cok kusurlu olan taraf karsi tarafa tazminat oder. Kadin tazminat talep ettiyse erkek arkadasinizda da kusur vardir ya da hakim olcup tartip en agir kusur kimde ona bakacaktir. Bosanma davalari genelde 4 celse de biter. Her celsenin arasi bir ya da iki aydir. Ilk celsede hakim dosyadaki eksikliklere bakar. Ikinci durusmada avukatlari dinler ve bir sonraki durusmaya her iki tarafin taniklarini cagirir. Ucuncu durusmada taniklar dinlenir ve son durusmada karar verilir. Karardan sonra 15 gun icinde temyize gidilmek isteniyorsa karsr temyize gonderilir. Yaklasik bir yil surer temyiz. Ve sonra karar yerel mahkemeye gelir. Yerel mahkeme bir gun verir ve o durusma gununde temyizin verdigi tazminati artirin ya da azaltin kararini mahkeme uygun gordugu miktarda azaltir ya da artirir. 15 gun icinde de taraflar isterse karar degistirmeye gider. Karar degistirmede genelde karar degismez. Sadece sureyi uzatmak icin yaparlar genelde. Iki ay kadar falan surer karar degistirme ve en son artik kesin karar verir.
Simdi bizim durusmada da tazminatlar da sorun ciktigi halde ve temyizde oldugu halde bosanmamiz kesinlesti. Dolayisiyla her ikimiz de yani eski es ve ben de su an bekariz ve istesek baska birileriyle evlenebiliriz. Ancak tazminaylar hala belli degil.
Oysa erkek arkadasinda karar 6 yildir verilmemis bile. Tazminattan bahsetmiyorum bile. Tazminata sonra da karar verilebilir.
Su an kagit uzerinde de olsa sizinle birlikteligini eski esi ogrenip bunu one surup de tazminat da isteyebilir. Cunku aldatiliyor konumunda. Anlatabiliyir muyum? Kagit uzerinde bile olsa hala tam bosanma gerceklesmedigi icin sizinle beraberligi hukuksal olarak dogru degil.
Fikrimi sorarsaniz kaderinizde varsa kimse engelleyemez. Siz fizana da gitseniz. Ancak bosanmalarini bekleyerek vakit kaybediyorsunuz belki de bos yere kendinizi harciyorsunuz. Ben olsam kpss ile nereye ataniyorsam atanirdim. Eger gercekten sevgisi varsa uzaktan da olsa kopamiyorsaniz devam ederdim, bu sure zarfinda ben de gercekten neistiyorum diye kendimi dinlerdim. Bazen uzaklasmak olaylarin daha net gorulmesini saglar. Eger kaderinizse olur zaten korkmayin. Kaderiniz degilse siz yillarca da bekleseniz hic bir yere kipirdamasaniz agzinizla kus da tutsaniz olmaz.
Tek bildigim hersey olmasi gerektigi gibi oluyor. O yuzden onune bak, hayatini ona endeksleme, gelecegini ona gore planlama, en azindan su an icin. Atanan nereye cikarsa git. Onunla olacaksa zaten olur merak etme. O durumda tayin yaptirabilirsin ya da baska birsey. Bunu o zaman dusunursun. Yarin ne olacagimiz bile belli degil cunku.

Son olarak belki kizacaksin ama ben bile bosandigim halde bosanmis biriyle evlenmek istemem. Ki sen ilk defa evlenip bir suru heyecani yasayacakken adam bunu daha once yasadigi icin seninle ayni heyecani hissetmeyecektir.
Bir de bu kadar yipratici bosanmadan sonra ben evlenmekten korkuyorum. Belki erkek arkadadin da bosanma kesinlesince evlenmek istemeyebilir bu ihtimal de var. Eski esim de evlenmiyor cunku. Ihtimaller uzerine yassyamazsin. O yuzden hayatini ona gore kurma. Sen hayatini olmasi gerektigi gibi yasa. Bosanma bitince bakarsin artik duruma.

Ailesinin "eski eşi iyiydi de bizimki sorunlu" diyeceğini düşünebiliyor musun? Elbette ki oğullarını koruyup suçu karşı tarafa atacaklar.

Şuan ne olursa olsun o evli bir adam. Sizinle beraber olması bile kadının "aldatıldım" diye mahkemeye delil sunması ve adamın donuna kadar alması için yeterli. Ayrıca adamın hiç de masum olmadığını benim söylememe gerek yok herhalde, görünen köy misali...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…