Bosaniyorum mutsuzum

karisik

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2013
65
11
Öncelikle yapacağınız her yorum için teşekkür ederim. Artık başa çıkamadıgim için yazmak istedim. Belki siz akıl verirsiniz bana. 5 yıllık evliyim. Çocuğum yok.Bu süre içinde evliliğimiz hep inişli çıkışlı idi. İkimizde de vardı hatalar. O hatalar bir çok kişiye sorunca kucuk ve ceviz kabugunu doldurmayacak cinsten. Ama işte eşime göre öyle degilmiski boşanmak istedi. 1 haftadır ayrı yasiyoruz. Geri donusu de yok. İşte sorunları kapatmak yerine kafasında buyutmus. Oturtamadik evliliği belki de o yuzden. Ya da onu tatmin edemedim. İstediği bir eş olamadım hayalinde kurduğu.
O benden takdir edilmek istemiş. Bende düz bir insanım bunu anlayamadım mesela.Kendi hatalarının fakindayim anlayacağınız. Ama o değil. O hep beni suçluyor. Ama ben bu durumla başa çıkamıyorum. Bu hep böyle mi sürecek? Hep anılar aklıma geliyor ve iyi bir şekilde hatırlıyorum halbuki onun da dolu suçu var. Acım geçmiyor. Ne yapmalıyım bana bir akıl verin. Sabah acı çeker vaziyette onu dusunurken buluyorum kendimi. Sizlerin başından geçti mi? Nasıl kurtuldunuz bu durumdan.. Boşanıp da pişman olan var mı aranızda ya da tam tersi? Lütfen yardımcı olun bana..

Şuan bende bosanma aşamasındayim üstelik 1i bebek 2 çocuk oda hep beni suçlayarak bitirdi bu ilişkiyi yaranmaya çalıştım kendimden ödün verdim yeri geldi ama sevmeyene ne yaparsan yap boş çünkü sevmiyor istemiyor inan etrafımda ne evlilikler var ama yine de bir yolunu bulup evliliğe devam ediyorlar çünkü anlaşmaya gönülleri var tek tarafin istemesi ile olmuyor kendimden biliyorum olmuyorsa zorlamayacaksın onu anladım çünkü kendilerini bisi zannediyorlar sanslisin ki çocuk yok ya olsaydı daha dipte olacaktın kendini kötü hissetme durumu da geciyor merak etme seni suçlayarak sana kendini sorgulatiyor manipule ediyor seni gelme bu oyunlara geçiyor ve geçecek çocuk yokmuş kalk şükür namazı kıl eğer devam edersen tek taraflı çaban ilr acacagin konular belli kocam aldattı kocam cocuguma bakmıyor

Birde narsist videolarını izlemeni tavsiye ediyorum ben geç de olsa gördüm hep kendimi suçluyordum bağımlı bir kişiliğe burundurmus beni psikiyatri değilim direk narsist diyemem ama bi göz at

Zaman zeka iş çevre sizi bu durumdan çıkaracak olanlar.Hata ayıklama kendine değer vermeme evliligi aşırı gözünde büyütme sizi batiracak olanlar.Ana maddeler bunlar duygu va anliyorum bı yerde dur demek şart çünkü ömür size ve bana rağmen her gün bitiyor.Olmayani oldurmaya hiç inanmadım.Bazen tevekkül mucizenin anahtari

Sizi anlıyorum ve çok üzüldüm sizin için. Ama karşınızda kafasında evliliği o ya da bu sebeple bitirmiş bir adam var. Sizin ittire kaktıra devam ettirmeniz de mutlu etmeyecek sizi. Çok zor mutlaka ama geçecektir bana göre boşanma kötü senaryo yani herkes boşanıyor ne var bunda kafasında değilim ama olmadığı noktada maalesef kötü senaryo devreye mecburen giriyor. Umarım en kısa sürede atlatırsınız.

Ulaşmak isteyen kuşun kanadıyla haber nasıl gönderiyorsa, devam ettirmek isteyen de oturup orta yol bulurdu devam ettirmek isterdi. tek tarafın cabasıyla olacak işler değil, biraz sen biraz o.

Ümidi kesilmiş yani yazdıklarınızdan ortada bır sebep göremedim, demek ki sevgi bitmiş. Miladını doldurmuş gibi hissettim, bu 5 sene içinde de yapılanlar yapılmıştır. Uzatmalar oynanmıştır.

Zaman her şeyi eskittiği gibi acılarımızı da eskitir ve dolayısıyla acı veren şeyler de bir müddet sonra etkisini kaybeder. Zamanla geçer, zaman geçer, hep böyle olmuştur yani.

Yüzü önce zihninizde soluklaşacak, piksel piksel silikleşecek, aradan 1-2 yıl geçince evlenip ayrıldığınızı bile unutacaksınız işte o zaman yüzü tamamen silinecek.

Önce kafanızda bitireceksiniz sonra - ki en zoru - kalpte bitirmek. Sadece yüzü değil iyi ve kötü anılarınız da birbirine karışacak. İlerleyen aylarda kabulleneceksiniz, alışacaksınız ve nötr olacaksınız. Hepsi aşama aşama.

Unutmam gerek diyerek kendinize işkence de etmeyin. Acınızı yaşayın. Ayağa kalkmak için acınızı çekin, yasınızı tutun ve kabullenin.

Boşanma sonrası ex i unutmam gerektiğini anladığım an ve “unuttum mu?” diye sürekli kalbimi yokladığım anlarda yaşadığım o eziyet, o yakan boşluk hissi... kendimden tiksinirdim böyle zamanlarda. Kalbimle zihnimin savaşı hiç bitmeyecek gibi gelirdi geceleri yastığa başımı koyduğumda.

İnsanoğlunun sahip olduğu en önemli yeteneklerden biridir zamanla alışmak. Öyle olmasa ne ölüme dayanırdı insan yüreği ne de ayrılığa.

Tekrardan seveceksiniz, sevileceksiniz, evleneceksiniz. Garantisini veriyorum.

Tek taraflı çaba akıntıya karşı boşuna kürek çekmek oluyor. Eski görümcem '' yuvayı dişi kuş yapar '' sözüyle laf çarptığında sigortalarım atmıştı. Yuvayı dişi kuş yapmıyor, iki kuş yapıyor. Kuşlar aleminde bile erkek kuş yuvayı hazırlıyor, dişisine ve çocuklara sahip çıkıyor, koruyor. Erkek leylekler, bahar aylarının başlangıcında dişisi gelmeden yuvayı hazırlamaya başlar.
Bu mit, Türkiye gibi ataerkil toplumlarda dişilerin omuzlarındaki yükün arttırılması veya bu asimetrik yükün normalleştirilmesi çabası olarak yayılmış. Kadının fedakarlığı üzerine kurulu evlilikler ya bitiyor ya da kadın aşırı yıpranmış oluyor. İlki daha iyi bence.

Üzgünüm sizin adınıza. Ama eşiniz sizi nasıl manipüle ettiyse sizin yüzünüzden boşandığına ikna etmiş belli.
Madem bu kadar rahatsızdı sizden. Madem istekleri, beklentileri vardı?! O halde bi zahmet boşanmak yerine sizi karşısına alıp beklentilerini söyleseydi, beraber çözüm bulmaya çalışsaydınız olmaz mıydı?
Dilim varmıyor ama bu işte başka iş var.
Bir arkadaşımın eşi de bu nedenlerle boşanmak istedi. Arkadaşım da bunaldı herhalde diyip eşini de çok sevmesine rağmen boşanmayı kabul etti ve anlaşmalı boşandılar. Sonradan anlaşıldı ki adam kadını aldatıyormuş. Çünkü hemen o kadınla evlendiler.

Ayrı kalmanız iki taraf için iyi olabilir iyi gelebilir.
Fiziksel şiddet yoksa psikolojik şiddet için aile terapisi deneyebilirsiniz

Kuzum zaten düşünsene erkek yani eril enerji bence asıl ayakta tutar, sen zaten elınden gelenı yapmışsın habire gitcem deyip orta yol bulmayan adamla olur mu, çok yorucu çok. Böyle bir evlilik yapmıştım yani asla oluru yok.

Calismiyorum. Bir süre de calismayacam kafamı toplamam lazım. Hata ayiklamayi bıraktım kendimi suçlamıyorum artik. Önceden çok sucluyordum. Ama şimdi değil. Onunda hataları vardı ama ben çözüm olarak boşanmayı seçmedim.. Şuan duygumu bastiriyorum. Ve zaman.. çok haklisin zaman akıp gidiyor ama ben o zaman diliminde kaybolmuş gibi hissediyorum..

İnsan istemeyince ağzınla kus tutsan bile görmüyor benimki de o hesap. Kendine bahane olarak ... gözünün üstünde kasın var bile diyor.. Belki de vicdan rahatlatmak ya da haklı çıkmak pahasına.. kimin haklı olduğu değilse sonuç olarak ;insan üzülüyor, yani ben çok üzülüyorum.

Boşanma gerçekten kötü ve zor bir durummus. Başa gelince anliyormus insan. Bana herkes ilk boşanan sen degilsin diyor ama benim için ilk. O yüzden çok uzuluyorum. Ve haklısın evlilige iki kişi emek harcayarak devam eder, tek kişiyle değil.

Kendimi çok sucluyordum ama artık değil. Bundan kurtuldum. 2 tarafli yapılan hatalardi. Ama çözüm bu sekilde boşanmak da degildi. Zaten en büyük sorunda bu ya karşılıklı sorunlarımızı düzgün bir dille konusabilseydik bu durumda olmazdık. Bunu söyleyince de anlamıyor.

Gözüne birini kestirmiştir yoksa bu erkek milleti kolay kolay boşanmaz, hazır yemek, düzenli hizmetten vazgeçemezler, mutlu ettiği başka biri vardır...

Herkes bunu söylüyor. Vardır biri kesin yoksa erkekler sevmese bile alışkanlıklarindan vazgecemezler diyorlar. Ya ben onu çok seviyorum yakıştıramıyorum. Ya da gerçekten biri var. Ama ben onun üzüldüğünü düşünüyorum inat uğruna yaptığı dusunuyorum. Ya da çok aptalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…