Bosaniyorum mutsuzum

Zaten tutamadım gitti de. Kafasına koyduğu şeyin doğruluğuna inandı. Asla inandiramadim yanlış düşündüğüne.

Çok güzel yazmissiniz.
Ben nasıl unuturum onu, her anıni hatırlıyorum. Çevreme bakıyorum çiftler görünce o aklıma geliyor. Bir şey izlediğimde..yediğimde..ictigimde.. bı konuşma geçince.. bir yere gitmek istedigimde..her yerde.. her sekilde..o hep aklımda; yapamadiklarimizda. keskelerimde..Kızdığım zamanlarda bile.
Unutursun, zamanına yazık, belki de seni daha çok seven, kıymet veren biri olur diyorlar ama ben.. ben nasıl bir baskasina öyle bakarım o başkasında onu aramam mı diyorum.. tabi anlamıyorlar kızıyorlar. Belki de ben saçmalıyorum bilmiyorum.
Ve çok kızıyorumm kendime de ona da Değdi mi ?..

Sevgisinin bittiğini düşünmüyorum. Ama kendi inadindan düşünce tarzından dolayı kafasında kendince kurduklari inandirdiklari yuzudenden gitti. Ama isteseydi her şekilde orta yol bulunurdu.

Sevgisinin bittiğini düşünmüyorum. Ama kendi inadindan düşünce tarzından dolayı kafasında kendince kurduklari inandirdiklari yuzudenden gitti. Ama isteseydi her şekilde orta yol bulunurdu.
Adam senı suçlu hıssettirip gidiyor, ben inanmıyorum kusura bakmayın ama bir erkeğin benı övmedin vs diyip gideceğine.
Bosanmak hemen verilecek bir karar değil, hele ki böyle seyler yuzunden hiç değil.
İlişkinizin dinamığını çok bilemiyorum ama tecrübelerime dayanarak birkaç kelam edicem;

1- Bir erkek böyle sebeplerden gitmez, gidiyorsa ya hiç sevmedi ya da baska birisi var. Bunu da 5 yıllık evliliğinizi düşünerek siz karar vereceksiniz. Neden 3-4 sene önce değil de simdi? Bunu hiç dusundunuz mu

2- Bir erkek kolay kolay yuvasını yıkmaz, dolayısıyla bence kesin baska biri var. Kolayca manıpulatif davranıslara gelıp ben sunu yapamadım edemedim diye kendınıze yuklenmeyin. O da bunu istiyor ki üstünden atsın o vicdan azabını.
Sakın ola ki cocugum yok diye haklarınızı almamazlık yapmayın, 5 yıl emek verdiniz, ne hakkınız varsa alın.

3- Bir erkeğin isteyince nelere katlandıgını görsenız sasırırdınız, böyle vurdummduymazlık, böyle vazgeçiş olmaz.

belki su anda calısmıyorum hazır değilim diye dusunuyor olabılırsınız ama bence bu işi tekrar düşünün.

Hayatınızda baska alanların da olması sizi daha hayata baglı biri yapar, bosanma durumunu daha kısa sürede ve daha iyi atlatırsınız. Hazır cocugunuz da yok, spora falan yazılır terapi alır arkadaslarınızla tatıl vs geziler yapar daha hızlı toplarsınız.
Maddiyat bugun hersey değil belki ama birçok şey. Bunu yabana atmayın derim

Bazen moralımız bozuk oldugunda vs calısamayacak kendımızı biseye veremeyecek gibi hissederiz ama aslında baska alanda kendımızı gerçeklestirdiğimizi görmek kendıne guven + bizi daha iyi hissettirir. Kişisel gelisim kitapları okuyun, kendinizi geliştirmekten asla vazgecmeyin. Hepımızın basına kötü seyler gelebilir, tek fark bizim bu olayları nasıl karşıladığımızdır.
Sizin basınıza dunya yıkıldı gibi dıusunursenız oyle olur.

Bir diğer tavsıyem sıze; Kontrolunuzde olan alanları kaybetmeyin, yarın ex yada x kişisi gittiğinde bize kalan tek sey bu olacak cunku.

Umarım mutlu bir hayatınız olur
Sevgiyle kalın.

Hayatında biri varmış hayatinda biri yokmuş .Bir insanın bir insanla sevgi dışında sırf alışkanlıktan durmasida korkunç.Oylle evliliklerde kadını erkek adam yerine koymuyor bile.Siz hala hatalara bagliyorsunuz fakat sevgi hep derim biten bir şeydir.Bankadaki para gibi.Uzerine ekleme yapmayınca yada bir taraf cayinca bitebilir.Kabul edilsin yada edilmesin ölüm vakti gibi.Evliliklerde ilişkilerde garanti yok nikah garanti değil çocuklar garanti değil .Bunun dışındaki düşünceler hayal.ömür biterken neyin bitmesine sasiyoruzki.Ruhunuz elbet toparlar kendini şu an ayrılan taraf siz olmadığınız için duygusal taraf siz oldugunuz için hayaller olduğu için böyle hissediyorsunuz.Gun gelecek bu düşünceler azalarak bitecek.Siz kendinize sarılınca siz kendinizin farkına varınca.Bir kazada iki gözünü kaybetmek bence boşanmaktan çok daha kötü.Belkide işinize yarayan size iyi gelecek bir dusunme biçimine geçmelisiniz İnşallah bu ayrılığın yası bitince kendinizi toplar ve tüm enerjisini eski eş konusuna harcayan hayalet insanlara donusmezsiniz.En iyiyi dilerim kabuğu çok kaldırmadan yaranın iyi olmasına izin verecek insanlar çıksın karşınıza her cinsten

Zaten bu vazgecisini anlayamiyorum. Millet neler neler yapıyorken evlilikleri bitmiyorda sudan sebepleri bahane ediyor..İnsan sevmedigi biriyle evlenebilir mı? Arkadaşlarımda sizinle aynı düşüncede..Bilmiyorum birisinin olması mı yoksa beni sevmeden evlenmesi mı beni daha üzer.. Böyle yaptığına göre sevmedi galiba beni hiç.
Ben aslında evliliğim bitiyor hiç bir şey istemem aman o kırılmasın üzülmesin kafasindaydim ama haklarımı alicam.
Ve ilk zamanlar o kadar kendimi sucluyordumki.. ben böyle yaptığım için o bunu yaptı benim yüzümden diyip hatasını bile görmezlikten geliyordum. Ama bu kafadan çıktım. Çünkü o vicdani rahatlatmak kendisinin haklı oldugunu, kendisini ikna etmek için böyle yapıyor. Geç oldu ama anladım.

Evlenmek icin evlenmis olabilir bilmiyorum tabiki sevmistir ama herkesin sevgi anlayisi bir degil, bide bu adami bukadar dusunmenizi hak etmiyor

Çok teşekkür ederim güzel temennileriniz için. Bütün önerilerinizi uygulamaya çalışacağım.
Açıkçası çalışmaya ara verdim çünkü gerçekten dipteyim ve kendimi toparlamaya çalışıyorum bu haldeyken kendimi ise veremem. Dikkatimi hiç bir şeye veremiyorum. Ve yaptığım hiç bir şeyden zevk alamiyorum. Ama toplanır toplanmaz çalışmaya baslicam. Spora gidiyordum ama bu durumdan etkilenince onu da bırakmistim ona da tekrar başladım. Sizin dediğiniz gibi dunyam başıma yıkıldı surecindeyim. Yanlış yaptığımın farkındayim.Önceden yapmak istediğim ama yapamadklarima yogunlasacagim. Aslinda içimden hiçbirini zevk alarak yapmiyorum ama zorlayacagim kendimi. Eski beni bulmam lazim. Umarım bu süreç hızlı geçer ve ben daha güçlenerek ayağa kalkarım. Ve sondaki tavsiyenizi kulagima küpe yapicam; çünkü şu an bu halde olmam kendimden odun vermemin eseridir.

Evlenmek icin evlenmis olabilir bilmiyorum tabiki sevmistir ama herkesin sevgi anlayisi bir degil, bide bu adami bukadar dusunmenizi hak etmiyor
Kesinlikle hak etmiyor.. Öyle olsa idi benim ne kadar üzüldüğümü gördüğü halde bir şeyler yapardı. Ve inanin karşımdaki taş olsa catlardi o kadarki kötüyüm.
Sevseydi bu kadar kolay bırakabilir miydi? Ya ben bu işlerden anlamıyorum. Ya da sevmek, cok değişken bir duygu, en ufak sorunlarda bitebiliyor. Herkesin sevgi anlayışı gerçekten farklı. Ben aklımdaki soruların cevabını bulamadım.

Kendinizi kandırmayı bırakın seven erkek boşanmayı aklının ucundan dâhi geçirmez. Şuan yaptığı şey boşanmanın duygusal yükünü size yıkıp vijdanını rahatlamak. Olanları ne kadar çabuk kabullenirseniz sizin için daha iyi olur.

Not: eşiniz sizi aldattıyorda olabilir yada kendice sizden daha iyisini bulma potansiyelini kendinde fark ettiği içinde bu şekilde davranıyor olabilir.

Siz böyle yazınca ayrildiktan sonra ha beni aldatmış ha sevmemiş.. sonucu belliyken sebebi ne fark eder ki diye düşündüm. Evet sevgi biten bir şey ama evlenirken bı ömür devam edecek gibi düşünüyor insan ya da benimki niye bitmedi gibi.. ayrılan o olunca kötü hatiralar ona, bırakılan ben olunca güzel anilar bana miras kaldı. Bu yükün altında ben ezilirken o kendini iyileştirmeye hayatıni yoluna koymaya başladı bile. Onun benim hayatımdan çıkması şu an benim için dünyanın sonu gibi geliyor. Belki bundan bir kaç yıl sonra bu halime çok kizacam.

eşin seni sevmiyor tekrar barışsanız bile aynı şeyler olacak sevmediği için katlanamıyor hatalarınıza neyse zamanla geçer dünyanın sonu değil iyi ki çocuk yok

Yaptıklarıyla söyledikleri arasındaki farklılık yüzünden benimde algilarim bozuldu. Ney nasıldı neden oldu algilayamiyorum. Belki de ona konduramiyorum. Galiba siz haklisiniz sevse gitmezdi. Bunu kabul etmem lazım. Ama Vicdanını rahatlatmak için bütün yükü bana attıgi doğrudur.

Hayatında biri olup olmadığını az çok siz kestirirsiniz bence. "Kadın anlar " diyenlerdenim ben.
Bir de çok genel şeyler yazmışsınız. Tam olarak " takdir edilmiyorum " derken neleri kastediyor ? Yani durduk yere böyle diyerek mi boşanmak istiyor ?

Yaptığı işlerde takdir edilmek ovulmek istiyormuş benim tarafımdan. Ben bunu yapmıyormusum. Boşanmak için sunduğu sebepler zaten genel şeyler. Kısaca benim hayalindeki ideal eşe uymadığını söylemeye çalıştı.

Ya da beni gerçekten sevmiyor, sevmedi. Bahane uydurdu. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Birisi var birisi yok..insan neden bu sebeplerle boşanmak ister cevaplar onda. Aklım cevap bekleyen sorularla dolmus durumda varsayımlar üzerinden ilerliyorum. Yani gerçek sebebi bilmiyorum. Sundukları da aklıma yatmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…