Boşanıyorum ama doğru mu yapıyorum?

o zaman otursunlar ana ogul..

cocuklar cabuk alisir yeni duzene.. umarim basarirsiniz beraber. belli ki guclu bir kadinsiniz. pek cok kadin bu duzeni kabullenip oturur. siz degistirmeye karar vermissiniz sartlari. aileler ne dedi?
Ailem benim arkamda oldu. Çünkü benim mutsuzluğumu gözlemlediler. Tek bir hayatın var, herkes mutlu olmayı hak ediyor; eşin de sen de diyorlar. Onun ailesi beni boşanma kararından sonra hiç aramadı. Ama zaten ben birey olarak önemli değilim. Annesi için oğlunun üzülmemesi için bir araçtım. Dert yanmak istediğimde bana “çocuğunuz var kendine gel, o böyle biri sen de biraz kabullen” derdi. Bazen beni destekler gibi yapar, sen de haklısın der ama akabinde oğlunun sırtını sıvazlardı. Yine o döngü devam ediyor..

Eşiniz için çok iyi biri demişsiniz ama ayrılırken neden o değil de siz gidiyorsunuz evden? Sonuçta çocuğun bir düzeni var o evde, onun bozulmaması için eşinizin gitmesi daha doğru olurdu.
Asıl soruya gelirsek, bence boşanma nedeni bencil falan değilsiniz. Dışarıda tuvalete gitmemesi bile her şeyi açıklıyor. Bir Avm’ye bir gezmeye gitseniz 3-4 saat sürer illaki insanın tuvaleti gelir, eşiniz için işkence olur bu. Onu düşünmekten konsantre olamaz, mutlu olamaz.

Keske saklAmasaydi bilerek evlensetydnZ sizi suclardim belkide bilmeden farkli bi beklntiyle evlenmssiniz yani ben bosanin demem oglunuz oldugu icin bosanma kismi tamamen sizin vereceginjz bir karar esinizle ne kadar yasayabilecegizini bilirsniz ömurluk mudur yoksa birgunde bitti olarak midir hakkinizda hayirlisi

İnanın eşiniz adına çok üzüldüm. Okb sandığınız kadar kolay bir rahatsızlık değil. Sizi eleştirmek için söylemiyorum ama yaşamayan bilmez. Rabbim şifa versin inşallah Bazen psikolojik sorunlar saklanabiliyor maalesef dışlanma istenmeme duygusu vs keşke en başta söyleseymiş size durumu belki süreç buraya gelmezdi. Bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim umarım mutlu olursunuz

Ben öğrendikten sonra da inanın ona destek olmak için çok çabaladım. Hep onu mutlu eden şeyler yapmaya, motive etmeye, isterse okb den kurtulabileceğine dair elimden geldiğince çabaladım. Kimse mükemmel değil elbette ben de değilim. Belki yapmam gerekenler daha vardı ama maddi manevi çok tolerans ve destek gösterdim. Sonra dönüp bakıyorsunuz en güzel yıllarınız yalnızlık ve hüzünle geçiyor. Oysa herkes sevmek sevilmek ve hayatı paylaşmak için evleniyor.. bir de terapistin dediği gibi “uzun süreki okb hastası olmak onda kemikleşen karakter yapısı oluşturmuş. Hastalık bitse de siz uygun bir match değilsiniz. Kendinizi kadın hissetmedğiniz bir ilişki sizin beklentilerinze bakacak olursak, sonlanması bir gün çok muhtemeldir” demişti..

Çünkü yeni bir hayat ile yeni bir başlangıç yapmak istedim. Oğlum için de böylesinin daha hayırlı olacağını düşündüm. Güzel anılarımın pek az olduğu bir evde yeni hayat kurmak istemedim. Sevgilerimle..

O halde bu konuyu kendi içinizde daha fazla vicdanı bir yüke dönüştürmeyin elinizden geleni yapmışsınız siz aileniz de arkanızda oğlunuza yeni ve enerji dolu bir hayat kurun inşallah. Eşinizin de annesi destek verir ona o da toparlar bir şekilde hayat devam ediyor. Çok mutlu olun

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Vicdani yük derken çok güzel söylemişsiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…