Boşandıktan sonra hayat

Anonim kalmak istiyorum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2024
18
17
23
Arkadaşlar önceki konudanda gördüğünüz gibi eşim beni internette kızlarla mesajlaşarak aldatıyor ve ben bunu kabullenmeyip boşanmaya karar verdim abim destekliyor ama annem bir şans daha ver diyor kızının babası o sonuçta kızını üvey baba ile büyütemezsin diyor. İleride ya asla evlenmeyeceksin yada eşinle barış diyor. Eşim asla dövme sövmez tabi ama bize karşı çok soğuk sürekli telefonda ancak ben bir şeyleri israr edersem yapıyor. Cinsellik oçarakda dedigim gibi internette aldatıyormuş. Benimle bir senedir hiç bir şekilde yakınlık kurmaya çalışmıyor sürekli ben kurmaktan yoruldum ve onu artık eşim olarak görmüyorum tiksiniyorum. Yaptıkları aklıma geldikçe.. Neyse Benim size sorum var boşandıktan sonra hayat nasıl geçiyor? Özellikle kız çocuğu olan Kadınlar. Nerelerde zorluklar bekliyor beni? Çocuğum toplumda ezilecek mi? Yada ben? Nelere dikkat etmem lazım. Neler yapmalıyım ve s. Keşke hiç boşanmasaydlmda ailem olsaydı dediğiniz anlar oldu mu? Benim annem iki sene sonra pisman olucaksın diyor. Boşanan hiçbir kadın mutlu değil diyor. O yuzden boşanan kadınlara sormak istiyorum. Lütfen destek olur musunuz. Ama gerçek yorumlarınızı bekliyorum.

Bu sizinle alakali kimisi kocasiz duramaz, kimisi durur. Yani benim akrabam 15 sene oldu boşanali, 2 kiziyla boşanmişti. Evlenmedi kocasiz durabilen biri, öyle mutlu cocuklarina kendini adamiş biri de degil hala calisiyor isinde gucunde geziyor vs ama başkasi duramaz, baskasinin ailesi cevresi farklidir belki herkesin hayat beklentisi...
Bir suru değişen olabilir.

Toplumda ezilmezsiniz bunu kafanızdan atın, ezenler de kendisi aynı cesareti gösteremeyip sizi kıskananlar olur muhtemelen. Yanlış anlamayın genelleme de yapmayayım ama eşinin kendisini aldattığını bilip de susan, ayrılabilecekken ayrılmayan insanlara asıl o gözle bakıyorum ben. Kendi ayaklarınızın üstünde durun mis gibi ahlakıyla onuruyla yetiştirin kızınızı da, dik duruşlu olsun sizin gibi 💐 umarım mutlu olursunuz biriyle ya da değil. Yeter ki evladınıza sımsıkı sarılın

Bu herkesin şahsi kararı evet ama şahsen kızlarım küçük yaş da boşanacak olsaydım bende risk alıp evlenmezdım, evlilik birazda dert,aile problemi,eş ile uyum problemi..Onlar iyice büyüdükten sonra belki düşünebilirdim.
Tabi nasip kısmet herşey
Sİz şuan mutsuzsuniz,bu adamdan olmaz,annenize aldırmayın

Arkadaşlar önceki konudanda gördüğünüz gibi eşim beni internette kızlarla mesajlaşarak aldatıyor ve ben bunu kabullenmeyip boşanmaya karar verdim abim destekliyor ama annem bir şans daha ver diyor kızının babası o sonuçta kızını üvey baba ile büyütemezsin diyor. İleride ya asla evlenmeyeceksin yada eşinle barış diyor. Eşim asla dövme sövmez tabi ama bize karşı çok soğuk sürekli telefonda ancak ben bir şeyleri israr edersem yapıyor. Cinsellik oçarakda dedigim gibi internette aldatıyormuş. Benimle bir senedir hiç bir şekilde yakınlık kurmaya çalışmıyor sürekli ben kurmaktan yoruldum ve onu artık eşim olarak görmüyorum tiksiniyorum. Yaptıkları aklıma geldikçe.. Neyse Benim size sorum var boşandıktan sonra hayat nasıl geçiyor? Özellikle kız çocuğu olan Kadınlar. Nerelerde zorluklar bekliyor beni? Çocuğum toplumda ezilecek mi? Yada ben? Nelere dikkat etmem lazım. Neler yapmalıyım ve s. Keşke hiç boşanmasaydlmda ailem olsaydı dediğiniz anlar oldu mu? Benim annem iki sene sonra pisman olucaksın diyor. Boşanan hiçbir kadın mutlu değil diyor. O yuzden boşanan kadınlara sormak istiyorum. Lütfen destek olur musunuz. Ama gerçek yorumlarınızı bekliyorum.
Valla evli kalsan da pişman olacaksın orası kesin... ekonomik özgürlüğün var ise boşanmış bireysel bir kadın olmaya hazır isen niye olmasın
Küçük bir yerde abuk sabuk dul kadın baskısı yapan tipleri oluyor ama büyük şehirlerde kimse kimsenin umrunda değil
Çoğu kişi de boşanmış ayrıca ilk boşanan kadın sen olmayacaksın
Hiç bir farkı yok aman aman
Alnınızda bu kızın babası yok bu kadın da dul yazmıyor
Korkmayın kimseyi de takmayın
O adam aldatmaya utanmıyor kızını düşünmüyor da onun ceremesini siz niye çekeceksiniz tiksindiğiniz adamla yatmak zorunda değilsiniz

Ne annem ne de ben hiiiiç ezilmedik. O işe girdi kendi parasını kazandı gönlünce harcadı gezdi. Ben de okudum kendi paramı kazanmaya başladım. Şimdiye kadar kimseden "ayy yazık" tarzında bir şey de duymadık ne münasebet.
Kimse kimseyi ayıplamıyor ne biçim düşünce bu yahu?
Malasef küçük yerlerde böyle söylemler olabiliyor. Hatta boşanmış kadına kötü gözle bile bakıyorlar hatta bunu yapan kendisi gibi kadın. Yukarda ki arkadaşın dediği gibi kendisi bõyle bir cesaret gösteremediği için kendisi gibi dövülmeye aldatılmaya devam etmediği için.
Siz şanslısınız keşke herkeste büyük şehirde doğup büyüse. Ztn çoğu insanlar kadın/erkek toplum baskısı yüzünden evliliğe devam ediyor ve çocuk ta aynı şeylerı öğreniyor. Ve böyle nesiller boyu devam ediyor 😔

Soğuk, sevimsiz ve üstelik aldatan bir adama hayat adamak için mi doğdunuz! Yol verin gitsin, anneniz eski kafalı ona aldırış etmeyin sakın. Kocanız size hastalık bulaştırsa, siz hastalansanız size bakacak mı sanıyorsunuz?? Terkedip gider. Kurtulun şu asalaktan bir an önce. Boşanmış kadın imajı eski devirlerde kaldı. Evlenmek haksa boşanmak da hak. Zaten artık mideniz almaz, kabullenemezsiniz..

Malasef küçük yerlerde böyle söylemler olabiliyor. Hatta boşanmış kadına kötü gözle bile bakıyorlar hatta bunu yapan kendisi gibi kadın. Yukarda ki arkadaşın dediği gibi kendisi bõyle bir cesaret gösteremediği için kendisi gibi dövülmeye aldatılmaya devam etmediği için.
Siz şanslısınız keşke herkeste büyük şehirde doğup büyüse. Ztn çoğu insanlar kadın/erkek toplum baskısı yüzünden evliliğe devam ediyor ve çocuk ta aynı şeylerı öğreniyor. Ve böyle nesiller boyu devam ediyor 😔
Küçük şehirde olmadığımızı nereden biliyorsunuz ki? Nesiller boyu devam etmesin, kendisine cesaret olsun diye yazmıştım zaten. Çünkü elalemin ne lafı ne sözü biter. Hayatını heba edeceğine kendi yoluna bakarsa en azından dik olacak. Çünkü elalem sürekli bizi konuşmayacak mutlaka başka bir dedikodu öznesi bulurlar...

Annenin dedigi gibi olsa bile simdi de mutsuzsun zaten, başka kadınlarla konuşan, tiksindiğin bir adamla yaşamaktansa yalnız mutsuz olursun en azından. Böyle bir adamla devam edemezsin zaten boşanırsın gençken boşansan daha iyi olur.
Ayrıca şans isteyene verilir, kocan bir daha başka kadınlarla konuşmayacağına iyi bir eş olacağına dair kararlı mı ki, anneniz ne şansından bahsediyor.

Küçük şehirde olmadığımızı nereden biliyorsunuz ki? Nesiller boyu devam etmesin, kendisine cesaret olsun diye yazmıştım zaten. Çünkü elalemin ne lafı ne sözü biter. Hayatını heba edeceğine kendi yoluna bakarsa en azından dik olacak. Çünkü elalem sürekli bizi konuşmayacak mutlaka başka bir dedikodu öznesi bulurlar...
Eskide kalmamış mı küçük şehir efsanesi? Benim görümce köyde boşandı :) herkes takdir etti valla kocası içki içiyordu helal olsun boşadın çalışıyorsun kendi ayaklarının üstünde duruyorsun diye :KK70: El alem ne der diye susup oturmak çok büyük acizlik. Benim ne yaşadığımı ben bilirim kimseye laf düşmez demeli insan.

Bende zaten aynısını düşünüyorum. Ama malasef ki bu böyle.
Bende öyle düşünüyorum zaten 1 kere geliyorsun hayata istedigin gibi yaşamalı insan. Hani bu günler geçecek diye sabır edenlerin bile çocukları oyle yapmanin dogru oldugunu saniyorlar. Ve bu böyle böyle devam ediyor.

Bu bir tercih meselesidir. Benim iki küçük çocuğum var. Biri kız 11 aylık diğeri de 8 yaş erkek. Öyle ayrıldım. Her saçmalığını içimde affettim. Şiddet hariç her şey vardı. Ama aldatmayı kabullenemedim ve boşandım. Başımı yastığa rahat koyuyorum. İçimde şüphe yok salak yerine koyulmak yok başkasına tercih edilmek yok. Hayatım kolay değil tabi. Ev iş çocuklar hep bir koşturmaca. Kızım hiç etkilenmedi 3,5 yaşında şimdi. MaşAllah çok mutlu bir çocuk sevgi dolu. Oğlum herşeyin farkında olduğu için o biraz durgun. Tabi kendi yapısı da sessiz kronik mutsuz 😂😂 dersleri falan MaşAllah mükemmel sosyal olarak da zorla kurslara yolluyorum açılsın diye. Yani biz iyiyiz. Ben boşandığıma asla pişman olmadım. Sadece keşke düzgün bir eş düzgün bir baba olsaydı diye düşünüyorum o da normal herhalde

En yakın arkadaşım yeni boşadı 2.5 yaşındaki kızıyla. Çook mutlu küllerinden yeniden doğdu resmen. Eski eşi çocuk bahanesine tekrar barışmaya çalışıyor ama arkadaşım yüzüne bakmıyor. Hatta yüzüne bi kaç küçük dokunuşlarda yaptırdı. Her gören ne kadar gençleşmişim ne oldu hayatında diyorlar😅

X