Borclari arşa çıkmış adamla gelecek planı kurmak(?)

Fetö dan soruşturma yemiş, boşta olan kendi uzerindeki hattını calisma arkadaşına vermiş o da atılmış, arkadaşı kullanmış hattı o donem falan, göreve geri dönmüş aklanıp sonra tekrar bilişimde bazı kayıtlar istenmiş istinafta bozulmuş şimdi ekimde tekrar mahkemeye cıkacak üyaptan okuduğum kadarıyla aklanacak o hattı hiç kullanmamış çünkü
Arama kayıtları diğer şahsa ait.
Su hikayeyi en az 100 kez duydum ben.

Boşanır boşanmaz birilerine yazması da çok tuhaf.
Bı otur yas tut eski evliliğini bı sorgula acı çekeceksen çek.
Bence kendisiyle ilgili mevzuları derinlestiirp düşünmeyen insanlardan hiçbir b.k olmuyor.
Hemen birilerine yazmış ki dusunmeyeyim acı çekmeyeyim yalnız kalmayayim diye.
Ve ben sadece size yazdığını da düşünmüyorum oltaya kim takılırsa modunda işte.
Aynen oyle insan bi ben ne yaşadım böyle diye düşünür. Liseli ergen gibi davranıyor.

Gururuna yediremiyor derken. Kuzum sen nasıl bu saflıkla hayatta kaldin. Bu naiflifle. Sakamisiniz adamın parası Yoksa çorba içmeye hiç buluşmayacakti. Yani gurur yapan adam bunu düşünüyor. Muhtemel siz ona borç vereceksiniz vss diye düşündü
Yok bahceden dönüyorduk acikmistim doğaçlama gelişti aslında ben bi anda çorba içelim dedim aslında plan evlere dağılmakti ama böyle gelişti, benden borç istemez ya vermeyecegimi bilir

Yok bahceden dönüyorduk acikmistim doğaçlama gelişti aslında ben bi anda çorba içelim dedim aslında plan evlere dağılmakti ama böyle gelişti, benden borç istemez ya vermeyecegimi bilir
Yine doğaçlama diye diye adamı aklamayin. Bahçe de olsa bağda olsa bir şekilde parasız dışarı çıkilmaz yanında biri varsa herşeyi düşünmeli insan. Havalar leş bir içecek bile kaç lira Mesela. Siz adamın her dediğine inanıyorsunuz borç para vermeye de ikna eder adam sizi. Ve gururlu adam böyle olmaz emin ol

Bu da yalan diyorsun bilmiyorum.dilekcede yazanlar bu sekildeydi
Yalandir dogrudur diyemiyorum Esra'cim, arada belki cidden bu duruma dusen gunahsizlar vardir ama muhtemelen bu hikayeden oturu kurtulanlar oldugu icin avukatlari emsal karari / kararlari degerlendirme amaciyla kullaniyor olabilirler.

Orduevi belki daha uygundur, borç yapabiliyordur falan. Sonuçta aç kalacak değil, vardır yine bişeyler. Ama diğer yandan sıfırı tüketmiş. Dünya iyisi olsun isterse, evlenince iyilik yetmiyor. Üstelik işini bırak diyor, elindekini istemesen de ortaya koyacaksın yola çıkınca, işin gitmiş düzenin bozulmuş, beş parasız kalacaksın adamın elinde. Ona göre hava hoş, karnını doyurur tamam. Karşılığında işini görürsün. Zaten rahat oturtmaz, arada anasına gönderir zorla, kpss çalış diye darlar. İyiliğe de doyarsın kocaya da doyarsın miden bile bulanır.
Kitabın sonundan konuşmalarına bayılıyorum 🧿 bir tanıdığım aynı böyle oldu, nokta atışı!

Kızlar birkaç ay önce sosyalmedyadan eskilerden biri ulaştı, 16 yaşındayken kısa flört ettiğimiz bir adam, benim ona dair cok anim yok ama kendisi herseyi hatirliyor anlatinca bende hatirladim, görüşüp arkadaşça konuştuk, bana bulazamana kadar neler yaptığını anlattı, yeni boşanmış asker, ve boşanma sebebi maddi konular olduğunu ailesini ikna ettikten sonra 5 yıllık evliliği sonlandirdiklarini ve asla bir aile olamadıklarını, çift maaş girdiği halde eski eşinin parası onun, adamın parası ortak harcadiklarini kredi vs ekside borçlarını anlattı. Bosanmada yeni aldıkları arabanın kredi borcunu adam ödemesine ragmen arabanın yarı parasını babasından destek alarak ödediğini anlattı.
Bunun dışında hesabi hep ekside saçmasapan birsuru kredi kartı borçları, sürekli ondan bundan borç alma ile su dönemi yaşıyor. Bir de üstüne açığa alınmış, uzaktan kağıtları okudum ekimde görevine geri dönecek aklanmış.
Bunları niye anlattım çünkü biz başta olumlu baktık bana maddi konuları en kısa sürede halledecegini vs söyledi bende ilişkimizi etkilemez diye devam ettim ama ilişkiye başlayınca sorun olmaya başladı. Geçen çorba içelim dedim benim borcum var vs dedi şok oldum. Bu arada Kendisi normal dışarıda yiyip içiyordu hatta hep o oduyordu ben teklif etmeme rağmen.
Şimdi aramıza soğukluk girdi ufak tartışma yaşadık, kabuğuna çekildi sebebi borçları olduğunu ve halletmesi gerektiğini söyledi. Ben ilişkiye başladığıma pişman oldum tabi böyle uzak durunca 😔

Ben boşanali 2 sene oldu hayatıma ilk defa birini alıp önceden tanıyorum diye o rehavete kapıldım ama şimdi olmayacağını düşünüyorum. Ben çalışan kendi ayakları üstünde duran biriyim ve hiç kredi borcum olmadı bulamama kadar. Üstüne yatırım yapan biriyim, bir insanın nasıl olur da ortada çocuk yokken bu denli aç kalacak kadar borçlara girmesini bir türlü anlayamıyorum. Benim varsa vardır, yoksa almam.

Bu kafasını toplayınca yine bana yazarsa konuşmamayı düşünüyorum bence bu sorunlar asilamayacak ve hep böyle devam eder bu adam.

Diğer bir konu da aklıma takılan artık ikimiz de 2.evlilik olacaksa çocuk istiyoruz ama o varikosel olmuş ve değerleri yeni yükseliyor çocuk olmama ihtimali her zaman var.
Ne gerek var bacım...

Aşırı mantıksız bir insanın o kadar borcu olması ortada araba dışında bir şey yok.
Arabayı sözde adam ödemiş ama bosanirken arabanın yarı parasını veriyor, o parayı da babası karşılıyor. O zaman yaptığın tatillerin falan kredi borcu ne kadar olabilir ki bir insanı bu kadar sıkıntıya sokacak.
Düğün eşya harcaması zaten ilk yılda bitmiş olmalıydı, kafam çok karışık. Bir iş var
Bazı hemcinslerime gerçekten şaşıyorum, kaçıp gitmek yerine oturup adamı dinliyor içten içe hak veriyor çıkar yol arıyorsunuz neden????
Evlenip borç batağında olmak,idare bilmeyen bu yüzden ilk kadının kaçtığı bir evliliğe heves niye???
Deneyim yaşamış tecrübe kazanmış olmanız gerekirken buraya konu açacak kadar kafa karışıklığı 🤔🤔🤔adam borcuna ortak edecek "salak" birini arıyor dikkat edin!!!!!!

Orası kesin, 16 yasinda flört ettiği kadını arayip bulmasi tesadüf değildir.
Elbet almıştır haberi bi yerlerden. Yatırım yapmış, arsa almış konu sahibi. Böyle şeyleri 1 kişi bilse yeter, yukarı mahalleden birine söyle akşam aşağı mahalleden dinlersin. Adam tabi çalışma der. Senin çıkı zaten g.tünü toplamaya yetecek, sonra bir dilim ekmek verir oturtur evde.

Kızlar birkaç ay önce sosyalmedyadan eskilerden biri ulaştı, 16 yaşındayken kısa flört ettiğimiz bir adam, benim ona dair cok anim yok ama kendisi herseyi hatirliyor anlatinca bende hatirladim, görüşüp arkadaşça konuştuk, bana bulazamana kadar neler yaptığını anlattı, yeni boşanmış asker, ve boşanma sebebi maddi konular olduğunu ailesini ikna ettikten sonra 5 yıllık evliliği sonlandirdiklarini ve asla bir aile olamadıklarını, çift maaş girdiği halde eski eşinin parası onun, adamın parası ortak harcadiklarini kredi vs ekside borçlarını anlattı. Bosanmada yeni aldıkları arabanın kredi borcunu adam ödemesine ragmen arabanın yarı parasını babasından destek alarak ödediğini anlattı.
Bunun dışında hesabi hep ekside saçmasapan birsuru kredi kartı borçları, sürekli ondan bundan borç alma ile su dönemi yaşıyor. Bir de üstüne açığa alınmış, uzaktan kağıtları okudum ekimde görevine geri dönecek aklanmış.
Bunları niye anlattım çünkü biz başta olumlu baktık bana maddi konuları en kısa sürede halledecegini vs söyledi bende ilişkimizi etkilemez diye devam ettim ama ilişkiye başlayınca sorun olmaya başladı. Geçen çorba içelim dedim benim borcum var vs dedi şok oldum. Bu arada Kendisi normal dışarıda yiyip içiyordu hatta hep o oduyordu ben teklif etmeme rağmen.
Şimdi aramıza soğukluk girdi ufak tartışma yaşadık, kabuğuna çekildi sebebi borçları olduğunu ve halletmesi gerektiğini söyledi. Ben ilişkiye başladığıma pişman oldum tabi böyle uzak durunca 😔

Ben boşanali 2 sene oldu hayatıma ilk defa birini alıp önceden tanıyorum diye o rehavete kapıldım ama şimdi olmayacağını düşünüyorum. Ben çalışan kendi ayakları üstünde duran biriyim ve hiç kredi borcum olmadı bulamama kadar. Üstüne yatırım yapan biriyim, bir insanın nasıl olur da ortada çocuk yokken bu denli aç kalacak kadar borçlara girmesini bir türlü anlayamıyorum. Benim varsa vardır, yoksa almam.

Bu kafasını toplayınca yine bana yazarsa konuşmamayı düşünüyorum bence bu sorunlar asilamayacak ve hep böyle devam eder bu adam.

Diğer bir konu da aklıma takılan artık ikimiz de 2.evlilik olacaksa çocuk istiyoruz ama o varikosel olmuş ve değerleri yeni yükseliyor çocuk olmama ihtimali her zaman var.
Sizden borç isteyecek onun yolunu yapıyor çorba içemem benim borcum var diyerek. Lütfen dolandırılmayın.

Duygusal olarak hissiyatım oluştu aslında uzun bi zaman sonra o yüzden hemen kestirip atmak.istemedim biliyor musun 2 senedir karşıma hep hoşlanmadığım insanlar çıktı, o yüzden olabilir borçlarını halletcektir düşüncesiyle yaklaştım iyi niyetli davrandım sanırım önceden yaşanmışlık olması da etkili.
Buraya yazana kadar kararsızdim ama yorumları okuyunca kafamdaki soru işaretleri netleşti. Kararsız biri değilimdir sadece üzüldüm yani hala insanlara inanıyor olmama ve karşıma çıkan insanların böyle çıkmasına üzüldüm
Yani can sıkıcı tabi ki, duygusal olarak etkilenmişken böyle şeylerin çıkması. Ama mantık her zaman en üstte olmalı biliyorsunuz, ikinci evlilik söz konusuysa hele artık insan daha sağlam adımlar atmak ister

X