Borç İsteyen Kayınvalide ve Üzüntüm

Eşlerinizin ailesi sizden sonra var olmuş gibi davranıyorsunuz. Sizden önce o insanın üzerinde hiç emekleri yok, bakmadılar, beslemediler büyütmediler sanki. İnsanlara bakış açınız sadece düğünde dernekte, evlilik sürecinde yapıp yapmadıkları üzerine kurulu. Eşinizin bir evlat olduğunu unutuyorsunuz. Tabi ki çoğu evlat gibi depremden zarar gören ailesinin elinden tutmak istiyor. Canı ciğeri çünkü onlar. Yardım etmek istememenizi anlarım ama yardım etmek isteyen evlada yüklenmenizi anlayamam. Vicdansızlık çünkü bu.

Sen kayınvalidene değilde oğlu annesine yapacakmış gibi düşünürseniz belki biraz fikriniz değişir. Sonuçta siz de hamilesiniz anne olmayı anlamaya başlamışsınızdır.
Annemler müşkül bir durumda benden borç istemeyip elden borç isterse (ki ben asla borç olarak düşünmem) gerçekten küserim.
ki ortada yüzyılın depremi gibi bir durum var.

KV yakında cocuga bakmak için gelmesin yaniniza?
100bin için değermi bilmiyorum ama eğer vermek durumunda kalırsanız evin tapusunun 10-20% eşinizi verilsin. Miras durumu olunca hak geçmez

Yani zaten elinizde yokmuş vermeyeceksiniz de kimse buna bişey diyemez ama elinizde olsaydında vermeyecek miydiniz ? Yani bu ekstrem bi durum . Öyle bana şunu takmadılar yapmadılar diye kin güdecek zaman mı ? İnsanların evi barkı yıkılmış etmiş bunların hesabı yapılır mı ? Allah kalbinize merhamet versin ne diyeyim

Düğünde masraf yapmadilar diye insanlar evlatlarindan para isteyemeyecek mi
Yok eşya vermediler bilmem ne kadinlar neden böyle burda çok görüyorum böyle konuları düğünde ellerini ceplerine atmadilar diye nerdeyse ogullari onlarla düşman olsun diye bekliyorlar
Size bir iyilikleri dokunmasa da evlatları üzerinde hakları var

Benim eşimin ailesi de evlenirken pek bir şey yapamadılar her şeyi eşim yaptı çünkü ellerinde yoktu. Şimdi bi ev taksitine girme ya da yeni eve çıkma durumları var, eğer param olsaydı biraz ellerinden tutmak isterdim. Onlar eşimin ailesi sonuçta. Kendi ailem bu durumda olsa vermek istemez miyim? Veririm o zaman onlara neden vermeyeyim? Başka konularda hoşuma gitmez -ki bu forumda bunla ilgili birkaç konum var- ama ev alma gibi bir durum varsa bırakın da eşiniz o kadar vefa göstersin eşine.

Ben eşime kaç kere verelim dedim o hayır dedi çünkü bize hiçbir şey yapmamıştı kayınvalidem vaktinde ben bir ay içinde altın olarak ödeyeceğim o borcu nakit değil bir şekilde bulup güncel kur değeriyle ödeyelim dedim. Kimsenin parasına yatmadık.

Benim eşimin ailesinin elinde olduğu halde bir şey yapmadılar. Beni hor gördü kayınvalidem.

Evet evlatları üzerinde hakları var. Bana alınan her şeyi evladım sana aldım bununla araba al ha aman ona kalmasın gibi sözler söylendi vaktinde. Ben kimse düşman olsun istemem ama en azından benim ve evladımın hakları da bilinsin isterim. Ben elimden gelen yardımı vaktinde yaptım kendilerine. Ama böyle toplu bir parayı şimdi istemek asıl bu insafsızlık üstüne üstlük toki imkanı da var açıkta kalmayacak açıkta kalacak olsa haklısınız belki ama o imkanları beğenmiyor hiçbir zaman .

Elinizde bir sey yokken niye cocuk isine giristiniz borc harc icinde? Sizin yaptiginiz da akil.kari degil.
Her hamile kalan çevreye 100 bin tl dağıtacak güçte sanırım sizin kafanıza göre bir şekilde borçlarımızı döndürmeye çalışıyoruz. Sanki ülkenin yarısı asgari ücretli doğurmuyor gibi nerede hangi kafayla yaşıyorsunuz anlamsız

Mesele siz değilsiniz zaten eşiniz. Siz yokken onların evlatları olan esiniz. Evlenirken çocuklarına yardım etmediler diye aileleri çöpe atalım o zaman. Çünkü gelinler icin o saatten öncesi yok. Sanki agac kovugundan çıktı bu adamlar. Zaten ortada verilecek bir para yok ama bir evlat olarak olsa da versem isteğini bile çok görüyorsunuz ya. Adamin düşüncelerine hükmedemediğiniz için üzülüyorsunuz resmen.

Eşiniz yaptığına göre her şeyi siz çalışmıyorsunuz. Maddi olarak pek de o aşlede söz söyleme hakkınız olamaz zaten.

Haklısınız.

KV yakında cocuga bakmak için gelmesin yaniniza?
100bin için değermi bilmiyorum ama eğer vermek durumunda kalırsanız evin tapusunun 10-20% eşinizi verilsin. Miras durumu olunca hak geçmez
Zaten o beceremez çocuk bakmayı demiş açmış anneme. Sen git olmadı demiş. Vaktinde önceki konularıma da bakarsanız belki ki zaman kaybı boşverin beni hastayken bırakıp alelacele akrabalarına gezmeye gitmişti. Gelir belki de kendini gezdirmeye gelir

Eşiniz yaptığına göre her şeyi siz çalışmıyorsunuz. Maddi olarak pek de o aşlede söz söyleme hakkınız olamaz zaten.
Çocuktan sonra birkaç yıl çalışmayi düşünmeyen bir kadın olarak eşinize karışamayacaksınız o zaman. Eline imkan geçerse ailesine rahat rahat yardım edebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…