bodrum kattaki gelin evim! resimli

güle güle oturun .Zevkli döşemişsiniz.
Hiç rutubet sıkıntısı yaşadınız mı?
aslinda yasamadim denemez. yaz aylarinda istanbul cok nemli oldugu icin oluyor ancak o da duvarlarda boya dokulmesi vb seklinde degil. annem 2. katta oturuyor onun evinde olan neyse bende olan da o belki bir tik fazladir bilemem. ancak yazin tum camlar surekli acik oldugu icin kapatip tatile gitmedigim surece sorunu fark etmiyorum bile.

bodrum katta oturmanin bir cok zorlugu var ne yazikki tasindiktan sonra ogrendim.

kediler camlarima isiyordu, gecen yil servet denecek bir para yatirdim bu soruna ancak cozum olmadi. bir ara iyi dadanmislardi ancak su an yok cok sukur.

camlarim alcak oldugu icin evin bahcesindeki tum copler camlarimin onune toplaniyor. bildiginiz haftada bir 1 2 buyuk boy cop poseti cop atmam gerekiyor toplayip.

camlar acik oldugunda kaldirim hizasinda oldugu icin yerdeki tum kumu evinizde buluyorsunuz. azicik ruzgar varsa evin ici tozu gectim kumla doluyor. vasistas var cok sukur...

camlar yuksekte ve kucuk oldugu icin silmek bildiginiz iskence. merdivene bile ciksam yetisemiyorum. ayrica kucuk oldugu icin cikamiyorum disari icerden de elim uzanmiyor 6 ayda bir esim silerse siliyor anca. bende evimin ici temiz olduktan sonra cam temizligini biraktim ne yazikki.

bunlar disinda pek sorunum yok cok sukur. sadece bazanin altindaki ve dolaplarda arkada kalan giysileri havalandirmadan kullanmak biraz sorun oluyor. bu halime cok sukur diyorum....

ayni seyleri bana da soylediler evlenirken. ama kulak asmadim ve simdi onu soyleyenlerin hepsi ikeanin dolap duzenleyici parcalarini bende gorup kendi dolaplarina uydurma derdindeler... eger sık sık ev degistirecek bir isiniz varsa (tayin durumu kiralik vs) muhtelemen kur kaldir yapamazsiniz vida yerleri gevser.ancak kuzenim cok unlu bir markadan aldi mobilyalarini 2 defa tasinmak zorunda kaldi ikinci defa tasinacagi eve esyalar gidecek durumda olmadigi icin yenilemek zorunda kaldi sanirim tum markalarda montajin tekrarlanmasi sorun yaratiyor. eger 4 5 yil icerisinde tasinmayi dusunmuyorsan ikeayi tavsiye ederim.

yani canım muhtemelen taşınmayacağız problem olmazsa. verdiğin bilgiler için çoook teşekkür ederim:KK36:

Çok tatlısınız yaaa masallah size :)
yuzlerce bınlıra para sacılan evlerden cok daha etkıleyici olmuş. huzur kokusu buralara kadar geldi.. :)
harıkalar yaratmıssınız gözü kara cesur bı kadın sezdım ve cok etkılendım sızden..
umarım bunların kıymetını de bılecek bır esınız vardır. hersey cok guzel gorunuyor.. mutluluklar.
aksıyete bozuklugundan bahsetmıssınız bır konuda ama bence anksıyete bozuklugu olan bırı bu kadar cesur olamaz atıp tuttuklarıyla gelecek kaygısıyla pes ederdı sız guclu bı kadınınızz... :)

Son derece basarılı secımlerle harıka bır ev yaratmıssınız,sadece berjer tarzı salona koydugunuz ıkı sandalye,bahce mobılyası,balkon yada teraslarda kullanıldıgı ıcın bıraz onları salona gıtmemıs,atolye odanızda ki sandalyeler bıle daha sankı agır duruyor..

Son derece basarılı secımlerle harıka bır ev yaratmıssınız,sadece berjer tarzı salona koydugunuz ıkı sandalye,bahce mobılyası,balkon yada teraslarda kullanıldıgı ıcın bıraz onları salona gıtmemıs,atolye odanızda ki sandalyeler bıle daha sankı agır duruyor..
oraya normal koltuk yada berjer dusundum ancak alan cok daraliyordu. ilerde terasli bir ev alirsam kis bahcesi hayalim var o zaman onlari kullanirim diye dusundum:)

bodrum katıda olsa insanın kendi evi gibisi yok.. kiracı olmaktansa..
rabbim mutlulukla oturmayı nasip etsin. çok cici eviniz var:)

daha önce size burda bazı sıkıntılarımdan bahsetmiştim. nişanlımın ailesinden vs. geldiğimiz son durum tam olarak şuydu:

kayınpederim "3 binliraya yemek odası yatak odası koltuk takımı satan yerler var kız tarafı yatak odası parasını öder biz de kalanı taksite böleriz senın taksitlerine yardım ederiz burda bizim evimizde(2+1 evleri var)ne eşya varsa atarız sizinkilerle yenileriz birlikte yaşarız benden başka da hiçbirşey beklemeyin benim kimseye ev açmaya niyetim yok" dediğinde, biz henüz isteme söz nişan olaylarını planlıyorduk. benim babam ise 30 yıllık emekli ikramiyesini 2 kardeş abimle bana bölüştürmüş, üzerine sizde katın kendi evinizi alın yuvanızı kurun diyen bir adam... benimde birikmişlerimle tam olarak 80 binlira paramız var, ancak sevgilim çok yoğun ve vasıflı çalışmasına rağmen 1000 lira maaşla çalışıyor.. ben ise sözleşmeli çalışan bir öğretmenim.

aylık çok fazla ödeme yapamayız, ancak bu kadar paramız varken kiraya çıkarsak bu para da durduğu yerde değer kaybedecek, kayınvalidemlerden de zerre kadar bir destek olmayacağından, çok ama çok zorlu bir dönem geçirerek gözümü karartıp bir bodrum kat ev aldım.

öyle bir hale gelmiştik ki, sevgilim artık mahçubiyetinden hem bana hem aileme karşı, ezilmiş durumdaydı çok. ve biz ya ayrılacaktık, ya da herşeyi bir kenara atıp elimizdeki şartları zorlayarak imkanlarımız neyse onu kullanacaktık.

neyse lafı uzatmayayım, sıfır, 100 m2, 2+1 bodrum kat bir ev bulduk, ve içimize de çok sindi üstelik, eve baktım, tamam olur burası dedim, 10 dk sonra adama kapora verdim ve kredi işlemlerine başladık.

ve şimdi size, bodrum kat gelin evimin fotoğraflarını göstermek istiyorum:) umarım beğenirsiniz.

bu arada, evim bodrum kat olmasına rağmen bizi şaşkın bırakacak derecede aydınlık bir ev. şöyleki, gündüz tv izlemek istediğimizde perdeleri indirmek zorunda kalıyoruz:)

fotoğrafları da aydınlatmayı gösterebilmek için storları kapatarak çektim.

bu arada esimle minik bir butik tasarim sirketi kurduk. evimin bir odasini atolyeye ayirdim:)
Eki Görüntüle 1689572 Eki Görüntüle 1689572 Eki Görüntüle 1689573 Eki Görüntüle 1689574 Eki Görüntüle 1689575 Eki Görüntüle 1689576 Eki Görüntüle 1689578 Eki Görüntüle 1689579 Eki Görüntüle 1689580 Eki Görüntüle 1689581
Eki Görüntüle 1188196
Eki Görüntüle 1188191
Eki Görüntüle 1188182 bu fotoğraf ışıklar kapalı hali

Eki Görüntüle 1188183
Eki Görüntüle 1188184
Eki Görüntüle 1188185

Eki Görüntüle 1188189
Eki Görüntüle 1188190
Eki Görüntüle 1188192

Eki Görüntüle 1188193
Eki Görüntüle 1188194
Eki Görüntüle 1188195

Eki Görüntüle 1188197

Eki Görüntüle 1689582
canım güle güle oturun bayıldım tek kelimeyle ,80 bin mi aldınız evinizi 2014 te aldınız galiba bizde kiradayız kredi çekip birikmişin üstüne koyup ev alıcaz ama bizim fiyata hep bodrum katı var isteyince n ekdara şirin oluyormuş onu da gördüm şu an ev fiyatları uçmuş durumda Allah yardımcımız olsun

canım güle güle oturun bayıldım tek kelimeyle ,80 bin mi aldınız evinizi 2014 te aldınız galiba bizde kiradayız kredi çekip birikmişin üstüne koyup ev alıcaz ama bizim fiyata hep bodrum katı var isteyince n ekdara şirin oluyormuş onu da gördüm şu an ev fiyatları uçmuş durumda Allah yardımcımız olsun
evimizi 130 bine aldik. 80 bin nakitim vardi ustunu kredi cektim ben. ben evimden cok memnunum bir yerden baslamak lazim. 2014 te aldim 5 yillik kredi cektim bak 2 senesi bitti bile. ve su an bulundugumuz sokak metro calismasinda. evimin boecu bitene kadar metro coktan faaliyete gecmis olacak. evimi bugun satsam 220 ye rahat satarim. metro bittikten sonra bu fiyat daha bile artar tabiki.... karli bir yatirim oldu benim icin yani....

evimizi 130 bine aldik. 80 bin nakitim vardi ustunu kredi cektim ben. ben evimden cok memnunum bir yerden baslamak lazim. 2014 te aldim 5 yillik kredi cektim bak 2 senesi bitti bile. ve su an bulundugumuz sokak metro calismasinda. evimin boecu bitene kadar metro coktan faaliyete gecmis olacak. evimi bugun satsam 220 ye rahat satarim. metro bittikten sonra bu fiyat daha bile artar tabiki.... karli bir yatirim oldu benim icin yani....
Hayırlı olsun bizimde naktimiz var e birazda kredi çekip 120 ye ev bakıyoruz hergün internette araştırıyorum içime sinecek v arıyorum inşallah hayırlısı ile gönlümüze göre olur bu arada evde ne işi yapıyorsunuz ek gelir sağlayacak bi işler araştırıyorum bana tavsiye edebilirmisiniz

yuvayı dişi kuş yapar :KK15: çook güzel evin, bayıldım. huzurla oturun çocuklarınızı huzurla büyütün inşallah evinizde

Hayırlı olsun bizimde naktimiz var e birazda kredi çekip 120 ye ev bakıyoruz hergün internette araştırıyorum içime sinecek v arıyorum inşallah hayırlısı ile gönlümüze göre olur bu arada evde ne işi yapıyorsunuz ek gelir sağlayacak bi işler araştırıyorum bana tavsiye edebilirmisiniz
benim evden yaptigim is pek ek gelirlik bir is degil. aslinda o bir aile sirketi. toplam 6 kisi calisiyoruz diyebilirim. sadece dukkan tutmaktansa home ofis seklinde calisiyorum aslinda. butik tasarimlar ve organizasyon isi.evde yapabileceginiz ek isleri kendi bilgi ve becerilerinize gore belirleyip arastirip bulabilirsiniz web site duzenleme adminlik taki tasarim boncuk isleme dikis yada ev aksesuar dizayn vs bu tamamen size bagli

Gerçekten bayıldım muhteşem olmuş o kadar sıcak ki evin heryerinden fışkırıyor sanki çok çok güzel Rabbim size çok mutlu bir yuva versin sıkıntılarınız dertleriniz tez zamanda huzura ersin inş. Sonra bugünlerinizi hatırlayıp dahada sağlam bir aile olursunuz..

Buraya üye değildim, yaklaşık 6 ay kadar önceydi sanırım evinizi o kadar beğenmişim ki; yatak odası ve salonun resimlerini screenshot yapmışım ve galerimde öylece duruyormuş. Şimdi farkettim ve fikrimi belirtmek istedim.

Harika bir zevk, karar ve azmin yansıması olmuş, çok cici ve rahat bir ev dizayn etmişsiniz.

Güle güle, sağlıkla, huzurla, sevdiklerinizle hayırlı günlerde oturmayı nasip etsin Allah.:)

Ufak bir sorum var; eşyaların geneli özenli ve çok güzel gözüküyor. Seçimlerinizi nereden yaptınız?

Buraya üye değildim, yaklaşık 6 ay kadar önceydi sanırım evinizi o kadar beğenmişim ki; yatak odası ve salonun resimlerini screenshot yapmışım ve galerimde öylece duruyormuş. Şimdi farkettim ve fikrimi belirtmek istedim.

Harika bir zevk, karar ve azmin yansıması olmuş, çok cici ve rahat bir ev dizayn etmişsiniz.

Güle güle, sağlıkla, huzurla, sevdiklerinizle hayırlı günlerde oturmayı nasip etsin Allah.:)

Ufak bir sorum var; eşyaların geneli özenli ve çok güzel gözüküyor. Seçimlerinizi nereden yaptınız?
ben tasarimciyim, ve uzun yillardir ev dekorasyonuna inanilmaz ilgi duyuyorum zaten. alisveris suresinde hicbir magazaya gidip ne var ne yok diye bakmadim acikcasi. once planlama yaptim kose gardrop kullanmaliyim su olculerde olabilir yatagi soyle koyabilirim koltuk su ebatlarda kosede durur suraya su olcude bir masa gelir vs seklinde. sonrasinda da ihtiyacim olan esyalari nerelerde bulacagimi arastirdim. istedigim tarzi en uygun ikeada bulabilecegimden cogu esyami ordan aldim. yatak odasinin tamami ordan. salonda ise istanbul demirkapi mobilyacilar sitesinde istedigim olculerde kose koltuk yaptirdim. masko da bir imalatciya masa ve puflarimi yaptirdim. cok tasli pulluydu gorduklerim imalatci olduklari icin onu da istedigim gibi yaptirabildim. bu esyalar eve gelip yerlestikten sonra kalan bosluklari da elime para gectikce tek tek aldim

ornegin tv altinda duran dolap aslinda ikeada satilan dikey bir kitaplik:) once onu aldim dikey degil de yatay olarak kullandim.raf raf acikti alt kismi sonra elime para gectikce panel olarak satilan cekmece ve dolap kapaklarini alip monte ettim. panellerin kulplari metal kucuk kulplardi siyah kulplar taktim onlarin yerine:) yani kisaca toplama tum esyalarim arkadasim. verebilecegim tek bir adres yok. IMG-20160313-WA0004.jpg

X