Bizle sürekli Oyun oynuyor başedemiyoruz

Seldos47

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2015
379
113
Merhaba hanımlar sorun yengem 1 yıldır abimle evliler ben 30 yaşimdayim abim ve yengem de 32 yaşında anne, babam , ben çalışıyoruz. Sorun şu ki aramızda yürüme yarım saat arabayla 5 dakikalık mesafe var kendisi bizi eve almamak için direniyor resmen. Annesi il dışında oturuyor köyde bizde o da mardinliyiz. Sanki bir görev gibi haftada bir iki bize geliyorlar yemek yiyip saat 12,1 de cekip gidiyorlar. Abimdir gelsin tabi başım gözüm üstüne ben 4 aydır gitmiyorum zaten yorgunluktan halimde olmuyor çalışıyorum. Ne zaman arasamda hal hatır icin arkadaslarimiz var diyo hafta da bir iki kere arar sorarım 5 ,10 dakikalık konuşma şeklinde oda yabanclik çekmesin ailesi köyde diye. Bazen de aradığımda hemen önümü kesip ay bugün evde hep iş yaptım çok yorgunum modlarina giriyor. Yüz kalmıyor lafı direk suratına yapistiriyor. Diğer gün emrivaki şekilde sanki görüş günümüz gelmiş gibi annemi arayıp akşama ordayız vs . Allah için yemek yap demiyor ama iş çıkışı gelen insan da ac oluyor tabi detayli yapıyorsun. Hani sormuyo hasta misiniz bugün bişeyler yapabilcek misiniz en erken giden benim eve haliylen 2 saat erken gidince ben başlıyorum. Hepimiz çalışıyoruz o evde biseyini istemeyiz ama bizi evden uzak tutuyor.Bişey dense ev zaten sizin arayın gelin o zaman diyo. Ama inanın bişey yapsa gitsek bizede ilaç gibi gelir her gün orda olalım diyen insanlar değiliz. Cagrilmasak pek gitmeyiz rahatsız olmasınlar diye. Sizce sürekli gelmeleri davet etmemeleri neye delalet yani. Hani ben bazen izin günümde ordaysam 6,7 ayda bir evdeyim tamam gel diyo hürmet var ama kendisi asla cagirmiyor. Mesela dün yine bizdelerdi abim hatrına bişey demek istemiyorum çünkü onu çok seviyoruz her an yanimizdaydi hani bişey mi var hayırdır diyesimiz geliyor. Gelinimizde iyi aslında ben ve de ailem hep yanında olduk bu huyu neden böyle anlamadım. Abimle bu konuyu konusmak istemiyoruz rahat bir insan o ev sizin gelin o zaman diye göz devirince oda aynen kız diyo gelin tipinde. Sizce biz hep tamam gelin diyince saf yerine mi koyuyo. Akıllı mi sanıyor. Evde hep olan o hiç gidemeyen biz. Kaosta sevmiyoruz kavga etmediğimiz de biliyor iyice üzerimize geliyor

Merhaba hanımlar sorun yengem 1 yıldır abimle evliler ben 30 yaşimdayim abim ve yengem de 32 yaşında anne, babam , ben çalışıyoruz. Sorun şu ki aramızda yürüme yarım saat arabayla 5 dakikalık mesafe var kendisi bizi eve almamak için direniyor resmen. Annesi il dışında oturuyor köyde bizde o da mardinliyiz. Sanki bir görev gibi haftada bir iki bize geliyorlar yemek yiyip saat 12,1 de cekip gidiyorlar. Abimdir gelsin tabi başım gözüm üstüne ben 4 aydır gitmiyorum zaten yorgunluktan halimde olmuyor çalışıyorum. Ne zaman arasamda hal hatır icin arkadaslarimiz var diyo hafta da bir iki kere arar sorarım 5 ,10 dakikalık konuşma şeklinde oda yabanclik çekmesin ailesi köyde diye. Bazen de aradığımda hemen önümü kesip ay bugün evde hep iş yaptım çok yorgunum modlarina giriyor. Yüz kalmıyor lafı direk suratına yapistiriyor. Diğer gün emrivaki şekilde sanki görüş günümüz gelmiş gibi annemi arayıp akşama ordayız vs . Allah için yemek yap demiyor ama iş çıkışı gelen insan da ac oluyor tabi detayli yapıyorsun. Hani sormuyo hasta misiniz bugün bişeyler yapabilcek misiniz en erken giden benim eve haliylen 2 saat erken gidince ben başlıyorum. Hepimiz çalışıyoruz o evde biseyini istemeyiz ama bizi evden uzak tutuyor.Bişey dense ev zaten sizin arayın gelin o zaman diyo. Ama inanın bişey yapsa gitsek bizede ilaç gibi gelir her gün orda olalım diyen insanlar değiliz. Cagrilmasak pek gitmeyiz rahatsız olmasınlar diye. Sizce sürekli gelmeleri davet etmemeleri neye delalet yani. Hani ben bazen izin günümde ordaysam 6,7 ayda bir evdeyim tamam gel diyo hürmet var ama kendisi asla cagirmiyor. Mesela dün yine bizdelerdi abim hatrına bişey demek istemiyorum çünkü onu çok seviyoruz her an yanimizdaydi hani bişey mi var hayırdır diyesimiz geliyor. Gelinimizde iyi aslında ben ve de ailem hep yanında olduk bu huyu neden böyle anlamadım. Abimle bu konuyu konusmak istemiyoruz rahat bir insan o ev sizin gelin o zaman diye göz devirince oda aynen kız diyo gelin tipinde. Sizce biz hep tamam gelin diyince saf yerine mi koyuyo. Akıllı mi sanıyor. Evde hep olan o hiç gidemeyen biz.
Sizi eve almayıp utanmadan yemek hazırlayın size geliyoruz nasıl diyebiliyor bu cesareti veren anneniz malesef. Müsait değiliz diyebilir.

Sömürecek yer bulmuş sömürüyor özeti bu. O nasıl sizi üstü kapalı reddediyorsa siz de aynısını yapın. İşe yaramazsa emrivaki yapıo size gelmesi gibi siz de ona sormayıp gidin
Öncelikle cevap için teşekkür ederim evet zaten çocuk bişey olsa yoruluyordur derim ama inanın yorgun oluyoruz gelince yardım eder ama biz gidemeyince sanki buluşma yeri bizim ev gibi olmuş durumda babam onlara ev aldı babamin üstüne bide diyor ki eee ev zaten sizin gelin o zaman

Bizde sana gelmek istiyoruz canım müsait olunca çağır demek istiyorum hatta bazen iş atıyorum 2,3 ayda bir oda diyor ki planımız var çağırma odaklı değil.
Ha ben yanlis anlamisim, saniyorum ki cagirmadigi icin kirginliginizi belli edecek birsey demiyorsunuz, siz davet etsin diye pas vermeyi kastetmissiniz.

Anladim simdi.

Belki sizle mesafeli kalmak istiyordur ama isine gelen durumlari da kullanmaktan cekinmiyordur, var böyle insanlar.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim evet zaten çocuk bişey olsa yoruluyordur derim ama inanın yorgun oluyoruz gelince yardım eder ama biz gidemeyince sanki buluşma yeri bizim ev gibi olmuş durumda babam onlara ev aldı babamin üstüne bide diyor ki eee ev zaten sizin gelin o zaman
Madem öyle gidin 😂 anneniz ne diyor bu duruma? O memnun mu? Bazı kayınvalideler gelinleri hep eve gelsin isterler anneniz öyleyse durumdan şikayetçi değilse o yüzden de böyle geliyor olabilir. Ama o da öyleyse o zaman siz de emrivaki yapabilirsiniz

Sizi eve almayıp utanmadan yemek hazırlayın size geliyoruz nasıl diyebiliyor bu cesareti veren anneniz malesef. Müsait değiliz diyebilir.
Malesef yoksa abimle pek gorusemiyoruz yemek hazırlama konusunda şöyle akşama geliyoruz yani haliylen yemek hazır olmalı. Kendimiz olsak hepimiz yorgun olunca bir makarna da geçiştiririz ama onlari memnun ediyoruz tabiki yaparken mutlu oluyorum ama o tavırlar sanki arkamdan birilerine saflari sokmuyorum oyunun böylesi der gibime geliyor

Ha ben yanlis anlamisim, saniyorum ki cagirmadigi icin kirginliginizi belli edecek birsey demiyorsunuz, siz davet etsin diye pas vermeyi kastetmissiniz.

Anladim simdi.

Belki sizle mesafeli kalmak istiyordur ama isine gelen durumlari da kullanmaktan cekinmiyordur, var böyle insanlar.
Malesef zaten ikimizde mardinli olunca köyde bişey demesin laf olmasın huzurlari olsun deriz. Ailesine mahcup olmasin kafasindayiz ben bir özel sektordeyim isimde güzel kimseule işim olmaz dedikodu sevmedigimizide biliyor biseyini birine demeyiz. Onun rahatlığıda var ben saf gibi mi gorunuyoruz diye geriliyorum. Bir gün ilkokul arkadasinin kaynanasina yaptıklarını anlattı kadıni resmen evden kovuyormus. Kadın citini çıkaramadı dedi orda dedim ki ayıp böyle seyler. O kadar dersi ondan mı aldiki

Ona sorsak sürekli KV evine gidiyorum, görev gibi şu kadar da bir gitmek zorundayım falan der 😅😅 çaresini bilemiyorum pas atıp sizi davet etmek zorunda bırakın bakalım. Hatta pas da atmayın direkt arayıp hal hatır sormadan x günü size geliyoruz deyin. Manevra alanı bırakmayın bakalım ne olacak 😅 😅

Kadını çok kötü niyetli göremedim ama sizin de konuşmanız lazım. Çağırmazsan gelemeyiz , bizim de huyumuz böyle davet edilmediğimiz yere gitmeyiz. İstenmediğimizi düşünürüz diye açıklamanız lazım. Ona rağmen çağırmamakta devam ederse demek ki gerçekten sizi istemiyor.

Bazıları da hizmet etmeyi sevmiyor. Belki de öyledir.
Ben görüştüğümüz zamanlarda görümcemi kayınvalideyi çağırırdım. Menü şeklinde hazırlar elimden geldiğince davet sofrası hazırlardım. Biz onlara gittiğimizde görümcem akşam yemeğine kısır kek ve çay kayınvalıdem eşimin yemediğini adı gibi bıldıgı halde soğan biber domates patlıcan bolca patlıcan doğrar haslama usulu pişirir önümüze koyar ya da orada da gider ben hazırlardım. :KK70: :KK70: tabi ağır safoluk dönemlerimdi. Saygıda kusur etmeyeyim derken bildiğin kendimi ezdirmişim. :KK70: Sonra da eehhh deyip tümden hayatımdan çıkardım hepsini. Neden bu örneği verdim. Bu tipleri uzun süre çekemezsiniz.

Malesef yoksa abimle pek gorusemiyoruz yemek hazırlama konusunda şöyle akşama geliyoruz yani haliylen yemek hazır olmalı. Kendimiz olsak hepimiz yorgun olunca bir makarna da geçiştiririz ama onlari memnun ediyoruz tabiki yaparken mutlu oluyorum ama o tavırlar sanki arkamdan birilerine saflari sokmuyorum oyunun böylesi der gibime geliyor
Hem çalışıp hem de birilerini mennun etme zorunluluğunuz yok. Her seferinde sofra donatmayin, bir akşamda sizinle makarna yesinler

Benim abim 17 yıllık evli ve benim yengem de bir gün çağırmamıştır. Herkes annemde toplanır. Ya da nadir de olsa biz gideriz haber verip. Yengem çok iyidir hiçbir sorunumuz yok. Bunu da hiç dert etmedik. Gitsek misler gibi bakar.
Bence siz de abartmayın

Benim abim 17 yıllık evli ve benim yengem de bir gün çağırmamıştır. Herkes annemde toplanır. Ya da nadir de olsa biz gideriz haber verip. Yengem çok iyidir hiçbir sorunumuz yok. Bunu da hiç dert etmedik. Gitsek misler gibi bakar.
Bence siz de abartmayın
Biz kalabalik bir aile değiliz ki tek kızim yapabilcek kimse yok yardım edilse tamam diycem mardinliyiz ama Ankaranin küçük bir semtinde yaşıyoruz. Annem yaşlı babam çalışır bende katkıda bulunurum

Gelmeseler de oğlumuzu hiç göremiyoruz diyeceğinize eminim. Baksanıza abinize hiç laf yok. Abiniz annenizin ve sizin yorulmanızı önemsemiyor, bir akşam yemeği hazırlayıp sizi davet etmiyor ama gelin suçlu sadece.

Bu kadar mesele edip kinleneceğinize haber verip gidin. Ya da gelmek istediklerinde yorgunuz deyin, kabul etmeyin.

Ona sorsak sürekli KV evine gidiyorum, görev gibi şu kadar da bir gitmek zorundayım falan der 😅😅 çaresini bilemiyorum pas atıp sizi davet etmek zorunda bırakın bakalım. Hatta pas da atmayın direkt arayıp hal hatır sormadan x günü size geliyoruz deyin. Manevra alanı bırakmayın bakalım ne olacak 😅 😅
Yaa şöyle keskin insanlar olamadık bı şey sorsak bile eğilip bukuluyoruz olmaması gereken birşey ama annemde o yapıda değil. Soylettircem ama haftaya aynı teklifi bekliyorum bu hafta bitti geldiler

Gelmeseler de oğlumuzu hiç göremiyoruz diyeceğinize eminim. Baksanıza abinize hiç laf yok. Abiniz annenizin ve sizin yorulmanızı önemsemiyor, bir akşam yemeği hazırlayıp sizi davet etmiyor ama gelin suçlu sadece.

Bu kadar mesele edip kinleneceğinize haber verip gidin. Ya da gelmek istediklerinde yorgunuz deyin, kabul etmeyin.
Çok haklısınız tek bir kişide suç aramamaliyiz. Hadi o istemiyor oda pek oralı değil soylesekte nolmuş size geliyoruz bı yemek yaptın yapma kuru çay koy der ama olay o değil erkekler daha düz düşünüyor.

X