Biz evdeyken eve hırsız girdi hala şoktayım😞

Korkutmak gibi olmasın ama bu yıl akrabam olan bir çift evlerine gelen hırsızın saldırması ile vefat etti. Daha önce bir kere onlar evdeyken girip korkup kaçtı diye kendilerince önlem alıp demir parmaklık yaptırmışlardı ama bir cama yüksek giremez oradan diyip yaptırmamışlar. İkinci girişinde canlarına mal oldu malesef bu. Önleminizi iyi alın güzelce demirletin evdeki bütün pencere ve kapıları. Hatta köpek ve alarm sistemi düşünün müstakil evse. Milletin gözü dönmüş. Ev ahalisi uyanık mı evde var mı yok mu aldırmıyorlar bile artık iki üç kuruş için.

Çok korkunç siz icerdeyken basiniza hersey gelebilir...
Bizimde tecrubemiz oldu malesef altin kolyem çalındı nişanlıyken eşim almıştı..
Çelik kapi pert olmustu..
Yenisi takıldi ve dıştan bütün demir kapi yaptirdik..
Evde teksem gündüz iki kapi kesin kapali oluyor..
Cok zor atlatiliyor ama tedbirli olun lütfen..kapinizi kilitlemeden alt kata bile inmeyin ekmek almaya vs..

pandemi patlak verdiğinde cezaevlerinden çok adam çıktı bu yüzdenmiş bu konuların artışı.

Geçmiş olsun. Benim bir kez başıma geldi, bekarken evde yalnızdım, gece uyurken bir uyandım yatak odası kapısı açık yatarım, karşıda da banyo var, herif banyoya girmiş, çamaşır makinesinin üstünde bir şeylere bakıyordu. Öyle bir bağırdım ki hırsız benden fazla korkmuştur herhalde, kendini balkondan attı (2. kat).
Demir taktırın. Ayrıca isterseniz eve alarm taktırın.

Çok kötü bir şey geçmiş başınızdan. İyiki size birşey olmamış. Emniyetli kapılar oluyor, ama siz demir takdiracaksiniz yazmışsın. O da olur. Ben hamileyken uyurken, bize hırsız girdi. Esim is yüzünden birkac günlüğüne başka memlekete gidiyordu ve o yokken girdi hırsız. İyiki çok derin uykum var, hic haberim olmadı.
Sabah leyin uyandığımda, ne televizyon, ne radyo, ne de kumbaramiz vardı. Ne varsa almış götürmüş. Düğünde annemlerin takdigi altınlar, hepsi gitti.

Benim aklıma da hırsızın madde kullandığı geldi aynı sizin düşündüğünü gibi dusundum

Çok geçmiş olsun geçen gün ben evdeyken bizim kapıyı zorladılar bizde polis aradık konuşmayı duyunca kaçtılar. Kilit takılıyor artık anahtarı takıp çıkarırken. Hırsızlık ekonomik sıkıntılardan dolayı iyice arttı geçinemeyen hırsızlığa gaspa başvuruyor allah yardımcımız olsun.

Hepinizin mesajlarini okuduktan sonra cok korktum su an siz evdeyken uyumuyorken hirsiz girmesi ne demek. Her seyi göze almislar demek ki. Annemlerin balkon ve camlarda demir yok ikinci kat. Cok korktum su an

Geçmiş olsun kış ayinda degiliz kapilar acik aralarda eviniz kac metre ki gormediniz duymadiniz. Saat 8 hirsiz icin cok erken degil mi ya

Geçmiş olsun kış ayinda degiliz kapilar acik aralarda eviniz kac metre ki gormediniz duymadiniz. Saat 8 hirsiz icin cok erken degil mi ya
Bir de o odaya girerken o odada kimsenin olmadigini nerden biliyordu hirsiz? Bence oranin bebek odasi oldugunu biliyordu isik kapaninca oranin bos oldugunu ya da bebegin uyudugunu düsündü. Cok akilalmaz bir olay

Salon ile yatak odası arasında iki oda var ve yatak odası arkada kalıyor öyle bir hızlı hareket etmişki yarım saat içerisinde işini halledip gitmiş kapıyıda kapatmış duyulmasın diye yalnız telsiz vardı odada eğer salondakini kapatmamış olsaydım ki iyiki kapalıymış takıntıları duyup bakmaya gelebilirdim ne oluyor diye Allah korumuş gerçekten karşılaştırmamış bizi çok şükür

Bir de o odaya girerken o odada kimsenin olmadigini nerden biliyordu hirsiz? Bence oranin bebek odasi oldugunu biliyordu isik kapaninca oranin bos oldugunu ya da bebegin uyudugunu düsündü. Cok akilalmaz bir olay
Yaa bence de o odanın yatak odası da olduğunu biliyordu bu arada 1hafta öncesine kadar oğlumu düzenli bir şekilde o saatlerde uyutmaya girerdim emerek uyurdu karanlıkta şimdi iyiki diyorum iyiki oğlumun uyku düzeni bozulmuşda 1 haftadır sürekli bizimle birlikte odaya giriyormuş yoksa o hırsızla aynı odada olabilme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum

Benim gözümün önünde adam üçüncü kattan aşağıya atladı. Onlar zaten maymun gibi bildiğin dağcı gibi alışıklar. Ve adam koşarak uzaklaştı. Oradan oraya atlaya atlaya saniyeler içinde üçüncü kattan inanabiliyor musunuz biri tutanarak zemine atladı ve koştu.

Polislerden duymuştum, o kadar alışırlarmış ki ev sahibinin yemeklerini yiyenler, dolabı açıp içine kaka yapanlar .... Biz adamların korktuğunu düşünüyoruz ama onların ki adrenalin bağımlılığı gibi.

Siz yine de komşu ile şikayet edin. Adam evleri gözetliyordur. En azından bir yerlerden parmak izi alsınlar belki bir şekilde şikayet ile yakalanırsa cezasını alır fazladan. Sonra tekrar tekrar gelebilirler. Çok geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…