Bitmeyen borc

IstanbulDream

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2012
242
17
Merhabalar

Evlendigimden beri yaklaşık 5 yıldır borç içindeyiz. Eşim iş kurmak istedi zamanında para biriktirmeden ona yatırım yaptık. O olmadı başka yatırımlara girdi ve hepsini malesef zararla kapattık. içine girdiğimiz borç batağıdan çalışıp çıkabilme potansiyeli vardı, lakin rabbimin bir imtihanıyla daha karşı karşıya kaldık.. Eşimin sağlığı gitti ve şuan hiç çaşılamıyor.

Eşimin rahatsızlığına mı üzüleyim,
Borçların bir türlü bitememesine mi üzüleyim bilmiyorum bu sekilde cocuk bile düsünemiyoruz..

Cevremde kimseye anlatamiyorum
bu durumu.. icimi buraya dökmek istedim

Ve bunu okuyan herkesten sadece Dua bekliyorum

Siz çalışıyor musunuz peki ?
Çalışmıyorsanız çalışmaya başlamalısınız.
Ama bu borçlar neden oldu orasıda önemli.
Sonuçta 5 yıl kısa bir süre değil.
Ben calisiyorum. Borclarin olusmasinda bir cok sebep var dugun ev esyasi yeni is kurma vs , zaten sorun o borclari kapatamadan ustune borc eklenmesi

Rabbim saglik versin

Kardesim evli degilim ama borcum var seni ck iyi anliyorum.. Allahm eda etsin bu zincirden kurtulalim aetik bireysel hata ve imtihan olarak goruyorum. Sifa versin esine de ciddi bisey mi ailelerden destek istebilirsiniz.
sade dugunden yanayım minumum az giderle ve is kurma borclu iken cok riskli bisey keske borclri kapatsaydiniz.

Amin.. Sade nikahtan yanaydim
bende her zaman ah ahh.. ikna edemedim esimin tarafini..

üstüne üstlük bi birikimleri bile yokken bir an önce dügün yapip evi dösemek
istedi kayinvalidem.. zaten geriye dönersem bastan hataydi bu evlilik diye düsünebilirim.. ama kaderim buymus diyip susuyorum..

zamaninda esimin yaptigi hatalara artik sinirlenemiyorum bile.. kanser riskli bir hastalık taşıyo ve sanki onu heran kaybedebilirim
korkusuyla yasarken, ona bizi soktugu borc yuzunden kizamiyorum bile..
dua edip beklemektem baska carem yok

ailelerden bi beklentim olamaz iki tarafin da maddi durumu kötü

allah yardımcınız olsun. eğer çevrenizde size derstek olabilecek aileleriniz veya yakınlarınız varsa mutlaka açın bu konuyu. borçlar birken on olmasın.

Her ay net bir bütçe yapıp ona uygun ilerlerseniz mutlaka kapanir

Allah herkese yardım etsin. Borç zor sağlık sorunları zor... yaşamak zor. ama belki de ölmek daha da zor...

Sakın üzülmeyin, böyle sınavlar atlatıldığında yıllar sonra ne günler geçirdik diye tebessümle hatırlanıyor. Annemle babam çok maddi sıkıntı çekmiş ama şimdi her şeyleri var çok şükür. Zorluklarla birlikte başetmek ilişkiyi de kuvvetlendiriyor. Rabbim acil şifalar versin ve borçlarınızı ödemeyi nasip etsin :)

Allah yardımcınız olsun...
Maalesef kafe, restoran vb. yatırımlara girip batan çok oluyor artık. Yeni çiftlere örnek olması çin böyle bir yatırıma girmeden önce sermayenizi kaybetseniz de çok zorlanmayacağınızdan emin olun. Her şeyinizi bir işe yatırmayın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…