Bitmek Bilmeyen Sigara Derdi

Pkosta aşılamada başarı oranı yüksek diğer sorunlara göre. Benim kilom fazla. Bi gayret vermeye çalışıyorum. Biraz verdim devam ediyorum hala. Amh yumurta rezervi evet. Çok yüksek olması maalesef iyi değil. Benim 9.7 çıkmıştı ilk kanda. Kilo verdikten sonra 7 küsüre inmiş. Fsh değerim normal çıkıyor yumurta kalitesinde sıkıntı yokmuş. Ovülasyon testiyle takip ettiğim ikinci ayda kimyasal gebelik yaşadım.

Doktor bana aynısını dedi asilamada sans 15 20 ama sende 25 30 dedi ben hic önemsemedim o an demek öyle pcosta. Fsh lh benim biri 7 oteki 11 di galiba bu kötü mu? Kilo vermen cok iyi olmuş hem sagligin icin hemde rahat etmissindir. Kilo verenler hep oyle diyor cevremde mutlu oluyorlar. Bana da alma diyor doktor ya ama bende gercekten baya zayıfım ekmek pirinc yeme insulin direnci olusur diye diyor benimde aksine beynim ekmek pirinc istiyor

Fsh 7yse çok yüksek değil. Lh zaten hep değişken. Bende insülin direncide var. Buna rağmen kilo vermek için elimden geleni yapıyorum.

Fsh 7yse çok yüksek değil. Lh zaten hep değişken. Bende insülin direncide var. Buna rağmen kilo vermek için elimden geleni yapıyorum.
Verirsin canim kilo vermek zor değil ben diyetisyene almak icin gittigimde ictigin ilacı biz onemsemiyoruz demisti tiroid icin, ve kilo almıştım. Aynı sekilde kilo vermeye çalışan tanıdigim oda hipotiroidli vermisti diyetisyenle kilo. Yani insulin direnci ni tam bilmiyorum ama seker hastaları vs tip 2 diyabet falan olanlarda veriyor pco da veriyor eminim hic dert etme kendine verirsin. Yeterki iste

Hayırlısı olsun hakkımızda.

Merhaba, ben de aynı dertten muzdaribim. İki yıldır çocuğumuz olmuyor eşim sigara kullanıyor. Gittiğimiz tüp bebek doktoru:hakan yaralı sigaranın spermi etkilediğine dair bilimsel veri yok diyince bizimki artık sigara içmenin etkilemediğine inandi o yüzden bırakması için bunu da öne süremiyorum ama bence etkiliyor

Merhaba, ben de aynı dertten muzdaribim. İki yıldır çocuğumuz olmuyor eşim sigara kullanıyor. Gittiğimiz tüp bebek doktoru:hakan yaralı sigaranın spermi etkilediğine dair bilimsel veri yok diyince bizimki artık sigara içmenin etkilemediğine inandi o yüzden bırakması için bunu da öne süremiyorum ama bence etkiliyor

27 yıldır sigara içiyorum, biri bana içme dediğinde küfür etmiş gibi geliyor
Üzerine gittiğiniz için inada biniyor iş
Çocuk isteğinizi anlıyorum ama bu tedaviler, zorlamalar erkek psikolojisini bozuyor
Çok yakın bir arkadaşım var, bebek için uzun bir tedavi süreci geçirdiler, hem kadın hem de eşi tedavi gördü ikisinde de sorun vardı çünkü. Bir gün feci bir kavga etmişler arkadaşım bana geldi ağlayarak, kocası daha eski arkadaşımdır, tahmin etmiş bana geldiğini, buluştuk oturduk bir yerde, kızcağız deli gibi ağlıyor, içki içiyor, sigara içiyor tedavi boşa gidiyor diye, adam dinledi dinledi ve bana dedi ki ; sıkıldım, kendimi saçma bir damızlık gibi hissediyorum, doktor da olsalar yabancı adamlar mahrem hayatımı didik ediyor, onlar söylüyor biz yapıyoruz ve ben artık istemiyorum, kanıma dokunuyor bu iş dedi. Tedaviyi bıraktılar, adama ne kadar ağır geldiyse bu tedaviden sonra dört yıl psikolojik destek aldı, defalarca boşanmanın eşiğine geldiler. Demem o ki erkekler bizim gibi değil, o kadar güçlü değiller, çocuk isteseler bile bu süreçler onlara çok ağır geliyor. Biraz kendi haline bırakın, üstüne düştükçe daha zorlanacaktır, evet biz kadın olarak diyoruz ki eş olarak size destek olmalı, sizin geçirdiğiniz süreç daha zor ama öyle olmuyor işte. Umarım bir evladınız olur, her şey istediğiniz gibi olur

Arkadaşınızı o kadar iyi anlıyorum ki. Eşinide anlıyorum aynı zamanda. Çok zor süreçler. Rabbim isteyen dileyen herkesi evlat sahibi yapsın inşallah. Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.

Rahmetli babam günde 2 paket maltepe içerdi 4 çocuğu var 7 tane de aldırmış annem. Bence adamı boşuna darlamayin. Abim de karısıyla 8 senedir sigara kavgası ediyor bırak diye 3 çocuk var evlerinde huzur yok.

Sigarayı iki taraflı bırakmadan hamile kalamadım. Belki tesadüf yani bilmiyorum ama ben ciddi anlamda etkisi olduğuna inanıyorum. Hem de o toksik maddeler spermin dnasını bile etkiliyor. Bebeğin ileride sahip olacağı hastalıklara kadar etkisi var bunu okumuştum. Kendisi istemeden bıraktıramazsın. O kadar zor ki.. Gizli saklı bir şekilde içer

Malesef sigara birinin demesiyle birakilabilen bişey asla değil .. çocuk sahibi olmayı çok istiyordur ama bir şekilde sigara içip yine de çocuk olacağını düşünüyor o yüzden bırakamıyor.. motive olması lazım gözünün korkması lazım yoksa aslaa bırakmaz Siz de üstüne gidip hem kendinizi Hem onu üzmeyin boşuna çünkü en iyi ihtimalle bıraktım der gizlice içer.. tuhaf bir şekilde sigarada insanların demesi ters tepiyo kişi kendinden karar alıp bırakabiliyo. Sevgilim bana hep bırak dedikçe daha çok içtim Onun yanında sonra zamanla azalttım o karismadikca.. tuhaf bişey kişi aldığı kararı karşıdakinin degsitiremeyecek kadar güçlü ve prensip sahibi olduğuna inandiriyo galiba kendini Yoksa o kadar ters tepmenin bir açıklaması olamaz( nikotin ?)

Bıraktım peşini konu açtığım günden beri demedim bişey. Çocuk istediğine eminim evet ama yapamıyo işte. Olmasa o kadar sigara içen var kimsenin olmazdı deyip geçiyo zaten.

Bıraktım peşini konu açtığım günden beri demedim bişey. Çocuk istediğine eminim evet ama yapamıyo işte. Olmasa o kadar sigara içen var kimsenin olmazdı deyip geçiyo zaten.
Benim de öyle ben araştırdım sigara spermi etkilemiyor diyo doktor arkadaşalrına da sormuş yapacak bir şeyimiz yok

"Sigara içtiğin surece bebek planlarına ara veriyorum." Deyin...

Hormon tedavisi goren sizsiniz,düşük yapan yıpranan sizsiniz...
Bence kendinize eziyet etmeyin..
Sigarayi birakmiyorsa tedavi olmayin...
Inanin hormon tedavisi insan dengesini alt üst ediyor zaten...

2 kez iğneli aşılama oldum. Gonal f kullandım. Hormon tedavisinin etkilerini çok net yaşadım. 2 ay üst üste yaptırdım aşılamaları. Düşükte yaşadığım hem manevi acı hemde fiziksel acı hayatım boyunca kalıcak aklımda. Ama gel gelelim anlayacak biri lazım bunları.

Hep kılıfları var zaten. Etkilemezmiş herkesin oluyormuş. Muşmuşmuş. Çok biliyolar. Tedaviyi kendileri oluyolar sanki.
Ya sigara içmesine rağmen çocuğu olar çiftler de var ve gerçekten ankarad aünlü profesör sigara sağlıpa zararlı ama spermi etkilediğine dair bilimsel ver yok dedi. Bilmiyorum. Biz de stres yapıyoruz sanırım. Ben akupunktur araştırıyorum belki faydası olur rahatlatmak ve yumurta kalitesini arttırmada

Bende yumurtlama kalitesi artması için aslan pençesi otunu içiyorum demleyip. Adet düzensizliğim var onada iyi geliyo.

Siz elinizden geleni yapıyorsunuz. Demek ki yeterince istemiyor ki gereken fedakarlıkları yapamıyor. Daha hamilelik öncesinde böyleyse babalık nasıl yapacak? Anne baba olmak çok büyük fedakarlıklar gerektiriyor. Hadi hamile kaldınız diyelim. Siz hamileyken bırakacak mı? Çocuk doğduğunda sigarasından alkolünden uykusundan ödün verecek mi? Arkadaşlarıyla çıkma gezme rahatlığını unutabilecek mi? Yoksa çocuğunuzun herşeyi siz olup bütün fedakarlıkları siz mi yapacaksınız? Çocuk konusu evlenme ve evli kalma kararı için çok kritik diye düşünüyorum. Açık açık konuşun kendisiyle. Belki bilinçaltında çocuk geldikten sonra yaşayacaklarından çekinip bırakmak istemiyor. Çift terapisine de gidebilirsiniz bu sorunlar için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…