Bitkisel kürlerle hamile kalanlar...

112

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2011
302
0
slm arkadaşlar,geçenlerde Ahmet Maranki'nin menopoz kürüyle ilgili bi programını izledim,ama o kür sadece menopoza değil,yumurtlama bozukluğu,yumurta çatlamasında problem olanlar,ağrılı adet olanlar,yumurta iltihaplanmaları,akıntılar..v.s gibi bi çok kadın hastalığına ii geliyormuş.ben gerekli olan bitkileri aldım ve içmeye baŞladım,umarım ii gelir ve Allahında izniyle hamiş kalabiliriz,isteyen varsa bitki isimlerini yazabilirim....

yazarsan sevinirim arkadaşım

bugünlerde incir kürü çok konuşuluyor, 1 lt kaynayan suya 7-8kuru incir koyulup 10 dk daha kaynatılıyor ve gün içinde içiliyor.

slm canım kusura bakma kaç gündür girmedim, bide kimse ilgi göstermeyince bakmayı bırakmışdım.hayıt tohumu,aslan pençesi,civan perçemi,çoban çantası,ada çayı.en önemlisi hayıt tohumu,ben hayıt tohumunu hergün içiyorum,diğerlerinide adet dönemimde içiyorum,hepsinden bi tutam 1 bardak klorsuz kaynamış suya koyup demliyosuncanım,tadı biraz acı oluyor ama şifa niyetine içicen:)bide buna ilaveten incir kürünüdeniyorum,yarım litre kaynayan suya 7-8 tane inciri koyup kısık ateşte 5 dk kaynatıp ılık içiliyor,umarım işe yarar...

artık kürdenmidir bilmem ama deneyen yakın bir arkadaşım oldu ..ve başardı hemde ilk ayında .bu kür yumurta kalitesini çok arttırıyormuş

ben bu ay incir kürü yapmıştım,3gün ama,2gün de havuçlu devam ettim.
geç ovulasyon oldu, 21.gün ancak..bilmiyorum belki mevsim değişikliğine rast geldi,ona bağlıyorumn..
bal-tarçın-çörekotunu yapıyorum
bir daha ki aya,hayıt çayını deneyeceğim,hormonları düzenliyormuş

bu bitkisel kürleri her duyduğumda heveslenip bir an önce başlamak istiyorum bir kaç gün yapıp vazgeçiyorum.soğan suyu içtim bende polikistik için ama fazla içemedim bende tansiyon düşüklüğü yaptı hayıtı çok duyuyorum bide onumu denesem acaba ya

18 aylık evliyim,valla ben geçen ay denedim kürleri adet oldum,moralim bozulmuşdu işe yaramıcak die ama en az 3 ay kullanmak gerekiyormuş ben yine başladım hayıt tohumuna özellikle,bu ayda ovulasyon testi aldım yumurtlama günlerimi kaçırmayım diye belkide şimdiye kadar tutturamıyodum o günleri:)hayırlısı olsun.elimden geleni yapıcam .Allahın izniylede olur inş.

hayırlısı olur inşalla bende 9 aylık evliyim hiç korunmadım ve yeni 2 aylık hamile olduğumu duydum ve dün doktora kontrol için gidince doktor bana bebeğin öldüğünü söyledi ve o an neye uğradığımı şaşırdım ne diyelim kısmet allah ilk önce sağlıklı ve salih evletlar nasip etsin!..

bende 2 aydır hayıt tohumunu demleyip içiyorum aynı zamanda doktorum duphaston verdi adetimin 15. günü başlayıp 10 gün boyunca onu kullanıyorum. . hap olmasa anlarım belki hayıt iyi geldi mi gelmedi mi diye. . bi ara bal-tarçın-çörek otu karıştırıp yedim ama devam etmedim incir kürü yapıcam diye onuda erteledim şimdilik akşam sabah zeytinyağlı 1 incir yiyorum. . bakalım ne kdr fayda görücem. .

slm ben de aktara gittim yumurtalarım tembel dedim o da bunların aynısını tavsiye etti ben şimdilik soğan suyunu ve günde 2 kez hayıt tohumu suyunu içiyorum. diğer otlarıda kız eşit miktarda birer tutam bir kase yoğurtla karıstır ye dedi çayından çok çok etkili dedi. Ben de onu soğan suyu bittikten sonra yapıcam . hayırlısı artık yaza kadar yapıcam bunları ve zayıflamam gerekiyor onun için de ayrı bi diyete başlıyorum sonra tekrar muayane ve tahlil artık o arada olursa bebeğim çok seviniriz tabi. Ben de yeni öğrendim 6 aydır dr a gidiyodum yok bişey diyip yolluyolardı meğer varmış geçen hafta öğrendim il panik oldum ama şimdi rahatım ben elimden geleni yapacağım:80:

yoğurta kuru otlarımı karışdır ye dedi,hiç duymamışdım böyle bişii..neyse ben yine demleyip içeyim en iisi:)

yoğurta kuru otlarımı karışdır ye dedi,hiç duymamışdım böyle bişii..neyse ben yine demleyip içeyim en iisi:)

evet öyle dedi ya balla ya da yoğurtla karıştırıp ye daha etkilii dedi :))) bilmiyorum bende biz bunun macununu yapıyoruz sonuçta o da yeniliyor dedi zaten normalde çay sevmeyen biriyim öö geldi bunlardan

Canım selamm ...Allah gönlüne göre versin ben şeyi soracaktım bu ovulasyon testi nasılbir şey nasıl yapılıyor güvenli mi etkili mi hiç takip etmedim de şimdi sen de okuyunca merak ettim.

ovulasyon testi,yumurtlama gününü tespit iççin,gebelik testi gibi idrardan bakılıyor,adet periyoduna göre başlıyosun,çift çizgiyi yakaladığın gün ve ertesi gün hamilelik şansının en fazla olduğu günlermiş..eğer adet düzensizliğin varsa birde bunların ovulasyon mikroskopları var,yumurtlama günlerini yakalıyor..bu ay denedim bakalım, sonucu sabırsızlıkla bekliyorum bende:)

Uyguladiginiz kürlerin faydasi oldumu? Bebeginiz varmi simdi?

Yoğurt mizacı soğuk bir gıdadır bal ise mizacı sıcak bir gıdadır soğuk gıdalar gebeliğe engeldir bu yüzden yoğurt yerine bal tercih edin derim hatta efendimiz sav Hz Ali ( kv ) ye evlendiği ilk günlerde yoğurt peynir gibi gıdaları yememesini tavsiye etmiştir.

artık kürdenmidir bilmem ama deneyen yakın bir arkadaşım oldu ..ve başardı hemde ilk ayında .bu kür yumurta kalitesini çok arttırıyormuş
Kardeş arkadaşın hangi kürü denedi acaba cevap verirseniz sevinirim çaresizim hemde çok çaresizim yardım edin yaş 47 oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…