Bişektomi 5. ay sonrası şişlik hala geçmedi

selikomali

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
1
0
Merhaba, Ocak 2019’da bişektomi operasyonu geçirdim. Yüzümde gözle görülür bir incelme olsa da, yanak çukuru istediğim oranda belirginleşmedi. Bir taraf daha çok inmişken, bir taraf daha şiş kaldı. Vücudum çok ödemlenen ve geç ödem atan bir yapıda. Aranızda bişektomi operasyonu sırasında hatalı işlem vs tecrübesi olan veya benim kadar geç oturan var mı?

Bende bisektomi yaptim yaklasik 1.5 yil olmustur. Sag yanagimda kucuk bir gamzeye benzer cukurluk olustu. Sol yanagimda ise nohut buyuklugunde sislik kaldi. Drum gecer duzelir dedi oyaladi beni.Duzelmedi kaldi Oylece. Gamze rahatsiz etmesede sislik hos durmuyor.
Bur gun onada el aticam sanirim. Guvenilir bir dra gozukucem

Bende yaptıracağım ama hala korkuyorum.
Siz yaptırdınız tavsiye eder misiniz?

Merhaba;
Ben de yaklaşık 2,5 yıl önce bişektomi oldum. Tam sonucu görmek 1 yılı buluyor. Bişektomi aslında diğer cerrahi ameliyatlara göre daha kolay olsa da iyileşme süreci yüzde çok sayıda sinir bulunması nedeniyle uzun sürüyor. Bir de sağ ve sol tarafımız darbe, şişlik, ödem gibi durumlara farklı sürelerde yanıt veriyor. Şu an birinin daha şiş olması son derece doğal. Son aşamada ama eşitlenecekler korkmayın.

İstediğiniz kadar çukurlaşmaması konusunda da birkaç farklı etken var. İlki yağ oranınız. Bişektominin etki alanı sadece yanak içindeki bichat yağ yastıkçıkları. Onun dışında hiçbiryerden yağ alamıyor. Ama sizin zaten yağ oranınız genel anlamda yüksekse, bu yüzünüze de etki ediyor. Bazı bölgelerimiz daha çok yağlansa da aslında kilo aldığımızda ya da yağ oranımız arttığında bunu serçe parmağımıza kadar dağıtıyor vücudumuz. Bazıların poposunda birikiyor, bazılarının göbeğinde bazılarının da yüzünde. Benim mesela yüz dokum yağlanmaya oldukça müsait. Kilo aldığımda direk yanaklarım yağlanır. Siz de ameliyat oldunuz ama hala istediğiniz inceliğe ulaşamadıysanız yüzünüzde, biraz yağ oranınızı düşürmeyin deneyebilirsiniz.

Bir diğer husus da zaten içeri doğru çökük yanakların çok daha sağlıklı bir görüntü oluşturmadığı. Sonuçta cilt altımızdaki kolajen üretimi ve yağ oranı yaşla beraber giderek azalacak. Bu azalma da cilt altı boşalmaya başladığı için sarkma olarak bize geri dönecek. Sonuçta yüz derisinin boyutu aslında değişmiyor. Sadece kilo alıp verdikçe ve zamanla içerideki dokular değişime uğruyor bu da yüz derisinin hacmine etki ediyor.
Dolayısıyla sıfır yağsız içeri doğru çökük yanakların oluşturduğu görüntünün hem sağlıksız hem de estetik olmadığını düşünüyorum. Son 1-2 yılda bize böyle birşey dayattılar kadınlara ama yüzünüzün o kadar incelmesi sizi ileride ciddi sarkma problemleriyle uğraştırabilir.

Başka bir noktada dolgularla yüzünüzü daha da inceltebilirsiniz. Elmacık ve çene hattınıza yaptıracağınız dolgularla yüzünüz daha yukarıda ve ters üçgen şeklini alabilir. Elmacıklar ve çene hattınız belirginleşince yanaklarınız da daha ince görünecektir.

Tekrar geçmiş olsun.

benim yüzüm yaşlı yüzüne benzedi çok fazla çöktü ve konuşa zorluğu yaşıyprum üst dudağımı kıpırdamıyo lütfen yardım edin buna benzer bir şey yaşayanınız var mı

benim yüzüm yaşlı yüzüne benzedi çok fazla çöktü ve konuşa zorluğu yaşıyprum üst dudağımı kıpırdamıyo lütfen yardım edin buna benzer bir şey yaşayanınız var mı
Ayyy çok geçmiş olsun.
Doktorunuzla konuştunuz mu?
Görüştünüz mü?
Kaç ay oldu siz yaptıralı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…