Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Sanırım birbirimizi çok iyi anlıyoruz bu konuda..ben eşimede söyleyemiyorum şöyle olurdu fln diye o da çok duygusal çünkü..İsyan etmedim etmekte istemem Rabbin verdi yine o aldı ama insanın yüzü ne kadar gülsede içindeki göz yaşı hiç durmuyor...ben bi ara sırf bu yüzden psikolojik destek gördüm..Bir daha rabbim bizi meleklerimizle sınamasın...sanırım hayatımın en büyük çaresizliğiydi...
Rabbim birdaha yaşatmasın bu durumları tekrardan çok geçmiş olsun ama şöyle birşey söyleyeyim tekrar hamile kalmadan önce mutlaka bir kadın doğuma git busefer daha iyi bi doktora görün durumunu anlat belki bu sorunların altında bi rahatsızlık olabılır eşimin yengesininde 2 düşüğü vardı 3cü ayda hemen düşük oluyordu meğerse sebebi kan pıhtılaşmasıymış allaha şükür tedavisi varmış tekrsr hamile kaldı sağlıklı sıhatli bi evladı oldu 4 gün önce sende mutlaka bi uzmn hekıme görün acaba sebebi ne olabılır bende 2 ay önce uzman bi hekıme gittim doktora durumumu anlattım böyle ikene böyle oldu doktor benden kan tahlili istedi 15 tüp kan alınmıştı:KK70::KK70:neyse tüm vitaminlerim detaylı araştırılmıştı troitim e kadar bakıldı şükür gebelikte çıkan troitim şuan gayet sağlıklı çalışıyormuş ama vitaminlerimde çok eksik çıkmıştı b12 eksikliği baya düşüktü demir eksikliği baya düşükmüş D vitamini eksikmiş Kansızlık Özellıkle baya düşükmüş Bir kaç dha Vitamin eksikliği daha vardıda unuttm doktorum 1 poşet dolusu ilaö yazmıştı eczaneye gittiğimde eczacı bile şaşırmıştı oysaki kılonda gayet iyi nasl böyle bukdr vitamin eksiklerin varkı demişti işte aslında kıloyla alakalı bir durum da değilmiş ben 1.65 boyundayım 59 kiloydum ilaçları kullandım bitirdim şuan 64 olmusum işte doktora tekrar gittiğimde şuan gayet iyisin çalışmalara başla dedi ve bna bi kağıt verdi bu besinleri sık sık ye keçi boynuzu pekmezi tahta kaşıkla sbhları aç karnına vs vs dha çok şey yazılı yumurtlama günlerimi hesaplamam içinde bi takvim verdi nasl hesplayacğımıda anşattı ve şmdlk uyguluyrm ama dediğim gibi 1 . Ay hüsranla geçti şimdi 2 aralığı beklyrm dha doğrusu 2 aralığın geçmesni beklyrm istyrm hayırlısı

Bir süredir bebiş konusu muallaktaydı. Ama şimdi netlik kazandı sayılır. Yakın bir zamanda doktora gidicem hazırlık amaçlı. Nasipse Şubat gibi hamile kalsam ne güzel olur diyoruz.
Ama burda okuyorum hep hamile kalamayanları. Merak ediyorum acaba böyle zaman belirleyip belirledikleri zamanda hamile kalan var mı? Herkes mı problem yaşıyor bu konuda ?

Canım biz ilk gebeliğimde Mayıs ayı gb karar vermistik Agustos gb deneyecektik is sebebiyle.Az cok sizin gb :) O sure icinde kontrolere,disciye bile gittim.

Agustos ayında ilk denememizde hamile kaldım.
Kizim 2014/Mayıs dogumlu.
3 bucuk sene sonra yine biraz oncesinden karar vererek tabii Agustos'ta denedik.
Yine hamile kaldım ama bu kez dış gebelik yaşadim.
Cok uzun ve zor bi surecmis suan korunmadayiz mecburi.

Herkesin hikayesi baska.
Herkesin beslenme tarzi,aliskanliklari,hastaliklari baska.
Ve hersey hep etken aslinda.
En azindan bikac ay denememiz gerekebilecegini dusunerek dene tabii olumsuzuda dusunmeden olmuyor.Yoksa daha cok yikilir insan.
Ama inanmak istemek kadar onemli.
Beynimize ne gonderdigimizin cok farkinda olmaliyiz bence.

Eğer düşük olursa bu üçüncü kaybım olacak canım.Dayanılması cidden çok zor Rabbim kimseye yaşatmasın.Tekrar tekrar yaşayınca insan psikolojik olarak çöküyor.

Hic bi arastirma önlem yok mu?
Çökmez misin kayıp zaten başlı başına yıkım.
Yasadiklarin,belirsizlik ister istemez uzuntu.
Insallah bu kez sondur ve sonrasi icinde onlem olur.

İlişkinin üstünden 1 ay geçti ve üstüne mi gördüm adet mi oldum bilemedim testler doğru sonucu vermez mi sonuçta 4-5 haftalık hamile oluyorum? Zaten bende zonguldakta yada çevresinde ankarada falan kan testi yaptırabileceğim yer var mı diye sormuştum canım emin olmak istediğim için
Tamam işte emin olman için sna belirli yerler ve detayları söyledim bende ankarada oturuyorum herhangibi bi özele gidip tahlıl yaptırbilirsin merak etme ailene msj falan gitmez sonçta reşitsin sen zaman kaybı yaratmadan git biran önce nekdr çok büyürse parasıda okadr çok büyür mesela bwn kürtaja girdiğimde senın gibi birisi dha evlılık dışı ilişkye girmiş hamile kalmış 4 aylıkmış kürtaj oldu mesela benım kürtajım 7haftalıktı ve boş bi kese alınmıştı 10dk falan sürmüş dediler ama o kızın ki uzun sürdü ben kürtaja girdim çıktım o halen kürtajaydı çnkü 4 aylık bir bebeğin eli kolu heryeri oluşuyor ve onun kürtaj ücreti mesela 1.300 tl tuttu benim kürtajım ise 700 tl tuttu yani bebek nekdr büyürse parasıda büyüyor sen böyle internette sormakla araştırmakla zaman kaybedersn

Hic bi arastirma önlem yok mu?
Çökmez misin kayıp zaten başlı başına yıkım.
Yasadiklarin,belirsizlik ister istemez uzuntu.
Insallah bu kez sondur ve sonrasi icinde onlem olur.
Herhangi bir önlem olmadı herşeyin normal olduğu söyleniyor sürekli..Sağol canım benim inşallah bu sondur..Hevesi kursağında kalıyor insanın...Tekrar istemeye korkuyor..

Adetime daha 11 gün var ama sağ göğsüme 2 gündür sızlama giriyor 5 dk sürüyor sanki çekiliyormuş gibi oluyor sonra geçiyor bundan bir kaç gün öncede baş dönmesi oldu hafiften 1haftadırda çok acıkıyorum böyle özellıkle geceleri sabaha karşı aşırı acıkma hissi vitamin ilaçlarından kaynaklı diye düşündüm ama onları bitireli 2 ay oldu ve şuan sadece folik asit içiyorum onuda baya önce başladım kutunun içinde 1 paket kalmış bitti sayılır şüphelerm var ama işte bende korkudan gidipde kan testi yapamıyorum korkuyorum ya yoksa yada ya varsa dha çok yeniyse buyüzden adet günümü beklyrm ya nekdr zor bi durum en son ki adet tarihim ise 8 kasım off off

Adetime daha 11 gün var ama sağ göğsüme 2 gündür sızlama giriyor 5 dk sürüyor sanki çekiliyormuş gibi oluyor sonra geçiyor bundan bir kaç gün öncede baş dönmesi oldu hafiften 1haftadırda çok acıkıyorum böyle özellıkle geceleri sabaha karşı aşırı acıkma hissi vitamin ilaçlarından kaynaklı diye düşündüm ama onları bitireli 2 ay oldu ve şuan sadece folik asit içiyorum onuda baya önce başladım kutunun içinde 1 paket kalmış bitti sayılır şüphelerm var ama işte bende korkudan gidipde kan testi yapamıyorum korkuyorum ya yoksa yada ya varsa dha çok yeniyse buyüzden adet günümü beklyrm ya nekdr zor bi durum en son ki adet tarihim ise 8 kasım off off
Canım bazen psikolojik olarakta bunları yaşayabiliyoruz ama umarım seninki gerçek belirtilerdir.bence test için daha çok erken testin sonucu negatif çkarsa üzülürsün...en azından adetine 2 gün kala fln yaptır testi bekleyemiyorum diyorsan..

Beklemek çok zor inan çok iyi anlıyorum seni ama sabretmekten başka çaremiz yok bu konuda..inşallah en güzel haberlerle bu bekleyişlerimiz son bulur.

Canım bazen psikolojik olarakta bunları yaşayabiliyoruz ama umarım seninki gerçek belirtilerdir.bence test için daha çok erken testin sonucu negatif çkarsa üzülürsün...en azından adetine 2 gün kala fln yaptır testi bekleyemiyorum diyorsan..
Beklemeye beklerim ama neblm korkuyorum içimde korku oluşuyor inşlh psikoljik değildir inşlh vardır gebelik eve şuan dha çok erken ama araştırmalarıma göre erken döllenme de erken den belirtiler oluşuyormş ha birde geçen cuma günü ilişki olmuştu o gün yumurtlama günümdü snra aradan 4 5 saat geçti eşimle evde koşuşturuyordum el şakaları falan şakalaşyrdk aradan 20 dk geçti sol kasığıma bi ağrı girdi şiddetli oturdğmda bıçak gibi batıyordu kalkınca da öyle batıyordu sbh oldu brz hafıfden ağrılarm vardı snra dışarı çıkmıştık eşimle hava gzl dye bel ağrısından eve kendimi zor attım aşırı bel ağrısı çekmiştim bilmiyorum artk rabbim hayırlısını nasip etsin şuan erken dye ztn test yaptırmıyorum evde gebelık testi bile yapmıyorum sdce böyle araştırıyorum ve bekliyorum

Beklemek çok zor inan çok iyi anlıyorum seni ama sabretmekten başka çaremiz yok bu konuda..inşallah en güzel haberlerle bu bekleyişlerimiz son bulur.
Yeterkı olsunda bir ömür yine beklerim sabreden herzaman muradına erermiş ve nekdr çok çaba gösterirsen rabbim karşılığını illaki verir ben kendimi hep böyle avutuyrm ki kafama takmayayım diye rabbim inşlh en kısa zamanda bebek isteyen herkesin yüzünü güldürür mutlu eder en kısa zamanda rabbim snada nasip eder benm suan bile yoksa inşşh rabbim en kısa zamanda bnada nasip eder

Beklemeye beklerim ama neblm korkuyorum içimde korku oluşuyor inşlh psikoljik değildir inşlh vardır gebelik eve şuan dha çok erken ama araştırmalarıma göre erken döllenme de erken den belirtiler oluşuyormş ha birde geçen cuma günü ilişki olmuştu o gün yumurtlama günümdü snra aradan 4 5 saat geçti eşimle evde koşuşturuyordum el şakaları falan şakalaşyrdk aradan 20 dk geçti sol kasığıma bi ağrı girdi şiddetli oturdğmda bıçak gibi batıyordu kalkınca da öyle batıyordu sbh oldu brz hafıfden ağrılarm vardı snra dışarı çıkmıştık eşimle hava gzl dye bel ağrısından eve kendimi zor attım aşırı bel ağrısı çekmiştim bilmiyorum artk rabbim hayırlısını nasip etsin şuan erken dye ztn test yaptırmıyorum evde gebelık testi bile yapmıyorum sdce böyle araştırıyorum ve bekliyorum
Ben bu kasık ağrılarını ilk gebeliğimde adet olucam sanmıştım hatta bu ay kesin boş geçti diye düşünmüştüm adet olmayı bekliyordum ki testte çift çizgiyi gördüm 2 gün gecikmenin üzerine...umarım erken döllenmedir canım.

Yeterkı olsunda bir ömür yine beklerim sabreden herzaman muradına erermiş ve nekdr çok çaba gösterirsen rabbim karşılığını illaki verir ben kendimi hep böyle avutuyrm ki kafama takmayayım diye rabbim inşlh en kısa zamanda bebek isteyen herkesin yüzünü güldürür mutlu eder en kısa zamanda rabbim snada nasip eder benm suan bile yoksa inşşh rabbim en kısa zamanda bnada nasip eder
Amin canım ama beklemekte zorlu bi süreç..inşallah en kısa sürede hayırlı haberler alırız

Amin canım ama beklemekte zorlu bi süreç..inşallah en kısa sürede hayırlı haberler alırız
İnşallah inşallah senın içinde çok çok dua edicem şuan kötü durumda olan sensin doktora gittiğinde mutlaka haber ver olurmu çok merak ederim inşallah beta yükselmiştir inşallah kimyasal değildir
Inşlh bu kanama zararsız baska bir sebeptendir

İnşallah inşallah senın içinde çok çok dua edicem şuan kötü durumda olan sensin doktora gittiğinde mutlaka haber ver olurmu çok merak ederim inşallah beta yükselmiştir inşallah kimyasal değildir
Inşlh bu kanama zararsız baska bir sebeptendir
Amin canım Allah razı olsun inşallah umduğumuz gibi yükselir beta ama benim nedense çok umudum yok bu seferde..mutlaka paylaşacağım doktorla olan görüşmemi inşallah sen de tez zamanda meleğine kavuşursun Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın..

Tamam işte emin olman için sna belirli yerler ve detayları söyledim bende ankarada oturuyorum herhangibi bi özele gidip tahlıl yaptırbilirsin merak etme ailene msj falan gitmez sonçta reşitsin sen zaman kaybı yaratmadan git biran önce nekdr çok büyürse parasıda okadr çok büyür mesela bwn kürtaja girdiğimde senın gibi birisi dha evlılık dışı ilişkye girmiş hamile kalmış 4 aylıkmış kürtaj oldu mesela benım kürtajım 7haftalıktı ve boş bi kese alınmıştı 10dk falan sürmüş dediler ama o kızın ki uzun sürdü ben kürtaja girdim çıktım o halen kürtajaydı çnkü 4 aylık bir bebeğin eli kolu heryeri oluşuyor ve onun kürtaj ücreti mesela 1.300 tl tuttu benim kürtajım ise 700 tl tuttu yani bebek nekdr büyürse parasıda büyüyor sen böyle internette sormakla araştırmakla zaman kaybedersn
Ne zaman oldu bu kürtaj olayı? 10 haftadan sonrası yasal değil diye ve kürtaj parası 2-3 bin diye biliyorum ben tamam dediğin gibi kan tahlili yaptırırım:)

Ne zaman oldu bu kürtaj olayı? 10 haftadan sonrası yasal değil diye ve kürtaj parası 2-3 bin diye biliyorum ben tamam dediğin gibi kan tahlili yaptırırım:)
Dediğim olay tam olarak hatırlamıyorum ama şeker bayramından 1 hafta önce oldu hersey bu bebeğin boyutuna göre değişir kürtaj işi,benım bildiğimde böyle kürtaj en fazla 2 bin dir.ama dediğim gibi bebeğin haftasına göre kürtaj fiyatıda değişiyor..sna bol şanslar tatlım

AMİN... Kendini çok kötü hissettiğini anlayabiliyorum ama elimizde olan birşey değilki keşke elimizde olan birşey olsaydı seni çok iyi anlıyorum aynı duyguları 6 ay önce bende yaşadım ama inankı kafana takarak kendine zarar vermiş oluyorsun rahat olmaya çalış Rabbim inşallah tez zamanda kucağımızı doldurur bir evlat nasip eder kurban olduğum Allah ım'ın vardır bir bildiği nezaman nasip kısmet ederse ozaman olur...sen sıkma canını kendi kendinin doktoru ol bebek içinde fazla ara verme kanaman bittikten sonra normal adetini gör ve tekrar çalışmalara başla nekadar çok ara verirsen biraz daha geç olur dediğim gibi bende 6 ay önce boş gebelik geçirdim 6 ay boyuncada korundum aptallık ederek şimdide bekliyorum 1ci ay hüsranla geçti adet gördüm bu ayda 2 ci ayım İnşallah bu ay hüsranla geçmez keske banada yardımcı olucak birisi çıksaydı :KK48:hamile kalmamı dha çok kolaylaştırıcak pekmezler karışımlar pozisynlar neblm besinler yiyecekler söyleseler veyada kürtajdan kaç ay snra korunupda gebe kalan var bı bna kmse yardmcı olmadı:KK70:
Canım instagramda clifebitkiselmacun sayfası var. Mutlaka oraya girin derim

Kızlar doktora gittim bugün beta hcg 6.9 çıktı...kimyasal gebelikmiş..kanamamda hala devam ediyor çok canım sıkkın.Sizinde dediğiniz gibi kendiliğinden düşecek bir işlem gerekmiyor dedi doktor..

Kızlar doktora gittim bugün beta hcg 6.9 çıktı...kimyasal gebelikmiş..kanamamda hala devam ediyor çok canım sıkkın.Sizinde dediğiniz gibi kendiliğinden düşecek bir işlem gerekmiyor dedi doktor..
Çok geşmiş olsunn canım üzme sıkma canını biliyorum elinde değil ama kürtajsız şekılde olduğu da iyi olmuş kürtaj gerektirme gibi bi durumun olsaydı ozaman daha çok üzülürdün olsun sen allaha dua et dua nı eksik etme rabbim inşallah tez zamanda yine sağlıklı sıhatli bebişler nasip eder sen üzme sıkme canını

X