Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
arkadaşlar başka topicte te yazdım burada da sormak istedim,
2 gün önce meraktan gebelik testi yaptım,negatif çıktı.
adet tarihim 25 haziran.
yani adet dönemimden önce yaptım bu testi.bu sonucu etkiler mi?
yani sonuç pozitifken adet döneminden önce negatif çıkma gibi bir durum olabilir mi?
var mı başına böyle bişey gelen?

Kızlar yaaaa 3 defa sabah iş gidince test yaptım 10 dak içinde çift çizgi yoktu.İşten gelince baktım ikinci çizgi silik. 3 testede aynı şey oldu. Sizce kan testi yapmaya gerek varmı?

aranıza ben de yeni katıldım merhaba arkadaşlar. Siteyi alt üst ettim baya bir okudum tecrübelerinize ihtiyacım var. 2 yıl oldu evleneli ve hep korunduk. geçen aydan bu yana korunmayı bıraktık artık aile olmak istiyoruz çiftten ziyade :) aldığım testler negatifti bu zamana kadar. şimdi elimde bir test yok ama bazı belirti ya da farklılıklar hissediyorum kendimde. ilk kez yumurtlama tarihini göz önünde bulundurarak Allah'tan hayırlısını sağlıklı çocuklar istedik. psikolojik olarak kendimi şartlamamaya çalışıyorum ama farklılıklar da dikkatimi çekmiyor değil hani.. idrarım normale göre daha koyu renkli adetime 4-5 gün var ama herhangi bir belirtisi yok göğüslerimde dolgunluk olurdu özellikle vücutta ödem oluşurdu bunlar yok. bugün ilk kez içtiğim çaydan hiç çay tadı almadım acımsı bir tat geldi ağzıma eşime sordum ona göre gayet iyiydi. bir de ara sıra bir ter boşalıyor ki hiç böyle olmamıştım. geçenlerde de bir koku hassasiyeti başlamıştı mutfak dolapları kokmaya başladı burnuma :S ora kokuyor bura kokuyor diyip duruyorum bir de gaz problemi var :S başta da dediğim gibi şartlandırmamak için kendimi bu durumları başka şeylere bağlıyorum ama yine de acaba diyor insan...yorumlarını bekliyorum arkadaşlar hepinize hayırlı ramazanlar..

Kızlar yaaaa 3 defa sabah iş gidince test yaptım 10 dak içinde çift çizgi yoktu.İşten gelince baktım ikinci çizgi silik. 3 testede aynı şey oldu. Sizce kan testi yapmaya gerek varmı?

Aynı şey bana da oldu biri cevap versin nolur!!!
Ben biraz araştırdım gerçi . Testler reaksiyon gösterebiliyormuş o yğzdende saatler sonra silik bir çizgi çıkabiliyormuş. Ama bazende vücuttaki hcg oranı çok düşük olduğu için testte ilk etapta gözükmüyormuş. Sonradan çıkıyormuş. Testi tekrarlamak lazım ya da kan vermek lazmmış. Ama ben bunları değil kesin hamilesin denilmesini beklediğim için sanırım pek bunlarla ilgilenmiyorum :18:

Merhaba arkadaşlar bende sitede yeniyim sizlere sormak istediim şu benim normal salt tarihim:27.07.2013 olması gerekiyordu 29 günde bir regl yaşayan biriyim henüz regl olmadım en son reglimden sonra yaklaşık 2 hafta kadar devam eden kahverengi bir kanamam olmuştu.ilişki esnasında karın bölgemin altında şiddetli ağrı yaşıyordum.regl 6 gün geçti olmadım karnımda arı hissediyorum sık sık idrara çıkıyorum .idrar testi yaptım 2.çizgi 10 dk içerisinde belli oldu ve silik bir şekilde amabakınca ben burdayım diyen silik bir çizgi.ara sıra belimde ve kasıklarımda adet sızısı gibi bir sızı söz konusu oluyor ama vajinal akıntım devam ediyor tek damla kanamam dahi olmadı bu gün doktora gittim kan testi yaptı fakat sağlık ocağında yaptırdığımdan pazartesi alacakmışım sonucu.o tarihe kadar merektan çatlarım sizce hamile olma ihtimalim nedir?lütfen acil cvp verin

bugün adet günüm..her sey şaşar beşer asla adet günüm şaşmaz..ama hala gelen giden belirti yok...bu ay sıkı çalıştık ama içimde gene de bi ses cok umutlanmak istemiyor.sizce bugün bi test alıp baksam mı? utanıyorum da..ya değilsem cok kötü olurum eşime ne derim:KK43:

Merhaba arkadaşlar bende sitede yeniyim sizlere sormak istediim şu benim normal salt tarihim:27.07.2013 olması gerekiyordu 29 günde bir regl yaşayan biriyim henüz regl olmadım en son reglimden sonra yaklaşık 2 hafta kadar devam eden kahverengi bir kanamam olmuştu.ilişki esnasında karın bölgemin altında şiddetli ağrı yaşıyordum.regl 6 gün geçti olmadım karnımda arı hissediyorum sık sık idrara çıkıyorum .idrar testi yaptım 2.çizgi 10 dk içerisinde belli oldu ve silik bir şekilde amabakınca ben burdayım diyen silik bir çizgi.ara sıra belimde ve kasıklarımda adet sızısı gibi bir sızı söz konusu oluyor ama vajinal akıntım devam ediyor tek damla kanamam dahi olmadı bu gün doktora gittim kan testi yaptı fakat sağlık ocağında yaptırdığımdan pazartesi alacakmışım sonucu.o tarihe kadar merektan çatlarım sizce hamile olma ihtimalim nedir?lütfen acil cvp verin

merhaba canım sonuç ne oldu peki testın sonucu:KK17:

5 +3 günlükken kese karından ultrasonla görünür mü acaba?

bugün adet günüm..her sey şaşar beşer asla adet günüm şaşmaz..ama hala gelen giden belirti yok...bu ay sıkı çalıştık ama içimde gene de bi ses cok umutlanmak istemiyor.sizce bugün bi test alıp baksam mı? utanıyorum da..ya değilsem cok kötü olurum eşime ne derim:KK43:

işallah hamilesindir mutlaka test al yap dahada olmazsa 1-2 gün sonra tekrar test yaparsın

meraba arkadaşlar kac gundur konulara bakıyorum ama işin içinden çıkamadım. Bu ay cok ümitliydim belirtilerden ama 2 kasımda regl oldum. Ama hala hamile hissindeyim. Bunlara ek olarak sol kasığımda pıt pıt damar atıyor.bir de kasıgımdan aşagı dogru ince sızı oluyor. Okuduklarıma dayanarak acaba ustune gôrmuş olabilirmiyim?

meraba arkadaşlar kac gundur konulara bakıyorum ama işin içinden çıkamadım. Bu ay cok ümitliydim belirtilerden ama 2 kasımda regl oldum. Ama hala hamile hissindeyim. Bunlara ek olarak sol kasığımda pıt pıt damar atıyor.bir de kasıgımdan aşagı dogru ince sızı oluyor. Okuduklarıma dayanarak acaba ustune gôrmuş olabilirmiyim?

kızlar merhaba .. ben daha yeni evliyim 25 ekımde evlendım ancak evlendıgım gun stresten adet oldum. 25 ekımde adet oldum 29 unda bıttı. 29 undan berı eşimle gün aşırı birlikte oluyoruz. hamıle kaldıysam en erken ne zaman öğrenırım bırde hamıle olan tecrubelı arkadaslar ılk belırtılerınız neydı? yanı test yapmadan kendınız ne gıbı farklılıklar sezdınız? bende suan soyle bısey var canı sureklı bırseyler yemek ıstoyor ama ne ıstedıgını bılmıyorum. bebek cok ıstıyorum evet cok erken amaıstıyorum

kızlarr yardımınıza ihtiyacım var..10-12 gündür kasıklarımda ağrı var adet olacakmışım gibi..son 3 gündür de sancı giriyor..dün akşam acile gittim idrar yollarımı mı üşüttüm die..hiçbirşey çıkmadı..beta hcg değerime baktılar 2,65 çıktı yani gebelik yok..Bugün de kadın doğum doktorum alttan muayene yaptı ama bir sıkıntın yok dedi..ve pelvik ultrasonla bakıldı yine birşey çıkmadı..adetime 3 gün var..ama bu akşam kahverengi lekelenme gibi akıntıyla karısık kan geldi..ama kesildi sonra..hamile olsaydım bugünkü alttan muayenede ve pelvik ultrasonda görünür müydü? acaba şimdi mi yerleşiyor bebiş karnıma da görmediler..ama betam niye 2,65 çıktı o zaman..sizce gebelik var mıdır?:26:

canım test yaptınmı cıkması lazım ustune görmus olsan sımdı

arkadaslar merhaba,bırsey sormak ıstıyorum yardımcı olabılırsenız,atesımı olctum bu ay normalde 36,5 cıkıyor yumurtlamadan once 36.2 lere dustu sonra bır cıktı 36 ,7-36,8-36,9-gun ıcerısınde 37 goruyorum adetıme 3 gun kaldı bebıs yoksa adetten kac gun once duser ates?

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza yasadıklarımı anlatmak istiyorum ben 7 aylık evliyim bi aydır bebek düşünüyorduk ve 23ekimdeki adet gunumden sonra yumurtlama gunumu hesapladım ve ozaman calışmalara basladık ve kasımın 20sinde adet olmam gerekiyordu ve benim bu zaman kadar hiç adetim gecikmemişti ve 20kasım ilk adet gunumde idrar testi aldım yaptım çift cizgi cıktı iki gün sonrada kanda cıktı sonuc yani hamileyimm bende cok fazla hamilelik belirtisi olmadı sadece adet belirtilerim olmadıgı için şüphelendim cok hafifte gögüs uclarım agrıdı ve renngi koyulastı allahım bütün bebek isteyenlere inşallah nasip etsin size söylüycegim çok kafanıza takmadan çalışmalar yapın abdestli ve dualı allahım herkesin gönlüne göre versinnn inşallahh

arkadaslar merhaba,bırsey sormak ıstıyorum yardımcı olabılırsenız,atesımı olctum bu ay normalde 36,5 cıkıyor yumurtlamadan once 36.2 lere dustu sonra bır cıktı 36 ,7-36,8-36,9-gun ıcerısınde 37 goruyorum adetıme 3 gun kaldı bebıs yoksa adetten kac gun once duser ates?

Kişiye göre değişir canım..Mesela benim adete 2,3 gün önceden ateş basmaya başladı.ara ara üşüyorum ara ara ateş basıyor belli olmuyor yani..

Kızlar merhaba,ben de kendi sürecimi anlatayım sizlere.2,5 yıllık evliyim.İlk 6 ay doğum kontrol hapıyla korunduk, sonrasında ekim ayına kadar ise hapsız devam ettik.Ekim ayında korunmayı bıraktık.Çok şanslıyım ki bu ay hamile olduğumu öğrendim.

4 aralık regl olma günümdü olmadım, hafif bir baş dönemem vardı bunun dışında herhangi bir belirtim yoktu.Adet dönemimde bir iki damla kadar ,her gün, önceleri koyu kahve sonrasında ise gitgide rengi açılan akıntılarım oldu; halen daha sarımsı renkte devam etmekte.

Eczaneden aldığım erken dönem hamilelik testlerinden 3 tane yaptım, üçünde de ikinci çizgi silik çıkıyordu.Pazartesi günü ise kan testi yaptırdım, HCG değeri 768,34, bugün yaptırdığımda ise 2226 çıktı. Yani 2,5 haftalık gibi hamile olduğum sonucu çıkıyor.Şayet başka bir problem yoksa.Umarım isteyen herkese nasip olur, umarım benimki de tamamına erer. İyi günler diliyorum sizlere.

Reklam içerikli mesaj !

Son düzenleyen: Moderatör:
X