Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Evet, duydugun bilgi dogru.Herkesin yumurtlama gunu farkli adetten once kadinin yumurtlama gunune denk gelmisse hamile kalinabiliyor.Eger hamilemiyim diye icinde bir suphe varsa yaptiracagin basit bir kan testinde gorulebilir hamile olup olmadigin.Idrar testinde hamilelik degeri daha gec cikiyor yaklasik bir ay sonra gorulebilir.Ama kan testinde bunun hemen tespiti mumkun.Allah herkese hayirli kuzucuklar nasip etsin.Konunu gorunce cevaplayim istedidim civciv :)) Uzun zamandir sadece konulari okuyordum cevap yazmaya vaktim pek olmuyor iki kucuk yaramaz sagolsun:))

seni gördüğüme çok sevindim henah:)
nasılsın?
hayatında herşey yolundadır inşallah :KK16:
şuan hastayım,açıkçası çok verimli denemelerimiz olduğu söylenemez.
bu nedenle hamile olmama ihtimalim yüksek.
o yüzden şimdilik kan testine gerek yok(laf aramızda kan aldırma fobim var da biraz :KK1: )
adetim bitip çalışmalara daha sıkı şekilde devam edeceğiz: )
fakat içim rahat olsun diye adetim bittikten 2 hafta sonra gebelik testi yapacağım: )
senin bıcırlar kaç yaşında?

Evet, duydugun bilgi dogru.Herkesin yumurtlama gunu farkli adetten once kadinin yumurtlama gunune denk gelmisse hamile kalinabiliyor.Eger hamilemiyim diye icinde bir suphe varsa yaptiracagin basit bir kan testinde gorulebilir hamile olup olmadigin.Idrar testinde hamilelik degeri daha gec cikiyor yaklasik bir ay sonra gorulebilir.Ama kan testinde bunun hemen tespiti mumkun.Allah herkese hayirli kuzucuklar nasip etsin.Konunu gorunce cevaplayim istedidim civciv :)) Uzun zamandir sadece konulari okuyordum cevap yazmaya vaktim pek olmuyor iki kucuk yaramaz sagolsun:))

benim idrar testinden 2 gün gecikince çıktı.adet olacağım gün iki gün süren kahverengi lekelenme oldu.

seni gördüğüme çok sevindim henah:)
nasılsın?
hayatında herşey yolundadır inşallah :KK16:
şuan hastayım,açıkçası çok verimli denemelerimiz olduğu söylenemez.
bu nedenle hamile olmama ihtimalim yüksek.
o yüzden şimdilik kan testine gerek yok(laf aramızda kan aldırma fobim var da biraz :KK1: )
adetim bitip çalışmalara daha sıkı şekilde devam edeceğiz: )
fakat içim rahat olsun diye adetim bittikten 2 hafta sonra gebelik testi yapacağım: )
senin bıcırlar kaç yaşında?
Benimkiler buyudu ablasi :)) Buyugu uc oldu, kucugude 4 aylik daha.Evlilik yildonumun kutlu olsun canim, ne cabuk gecmis bir yil.Daha dun gibiydi sanki, dugun hazirliklari konularin.Allah bir omur mesut eylesin sizleri.Tez zamandada bebegini kucagina alirsin insallah.Evliliginin guzel gittigine sevindim.Mutlu giden evlilik bebekle de taclandigi zaman daha bir doyulmaz oluyor:))Darisi isteyen herkesin basina.

Son düzenleme:
benim idrar testinden 2 gün gecikince çıktı.adet olacağım gün iki gün süren kahverengi lekelenme oldu.

Ona yerlesme kanamasi deniliyor.Herkesin durumu farklilik arzeder, yumurtlama gunune gore de kimisinin testinde gec gozukur sonuc.

Zaten idrar testleri icinde, adet gununuzun gecmesini bekleyin ondan sonra yapin derler testi.Benim adet gunume bir hafta kala belli olmustu, test sonucum ikinci cizgisi hafif soluktu, belli belirsizdi.Bir hafta sonra ikinci cizgide gittikce koyulasti. Cunku hamilelik ilerledikce, idrarda hamilelik hormonuda artis gosteriyor buda o ikinci cizgiyi koyulastiriyor.

Bos gebeliklerde de, hamilelik hormonu belli bir seviyeden sonra dususe gecer, buda bebegin yasama sansinin azaltir ve dusuk gerceklesir.Normal saglikli gebeliklerde, o deger mutlak suretle artan bir grafik seyretmelidir.

Benimkiler buyudu ablasi :)) Buyugu uc oldu, kucugude 4 aylik daha.Evlilik yildonumun kutlu olsun canim, ne cabuk gecmis bir yil.Daha dun gibiydi sanki, dugun hazirliklari konularin.Allah bir omur mesut eylesin sizleri.Tez zamandada bebegini kucagina alirsin insallah.Evliliginin guzel gittigine sevindim.Mutlu giden evlilik bebekle de taclandigi zaman daha bir doyulmaz oluyor:))Darisi isteyen herkesin basina.

maşallah:nazar: :emir_bebek:
Allah hayırlıa büyütmeyi nasip etsin: )
çok teşekkür ederim.Allah'a şükür evliliğim güzl gidiyor,bir de bebeğimiz olursa çok mutlu olacağız: )
Rabbim bu mutluluğu herkese nasip etsin: )
henah sana bişey soracağım özelden.

Merhaba arkadaşlar,

Benim döngüm 25/26 gün ve geçen cuma regl olmam gerekiyordu, hala tık yok...bir an regl oldum sandım ama devamı gelmedi, beyaz akıntıya döndü... ama adet belirtileri de tam tekmil mevcut, çok heveslenmek istemiyorum:KK43:

Aslında çok istiyorum bebek sahibi olmayı ama maddi imkansızlık yüzünden bir yıl daha ertelemeyi düşünüyorduk...artık kısmetimizde ne varsa Allahım hayırlısını versin

Ben eczanaden test alıp denemeli miyim, yoksa bi hafta daha beklemeli miyim? Takip eden arkadaşlar firkini söylerse çok sevinirim, bir önceki adet tarihim 7 Mayıs, önceki 12 Nisan

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler:)

Merhaba arkadaşlar,

Benim döngüm 25/26 gün ve geçen cuma regl olmam gerekiyordu, hala tık yok...bir an regl oldum sandım ama devamı gelmedi, beyaz akıntıya döndü... ama adet belirtileri de tam tekmil mevcut, çok heveslenmek istemiyorum:KK43:

Aslında çok istiyorum bebek sahibi olmayı ama maddi imkansızlık yüzünden bir yıl daha ertelemeyi düşünüyorduk...artık kısmetimizde ne varsa Allahım hayırlısını versin

Ben eczanaden test alıp denemeli miyim, yoksa bi hafta daha beklemeli miyim? Takip eden arkadaşlar firkini söylerse çok sevinirim, bir önceki adet tarihim 7 Mayıs, önceki 12 Nisan

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler:)

Hamilelik belirtilerine cok benziyor durumun.Hamilelikde adet gibi butun belirtileri taklit eder.Bir test alin baktirin bence..

Hamilelik dusunenler, olusabilcek gebelik ihtimaline karsi, ilac almamaya(doktor onerdigi agri kesici haricince) dikkat edin ve de ultrasyona filan girdiginizde gebe olmadiginiza emin olun.Eger gebelik olusmussa, bebegi olumsuz etkileyebilir, cektirilen ultrasyonlar ve alinan ilaclar.

Eger gebe kalmissaniz, gozunuz aydin.Cok elzem olmadigi surece hic bir sebep gebeligi ertelemek icin yeterli degil bana gore tabi, katilmayan olabilir..Bebek bereketiyle dogar, Rabbim onunda rizkini yaratmistir..Allah yardimciniz olsun.sevgiler...

Son düzenleme:
Hamilelik belirtilerine cok benziyor durumun.Hamilelikde adet gibi butun belirtileri taklit eder.Bir test alin baktirin bence..

Hamilelik dusunenler, olusabilcek gebelik ihtimaline karsi, ilac almamaya(doktor onerdigi agri kesici haricince) dikkat edin ve de ultrasyona filan girdiginizde gebe olmadiginiza emin olun.Eger gebelik olusmussa, bebegi olumsuz etkileyebilir, cektirilen ultrasyonlar ve alinan ilaclar.

Eger gebe kalmissaniz, gozunuz aydin.Cok elzem olmadigi surece hic bir sebep gebeligi ertelemek icin yeterli degil bana gore tabi, katilmayan olabilir..Bebek bereketiyle dogar, Rabbim onunda rizkini yaratmistir..Allah yardimciniz olsun.sevgiler...[/QUOTE]

Maalesef, dün dayanamadım akşam dönerken bi test alıp baktım ama tek çizgi:KK43:
ihtimal bile çok heveslendirmiş beni meğer...bi hafta daha bekliycem hala regl olmazsam bi daha bakarım, şu anda inşallah hamileyimdir diye dilemekten başka çarem yok

Cevap için teşekkürler:)

SaiKing, rica ederim, yardimci olabilmissem ne mutlu bana.Ilk gebelik boyledir, heyecanla acaba bu aymi gerceklesecek diye birsuru test kullanirsin.Ama sonunda o cift cizgi cikinca rahatliyor insan.Ister istemez bir tedirginlik oluyor, korunmayi birakir birakmaz insan hemen hamile kalicagini saniyo,r cunku.Herseyin oldugu gibi onunda bir vakti var.

Bizde iki tane var, arti bir tane daha dusunuyorum.Ucuyle basa cikabilirsem, 4.cuye bile adayim:)) Yabancilar 3-4-5-6 cocuklu onlarda sayilar boyleyken biz gerimi kalalim:))
Ve onlar rizik derdi dusunmeden doguruyorlar. Maddiyati sorun etmeden gayet mesut cocuklariyla yasiyorlar.

ALLah kimsenin rizkini, digerine yedirmez.Her bebek rizkiyla dogar.

Yilmak yol, yola devam.Gerisi tevekkule kalmis.

Allah herkese hayirli evlat versin.vesselam..

Son düzenleme:
SaiKing, rica ederim, yardimci olabilmissem ne mutlu bana.Ilk gebelik boyledir, heyecanla acaba bu aymi gerceklesecek diye birsuru test kullanirsin.Ama sonunda o cift cizgi cikinca rahatliyor insan.Ister istemez bir tedirginlik oluyor, korunmayi birakir birakmaz insan hemen hamile kalicagini saniyo,r cunku.Herseyin oldugu gibi onunda bir vakti var.

Bizde iki tane var, arti bir tane daha dusunuyorum.Ucuyle basa cikabilirsem, 4.cuye bile adayim:)) Yabancilar 3-4-5-6 cocuklu onlarda sayilar boyleyken biz gerimi kalalim:))
Ve onlar rizik derdi dusunmeden doguruyorlar. Maddiyati sorun etmeden gayet mesut cocuklariyla yasiyorlar.

ALLah kimsenin rizkini, digerine yedirmez.Her bebek rizkiyla dogar.

Yilmak yol, yola devam.Gerisi tevekkule kalmis.

Allah herkese hayirli evlat versin.vesselam..

Ben regl oldum haftasonu maalesef:KK43:

Allah bağışlasın yavrularınızı ve gönlünüze göre versin inşallah:)
Dediğiniz gibi yılmak yok:KK34: Umutlar yeni aylara kaldı sadece, inşallah Allahım bana da nasip eder anneliği:)

Arkadaşlar merhaba,
Benim adetlerim 28-30 günde bir oluyor. Bugün 29.gün ve dün bir ara sadece peçeteye gelen kırmızı bir damla kan geldi ondan sonra birşey yok. Normalde adetime 1 gün kala sancılarım başlar hafiften ama bugün ağırlıklı olarak sol tarafta olmak üzere sancı diyemeyeceğim bir doluluk hissediyorum. Sizce bu hamilelik belirtisi olabilir mi? Böyle bişey yaşayan var mı? İşin ilginç tarafı bu ay sadece bir kez ilişki yaşadık ve hemen adetim bittikten 4 gün sonraydı. Bu tarihte hamile kalma olasılığım da pek yok gibi ama yine de emin olamıyor insan tabi. Nolur bana yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar..
Benim de bir sorum olacak..1 yıllık evliyim..Sınava hazırlandığım için şuan bebek düşünmüyoruz..Ama geçen ay 9-10 u gibi ilişkiye girdik.2 gün sonra adet oldum ama her zamanki gibi normal kanamam oldu,hatta çok sancılı, parça parça,istifra falan.Bu arada adetlerim 29 günde bir oluyor.Yani şu günlerde adet olmam gerekiyor.Ama adet olacakmışım gibi hissetmiyorum.Daha doğrusu 3-4 günce misafirim gelio dedim ama sancım var ara ara ve acayip gazım oluyo,şişiyorum resmen.Çok sık tuvalete çıkıyorum.Göbeğimin etrafı ve karnımın sol alt tarafı ağrıyo hele bastırınca offf..Bunlar belirti olabilir mi bilmiyorum.Hatta dün test yaptım ama negatifti.Çok umutlanmak da istemiyorum ama düşünmeden de edemiyorum.Sizce böyle bişey mümkün müdür? :44:

Kızlar ben bu ay bir hafta erken adet oldum. Adetim bittikten sonra test yapıp işyerine gittim. İşten gelince teste baktım ikinci çizgi silikti sizece hamile olabilirmiyim...

Kızlar ben bu ay bir hafta erken adet oldum. Adetim bittikten sonra test yapıp işyerine gittim. İşten gelince teste baktım ikinci çizgi silikti sizece hamile olabilirmiyim...

cnm bence testi tekrarlamalısın ama adet bittikten sonra pozitif çıkmaz normalde adet gecikince ya da tekrar adet göreceğin günlerde pozitif çıkar

Merhaba arkadaşlar..
Benim de bir sorum olacak..1 yıllık evliyim..Sınava hazırlandığım için şuan bebek düşünmüyoruz..Ama geçen ay 9-10 u gibi ilişkiye girdik.2 gün sonra adet oldum ama her zamanki gibi normal kanamam oldu,hatta çok sancılı, parça parça,istifra falan.Bu arada adetlerim 29 günde bir oluyor.Yani şu günlerde adet olmam gerekiyor.Ama adet olacakmışım gibi hissetmiyorum.Daha doğrusu 3-4 günce misafirim gelio dedim ama sancım var ara ara ve acayip gazım oluyo,şişiyorum resmen.Çok sık tuvalete çıkıyorum.Göbeğimin etrafı ve karnımın sol alt tarafı ağrıyo hele bastırınca offf..Bunlar belirti olabilir mi bilmiyorum.Hatta dün test yaptım ama negatifti.Çok umutlanmak da istemiyorum ama düşünmeden de edemiyorum.Sizce böyle bişey mümkün müdür? :44:

eğer ilişkiden sonra adet gördüysen hamile değilsin.adetten sonra ilişkiye de girdiyseniz tekrar hamile olabilirsin.ben 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim ilk gebeliğim.ben de inanılmaz bi baş ağrısı,kasıklarda sızı şeklinde ağrılar ağız kuruluğu göğüslerim dokunamayacağım kadar ağrılı idrar kokumda yoğunluk ve renkte koyulaşma oldu bariz bi şekilde.adet günümden bi gün sonra idrar testi yaptım net iki çizgi çıktı.beta hcg de 1117 çıktı istersen sen de bi idrar testi yap belki çıkabilir:) eğer istiyorsan inş hamilesindir:)

adetim gecikeli 15 oldu.2 gün önce doktora gittiğimde yeni yumurtladığımı rahim kalınlaşmış gebelik olabilirde olmayabilirde dedi.bende adet gününde yaklaşmış olabilir mi dedim.adet yaklaşması gibi durmuyor dedi.beta-hcg bakıldı 0.32 çıktı.böle bi durumla karşılaşan var mı arkadaşlar olacak mı olmayacak mı diye beklemek çok zormuş.

adetim gecikeli 15 oldu.2 gün önce doktora gittiğimde yeni yumurtladığımı rahim kalınlaşmış gebelik olabilirde olmayabilirde dedi.bende adet gününde yaklaşmış olabilir mi dedim.adet yaklaşması gibi durmuyor dedi.beta-hcg bakıldı 0.32 çıktı.böle bi durumla karşılaşan var mı arkadaşlar olacak mı olmayacak mı diye beklemek çok zormuş.

canım kan testi kesin sonuçtur diye biliyorum.buna göre değilsin ayrıca başka bir dr.a da görün bence

Merhaba arkadaşlar..

merhaba cnm aynı şeyleri ben de yaşadım, sınava hazrlanıyorum demişsin kpss kabusu sanırım, ben de ona hazırlanıyorum diye düşünmemiştik ama kısmet işte bu ay hamile kaldım. dediğin şeyleri aralık ayında yaşamıştım, kimyasal gebelik oluyor döllenme sağlıklı gerçekleşmediği için bebek tutunamıyor ve düşüyor aslında biz adet olduğumuzu sanıyoruz. muhtemelen kanaman da normalden fazla olmuştr, benm öyle olmuştu. bence kafana takma vücudun alışmaya çalışıyordur. biz 10 ay korunmadık bütün belirtileri her ay yaşadım. Rabbim hayrlısın versin :KK66:)

merhaba arkadaşlarr :) acill cevap alabilir miyimm, soru soracağım.. adetim on gün önce bitti ve biz gün aşırı ilişkiye griyoruz bebek için.. öğlen vakti koyu kahve bir leke geldi, geceye doğru da kan geldi.. bu yerleşme kanaması olabilir mi?

X