Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
bebeklerde mutlaka bi acı hissi yaratır fakat ablanızın canı biraz tatlıymış sanırım çünkü ben her cigerlerimi üşüttügümde viks sürerim ve ertesi gün hiç birşeyim kalmaz.ama dedigim gibi bebeklerde biraz can yakabilir derileri hassas çünkü

nesli ellerine sağlık canımm listenın yeni hali süper olmuşşş..

topuklu gerçekten sende başladın mı calışmalra bacımm yaaaa.:KK53::KK53::KK53::KK53:
şaka yapıyon demi..

peditus yerine calpol yada pedifebn ver bence.
ecrinde ufakken bronşit başlangıcı olmuştu hırıltısı vardı doktpr peditus tetikler bunu verme demişti..

birde bal ve zancefil karışımı dicem ama. 1 yasından önce bal önermiyolar.hoş ben ecrine vermiştim.

bi arkadasım balın ıcıne karabiber döküp bi gün sırtına diğer gün göğsüne sürmüş gece yatarken. ve acayip memnun kalmış birebir iyi geldi diyo dene istersen canım sende.

:KK16:HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN:KK16:

Tam Gaz Çalışanlar
:nazar:
:KK55:Yelizcem,ay_she,çiçeklara,nanem,sarılale:KK55:

haha bayıldım ellerine sağlıkk nesli :)

merhaba kızlar bu akşam saat 9 da cumhurbaşkanımız güle twit bombardımanı yapıyoruz. 35 yaşına kadar tek emriyo yasağını ve rapor sisteminin eziyet ve stresini arka arkaya yazacağız. sizlerden de katılan olursa çoook mutlu oluruz. Allah yardımcı olanlardan razı olsunn. ne kadar ses o kadar çok bebek:)):KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:şimdiden teşekkürlerrrrr

vaayy iyi fikirmiş fakat tivit m yok benim yaa :s

KIZLARRRRRRR YILBAŞI İÇİN BİŞİLER KARALADIMM :)) KIRMIZI DONUN KENARINA İNCE Bİ DANTEL YAPIŞTIRCAMM :ddd

haha çok güzelolmuş yeliz bayıldımmmm :KK52:

kız nesli beni neden tam gaz çalışanlara yazmadın..boşa mı kürek çekiyorum ben kaç gündür,hey yarabbim :)

kız ciddi misin ekler,m o zaman hani büyümelerini bekleyecektin len:)
nesliiii bişey sorcam sana. benim bücürler hasta oldular. peditus veriyorum ama bi işe yaramadı.bide öykü öksürüyor. ben diyorum ki acaba göğsüne vicks mi sürsem? zararı olur mu ki? sen ege de denedinmi hiç? yada ne yapabilirim başka? yavrum nasıl öksürüyo yaa

ben yeni doğum yaptığımda bebeğin gazı çıksın diye kayınvalidem ayağının altına viks sürüp pamukla hava almasını engelliyodu.nasıl bişey bilmiyosum ben.geçenlerde ablam hastalanmış ve göğüs bölgesine viks sürmüş.az kalsın ölecektim diyo.ciğerlerim yandı bitti sandım diyo.dayanamamış acısına.kaldıki minicik çocuklarda daha çok etki yapıyodur.benim fikrim viks sürmekten uzak durun...

bebeklerde mutlaka bi acı hissi yaratır fakat ablanızın canı biraz tatlıymış sanırım çünkü ben her cigerlerimi üşüttügümde viks sürerim ve ertesi gün hiç birşeyim kalmaz.ama dedigim gibi bebeklerde biraz can yakabilir derileri hassas çünkü
vallahi benım dr um tavsıye etmıyorum dedı kımyasal dıye...ama cocuga dunya kadar antıbıyotıgı ıgneyı dayıyordu...ben de koca karı tarafım oldugu ıcın hıc dınlemedım surdum uzerıne de sıcak havlu koyuyorum ciğerlerinin en azından nefesını rahatlatıyor...egenın cildi cok hassas hıc bır sey olmuor ona ragmen ciğerleri niye acısın ben onu anlamadım ama...yalnız burun delıklerıne falan surmek zararlıymıs ..daralabılır dıyordu...ama sırtına ve ciğerlerine nohut kadar sür yay..utuke havluyu ısıt koy hemen ...ama en önemli iyi gelen şey ıhlamur oldu egeye ballı ya da pekmezlı ...peditus burun akıntısı gıbı rahatsızlıklara ıyı gelıyor ....bız evde tedavı olalım derken bronşite çevirdi istersen ciğerlerini bi dinlet dr a...geçmiş olsun...ayaklarının altına da sürebılırsın viksi....buhar makınası varsa uyurlarken yarım saat ac calıssın buhar da ıyı gelır...

nesli ellerine sağlık canımm listenın yeni hali süper olmuşşş..

topuklu gerçekten sende başladın mı calışmalra bacımm yaaaa.:KK53::KK53::KK53::KK53:
şaka yapıyon demi..

peditus yerine calpol yada pedifebn ver bence.
ecrinde ufakken bronşit başlangıcı olmuştu hırıltısı vardı doktpr peditus tetikler bunu verme demişti..

birde bal ve zancefil karışımı dicem ama. 1 yasından önce bal önermiyolar.hoş ben ecrine vermiştim.

bi arkadasım balın ıcıne karabiber döküp bi gün sırtına diğer gün göğsüne sürmüş gece yatarken. ve acayip memnun kalmış birebir iyi geldi diyo dene istersen canım sende.

ben de verıyordum egeye..bı kere tattırdım alerjı olmayınca verdım sonra..aslında o teorı ne idüüü belırsız ballar ıcın ...yıne de anneye kalmıs...

:KK16:HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN:KK16:

Tam Gaz Çalışanlar
:nazar:
:KK55:Yelizcem, ay_she, çiçeklara, nanem, sarılale, Topukluayakkabı:KK55:

:KK49:HAMİŞLERİMİZ
:KK49:

EYLÜL:nazar:
ParadiesAngel--??

:emir_bebek:TOPİĞİMİZİN KIYMETLİ BEBEKLERİ:emir_bebek:
:nazar::nazar::nazar::nazar:Yaşama sırası sizde:nazar::nazar::nazar::nazar:
:119::119::119::119::119:

BenIpek ve yavrusu :emir_bebek: Başak 10.05.2010
Kontes26 ve yavruları:emir_bebek: :emir_bebek: Ecmel ve Elvin 12.08.2010
Tinkerbell09(mothermermaid) ve yavrusu :emir_bebek: Ege 07.09.2010
e-pack ve yavrusu :emir_bebek: Nilsu 27.09.2010
aydemet ve yavrusu :emir_bebek: Mert 18.10.2010
Zehsel ve yavrusu :emir_bebek: Rüzgar 24.10.2010
dilemma ve yavruları:emir_bebek: :emir_bebek: Arda ve Duru 26.10.2010
Sedef35 ve yavrusu :emir_bebek: Beril 17.11.2010
idilcan ve yavrusu :emir_bebek: Bahar 22.12.2010
melojj ve yavrusu :emir_bebek: Elif 28.12.2010
elmi ve yavrusu :emir_bebek: Betül Zümra 01.01.2011
prensesss016 ve yavrusu :emir_bebek: Enes 04.01.2011
superisiyim ve yavrusu :emir_bebek: Deniz 11.01.2011
gökcegökce ve yavrusu :emir_bebek: Mert Kağan 19.01.2011
karagul ve yavrusu :emir_bebek: Miray 31.01.2011
clemantine ve yavrusu :emir_bebek: Mert 01.02.2011
TopukluAyakkabi ve yavruları:emir_bebek::emir_bebek: :emir_bebek: Tuna,Öykü ve Naz 22.02.2011
su06 ve yavrusu :emir_bebek: Ceren 14.04.2011
Sarilale ve yavrusu :emir_bebek: Asya 21.04.2011
zonox ve yavrusu :emir_bebek: Arda 10.05.2011
Ademerve ve yavrusu :emir_bebek: Bilge 17.05.2011
belle ve yavrusu :emir_bebek: Berranur 24.05.2011

mercan.a ve yavrusu :emir_bebek: Bensu 17.06.2011
yaren0144 ve yavrusu :emir_bebek: Tuğçe 21.06.2011
Yavyum ve yavrusu :emir_bebek: Fevzi Ömer 27.07.2011
Yildiz10 ve yavrusu :emir_bebek: Asya 19.08.2011
seastar ve yavrusu :emir_bebek: İdil 28.08.2011
pembedana ve yavrusu :emir_bebek: Aren 31.08.2011
Seliz ve yavrusu :emir_bebek: Eylül 29.09.2011
Gamzeli kız ve yavrusu :emir_bebek: Şimşek Ege 17.11.2011
Kötükedisero ve yavrusu :emir_bebek: Egemen 11.12.2011
:119::119::119::119::119:

Gunaydin kizlarrrrrrrr, nasilsiniz? ben grip oldum :KK50:

Merveeeeeeeeee yine bilemedimmmmm kiz diyordumm ama pipisini gormussun :) erkegimizzz geliyo :KK9::KK9:

:KK35::KK35: topuklu ve sari lale tam gaz calisanlarin arasindaaa yanlis mi okudum acabaaaaaaaaaaa, saka degil mi?:KK52:

Son düzenleme:
kız ciddi misin ekler,m o zaman hani büyümelerini bekleyecektin len:)

vallahi benım dr um tavsıye etmıyorum dedı kımyasal dıye...ama cocuga dunya kadar antıbıyotıgı ıgneyı dayıyordu...ben de koca karı tarafım oldugu ıcın hıc dınlemedım surdum uzerıne de sıcak havlu koyuyorum ciğerlerinin en azından nefesını rahatlatıyor...egenın cildi cok hassas hıc bır sey olmuor ona ragmen ciğerleri niye acısın ben onu anlamadım ama...yalnız burun delıklerıne falan surmek zararlıymıs ..daralabılır dıyordu...ama sırtına ve ciğerlerine nohut kadar sür yay..utuke havluyu ısıt koy hemen ...ama en önemli iyi gelen şey ıhlamur oldu egeye ballı ya da pekmezlı ...peditus burun akıntısı gıbı rahatsızlıklara ıyı gelıyor ....bız evde tedavı olalım derken bronşite çevirdi istersen ciğerlerini bi dinlet dr a...geçmiş olsun...ayaklarının altına da sürebılırsın viksi....buhar makınası varsa uyurlarken yarım saat ac calıssın buhar da ıyı gelır...

ben de verıyordum egeye..bı kere tattırdım alerjı olmayınca verdım sonra..aslında o teorı ne idüüü belırsız ballar ıcın ...yıne de anneye kalmıs...

canım kız yazmış ablam sürdü çok acımış ölüyomuş falan die bende ona istinaden yazdım yoksa ben üşüttügümde kendime sürüyorum ama bebege bilemem diyede canını yakar heralde dedim :))) yok sa denemişligim yok ama sen denemişsin bişi yokmuş bide kız yazmış ya ayak altına kaynanam sürdü şimdiki alkım olsa yaptırmazdım die demekki canı acımamış canı acısa aglardı zaten

günaydınn kızlarrrrrrrrrrr

idil geçmiş olsun şekerim sorma topuklununki şaka heralde ama sarılale ciddi ciddi başladı çalışmaya :KK1::KK1::KK1:

kizlarrr annemin psikolojisi cok bozuldu ya....nasil teselli edecegimi de bilemiyorum
kadin yillardir calisiyor, (konfeksiyon işinde)....patronu iş yerini kapattı son 3 maaşını da vermiyor anneme , toplam 4000€.....para mara yok diyorlar kadına...babam desennn hemenn asalım keselim modunda...haklıyken haksız duruma düşecez diye babamı yatıştırmaya çalışıyoruz...para mara yok nereye şikayet edersen et diyorlar biz de dün annemle bir sendikayla görüşmeye gittik mahkemeye verecez galiba....ama annem geceleri uyuyamıyor.... bundan 9 sene önce ev aldılar hala evin kredisi var (6 sene kaldı) kadın çok büyük bir stres yaşıyor yaa...

canım kız yazmış ablam sürdü çok acımış ölüyomuş falan die bende ona istinaden yazdım yoksa ben üşüttügümde kendime sürüyorum ama bebege bilemem diyede canını yakar heralde dedim :))) yok sa denemişligim yok ama sen denemişsin bişi yokmuş bide kız yazmış ya ayak altına kaynanam sürdü şimdiki alkım olsa yaptırmazdım die demekki canı acımamış canı acısa aglardı zaten

Hoşgeldin canım sağol :)
haaaaa umarım şakadır topuklunun ki :)

valla ben de bahara viks sürdümm ama çok az....

gunaydin kizlarrrrrrrr, nasilsiniz? Ben grip oldum :KK50:

Merveeeeeeeeee yine bilemedimmmmm kiz diyordumm ama pipisini gormussun :) erkegimizzz geliyo :KK9::KK9:

:KK35::KK35: Topuklu ve sari lale tam gaz calisanlarin arasindaaa yanlis mi okudum acabaaaaaaaaaaa, saka degil mi?:KK52:
şaka değil herhalde....:KK1:

ay ben onu zaten o diyene yazdım sana yazmıs gıbı mı olmus..pardon seker...:KK1:
kizlarrr annemin psikolojisi cok bozuldu ya....nasil teselli edecegimi de bilemiyorum
kadin yillardir calisiyor, (konfeksiyon işinde)....patronu iş yerini kapattı son 3 maaşını da vermiyor anneme , toplam 4000€.....para mara yok diyorlar kadına...babam desennn hemenn asalım keselim modunda...haklıyken haksız duruma düşecez diye babamı yatıştırmaya çalışıyoruz...para mara yok nereye şikayet edersen et diyorlar biz de dün annemle bir sendikayla görüşmeye gittik mahkemeye verecez galiba....ama annem geceleri uyuyamıyor.... Bundan 9 sene önce ev aldılar hala evin kredisi var (6 sene kaldı) kadın çok büyük bir stres yaşıyor yaa...

yaaa ...işte işçinin emeğini yiyen sırtından geçinen bi patron daha a...allah bıldıgı gıbı yapsın bunları...hakkınızı sonuna kadar arayın..annenız sigortalıdır muhtemelen de mi idil..eee muhtemelen o haklı çıkar zaten...dedıgın gıbı babanızı engelleyın bu sefer karsı dava acılır ve astarı yuzunden pahallıya denk gelebılır ..sakın olmak lazım...

Ay az önce 3. Sınıf erkek öğrencim ödevlerini kontrol ederken benım masama yığılıp kaldı kızlar..bayıldı resmen..hırlamaya başladı nefes alamadı..hemen kucakladım kendıne geldı ...hastaydı zaten sabah ta kahvaltı yapmamıs ...karnım agrıyo dedı ılk soyledıgı...ama ne korktum kızlar ya..allahtan dılı falan kaçmadı gerıye...evlerı yakındı da hemen kuagımda goturdum...hastaneye goturuyorlar...aman ya annesı sozde gıtme demıste o gıtmıs okula...cocugu ac ne yolluyon madem yemedı evden cıkarma demı..allah korudu vallahı arkasındakı arkadası tutmasa yere dusecektı..sadece kafası dustu masama hemen kucakladım zaten..oooof ya kaç çocugun mesuliyeti...vallahi çok zor ya...allah beterınden korusun...AY Bİ KIZ ÖĞRENCİM DE ÖMER ÖMER DİYE AĞLIYOR...AŞIK HERHALDE....:)ÇOK ÜZÜLDÜM ÖĞRETMENİM DİYOR DUYARLI ÖĞRENCİLERİM BENİM....

Son düzenleyen: Moderatör:
kadin yillardir calisiyor, (konfeksiyon işinde)....patronu iş yerini kapattı son 3 maaşını da vermiyor anneme , toplam 4000€.....para mara yok diyorlar kadına...babam desennn hemenn asalım keselim modunda...haklıyken haksız duruma düşecez diye babamı yatıştırmaya çalışıyoruz...para mara yok nereye şikayet edersen et diyorlar biz de dün annemle bir sendikayla görüşmeye gittik mahkemeye verecez galiba....ama annem geceleri uyuyamıyor.... bundan 9 sene önce ev aldılar hala evin kredisi var (6 sene kaldı) kadın çok büyük bir stres yaşıyor yaa...

canım türkiyede olsa takır takır yürüyo böyle işler allahı var yani ama fransadakini bilemem tabi burda iş mahkemesi var gidiyosun ona bi dilekçe veriyosun böyle böyle die hemen işleme koyuyolar cebinden beş kr parada çıkmıyo sıran gelincede hemen iş yerine gidiolar diolar şu kadar ceza yazıcaz yada öde elemanının parasını ve yazdıkları ceza çok fazla oluyo bizim bi arkadaşın 700 tl alacagı vardı işyerine bi ceza gitti 18 milyar arkadaşın tellerine cvp vermien adam arayıp yalvarmaya başlamıştı.
umarım siizn işte hallolur güzellikle

valla bencede topuklununki şakadırr umarım:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

günaydınnnnn
yahu siz neden beni ciddiye almıyorsunuz be.
korunmuyoruz biz artık.. geri çekilme yapıyoruz,tutarsa tutar,saldım gitti valla.hazır bücürler ufakken çıksın aradan dördüncüde..

bende nesli sürdü sanki diye hatırladımda ondan sorduydum.. bende sürcem be. bana bişi yapmıyo,mis gibi de nefesimi açar hep.. hem nefes alamıyor üçüde,hemde öykü öksürüyor.. beni de grip yaptı sıpalar. burun açıcılar hiç bi işe yaramıyor valla. haftada bir 20 lira verdiğimle kalıyorum.

Arkadaslar birşey sorucam,

Benim en yakın arkadasım daha 5 aylık evli, 3 gündür karın mide bölgesinde acıma oluyormus. Parmaklarıyla bastırdığında sızlıyormus hafiften. Adetinde de son günmüş bugun ve iştahsızmıs.. biraz heyecanlanmış bana söyledi benim de aklıma siz geldiniz.. Bunlar hamilelik için yeterlimidir, hamile olma ihtimali varmıdır?

Kızlar cevap verecek yokmu ama bana?

şaka değil herhalde....:KK1:

ay ben onu zaten o diyene yazdım sana yazmıs gıbı mı olmus..pardon seker...:KK1:

yaaa ...işte işçinin emeğini yiyen sırtından geçinen bi patron daha a...allah bıldıgı gıbı yapsın bunları...hakkınızı sonuna kadar arayın..annenız sigortalıdır muhtemelen de mi idil..eee muhtemelen o haklı çıkar zaten...dedıgın gıbı babanızı engelleyın bu sefer karsı dava acılır ve astarı yuzunden pahallıya denk gelebılır ..sakın olmak lazım...

kadın olduğu için pek ciddiye almıyorlarrr....amannnnnnn kadın başınaaa fransızcası da iyi değil ne yapacakk diyorlar da göreceklerrr süründürecezzz onlarııı

Ay az önce 3. Sınıf erkek öğrencim ödevlerini kontrol ederken benım masama yığılıp kaldı kızlar..bayıldı resmen..hırlamaya başladı nefes alamadı..hemen kucakladım kendıne geldı ...hastaydı zaten sabah ta kahvaltı yapmamıs ...karnım agrıyo dedı ılk soyledıgı...ama ne korktum kızlar ya..allahtan dılı falan kaçmadı gerıye...evlerı yakındı da hemen kuagımda goturdum...hastaneye goturuyorlar...aman ya annesı sozde gıtme demıste o gıtmıs okula...cocugu ac ne yolluyon madem yemedı evden cıkarma demı..allah korudu vallahı arkasındakı arkadası tutmasa yere dusecektı..sadece kafası dustu masama hemen kucakladım zaten..oooof ya kaç çocugun mesuliyeti...vallahi çok zor ya...allah beterınden korusun...AY Bİ KIZ ÖĞRENCİM DE ÖMER ÖMER DİYE AĞLIYOR...AŞIK HERHALDE....:)ÇOK ÜZÜLDÜM ÖĞRETMENİM DİYOR DUYARLI ÖĞRENCİLERİM BENİM....

oyyyyy yazık yaaa ne biçim anneler varrrr pfff çocukk hastaysa okula niye gönderiyorsun

canım türkiyede olsa takır takır yürüyo böyle işler allahı var yani ama fransadakini bilemem tabi burda iş mahkemesi var gidiyosun ona bi dilekçe veriyosun böyle böyle die hemen işleme koyuyolar cebinden beş kr parada çıkmıyo sıran gelincede hemen iş yerine gidiolar diolar şu kadar ceza yazıcaz yada öde elemanının parasını ve yazdıkları ceza çok fazla oluyo bizim bi arkadaşın 700 tl alacagı vardı işyerine bi ceza gitti 18 milyar arkadaşın tellerine cvp vermien adam arayıp yalvarmaya başlamıştı.
umarım siizn işte hallolur güzellikle

valla bencede topuklununki şakadırr umarım:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

valla güzellikle olmayacakkk yelizimmm süründürecezzzz başka yolu yokkk 4000euro az mı yaaa

günaydınnnnn
korunmuyoruz biz artık.. geri çekilme yapıyoruz,tutarsa tutar,saldım gitti valla.hazır bücürler ufakken çıksın aradan dördüncüde..

bende nesli sürdü sanki diye hatırladımda ondan sorduydum.. bende sürcem be. bana bişi yapmıyo,mis gibi de nefesimi açar hep.. hem nefes alamıyor üçüde,hemde öykü öksürüyor.. beni de grip yaptı sıpalar. burun açıcılar hiç bi işe yaramıyor valla. haftada bir 20 lira verdiğimle kalıyorum.

ciddisin yani ha?????? valla geri çekilmeyle olsaydıı ben şimdiye hamile kalırdım biz öyle korunuyoruz :))))))
anammmmmmmmmm kız ciddi ciddi düşünüyon sen dördüncüyüüüü :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Kızlar cevap verecek yokmu ama bana?

valla canım böyle bişey duymadım daha önceee adeti gecikirse bir test yapsın fazla heyecan yapmasınnn söyle ona

ayyyyyyyyyyy sinir oluyorum yaaa valla billa:KK47::KK47::KK47:

günaydınnnnn

lannn bi yürü gittt deli yaaaa 3 dene neyine yetmiyooo senin :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: güğnaydın kuzummm sür viks ya azcık bişe olmazzz olursa yıkarsın

X