Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
sana kızılıcak bısey yok ama o
pkk yı daha yakın göruyorum diyene cok kzıdımmm ne demek yaa :s :s :s
pkk ne gıbı bı yardım yapmsı depremle alakalı acaba
kımsenın köküne ırkına bişey demıyorum ama bu ulkede yasıyosan bu ulkenın kurallarına u-ya-cak-sın
almanyada birsürü türk var şimdi daga cıksalr
almanya bizim olacak biz kendı yerımızı kurucaz deseler alman askerleri öldüreseler
ne kadar haklı olabılırler sıfır hıcbır hakları yok......vallahı artık sıkıldım bu ısten bu nedır böyle yaa
ilerde insnalar çocuklaırnı askere göndermekten bıle
çekınecek bence bişey duzelmıyokı savaşalım dersenız hadı savaşalım ama
bile bile pisi pisine çocugumu ölmeye yollamam diyecek yalanmıı haksız mı hayır
ordu nedne var herhangı bir tehdıtte ıcte ve dısta ülke ve halk güvenliğini sağlamak için
bilmem ne oldugunda darbe yapıp başa gecmeyı bılen ordunun sayısız mehmetcıgımızı şehit verdiğimiz halde sessiz durusunu anlayamıyorum bu işler cenazede yer almakla olmuyoo savas meydanına davet edıyorumm
bıktım bu söylemlerden şu insnaları da susuturmus oluruz fena mı az gözleri korksun
bosuna mı alıyoruz o savas ucakalrını cephaneleri hangı gune saklıyorlar acaba haber cıkartmakla olmuyor

eğitelim öğretelım dıyoruz tezekten hayvan b.kdan cıkarıp okula alıyoruz fidan gibi gencecık öğretmenlerımızı
gonderıyoruz bır ıse yarıyor mu yaramıyor bizim okuuttugmuz öğrencılerı eline silah verip daga alıyor
bir it sürüsü ancak 1-2 si kurtuluyor ama bizim onalrca evladımzı gidiyo kadınalrın sevgilileri eşleri
çocukalrın babaları gelecekleri yok oluyor :KK43: :KK43: :KK43:

keşke burda olsan da tinker ben bakayım egeye sen git desem :KK43: :KK43: üzülme lütfen

canım biz burdan sadece gördüklerimizle bilgi sahibiyiz orda yaşayanlara pkk ne yapıyor bilemeyiz ama şunu iyi biliyorumki kürt insanına türkün bakışı bellli önyargıyla bakılıyo onlarda aynı şekilde bize öyle bakıyo ki ne acıdırki idili örnek göstericem ben kürtüm diye yeni söyledi ve ekledi beni dışlarsınız yanlış anlarsınız diye korktum..............
ben türküm ve bunu açık yüreklilikle söylüyorum ama gördüklerimide inkar edemem ben kimse kusura bakmasın bu yüzden şehitmi verdik içim yanıyor her insan gibi ama kızgınımda çok devlete kızgınım orduya kızgınım çünkü biliyorumki isteseler biter herşey .benimde bi kardeşim var şu anda okuyo ama okul bitince askere gitsinmi dersen bana düşünürüm bunu acaba gitsinmi diye....savaşılıyomu acaba o bile belli degilki harekete geçmek için bile 26 asker 5 polis şehit vermekmi gerekiyo her seferinde..onun dışında ne yapılıo bak kendin demişsin o kadar silah o kadar uçak geliyo kullanılmıyo diye kullanılsa eger o bölgede dag tepemi kalır söylesene bana ?????? o pisliklerin soysuzların nerde saklandıgı belli magaralarda kamplardalar yerleride biliniyo neden bişey yapılmıyo 3-5 tane kaldıktan sonra emin ol onları insanlarda temizler. hadi bunu geçtim bi kenara bak sende paylaştın dimi malum sitedeki sayfayı pkk lılar kurmuş apaçık belli hani nerde devlet nerde asker nerde polis neden takip eetmiyolar neden takip edipte gidip tek tek işlerini bitirmiyolar.uyduruktan fac.....ook bile benim profilime biri girmeye çalışınca hemen benim telefonuma ve mail adresime msj atıyo şu şehirden şu ıp numaralı kişi senmisin diye.bulamazlarmı yerlerini ............. bırak bunları kendi elimizle sokmuyomuyuz biz parti adı altındaki toplulugu atatürkümüzün kurdugu devletin meclisine neden kimse dur demiyo devletin başındaki adamların anayasayıda herşeyide degiştirmeye yetkisi yokmu neden yapılmıyo neden yapılmadı bu zamana kadar korkuldumu ayaklanır pkk die zaten hiç oturmadılarki hep ama hep vermiyomuyuz bu ülkenin evlatlarını şehit 31 şehit degilde 1000 şehit verelim ama temizlensin bundan sonra dogacak çocuklar insanlıgın tamamen öldügü bi ülkeye degil pırıl pırıl bi ülkeye gelsin hiç degilse...bizim atalarımız bu devleti kolay kazanmadı el ele omuz omuza binlerce kişi savaştı bu ugurda şehit oldu ama kurtardılar vatanımızı şimdi ne yapılıyo 3-5-31 kişi aralıklarla ölüyo onlar yerine yeni askerlerimiz yetişiyo o soysuzlardanda geberiyo onlardanda yenileri yetişiyo ve bu böyle devam edip duruyoooooooooooooooo

Son düzenleme:
canım biz burdan sadece gördüklerimizle bilgi sahibiyiz orda yaşayanlara pkk ne yapıyor bilemeyiz ama şunu iyi biliyorumki kürt insanına türkün bakışı bellli önyargıyla bakılıyo ki ne acıdırki idili örnek göstericem ben kürtüm diye yeni söyledi ve ekledi beni dışlarsınız yanlış anlarsınız diye korktum..............

biz önyargıyla mı bakıyoruz yeliz kürte bunca zmana o kadar sehıt verıldı o kadar olay oldu hıcbır kurtten tek bir ses cıkmadı
en azındna br kürt arkadasımın arayıp ayse ya çok üzgünüm pkk bize hizmet etmıyor ben ağlıyorum şehitleriMİZZ için
deseydi yazık derdim millet kkürtlere buluo sucu ama onalr napsın ama hiçbir kürt sesını cıkartmadı
en son bu sehıtlerde bı kaç tanesı site acmıs benım için öldürme diye o da .blogspot yani
genede hepsini suclamıyorum ben sadece pkk sempatizanı olanı sucluyorum....
bir iş yerınde calısıyordum mardinliydiler abileri fln gayet ıyı ınsnaalr ama patronun bı kardesi pkk ya katılıcam deip dururdu
hem askeer gıdıcem hem pkk ya katılıcam derdi hem de aynısını da yaptı ama pkk ya gittımı bılmıyorum ben cıktım cunku o ısten
bak bütün aile pkk dan kaçmsı gelmıs sıgınmıss buraya ama o kardesleri tam pkk sempatizanıydı yanı aile içinde bile farklılıkalr oluyor
kaç yıllık arkadasım nasıl sıkı fıkıyız dıyarbakırlı bdp yenı yenı olusuyodu kalktı oy verdi şok oldum ama o zmana kadar bıseyyoktu
onalrın pkk ya hizmet ettıgını bıldıgı halde yaptı bunu ben daha ne dıım sana yanı bizim gelınımız var kürt o öyle değil hepsi farklı
hıcbızaman hepsıen suc bulmuyorum ben ama en çok önyargılı kürtler davranıyor şimdi kalkıpta bize önyargıyla yaklaşılıo demesınler hiç
biz az kucak açmadık onalrın coğu degerlendırmeyı bılemedı

sözüm meclisten dısarı asla idili kastedmıyorum idil zaten körü körüne ırkcılık yapan bı ınsan olsaydı zaten bu zamana kadar belli olurdu
kzı sadece yanlış anlaşılmak ıstememıs biz onu tanıdıktan sonra bunu söylemek ıstemıs...bende olsam aynısını yapardım
o bunları ayırıp farkedecek kadar akıllı ve sağduyulu bı ınsan korkusu da bundan...ırkçılık yapan bundan korkmaz laubalileşir çirkinleşir
olmadı huzuru bozar ama idil bunalrın olmasını istemedıgı ıcın uygun zamanı bekledı

canım biz burdan sadece gördüklerimizle bilgi sahibiyiz orda yaşayanlara pkk ne yapıyor bilemeyiz ama şunu iyi biliyorumki kürt insanına türkün bakışı bellli önyargıyla bakılıyo onlarda aynı şekilde bize öyle bakıyo ki ne acıdırki idili örnek göstericem ben kürtüm diye yeni söyledi ve ekledi beni dışlarsınız yanlış anlarsınız diye korktum..............
Ben türküm ve bunu açık yüreklilikle söylüyorum ama gördüklerimide inkar edemem ben kimse kusura bakmasın bu yüzden şehitmi verdik içim yanıyor her insan gibi ama kızgınımda çok devlete kızgınım orduya kızgınım çünkü biliyorumki isteseler biter herşey .benimde bi kardeşim var şu anda okuyo ama okul bitince askere gitsinmi dersen bana düşünürüm bunu acaba gitsinmi diye....savaşılıyomu acaba o bile belli degilki harekete geçmek için bile 26 asker 5 polis şehit vermekmi gerekiyo her seferinde..onun dışında ne yapılıo bak kendin demişsin o kadar silah o kadar uçak geliyo kullanılmıyo diye kullanılsa eger o bölgede dag tepemi kalır söylesene bana ?????? O pisliklerin soysuzların nerde saklandıgı belli magaralarda kamplardalar yerleride biliniyo neden bişey yapılmıyo 3-5 tane kaldıktan sonra emin ol onları insanlarda temizler. Hadi bunu geçtim bi kenara bak sende paylaştın dimi malum sitedeki sayfayı pkk lılar kurmuş apaçık belli hani nerde devlet nerde asker nerde polis neden takip eetmiyolar neden takip edipte gidip tek tek işlerini bitirmiyolar.uyduruktan fac.....ook bile benim profilime biri girmeye çalışınca hemen benim telefonuma ve mail adresime msj atıyo şu şehirden şu ıp numaralı kişi senmisin diye.bulamazlarmı yerlerini ............. Bırak bunları kendi elimizle sokmuyomuyuz biz parti adı altındaki toplulugu atatürkümüzün kurdugu devletin meclisine neden kimse dur demiyo devletin başındaki adamların anayasayıda herşeyide degiştirmeye yetkisi yokmu neden yapılmıyo neden yapılmadı bu zamana kadar korkuldumu ayaklanır pkk die zaten hiç oturmadılarki hep ama hep vermiyomuyuz bu ülkenin evlatlarını şehit 31 şehit degilde 1000 şehit verelim ama temizlensin bundan sonra dogacak çocuklar insanlıgın tamamen öldügü bi ülkeye degil pırıl pırıl bi ülkeye gelsin hiç degilse...bizim atalarımız bu devleti kolay kazanmadı el ele omuz omuza binlerce kişi savaştı bu ugurda şehit oldu ama kurtardılar vatanımızı şimdi ne yapılıyo 3-5-31 kişi aralıklarla ölüyo onlar yerine yeni askerlerimiz yetişiyo o soysuzlardanda geberiyo onlardanda yenileri yetişiyo ve bu böyle devam edip duruyoooooooooooooooo

bı kan davasıan donusmus gibi ama biz daha ck kaybedıyrouz yeliz düzelmıycek gibi gelıyo bana üzülüyorumm :KK43: :KK43: :KK43:

slm kızlar konu bayağı bi derin hyorum yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ....
her ne olursa olsun gerçekten büyük acı büyük kayıp allah kimsenin başına vermesin ben 17 ağustos ve 12 kasımı yaşadım çok zor çok acı çok kötü .....

ben idili sallıyorum bi yandan haberlere baktım 14 günlük bir bebek kurtarılmış tam bi mucizeee

biz önyargıyla mı bakıyoruz yeliz kürte bunca zmana o kadar sehıt verıldı o kadar olay oldu hıcbır kurtten tek bir ses cıkmadı
en azındna br kürt arkadasımın arayıp ayse ya çok üzgünüm pkk bize hizmet etmıyor ben ağlıyorum şehitleriMİZZ için
deseydi yazık derdim millet kkürtlere buluo sucu ama onalr napsın ama hiçbir kürt sesını cıkartmadı
en son bu sehıtlerde bı kaç tanesı site acmıs benım için öldürme diye o da .blogspot yani
genede hepsini suclamıyorum ben sadece pkk sempatizanı olanı sucluyorum....
bir iş yerınde calısıyordum mardinliydiler abileri fln gayet ıyı ınsnaalr ama patronun bı kardesi pkk ya katılıcam deip dururdu
hem askeer gıdıcem hem pkk ya katılıcam derdi hem de aynısını da yaptı ama pkk ya gittımı bılmıyorum ben cıktım cunku o ısten
bak bütün aile pkk dan kaçmsı gelmıs sıgınmıss buraya ama o kardesleri tam pkk sempatizanıydı yanı aile içinde bile farklılıkalr oluyor
kaç yıllık arkadasım nasıl sıkı fıkıyız dıyarbakırlı bdp yenı yenı olusuyodu kalktı oy verdi şok oldum ama o zmana kadar bıseyyoktu
onalrın pkk ya hizmet ettıgını bıldıgı halde yaptı bunu ben daha ne dıım sana yanı bizim gelınımız var kürt o öyle değil hepsi farklı
hıcbızaman hepsıen suc bulmuyorum ben ama en çok önyargılı kürtler davranıyor şimdi kalkıpta bize önyargıyla yaklaşılıo demesınler hiç
biz az kucak açmadık onalrın coğu degerlendırmeyı bılemedı

sözüm meclisten dısarı asla idili kastedmıyorum idil zaten körü körüne ırkcılık yapan bı ınsan olsaydı zaten bu zamana kadar belli olurdu
kzı sadece yanlış anlaşılmak ıstememıs biz onu tanıdıktan sonra bunu söylemek ıstemıs...bende olsam aynısını yapardım
o bunları ayırıp farkedecek kadar akıllı ve sağduyulu bı ınsan korkusu da bundan...ırkçılık yapan bundan korkmaz laubalileşir çirkinleşir
olmadı huzuru bozar ama idil bunalrın olmasını istemedıgı ıcın uygun zamanı bekledı

ya onlara zaten bişey demiyorum ama benimde çok kürt arkadaşım var ve biliyorumki bizimle birlikte agladılar.hadi bunu sen yapıyorsun pkk yandaşı olanlarından nefret ediyosun tabiki ailelerdede farklılıklar oluyo aynı agaçta yetişen meyvelerde bir degil sonuçta.ama genel anlamda biz ne kadar onları itersek onlarda o derece itiyor.aynı zamanda benim burda bahsettigim şeyi üzerine alınma kimse alınmasın topikte böyle birisi yok zaten ben genel olarak konuştum onlarıda dinleyen birisi dikkat etmeye çalışan birisi olarak konuştum anladınmı.onun dışında dedigiim gibi senin arkadaşların yandaşmış zaten ve belli etmişler kendilerini ben tutupta onlarıda yanımıza çekelim demedim dememde soysuz it gibi gebersinler hepsi yardım edenler onlara. ama oralarda azda olsa pkkdan nefret eden insanlar var ee onların elinden kimse tutmazsa olacakları son ne söylesene bana.çünkü emin ol orda o insanlar senin burda aldıgın egitimi almıyolar o kadarını düşünecek kadar yani benim ırkımdada türklere sövenler var ama ben bunu yapmıyorum ee onlardanda kürtleri sevmeyenler var ama sevenlerde var diye düşünecek kadar egitim almıyolar .. yeni yeni düzeliyo herşey oralarda ögretmenler doktorlar yeni yeni alışıyo oralarda ahırdan bozma evlerde ve onları seven az bi toplulukla yaşamaya anladınmı ya sana nediyorum ben ilk okulun hemde birinci döneminde 8 tane ögretmen degiştirdim eee sen vermezsen o vermezse kim vercekti egitimi bana 2. sınıfta ögrendim ben okumayı yazmayı oda annem ve babam sayesinde

Son düzenleme:
ya onlara zaten bişey demiyorum ama benimde çok kürt arkadaşım var ve biliyorumki bizimle birlikte agladılar.hadi bunu sen yapıyorsun pkk yandaşı olanlarından nefret ediyosun tabiki ailelerdede farklılıklar oluyo aynı agaçta yetişen meyvelerde bir degil sonuçta.ama genel anlamda biz ne kadar onları itersek onlarda o derece itiyor.aynı zamanda benim burda bahsettigim şeyi üzerine alınma kimse alınmasın topikte böyle birisi yok zaten ben genel olarak konuştum onlarıda dinleyen birisi dikkat etmeye çalışan birisi olarak konuştum anladınmı.onun dışında dedigiim gibi senin arkadaşların yandaşmış zaten ve belli etmişler kendilerini ben tutupta onlarıda yanımıza çekelim demedim dememde soysuz it gibi gebersinler hepsi yardım edenler onlara. Ama oralarda azda olsa pkkdan nefret eden insanlar var ee onların elinden kimse tutmazsa olacakları son ne söylesene bana.çünkü emin ol orda o insanlar senin burda aldıgın egitimi almıyolar o kadarını düşünecek kadar yani benim ırkımdada türklere sövenler var ama ben bunu yapmıyorum ee onlardanda kürtleri sevmeyenler var ama sevenlerde var diye düşünecek kadar egitim almıyolar .. Yeni yeni düzeliyo herşey oralarda ögretmenler doktorlar yeni yeni alışıyo oralarda ahırdan bozma evlerde ve onları seven az bi toplulukla yaşamaya anladınmı ya sana nediyorum ben ilk okulun hemde birinci döneminde 8 tane ögretmen degiştirdim eee sen vermezsen o vermezse kim vercekti egitimi bana 2. Sınıfta ögrendim ben okumayı yazmayı oda annem ve babam sayesinde

evet hepsi farklı farklı ıste
eğitimi bişz vermezsek kim vercek doğru dıyorsun haklısın ama hiçbir düzelmede göremıyorum
dediğin öğretmen değişme durumunu anlıyorum cunku bızım köylerdede öle öğretmen gider gelmez
gelir bişe yapmaz aileler ilgilenmez öğretmen gelmısmı gelmemısmı
öğretmısmı öğretmemısmıı karadenızya karadenız ıste surası ama yok

slm kızlar konu bayağı bi derin hyorum yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ....
Her ne olursa olsun gerçekten büyük acı büyük kayıp allah kimsenin başına vermesin ben 17 ağustos ve 12 kasımı yaşadım çok zor çok acı çok kötü .....

Ben idili sallıyorum bi yandan haberlere baktım 14 günlük bir bebek kurtarılmış tam bi mucizeee

canım benım canım sıkıldıda öle yazdım ya facedekı sayfaya
sınırlendım baya yelizde cevap verıo sağolsun monologda kalacaktım yoksa
amınn 17 agustıs ve 12 kasımı bende yasadım cok fenaydıı

evet tam bir mucizee

Son düzenleme:
her ne olursa olsun gerçekten büyük acı büyük kayıp allah kimsenin başına vermesin ben 17 ağustos ve 12 kasımı yaşadım çok zor çok acı çok kötü .....

ben idili sallıyorum bi yandan haberlere baktım 14 günlük bir bebek kurtarılmış tam bi mucizeee

hoşgeldin canım bu bi tartışma degil yanlış anlaşılmasın sakın.ayşeye veya bi başkasına yönelik bişeyde degil sadece bi kaç gündür face listemde insan olamamış yaratıklarla ugraşıyorum ve sinirim bozuldu artık.kimseyi kürt diye yadırgayamayız.(pkk yandaşları hariç) ufacık bi çocuk ne güzel sormuş ''ben kürtüm böyle dogdum bunu ben istemedim ama kürtüm diye türkleri sevmiycemmi şimdi '' diye.
en basit örnek ufacık çocuklara tecavüz edip öldüren.kızlara tacizde bulunan tecavüz eden karısını kesen ,sırf seçimini yapıp erkekken kadın olmuş travestileri kıyıda sıkıştırıp makatlarına odun sokanlar vs. var ülkemizde onlarda türk degilmi tabiki kürtlerde var ama türklerde varrr eee şimdi o pislikler yüzünden türklerden bi türk olarak nefetmi edelim biz .....beş parmagın beşi bir degildir.herkes kendi pisliginde bogulur zamanı gelince ama bütün kürtler pkk yandaşı degil bunu anlatmaya çalışıyorum.facede bu denli paylaşım yapanlara sinir oldum.ki bırak yardım edilmesin diyolar ya o insanlar türk yokmu orda sanki bak neslinin arkadaşı var birsürü ögretmen var polis var doktor var memuru var türkte var ordaaa..

maşallah idilinee canımmm evet yaaaa mucizee gibi yavrumm 2. kez geldi dünyayaaa allahım başka acılarla karşılaştırmasın

eğitimi bişz vermezsek kim vercek doğru dıyorsun haklısın ama hiçbir düzelmede göremıyorum
dediğin öğretmen değişme durumunu anlıyorum cunku bızım köylerdede öle öğretmen gider gelmez

evet tam bir mucizee

sen nerdeydin canım depremde ?

hoşgeldin canım bu bi tartışma degil yanlış anlaşılmasın sakın.ayşeye veya bi başkasına yönelik bişeyde degil sadece bi kaç gündür face listemde insan olamamış yaratıklarla ugraşıyorum ve sinirim bozuldu artık.kimseyi kürt diye yadırgayamayız.(pkk yandaşları hariç) ufacık bi çocuk ne güzel sormuş ''ben kürtüm böyle dogdum bunu ben istemedim ama kürtüm diye türkleri sevmiycemmi şimdi '' diye.
en basit örnek ufacık çocuklara tecavüz edip öldüren.kızlara tacizde bulunan tecavüz eden karısını kesen ,sırf seçimini yapıp erkekken kadın olmuş travestileri kıyıda sıkıştırıp makatlarına odun sokanlar vs. var ülkemizde onlarda türk degilmi tabiki kürtlerde var ama türklerde varrr eee şimdi o pislikler yüzünden türklerden bi türk olarak nefetmi edelim biz .....beş parmagın beşi bir degildir.herkes kendi pisliginde bogulur zamanı gelince ama bütün kürtler pkk yandaşı degil bunu anlatmaya çalışıyorum.facede bu denli paylaşım yapanlara sinir oldum.ki bırak yardım edilmesin diyolar ya o insanlar türk yokmu orda sanki bak neslinin arkadaşı var birsürü ögretmen var polis var doktor var memuru var türkte var ordaaa..

maşallah idilinee canımmm evet yaaaa mucizee gibi yavrumm 2. kez geldi dünyayaaa allahım başka acılarla karşılaştırmasın

yok yanlış anlamadım zaten :)ya kürt türk alman ingiliz vs önemli olan insan olmak gerisi booşşşşş

oraya giden kaçıyo evetki eemin ol en iyi yaşayanı bendim beni sırf polis çocuguyum diye dövende oldu koruyanda o kürtlerin içindeeee.hatta bi keresinde evden çıktım okula gidiom böle bi adma gördüm evlerin arasında ufacık bi yer vardı oraya girerken gördüm elinde bıçak vardı kocaman hemen koşup eve gittim allahtan yakındım

evet tam bir mucizee

yok yanlış anlamadım zaten :)ya kürt türk alman ingiliz vs önemli olan insan olmak gerisi booşşşşş
aynen öyle canımmm

ayy ben depremi yaşamadım allahımda yaşatmasın inşallah:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

aynen öyle canımmm

ayy ben depremi yaşamadım allahımda yaşatmasın inşallah:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

çok acı ve çok kötü
bakın size idilin şimdi çektiğim resmini göstereyim $SL378251.jpg

istanbulda evdeydım canım onyedı agustosta şiddetli anını duymadım annem daha kötü sallanıodu dio
balkona cıktımm herkes dısarı dokulmustuu bakon sallanıodu deprem gecmısti ama bıldıgın sallanıodu hala apt.
titriydu sankı sonra sbaah evdeyken artcı oldu sonra ertesı gun gene artcı oldu sık sık artcı oluuyodu
3 gun dısarda yattık
okul basladı ilk hafta evde kardesımle yemek yıyıp fılm izlioduk gene sallandı kımse yoktu yalnzıdık çok korktuk

sonra 12 kasımda evdeydık babam namaz kılıodu erkek kardesım daha ufacıktı uyyodu
gene sallandı ama çok korkkunctu babam hemen selam verdi namazı bıtrıdı çok kötü sesler gelıod gene dısarlara dokulduk
baya sürdü o da

sonra annemler köydeyken 5,5 şiddetınde olmsutu bız bı akrabada kalmsıtık

sonra eşimle maç izlerken oldu daha yenıelrde sonra annemlerde otuturken oldu bırden
ondanda yenı meltemle otutrurken oldu meltem çok kokrtu
ben elifi alıp masanın altına koştum gel dıom gelemıo donup kalmsıtı Allahtan ksıa sürdü
yanı o kadar cok hissettımkı depremm :KK43: :KK43: :KK43: çook korkunc bişi ama bu sonuncular hep ufak sıddetlı oldu cok sukur

istanbulda evdeydım canım onyedı agustosta şiddetli anını duymadım annem daha kötü sallanıodu dio
balkona cıktımm herkes dısarı dokulmustuu bakon sallanıodu deprem gecmısti ama bıldıgın sallanıodu hala apt.
titriydu sankı sonra sbaah evdeyken artcı oldu sonra ertesı gun gene artcı oldu sık sık artcı oluuyodu
3 gun dısarda yattık
okul basladı ilk hafta evde kardesımle yemek yıyıp fılm izlioduk gene sallandı kımse yoktu yalnzıdık çok korktuk

sonra 12 kasımda evdeydık babam namaz kılıodu erkek kardesım daha ufacıktı uyyodu
gene sallandı ama çok korkkunctu babam hemen selam verdi namazı bıtrıdı çok kötü sesler gelıod gene dısarlara dokulduk
baya sürdü o da

sonra eşimle maç izlerken oldu daha yenıelrde sonra annemlerde otuturken oldu bırden
ben elifi alıp masanın altına koştum gel dıom gelemıo donup kalmsıtı Allahtan ksıa sürdü
yanı o kadar cok hissettımkı depremm :KK43: :KK43: :KK43: çook korkunc bişi ama bu sonuncular hep ufak sıddetlı oldu cok sukur

o son yaşadıklarını bende hissettim canım ama ufaktı ist 17 agustosta biz kuşadasındaydık onuda hissettim ama ufacık bide izmirde olmuştu baya sallamıştı

NE KADAR MİNİK KIZLAR NASIL SAĞ ÇIKMIŞ AMA ORDAN
ALLAH NASİB EDİNCE İŞTE OLUYO

15_215.jpg

Eklentiler

• $15_215.jpg
    $15_215.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 48
3 gun dısarda yattık

baya sürdü o da

çok acı yaa bende bu 2 depremin yanında kuşadasında fln da yaşaım ama beni her nekadar en şidetlli olanlar bunlarda olsa hamileyken oldu eşimde annemleri yolcu etmek için evde değildi garaja gitmişti o beni biraz tedirgin etmişti

maşallah subhnallah canım koccaman olmuss :)
büyüro cadı ama ghal uyumuyo öyle uyuyor bırakınca uyanıyor acıktım kalkıp bir şey hazırlayamadım kendime

oyyyyyyyyyyyyyyyy:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

:))))))

NE KADAR MİNİK KIZLAR NASIL SAĞ ÇIKMIŞ AMA ORDAN
ALLAH NASİB EDİNCE İŞTE OLUYO

15_215.jpg

evettt cnm ama trafik kazalarındada bu denli ufak çoocukların kurtulma çansı çok fazla oluyo esnek ya kemikler falan bide ufsacıklarrr tabi aç kaldı kaç saat mucizeee :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

çok acı yaa bende bu 2 depremin yanında kuşadasında fln da yaşaım ama beni her nekadar en şidetlli olanlar bunlarda olsa hamileyken oldu eşimde annemleri yolcu etmek için evde değildi garaja gitmişti o beni biraz tedirgin etmişti

büyüro cadı ama ghal uyumuyo öyle uyuyor bırakınca uyanıyor acıktım kalkıp bir şey hazırlayamadım kendime

:))))))

EVET CANIM DEPREM ÇOK ZOR VE ACI

VAY CADI SALMIO SENI HEE :nazar:

X