Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

ama uykusuzluktan mi agliyo? emin misin yani....gaz sorunu tamamen gecmemis olabilir...
ya da dedigin gibi sadece kucak istiyo olabilir, annesinin kokusunu almak istiyo...gunduz nerde yatiriyorsun?

arkadaşlar sizce hamile olabilirmiyim

valla biz bilemeyiz, kan testi, idrar testi yap o zaman ogrenirsin canim

canım daha önce dedim mi bilmiyorum benim eşim de fransa da buyuyo ...bordonun bi ilçesi...orta okula kadar ...ama okulda çok rahat öğrenmiş..anasınıfında falan alışır..arada öğret temel şeyleri...ama bebekken bence değil ya..ilk önce ana dilini öğrensin kendini ifade etsin sonra diğerine başlarsınız..zaten kreş yaşı gelince rahatlıkla geliştirir..kayınvalidem hiç de göstermemiş fransızca..ama çocuklar okul ortamında illaki alışıyor..ama tabi bi konussun sen temel şeyleri öğretirsin...

aa gerçekten mi? esin kaç yasinda tekrar turkiyeye donus yapti peki? fransizca biliyo mu? yoksa unuttu muuu
tinker ama dedigim gibi yigenime hep turkce ogrettiler simdi cocuk anaokuluna gidiyo seneye ilkokula baslicak, cok zorlaniyo hatta ogretmeni ek ders almasini istemis....yani fransizca tam cumle kuramiyor, cok zorlaniyo...baharin da oyle olmasini istemiyorum
fransizca tek bildigi kelime NON (hayir) yaramazlik yaptigi zaman NON diyorum isaret parmagina bakiyo hemen.....keske baska seyler de ogretebilsem ama konusamiyorum fransizca onunla ya

bilmiyorum damla ii geldi sab siplelx belkide gazı vardır ama esniyo gözleri kızarıyor uyku modunda ama uyumuyo nedense benim oturma odamla mutfağım bir orda yatıyo gündüzleri akaşmalrı yatak odamızda loş ışıkta uyutor belkide zaten göğüsüme gelince sakinleşiyor memyi bırakınca yatırıyorum yatağa gene başlıyor mız mızlığa sonra gene göğüsüme geliyo bu seferde süt kalmıyor ona sinirleniyor böyle devam ediyor kısır bi döngü gibi

bence bi 3 yaşına gelsin sen de ders aldır okul öncesi sen bilmiyorsun çünkü...eşim 82 dogumlu ...1 yasında gıtmıs fransaya 15 yaslarındayken gelmısler..o gelınce çok bocalamıs dersler berbatmı turkçe yazı yazarken cok zorlanıyormus..hep zayıfmıs dersler.unıversıteyı de 3 yılda kazandı ama allaha sukur harcanmamıs yanişimdi hala konusmalarında bazen hata yapıyor ıkılemelerı ters sölüyo..yorgun argın yerine argın yorgun diyo..ya da kaşla göz arası diyeceğine gözle kaş arasında yaptı diyo..ben hep diyorum senin beynının sözel kısmında bi hasar var dıye de ama en buyuk etken fransızca konusmaya alışması tabi...ingilizceyi beceremıyor bazı sözcuklerı fransızcadakı okunusları gıbı sölüyor..ama şu anda konusamıyor ama anlıyor....keşke unutmasaymış...

benim annem de i ü ve ö lerin noktalarını koymuyo yazı yazarken :))

selam kızlarrrrr kızımııı sağlık ocağına götürdükk topuğundan kan alındıııı dayanamam diye odaya girmedimm babası girdi....ama çok ağlamamış kızımmmm...

buarada kızım tam 3.400 gram olmuşşşş
1 haftada 650 gram almış..doktor bile çok şaşırrdııı hay maşallah dediiii
kızlarrr maşallah deyinnnn kızımı doğurduktan 15 dk sonra emzirdim ve sütüm geldi çok şükür...ogünden beri çok güzel emiyor galiba oyüzden bukadar hızla kilo aldı..
haklıymışsınızz zayıf doğacak diye boşuna üzülmüşümm kızım 3.400 oldu bile.....doktor sütün kaliteliymiş dedii annemle ablama çekmişim..sarılıkta olmadı kızımmm
çoooook mutluyummmmmm

HAY MAŞALLAHHHH HAKKETTEN DE BAYA Bİ ALMIŞ...NE GÜZEL KIZ YAĞLI YAĞLI SÜTÜN DEMEKKİ..EMZİR EMZİR BOL BOL EMZİR AMA MUTLAKA HER EMZIRMEDEN ONCE LANSINOH SUR YA ŞU KIZIN ODASINI FALAN HİÇ GÖREMEDİK CANSU ADAM GIBI Bİ ALBUM YAP TA KOY FACEYE BEEEE

maşalllah eylül bebeğe
yaaa evet o topuk kanı öyle daha aşıları var canım yaa bizimki 1 aylık olduğunda aşını yaptırdık eşim elinden tuttu bende dizini tuttum kıpırdatmasın diye o da ağlıyor tabi bi yandan sonra bitti aşı eşim kızım acıdımı canın dedi hııııı yapıyo ağlamaklı asıl bu ay işimiz zor 3 yane aşı olucaz vede kalça çıkığı var mı yok mu o testler yapılcak

canim zaten 2.5-3 yasinda okula baslicak ...turkiyedeki gibi 6yasinda degil burda 3 yas

fransizca biliyorum ben, burda kucuk yasta geldim burda okudum yani, turkiyede hiç okula gitmedim........
ama kizimla konusmaya gelince hep turkce konusuyorum yani dogdugundan beri oyle alistim turkce sevmeye alistim.....

keske esin unutmasaymis gercekten ya, ama yine de iyi toparlamis yani fransada buyumus, ama turkiyede universite kazanmis helal olsun valla

benim annem de i ü ve ö lerin noktalarını koymuyo yazı yazarken :))

MASALLAHHHHHHHHHHHHHHHHHHH seliz :) bosuna uzulmussun tabiiii bak istahli cikti kiz yaaaaaaa MASALLAHHHHH MASALLAHHH MASALLAH

Kız eşin alınmasın da kızının kaşı gözü aynı sen...sadece dudaklar mı baba ne...ama ağırlık sen gibi geldi bana...:90::90:

hımmm o zaman ne bıleyım temel şeyleri hem fransızca hem de türkçe kullan...yada en ıyısı bı uzmana danıs ne dıyeyım ben dil eğitiminden ne anlarım ayolll

hımmm o zaman ne bıleyım temel şeyleri hem fransızca hem de türkçe kullan...yada en ıyısı bı uzmana danıs ne dıyeyım ben dil eğitiminden ne anlarım ayolll

ay kizzz ne biliyim danistim size iste, siz olsaydiniz ne yapardinizzzz
cocugun akli karismasin iki dille

seliz bence de eylul sana benziyor kizzzz

canımmm zatennn ilk 3 gün göğüsümün ucu baya bi yara oldu ama ben hamileliğimden beri lansinoh kullanıyorum...hastanede bile sürdüm..çok şükür hemen geçti şimdii güzelce emziriyorum kızımı...odasının falan resmini çekmeye fırsatım bile olmadı..ama sözz kızımın herşeyini çekip face albüm yapıcam..bide senin egeye yaptığın gibi kızıma slayt yapıcam senin kullandığın müziği kullanıcam eğer müsade edersen...çünkü ben bayılmıştım slaytına onun gibi bişey yapmak istiyorumsütüm çok yağlııkızımda sürekli emiyorr çok şükür Allahımaaa
canımm bizde bugün aşı yapılacak sanmıştıkk meğer kan alınacakmış.....aaaa 1 ayda 3 aşı bizde gelicez o günlere..Allah yardımcımız olsun..senin kızında büyüdü maşallah ama ben hiç göremedim daha
MASALLAHHHHHHHHHHHHHHHHHHH seliz :) bosuna uzulmussun tabiiii bak istahli cikti kiz yaaaaaaa MASALLAHHHHH MASALLAHHH MASALLAH
çok sağol canımmmmmm
Kız eşin alınmasın da kızının kaşı gözü aynı sen...sadece dudaklar mı baba ne...ama ağırlık sen gibi geldi bana...:90::90:
gözü kaşı ben demii nesliiiiiiiiiama mimikler dudaklar kafa ve burun baba

geçmiş sayfalara koydum canım resim 3-4 gün oldu ama koyalı bende eylül bebeği göremedim daha

ah canım zamanla öğreniyoruz ve görüyoruz herşeyi burda paylaştıkçada tecvrübe oluyor ii oluyor

Son düzenleme:
kızlar ben çıkıyorum idil hanım uyanmak üzere bilgisayarı kaldırayım bu arda o kangur gibi şeyin fiyaı kargo dahil 102 tl kaç güne gelir ki acaba yaaaa bir an önce gelsin istiyorum hadi öptüğm hepinizi byeeee

sanırım eylül bebek geliyo...................... sağlıkla gel kuzucuk............... allah yardımcın olsun bitanemm...

ayyy gerçekten miii...hadi allah yardımcısı olsun...çok heycanlııı

EVET EVETTT YELİZDEN BANADA MSJ GELDİİİ ALLAH KOLAYLIK VERSİNNN İNŞALLAH Bİ AVAZDA DOĞURUR

Ayyyyyyyyyyyyyyyyyyy kızlaaaaaaaaaaaaarrrr Yeliz doğuruyo muymuuuuuuuuuuuuuuşşşşş Allahım yardımcısı olsun, bir avazda kurtuluversin inşallah, oğluşumla dua edicez onun için

anam Allah söyletti valla kız ne yelizi, seliz doğuruyor
ayrıca da senin o oğluşunun pipisini yerim ben

anam çok heyecanlı allah yardu-ımcısı olsun. Bir avazda...iaşşalah kızını koklar...

allah yardımcısı olsun..haber bekliyorum vallahi kızlar selızın telefonu olan bana verebılır mı özel mesaj veya cebımden..

selizim az kaldi insallahhhhhhh ayyyyyyy ben cok heyecanlandim yaaa!!!!!!! bize haber vermeyi unutma ya

biz doktordan geliyoruz, bahar hanimin kabizligi için randevumuz vardi... ilac degistirdik, ve kan tahlili istedi

kız nişanın gelmesi hemen doğuracağı anlamına gelmez kiiii.........ben doğumdan kaç hafta önceee kaybettim nişanı ......... seliz şu an nerde??? hastanede mi? evinde mi anlayamadım yawwwww

kızlar beni nekadar çok merak etmişsinizzz sizleri çooook seviyorummmmdevamını okuyum bukadar alıntı yapabildim henüzzzz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…