Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
kızlar ya size bir şey diyeceğim gülmek serbest ama bana bi akıl verin ne olur...dün gece evde banyo yaptım saçlarımı tararken elime böcek gibi bir şey geldi...ben bunu hatırlıyom biryerlerden edim ...bu tam anlamıyla bitti..boz renkli altı bacaklı...hemen eşim baktı saçıma bi daha göremedi..:KK14::KK14::KK14:bugünde sınıfta bit kontrolü yaptım ve en pis öğrencimde dana gibi büyük bi bit buldum geziyordu...:KK14::KK14::KK14:kızlar tüm kızlardada sirke var ölü veya diri..hepsine saçlarınızı kestirin dedim..1.sınıflardaki bi kızda nasıl ağlıyor ben istemıyorum dayımın dugununde saclarımı yaptırcaktım ben diye..kıyamadım ama napıcaz bilmiyom..hadi onu geç ben ne b...k yicem kızlar ya..deliricem 5 yıldır öğretmenim ilk defa oluyo bu kendı kendıme bu gür saçları nasıl temizlerim..ege ye geçerse eşime...:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:ayyy hayal bile edemiyorum ya....:KK60:hem gülüyom hem ağlıyorum su anda ...bi fikri vya tavsıyesı olan var mı...paranit diye bı sprey aldım 30 tl bayıldım ..bugunde bıt sampuanı alcam...böcek ilacı gaz yağı en son denıyeceğim bir de emziriyorum ya...paranit kullanılabılıyormus da gaz yagı bocek ılacı sıkamam emzırdıgımden.....:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

bundan sonra bana megabitli tinker diyebilirsiniz...öğretmenlikten nefret ediyorummm:KK14::KK14::KK14:

Günaydın tinkercimm :)

eskıden okullarda cok yaygındı bide istanbulda düşün yani annem bizi yıkar paklar yollrdı bit kapıp gelirdik
kadın bit ayıklamaktan kafayı sıyırıcaktı nerdeyse hatta bızım 3 numaray hamıleyken hastaydı basımda gördü
hasta yatandan koş bit şampuanı al gel demıstı çok iyi hatırlıyorum kadın o halde bile bitlerimizle ugrasömıstı
çok illet bıseyy ama şampuan bırebır gelıyor ama şampuanı hemen durulamıycaksın annem sacımızda köpürtüp
bekletirdi şampuanı 5 dk sonra fln durulardı banyodan sonrada onu ince dişli taragıyla tarardı 1 kere yıkandıkmı gecerdı
ama okulda gene gene kapardık hep....sonra doğurunca hastanedne gelınce sabah saçalrımı örerken görmüştü bitler yemıs basını
anasız cocuga kım bakar diyede aglamıstı annem yaa :KK43: :KK43: ağlaya ağlaya temızledıydı bit üzerinden ne çok anım varmış arkadaş...

günaydın kızlarrrrrrrrr:KK3::KK3::KK3:

doğuranlar olmuş. hayırlı uğurlu olsunn bebişleriniz. inşallah bu zorlu maratona çabuk alışırsınız.:KK76:

biz 6 ayımıza giricez allah nasip ederse:KK31: ne çabuk geçmiş günler. ne zaman 5 ay olduk hatırlamıyorum bile

günaydın cnaım maşallah sizeeee :)

Günaydın çiçeğiiiiiiiiiiiiiiiiiimmm :KK16: ben çok iyiyim ve de çok heyecanlıııı :KK69: oğluşumu görücem bugüüüüüüüüüüüüüünnn :KK52:

Ayyyyyyy canım çektiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK56: :KK56: :KK56:

günaydın serocum gelın yıyelım dıyorum koşun hadı bakamm :KK70:

günaydın kızlarrrrrrrrrrr:nazar::nazar::nazar:

günaydın tatlımm :)

günaydın idilcimmm :) prenses hazretleri ne yapıyorlar :KK70: yaramazlık yapıyormuu

gunaydin tatlim....prensesss turkcell reklamini izliyo su an :))) bayiliyo ya
yaramazlik yapmiyooo, bi tek su kafasindaki tokalara gicik oluyo hepsini tek tek cikariyo.......ben de sinir oluyorum tabiiii gorenler aaa ne yakisikli oglunuz var diyooo kafasinda toka birakmiyo kiii erkek fatma :KK19:

sen ne yapiyon bacim

Son düzenleme:

eskıden okullarda cok yaygındı bide istanbulda düşün yani annem bizi yıkar paklar yollrdı bit kapıp gelirdik
kadın bit ayıklamaktan kafayı sıyırıcaktı nerdeyse hatta bızım 3 numaray hamıleyken hastaydı basımda gördü
hasta yatandan koş bit şampuanı al gel demıstı çok iyi hatırlıyorum kadın o halde bile bitlerimizle ugrasömıstı
çok illet bıseyy ama şampuan bırebır gelıyor ama şampuanı hemen durulamıycaksın annem sacımızda köpürtüp
bekletirdi şampuanı 5 dk sonra fln durulardı banyodan sonrada onu ince dişli taragıyla tarardı 1 kere yıkandıkmı gecerdı
ama okulda gene gene kapardık hep....sonra doğurunca hastanedne gelınce sabah saçalrımı örerken görmüştü bitler yemıs basını
anasız cocuga kım bakar diyede aglamıstı annem yaa :KK43: :KK43: ağlaya ağlaya temızledıydı bit üzerinden ne çok anım varmış arkadaş...

günaydın serocum gelın yıyelım dıyorum koşun hadı bakamm :KK70:

günaydın tatlımm :)
oooof kız çocugu ilkokulda bıtlenıyor mutlaka ya...benım yanımdakı kızda cıkmıstı öğretmen aramıstı bulamamıstı ama evde annem bulmustu bende ...allahtan okulda cıkmadıı adım bıtlıye cıkardı vallahı...:KK1::KK1:yılar sonra yenıden tarıh tekerrur ettı..ablamda dün gülüyo telefonda gulme dedım senın de kızın var...sizde de başlaması yakındır dedim:KK1::KK1:
yaramazlik yapmiyooo, bi tek su kafasindaki tokalara gicik oluyo hepsini tek tek cikariyo.......ben de sinir oluyorum tabiiii gorenler aaa ne yakisikli oglunuz var diyooo kafasinda toka birakmiyo kiii erkek fatma :KK19:

sen ne yapiyon bacim

ayyyy egede bayılıyo o küçük selolara çığlık atıyo izlerken:KK1:

sen ne yapiyon bacim

hangı reklam çok tutar arastırması yapılacaksa keısnlıkle çocuklara izletılmweli
elif de sadece begendıgı reklamalrı izlio kalanalrı tırt gecıo bırıde turkcell reklamları tabıı :KK70:
şarkıalrdan düm tek tek - disko disko partizani diye bi şarkı adı fln hatırlayamaıdm şimdi
bide eurovision birincisi olmuş fairytale dinlıyo cocuk ööle ufak tefek şeleri dinlemıo :KK70:
bide kafayla tembo tutuyo elleri sallıo dns edıo resmen eheueheue :KK70:

ama tokalar cok yakısıo ona taksa keşke :)
ben ne yapayım canımm iş güççç biliyoun aynıı tsakılıyorumm :)

kızlar evine yollattıgım öğrencının annesi kavgaya geldi....:KK47:ömürleri billah bit nedir bilmezlermiş onların evinde asla olmazmıs..sınıftakı bıtı goren kız kendıne baksınmıs...saclarını kestırınce kabarıyormus..bı bagırdım kadına ne yanı yalan mı gordum ya resmen çıt diye çıtladı dedim...o böcektır dıyo saçın içinde olan böceğe zaten bit denir dedim...ya bunda utanılacak ne var dedım bıt temızı sever dedım yaglamak ıcın ama kadında pis zaten bılıyom cocukta pis..ama kabul etmıyor hanım vallahı saclar kesılcek temızlencek öle okula gelcek dedim...bi de bu manyaklarla uğraş...kendım bıtlendım diyemedim ama..bu dedikoducu köy öğretmen bitlendi çocuklara yaydı der bir de belli mi olur....:KK37::KK37::KK37::KK37:

oooof kız çocugu ilkokulda bıtlenıyor mutlaka ya...benım yanımdakı kızda cıkmıstı öğretmen aramıstı bulamamıstı ama evde annem bulmustu bende ...allahtan okulda cıkmadıı adım bıtlıye cıkardı vallahı...:KK1::KK1:yılar sonra yenıden tarıh tekerrur ettı..ablamda dün gülüyo telefonda gulme dedım senın de kızın var...sizde de başlaması yakındır dedim:KK1::KK1:

ayyyy egede bayılıyo o küçük selolara çığlık atıyo izlerken:KK1:

valla gülünecek bişey değil bence :) herkeesin basına gelebilir
hele anneler için tam sinir bozucu bısey sen herseyden sakın çocugunu temızle
giydir aman şöyle süslü olsun aman böyle püslü olsun de
okula yoılla bitlensin gelsin ceremesını gene sen cek :KK70:

Günaydın çiçeğiiiiiiiiiiiiiiiiiimmm :KK16: ben çok iyiyim ve de çok heyecanlıııı :KK69: oğluşumu görücem bugüüüüüüüüüüüüüünnn :KK52:

Günaydın megabitli :KK60::KK60: :KK60: valla hiç başıma gelmediği için bilemeycem hayatım, umarım bi çözüm bulursun :KK70:

Ayyyyyyy canım çektiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK56: :KK56: :KK56:

Günaydın cicim, hoşgeldin :KK16: maşallah ne güzel büyümüşsünüz bak, zaman gerçekten çok çabuk geçiyo, ben de daha dün gibi hatırlıyorum testi yaptığım günü, ne ara geldik 30. haftaya anlayamadım valla :KK37:
maşallah size canım benim:nazar::nazar::nazar::nazar: oğluşa hazırlıklar nasıl gidiyor.:KK76: aman deyim çok şey alma. ben aldım hepsi küçüldü 1 kez bile giymeden.

saol canımcımm. nasılsın nasıl gidiyor:KK71:

valla gülünecek bişey değil bence :) herkeesin basına gelebilir
hele anneler için tam sinir bozucu bısey sen herseyden sakın çocugunu temızle
giydir aman şöyle süslü olsun aman böyle püslü olsun de
okula yoılla bitlensin gelsin ceremesını gene sen cek :KK70:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:zaten sınıfta bı tane bıtlı arsa bilin ki tüm temizlere geçmiştir....ayyy işte kreşler okullar bu konuda can sıkıntısı ama bu dönem de geçiyo...ben diyom ya tum ev ahalisini bitlemişim..ben eve getırınce tum evbıtlenmıs babam aglamıs sinirinden ben askerde bile bitlenmemiştim diye...:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

maşallah size canım benim:nazar::nazar::nazar::nazar: oğluşa hazırlıklar nasıl gidiyor.:KK76: aman deyim çok şey alma. ben aldım hepsi küçüldü 1 kez bile giymeden.

haklısın evet ayına göre az az alcaksın küçüldü mü git bi daha al

hangı reklam çok tutar arastırması yapılacaksa keısnlıkle çocuklara izletılmweli
elif de sadece begendıgı reklamalrı izlio kalanalrı tırt gecıo bırıde turkcell reklamları tabıı :KK70:
şarkıalrdan düm tek tek - disko disko partizani diye bi şarkı adı fln hatırlayamaıdm şimdi
bide eurovision birincisi olmuş fairytale dinlıyo cocuk ööle ufak tefek şeleri dinlemıo :KK70:
bide kafayla tembo tutuyo elleri sallıo dns edıo resmen eheueheue :KK70:

ama tokalar cok yakısıo ona taksa keşke :)
ben ne yapayım canımm iş güççç biliyoun aynıı tsakılıyorumm :)

turk kanallari avrupa yayini bizimki atv kanald show filan, latif doganin bir cay reklami var hahaha kizim ona bakip guluyo yaaa hahah kiroya bak der gibi
bi de su atv'de yeni bir dizi baslicak kiz gelinlikle benim adim hayat 15 yasindayim falan diyo gozunu kirpmadan izliyo onu
muzik olark bi tek pepee'yi dinliyo, iki ekmek aldim eve gidiyorum biri buyuk biri kucuk iki ekmek aldim falan :KK1::KK1:

kızlar evine yollattıgım öğrencının annesi kavgaya geldi....:KK47:ömürleri billah bit nedir bilmezlermiş onların evinde asla olmazmıs..sınıftakı bıtı goren kız kendıne baksınmıs...saclarını kestırınce kabarıyormus..bı bagırdım kadına ne yanı yalan mı gordum ya resmen çıt diye çıtladı dedim...o böcektır dıyo saçın içinde olan böceğe zaten bit denir dedim...ya bunda utanılacak ne var dedım bıt temızı sever dedım yaglamak ıcın ama kadında pis zaten bılıyom cocukta pis..ama kabul etmıyor hanım vallahı saclar kesılcek temızlencek öle okula gelcek dedim...bi de bu manyaklarla uğraş...kendım bıtlendım diyemedim ama..bu dedikoducu köy öğretmen bitlendi çocuklara yaydı der bir de belli mi olur....:KK37::KK37::KK37::KK37:

isin zor bacimmmmmm, insanlarla ugrasmak zorrr.....is yerim oldugu donemlerde bir stilistin cantalarini alip satiyordum...neyse baktim musteriler pek ilgi gostermiyo adami cagirdim cantalarini geri al diye...adam o kadar alindi ki cantalarini aldi gitti sonra tekrar geldi ben cep telefonumu kaybettim sen çaldin falan diye benimle kavga etti anammmmmm oyle bir sinirlendim kiii ya yapmadigim biseye sen caldin sen aldin diyo......kavga ettik dukkanin ortasinda :) en sonunda polisi aradim, dedim boyle boyle!!!!! bir sikayetin varsa karakola gel dedi :KK1::KK1::KK1::KK1: zirtooooo ben senin kiçi kirik telefonunu napiyim ya geri zekalii ay bak gene sinirlendimmmm:KK47:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:zaten sınıfta bı tane bıtlı arsa bilin ki tüm temizlere geçmiştir....ayyy işte kreşler okullar bu konuda can sıkıntısı ama bu dönem de geçiyo...ben diyom ya tum ev ahalisini bitlemişim..ben eve getırınce tum evbıtlenmıs babam aglamıs sinirinden ben askerde bile bitlenmemiştim diye...:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

eheueheuehue :KK70: :KK70:

hamdolsun ıyıyımmm takılıyoruzz :)

turk kanallari avrupa yayini bizimki atv kanald show filan, latif doganin bir cay reklami var hahaha kizim ona bakip guluyo yaaa hahah kiroya bak der gibi
bi de su atv'de yeni bir dizi baslicak kiz gelinlikle benim adim hayat 15 yasindayim falan diyo gozunu kirpmadan izliyo onu
muzik olark bi tek pepee'yi dinliyo, iki ekmek aldim eve gidiyorum biri buyuk biri kucuk iki ekmek aldim falan :KK1::KK1:

eheueeu her halttan anlıyolar yaa :KK70: küçük ınsann

ayy o diziyi bende merak eıdom valla :)

kızlar, bu arada n.doğum yaptım 12 kg fazlam var ve basen aldı başını gidiyor:KK30:

kızlar, bu arada n.doğum yaptım 12 kg fazlam var ve basen aldı başını gidiyor:KK30:

maşallah canım çok mu kilo aldın ki hamileliğinde eğer emziriyorsan çok kolay gider benim sezeryan olmasına ragmen 1 yılda emzırmkten dolayı hamılelık oncesı kıloma ulaştım ama daha da vermek ıstıyorum..veremıyorum...

Valla daha hiç başlamadık hazırlıklara, daha 1 zıbını var cinsiyetini öğrendiğimiz gün bi hevesle aldığım, başkada bişey almadık henüz, bu ay bakarız artık yavaş yavaş diyoruz, hatta bugün kontrol çıkışı bakınacaz biraz beşiklere, bebek arabalarına, ana kucaklarına falan :KK69:
Bi de artık çantanı hazır et diyo herkes, şimdi benim neler almam lazım, hastane çıkışı çantasında neler olur kızlaaaaaaaaaarrr :26: nelere bakiyim bugün akıl verin bana :KK37:

Valla daha hiç başlamadık hazırlıklara, daha 1 zıbını var cinsiyetini öğrendiğimiz gün bi hevesle aldığım, başkada bişey almadık henüz, bu ay bakarız artık yavaş yavaş diyoruz, hatta bugün kontrol çıkışı bakınacaz biraz beşiklere, bebek arabalarına, ana kucaklarına falan :KK69:
Bi de artık çantanı hazır et diyo herkes, şimdi benim neler almam lazım, hastane çıkışı çantasında neler olur kızlaaaaaaaaaarrr :26: nelere bakiyim bugün akıl verin bana :KK37:

lansinoh krem..bez yenidoğan...pişik önleyici krem sebamed tavsiyem....ıslak pamuk yenidoğan..(ıslak medilin pamuk versıyonu)..kendine terlik ve pijama önden düğmeli hatta gecelikle daha rahat edersin..kırmızı kurdelalı bandana :))....bebek için 3 tane zzıbın yeter bir de ilk etap göbeği düşmüceği için böle anvalop gelen zıbınlar oluyor cıtcıtsız yenı dogaanlara onlardan da al...still tea al...bu arada şerocum bak bu tavsiyemi ciddiye al..lansinoh kremı doğumdan en az 1 ay oncesınde basla gunluk gogus uclarına surmeye..ben öle başlamıstım hiç ama hiç yara olmadı hafıf tahrıs oldu o da dogal zaten...bak ablam yapmamıstı dogumdan sonra surdu hep yara oldu meme ucu koptu vallahı..her emzırmeden once ve sonra bol bol surcen onu....çok rahat edersın önesinden kullanmaya başlarsan
akılıma gelenler bunlar....ha birde ben ne olur ne olmaz dıye bıberon emzık ve mama da koymustumda...sen bılırsın ..sterıl halde bi poşette sakla hazır dursun ...her ihtimale karsı..

Son düzenleme:
lansinoh krem..bez yenidoğan...pişik önleyici krem sebamed tavsiyem....ıslak pamuk yenidoğan..(ıslak medilin pamuk versıyonu)..kendine terlik ve pijama önden düğmeli hatta gecelikle daha rahat edersin..kırmızı kurdelalı bandana :))....bebek için 3 tane zzıbın yeter bir de ilk etap göbeği düşmüceği için böle anvalop gelen zıbınlar oluyor cıtcıtsız yenı dogaanlara onlardan da al...still tea al...bu arada şerocum bak bu tavsiyemi ciddiye al..lansinoh kremı gogumdan en az 1 ay oncesınde basla gunluk gogus uclarına surmeye..ben öle başlamıstım hiç ama hiç yara olmadı hafıf tahrıs oldu o da dogal zaten...bak ablam yapmamıstı dogumdan sonra surdu hep yara oldu meme ucu koptu vallahı..her emzırmeden once ve sonra bol bol surcen onu....çok rahat edersın önesinden kullanmaya başlarsan

Hepsini not alıyorum :KK34: ayyyyy nasıl heyecanlandım bak şimdi yaaa :KK52: hele de kırmızı kurdelayı duyunca içim bi tuhaf olduuuuuuuuuuuuuu :KK69: :KK69: :KK69:

Son düzenleme:
Hepsini not alıyorum :KK34: ayyyyy nasıl heyecanlandım bak şimdi yaaa :KK52: hele de kırmızı kurdelayı duyunca içim bi tuhaf olduuuuuuuuuuuuuu :KK69: :KK69: :KK69:

onu bulduğun yerde al canım kenara koy...taç şeklinde olanları da var benimki öleydi...aaa fotolarda güzel çıkman için allık ve rimel de al...:KK60:ben onu da yaptım...doğal duruyor ama soluk olmuyorsun dogum sonrası ınsan bıraz soluk oluyor

X