Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
NESLİCİM sen elinden geleni yap bencee boşver bu dünyada sıkıntı çekersin belki ama öbür dünyada bunlar snein hanene yazılırrr senkalbini bozma anlayabiliyorumm seni başkaları yüzünden borca giriyolar ve sizden çıkacakk herkesin kendine göre b derdi sıkıntısı ev geçindirmesi var boşver bugun ettiğiniz iyilik mutlaka başka bi yerden güzel bişekilde çıkar...bak ne güzel eşin sana danışıyoo yardım bekliyoo kayınpeder tarafı senin kıymetini bilmezsse eşin bilir boşver onlarıı orasını düşünme yeterki eşinin gözünde iyi ol o seni herzaman savunur..

zor bir durummuş tinker....ama bence elinizden geleni yapın eşin için ....sonuçta anne ve babasıdır yardımcı olması lazım.... sen o durumda olsaydın ne yapardın yani annen ve baban maddi anlamda bir sıkıntı yaşadığını düşün yardımcı olmaz mısın....
bak benim eşim 10 çocuğun tek erkek çocuğu...biz de bazı sıkıntılar çekiyoruz maddi anlamda.. eşim çok üzülüyo para yollayamıyorum aileme diyo...kızlar yolluyo ben erkek çocuk olarak yollayamıyorum diye gurur yapıyo......yani bence sen kayın pederinin seni kandırdığını filan unut...eşin için yap bunu....bence yani :/

Neslicimm sen en doğru olanı yapmışsın zaten.eminim senin yaptıgında onların yaptıgıda karşılıksız kalmayacaktır..

kızlar ben de öle düşündüm inanın zamanında aldıklarını vermeseler bile böle bir durumda yüz cevıremem mantıgım hayır dıyor ama vijdanım evet...esımın kalayından sonra kaynım ramıs sadaka verır gıbı 20 ceyrek vereyım borc demıs babasına babası senden bı halt ıstemıyom ben demıs...benım kızdıgım bu kız bunlara resmen eşşek muamelesı yaparken kayınvalıden yemegını bıle yapıp yollardı kıza sevgılılerken..kız dunyanın en pinti insanı...elini hayatta cebıne atmaz kaynımada attırtmaz dusunun bunlar ıkı oğretmen ve egeye d.gününde çin malı oyuncak araba aldılar....:KK53::KK53:o derece yani...amcası dogdugunda hıcbırsey yapmadı para kazanmasına ragmen ..yanı kopardıgım kar mantıklı bır kız bu sayedede 4 yıl çalışmıs ama ev almış dusunun yemek bıle yemıyormus para bırıktırmek ıcın...ben ve esımde hayatta bogazdan kesmeyız ust bastan keserız ama...velhasıl da borç içindeyız ..para tutamıyoruz işte...böleleri senın sırtından gecınıyo..yazın bak yemek hazırlancak markete gıt et al..hep bız yaptık bunlar yemek saatı geldı sadece yedıler ve kız iş miş yapmadan gıttı..benı dusunun kucagımda cocuk ve işlerle...yani öle terbıyesızler açıkçası bu terbıyesızlere bı yerde utandırmak ıcın kabul ettım tabıkıde utanırlarsa dun basvurduk kredıye..ama korkuyorum ..uzerımıze kalırsa hepten yerız ayvayı cunku bızımde her ay 1200 tl sabıt borc var...hayırlısı..alah buyuk ne dıyeyım...anneme ve ablama da sordum onlarda destekledı...hersey mal mulk de degıl onu da bılıyorum..bakalım kızlar ...eger tekrardan benı kandırılar ve bunlara canın cıcım muamelesı yaparlarsa benı kaybederler ..cunku kızsalarda agızlarını açmıyorlar hep esımı devreye sokmaya calışıyorlar..anne babada ıkıli oynuyor yani..ama dediğim gibi eşim için kabul ettım bunu da ona soledım..zaten senı tekrar kırarlar bu yaptıgına karsılık ...ben de onlara kırılırım dedi..bakalım ..saoğlun kızlar ıcım rahat:KK61:

kızlar ben de öle düşündüm inanın zamanında aldıklarını vermeseler bile böle bir durumda yüz cevıremem mantıgım hayır dıyor ama vijdanım evet...esımın kalayından sonra kaynım ramıs sadaka verır gıbı 20 ceyrek vereyım borc demıs babasına babası senden bı halt ıstemıyom ben demıs...benım kızdıgım bu kız bunlara resmen eşşek muamelesı yaparken kayınvalıden yemegını bıle yapıp yollardı kıza sevgılılerken..kız dunyanın en pinti insanı...elini hayatta cebıne atmaz kaynımada attırtmaz dusunun bunlar ıkı oğretmen ve egeye d.gününde çin malı oyuncak araba aldılar....:KK53::KK53:o derece yani...amcası dogdugunda hıcbırsey yapmadı para kazanmasına ragmen ..yanı kopardıgım kar mantıklı bır kız bu sayedede 4 yıl çalışmıs ama ev almış dusunun yemek bıle yemıyormus para bırıktırmek ıcın...ben ve esımde hayatta bogazdan kesmeyız ust bastan keserız ama...velhasıl da borç içindeyız ..para tutamıyoruz işte...böleleri senın sırtından gecınıyo..yazın bak yemek hazırlancak markete gıt et al..hep bız yaptık bunlar yemek saatı geldı sadece yedıler ve kız iş miş yapmadan gıttı..benı dusunun kucagımda cocuk ve işlerle...yani öle terbıyesızler açıkçası bu terbıyesızlere bı yerde utandırmak ıcın kabul ettım tabıkıde utanırlarsa dun basvurduk kredıye..ama korkuyorum ..uzerımıze kalırsa hepten yerız ayvayı cunku bızımde her ay 1200 tl sabıt borc var...hayırlısı..alah buyuk ne dıyeyım...anneme ve ablama da sordum onlarda destekledı...hersey mal mulk de degıl onu da bılıyorum..bakalım kızlar ...eger tekrardan benı kandırılar ve bunlara canın cıcım muamelesı yaparlarsa benı kaybederler ..cunku kızsalarda agızlarını açmıyorlar hep esımı devreye sokmaya calışıyorlar..anne babada ıkıli oynuyor yani..ama dediğim gibi eşim için kabul ettım bunu da ona soledım..zaten senı tekrar kırarlar bu yaptıgına karsılık ...ben de onlara kırılırım dedi..bakalım ..saoğlun kızlar ıcım rahat:KK61:

sen sana yakışanı yapmışsın bebeğim valla tebrik ediyorum seni:KK9::KK9::KK9::KK9:

kızlar merhaba haberi yazyaım hemen kaçıcamm çok işim var...Yeliz aradı söyledi şimdi

Selizin sancıları gelmiş hastanedeymiş telefonu eşindeymiş doğuracakmış inşallahh bakalımm :KK70:

Hadi öptüm hepinizi bye byeee

kızlar merhaba haberi yazyaım hemen kaçıcamm çok işim var...Yeliz aradı söyledi şimdi

Selizin sancıları gelmiş hastanedeymiş telefonu eşindeymiş doğuracakmış inşallahh bakalımm :KK70:

Hadi öptüm hepinizi bye byeee

ayyy gerçekten miii...hadi allah yardımcısı olsun...çok heycanlııı:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlar biraz öncede ben aradım doktorun yanında şu an bilmiyorum iyi galiba dedi eşi :KK70:

merve napayımm yarın kayınvalıdemler burda olcaklar accık evımı temıleyım yemek yapayım sınek basmıs ılaçlayım dıyorum

gezmıs gezmıs de eve bakmamış demesinler dimi ama :KK70: :KK60: :KK60:

kızlar biraz öncede ben aradım doktorun yanında şu an bilmiyorum iyi galiba dedi eşi :d

merve napayımm yarın kayınvalıdemler burda olcaklar accık evımı temıleyım yemek yapayım sınek basmıs ılaçlayım dıyorum

gezmıs gezmıs de eve bakmamış demesinler dimi ama :d :KK60: :KK60:

ayyyyyy temizle temizlee laf etmesinlerrr sana kolay gelsin canımmm

Tinker konuya şöyle bi göz gezdirdimde :)
bencede en doğrusunu yapmışsın....
Sonuçta eşinin görevi bi yerde evlat olarak
eşine arka olmak onu desteklemekte senin görevin...
mantıklı hatunsun sen yanlış yapmazsın :) için rahat olsun bence

Tinker konuya şöyle bi göz gezdirdimde :)
bencede en doğrusunu yapmışsın....
Sonuçta eşinin görevi bi yerde evlat olarak
eşine arka olmak onu desteklemekte senin görevin...
mantıklı hatunsun sen yanlış yapmazsın :) için rahat olsun bence

sağol cicim sana da kolay gelsin ne yemekler döktürcen kız emine bederrrr:KK66::KK66::KK56::KK56:

dimi canım gelinim yni bi yerde :KK70:

tickerinde çok güzel olmuşşş hadi hayırlıısyla sonunu görürüsün inşallahhh :)

evet yaaa gelin olmak zor zanaatt herkesi memnun etmekk felan fıstıkk...

amin canım inşallah en kısa zamanda sana naneme yelizime nasip etsinn rabbimm isteyen herkese nasip etsin.. :KK9:

sağol cicim sana da kolay gelsin ne yemekler döktürcen kız emine bederrrr:KK66::KK66::KK56::KK56:

rica ederim canım :)

yaa normal yemekler yapıcam :) kayınpederimin kalp rahatsızlığı varda ona göre çoğunlukla
hafif şeyler.....şu anda döktürüyorum ama oynayarakk ayy hindualr oynuyoalr yaa
koskoca bi topluluk eşliğinde onalrı izleip karsıalrında dans edıyorum çooook zevklı :KK60:
herkese tavsiye ederim sinir stres kalmıo :KK60: kalça göbek de kalmaz ınsallahhh :KK60:

evet yaaa gelin olmak zor zanaatt herkesi memnun etmekk felan fıstıkk...

amin canım inşallah en kısa zamanda sana naneme yelizime nasip etsinn rabbimm isteyen herkese nasip etsin.. :KK9:

öyle canım ne olursan ol adın gelin dımı :KK70:

amın canım ınss ecmaın :)

selammmmmmmm kuzeyciler güneyciler:KK9::KK9:
akşam kilitlendim tv ye yine :KK76:
nasılsınız? benim zıpzıplar herzaman ki gibi kuduruk :emir_bebek: bende peşlerinde gezinip duruyorum.şimdi uyudular azıcık bakalım,yemeğe girişmeden bakim dedim size.

nesli okudum senin konuyu ve kesinlikle sana hak verdim..sen en doğrusunu yapmışsın.. için rahat olsun kuzum.

ayşeeee şimdiii fevkulade bi sofraaa hazırlamıştırrr:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

fazla bişi yapmıcam kız ama az da döktürsem fena olmaz :KK60: ıkısı bırlıkte çok az gelebılıyolar cunku :)

neyse bakaım belkı bugun bi su böreği denerım :KK70: teyzemden tarif alaımda o süper yapar :KK70:

nasılsınız? benim zıpzıplar herzaman ki gibi kuduruk :emir_bebek: bende peşlerinde gezinip duruyorum.şimdi uyudular azıcık bakalım,yemeğe girişmeden bakim dedim size.

nesli okudum senin konuyu ve kesinlikle sana hak verdim..sen en doğrusunu yapmışsın.. için rahat olsun kuzum.

sağol canım benim sizlere güveniyorum zaten..ayyy kuzeyyyyy bence güneyi sevmiyorum artık...kuzeyi tek geçerim maçoluk da ayrı bir yakışıyor şu kıvanca değil mi...:98::98::98:

hoşgeldinnn canımmmm ben izleyemedim yaaaaa misafirlikteydikk yerim snein kuduruklarıı maşallahh hepsinee:nazar::nazar::nazar:

fazla bişi yapmıcam kız ama az da döktürsem fena olmaz :KK60: ıkısı bırlıkte çok az gelebılıyolar cunku :)

neyse bakaım belkı bugun bi su böreği denerım :KK70: teyzemden tarif alaımda o süper yapar :KK70:

yap yapda bizde faydalanalımmm :KK56::KK56:

sağol canım benim sizlere güveniyorum zaten..ayyy kuzeyyyyy bence güneyi sevmiyorum artık...kuzeyi tek geçerim maçoluk da ayrı bir yakışıyor şu kıvanca değil mi...:98::98::98:

ayy evet yaaa maço hallerine bende bitiyorummm

X