Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
kızlar sanırım benim idilim kolik dün akşamdan beri bizi çok korkuttu yaaa emmeyi beceremediği için biberon veriyorduk ya dün gece boğazına kaçırdı çok korktum deli gibi oldum bugünde yaptı aynı şeyi yalnız kalınca ben ne yapcam bilmiyorum doktora gittik doktor doğan bi damla verdi zinco 1-2 gün kullan işe yaramazsa mecburen ilaç vericez dedi karnı içi masaj yağı yazdı bi tane biz aptamil kullanıyorduk doktor aptamilin comformil varmış gaz yapmıyormuş ondan alın dedi onu alıcak şimdi eşim sizlerin tavsiyeleri var mı gaz için o ağladıkça benim ağlayasım gliyo oturup bende ağlıyorum

kızlar sanırım benim idilim kolik dün akşamdan beri bizi çok korkuttu yaaa emmeyi beceremediği için biberon veriyorduk ya dün gece boğazına kaçırdı çok korktum deli gibi oldum bugünde yaptı aynı şeyi yalnız kalınca ben ne yapcam bilmiyorum doktora gittik doktor doğan bi damla verdi zinco 1-2 gün kullan işe yaramazsa mecburen ilaç vericez dedi karnı içi masaj yağı yazdı bi tane biz aptamil kullanıyorduk doktor aptamilin comformil varmış gaz yapmıyormuş ondan alın dedi onu alıcak şimdi eşim sizlerin tavsiyeleri var mı gaz için o ağladıkça benim ağlayasım gliyo oturup bende ağlıyorum

selam kızlar bende yenıyım burda sohbet koyu arada okuyorm ama katılamıyorum fazla
canım gecmiş olsun bnmde 15 aylık bir oglum var 3 hafta ya yakn erkn dogdu emme ısınde problem yoktu ama sureklı burnndan agzından sut cıkarıyordu cok korkuyordum doktor ozel bir sey yapma yan yatrmaya bak dedı bıkac kez gece sesıne uyandıkki boguluyor esım oyuzdn gecelerı hep kontrol ettı sımdi kusma yok ama cok zor gunler gecrdık içtigi sutler hep burnndn gelıyordu youn bır sekılde eger ole bişi tekrar olursa doktor tarf etmstr hemn yuzustu cevır hafıfce sırtına vuruyor gıbı yap allah onları koruyor.sakin olmaya bak.
gaz problemi içinde ayakalrına sıcak su torbası koyuyrdum ben ustmeye karsı. ama cok gazlı bir bebek deıldı benımkıde sureklı kolumuzda sırtını sıvazlrdık ama bıkmadn usanmadn birde bacaklarını karnına dogru bastırrdık spor gıbı cıkarmasına yardımcı olmak ıcın ılac hıc kullanmadım bazen ilaçda kullanıyorlar gaz için bu arada arkadası her yedıgı ıctgıne mınck tarcın atyrdu gazı alıyormus ama bunun hakknda kesın bır bılgm yok arastr ıstersen.

canım 15 gnden sonra başlar kolık agrıları normaldır atlatacaksınız aglamana gerek yok genelde aksam saatlerıne dogru baslardı bıde ..yanındayken kucagına mınder al onu da karnına hafıf baskı olcak sekılde yuzustu yatır hafıf hafıf bacaklarını salla o hem sallanmanın hem de yuzustu durmanın rahatlıgını yasayacaktır ben de zınko kullandım ama aktardan acı elma yagı almıstım ayak tabanlarına sur karnına sur ve sıcak havlu koy ben genelde surerken kurutma makınasıyla sıcak ufletırdım ..zaten bebekler kurutma makınası sesıyle rahatlar ..inan bazen aksama kadar acık kalırdı kurutma makınası....kapatınca aglıyordu ...ilk 3 aydan sonra rahatlar..bırde saatlı yedır en az 2 saat arayla...çok krıze gırerse sallayın çarsafla hıcbır bebek dayanamaz tabı hafıfce..bırde masaj ve jımnastık ...hergun banyo ..bunlar ıyı gelır

kızlar bugün yine dayanamayıp çarşıya çıktım eksikleri tamamlamak için:KK66::KK66::KK66:sanırım birçoğuda tamamlandı... bebişime aldıklarımı liste halinde yazıcamm
bir eksiğim varsa söyleyin okk:KK34:

aldıklarım;
puset
oto koltuğu ana kucağı
ev ana kucağı
bebefon
mama sandalyesi
1 nevresim takımı
1 yorgan 1 yastık
1 kadife tulum battaniye
1 peluş battaniye
2 penye battaniye
1 pike battaniye
1 bebessi ince kadife battaniye
alt açma(hemde uyku tulumu gibi)
7 çıtçıtlı badi
4 iç zıbın
6 tane alt (kıyafet içine giymek için)
1 acil ihtiyaç seti(hastaneden kesin istiyorlarmış)
1 hastane çıkışı 10'lu set
3 hastane çıkışı 5'li set
2 pijama takımı
1 tulum takım(bolerolu)50cm
2 yeni doğan tulum 50 cm
2 tane kadife tulum 3 ay 56cm
2 tane penye tulum 3 ay 56 cm
1 kadife tulum 6-9 ay
1kadife eşofman takım
1 polar eşofman takım
1 ayaklı uyku tulumu
1 kundak uyku tulumu
1 triko yelek
2 penye yelek
yaza giyeceği kıyafetlerde aldım etek elbise falan(indirimden faydalanadım diyelim)
toka,bant,eldiven,şapka çeşitleri
mama önlükleri
patik(hiç güzel patik bulamadım özellikle çıngıraklı hiç yok)
havlu takımı
banyo küveti,filesi
tırnak makası,biberon fırçası
2 tane biberon
birsürü emzik ve emzik kabı
pişik önleyici krem,şampuan,bebek yağı,bebek kremi,pişik kremi,sabunu
bebek çerçevesi
bebek albümü
kapı süsü
şeker sepeti
100 adet bebek şekerleri
altın yastığı
çıngıraklar,dişlikler,oyuncaklar
odasına süs peluş oyuncaklar
bebek çantası(ben normal nikedan çanta aldım büyük boy)
bunların dışında 3 örgü battaniye
birsürü örgü yelekler
ağız mendili
annesinin ördüğü birbirinden şık mont ve yelekler

odası yapılıyor inşallah...bide sepet beşiğin altına babası mobilya yaptı annem süslüyor sadece 3 ay onda yatabilecek..

kendime 1 emzirme sütyeni aldım(ortadan açılan)
lohusa gecelik,altlı üstlü lohusa pijama takımı ve sabahlığı
göğüs kremi(lansinoh)
göğüs pedi
göğüs pompası

alacaklarım;

odasına halı,perde,cibinlik,abajur
uyku seti
saç fırça takımı
dolabının içine koymak iççin süslü kutular
kendime altlı üstlü 1 pijama takımı daha alıcam
lohusa terliği
penye emzirme sütyeni
korse
bebek bezi
lohusa taçı
dönence

kızlar var mı bir eksiğimiz??:26:

Son düzenleme:
kızlar bugün yine dayanamayıp çarşıya çıktım eksikleri tamamlamak için:KK66::KK66::KK66:sanırım birçoğuda tamamlandı... bebişime aldıklarımı liste halinde yazıcamm

aldıklarım;
puset
oto koltuğu ana kucağı
ev ana kucağı
bebefon
mama sandalyesi
1 nevresim takımı
1 yorgan 1 yastık
1 kadife tulum battaniye
1 peluş battaniye
2 penye battaniye
1 pike battaniye
7 çıtçıtlı badi
4 iç zıbın
2 pijama takımı
2 yeni doğan tulum 50 cm
1 kadife tulum 6-9 ay
1kadife eşofman takım
1 polar eşofman takım
1 ayaklı uyku tulumu
1 kundak uyku tulumu
1 triko yelek
2 penye yelek
yaza giyeceği kıyafetlerde aldım etek elbise falan(indirimden faydalanadım diyelim)
mama önlükleri
havlu takımı
banyo küveti,filesi
2 tane biberon
bebek çerçevesi
bebek albümü
kapı süsü
şeker sepeti
100 adet bebek şekerleri
altın yastığı
birsürü örgü yelekler
ağız mendili

odası yapılıyor inşallah...bide sepet beşiğin altına babası mobilya yaptı annem süslüyor sadece 3 ay onda yatabilecek..

göğüs kremi(lansinoh)
göğüs pedi
göğüs pompası

alacaklarım;

uyku seti
saç fırça takımı
lohusa terliği
penye emzirme sütyeni
korse
bebek bezi
lohusa taçı
dönence

valla canım ben bir eksik göremedim. süpersin.. ben cantamı bile yarım hazırlamıstım oglum 36 haftada geldigi için.

allah kullanmak nasip etsin hepsinini tek tek. saglıklı günlerde kullanın canım benim.

öpüyorum seni....

topuklu tuhaf olan ne biliyor musun....kabızlık için o kadar doktora gittik, sordular ne kadar süt alıyor diyeee bir tanesi de çıkıp da çok fazla süt veriyorsun demedi....fazla sütün kabızlık yapabileceğini bilmiyordum açıkcası...bahar istediği için ben veriyorum....ama bugünden itibaren menüyü değiştiriyoruz
kızla sizzz toplam olarak bir günde kaç ml süt veriyorsunuz...doktorlar bana en az 500ml dedi bahar hanım 720 içiyo allahım yaaa :KK1: obur

bu arada kızlar baharın boyu çok iyi uzamış dedi doktorumuz...74cm boyu kilosu da 9800 selvi boylu kızım :

idil sayfaları okurken gördümde yazyaım dedim :) sen naıslsa emzırmıyorsun dısardan erıyorsun yanı sıcaklıgını
ayarlayabılruısın mesela sıcak süt ve soğuk süt gaz yapıyo e o zaman kabızlık daha katlanılmaz oluyo
ben kendım ıcın deneyerek bulmustum gece yatarken süt içiyordum sıcak çok gaz yapiodu soğuk ıcmeye basladım gene gaz yaptı
ılık içmeye başladım gaaz maz olmuyo ne alakası var bende bılmıom ama ılık ıcıyoırum ben artık hep acaba sütünüde öle mi ayarlasan
belki faydası olur dıye yazdım işte :44: :44: :44:

aldıklarım;
puset
oto koltuğu ana kucağı
ev ana kucağı
bebefon
mama sandalyesi
1 nevresim takımı
1 yorgan 1 yastık
1 kadife tulum battaniye
1 peluş battaniye
2 penye battaniye
1 pike battaniye
7 çıtçıtlı badi
4 iç zıbın
2 pijama takımı
2 yeni doğan tulum 50 cm
1 kadife tulum 6-9 ay
1kadife eşofman takım
1 polar eşofman takım
1 ayaklı uyku tulumu
1 kundak uyku tulumu
1 triko yelek
2 penye yelek
mama önlükleri
havlu takımı
banyo küveti,filesi
2 tane biberon
bebek çerçevesi
bebek albümü
kapı süsü
şeker sepeti
100 adet bebek şekerleri
altın yastığı
birsürü örgü yelekler
ağız mendili

göğüs kremi(lansinoh)
göğüs pedi
göğüs pompası

alacaklarım;

uyku seti
saç fırça takımı
lohusa terliği
penye emzirme sütyeni
korse
bebek bezi
lohusa taçı
dönence

sterilizatör ,kulak çubuğu,humana still tea,dogumdan cıktıgın gıbı ıçmeye basla..,:KK1::KK1::KK1:kız ne eksiği baya bi donatmışsın ama itiraf ediyorum yine abartmışsın selizz....bak o aldıklarının çoğunu kullanmayacaksın mesela benim en buyuk pişmanlıgım emzık ve bıberonu çok almak oldu..birertane alcan baktın bebek emmıyo o zaman al biberon falan mesela ege emzık tutmadı servet gıttı resmen boşa...gerçi köydeki bebelere dağıttım hepsını ama yıne de gereksızdı...ama ınsan nasıl heves edıyo demı..ben aldıklarıma her gun gecer teker teker bakardım...bırde keşke hastane cıkıslarını 10 lu set demıssın ya o kadar ayrıntı almasaydın daha da bır suru hedıye gelır...ama hayatım çok sey almışsın...

tarak setinde tavsıye edeceğim chicco var..chicconun fırcası samur ..çok guzel tam bebek sacına uygun...bırde kozmetıklerını sebamed aldıysan super sebamedın body creamı var buyuk bır sey..harıka bır krem..bezini de ben nerdeyse can bebe falan onların dısında hepsını denedım ..huggıes molped prımanın tum cesıtlerını..yenidoğan alıcaksın ...ama prıma al ve de bulursan premium care al..harıka bır bezz....tavsiyelerim bu kadar ..ha bırde ıslak mendılını yenidoğan için olan ıslak pamuklardan al ...:KK42::KK42::KK42:

idil sayfaları okurken gördümde yazyaım dedim :) sen naıslsa emzırmıyorsun dısardan erıyorsun yanı sıcaklıgını
ayarlayabılruısın mesela sıcak süt ve soğuk süt gaz yapıyo e o zaman kabızlık daha katlanılmaz oluyo
ben kendım ıcın deneyerek bulmustum gece yatarken süt içiyordum sıcak çok gaz yapiodu soğuk ıcmeye basladım gene gaz yaptı
ılık içmeye başladım gaaz maz olmuyo ne alakası var bende bılmıom ama ılık ıcıyoırum ben artık hep acaba sütünüde öle mi ayarlasan

zaten bebek için ideli 40 derece tabi onu ölçemiyorsun ama elini yakmıcak sıcaklık ideali...ayyy sıcak sütten nefret ederim yaa..favorım soğuk süt...:KK56:

günaydın kızlarrrrrr hayırlı cumalarrrrrrrrr nasılsınız bakalımmmm

tinkerr kesinlikle benimde favor,mm buz gibi sütttttt sıcak hayatta içemem zatenn :):)

seliz ben anlamıorum ama bana bilem fazla geldi aldıkların yawww :)) hayırlısıyla kullanınnn:nazar::nazar:

bu arada kızlar dedemden iyi haberler varrrr tomografi çekmişler beyninde bişi yok şükürrr veee yavaştan azar azarda olsa gelişme gösteriyomuşşş hatta tomografiye götürmeden önce nerdeyse uyanıcakmış ama mecbur uyutmuşlar yine kımıldamasın die sanırım bööle işteee

günaydınn kıslarrr :KK54::KK54:

yeliz canmm çok sevindimmm inşallah daha da iyi olurr

selizzzz kızzz bir sürü şey almışsınnnn sağlıcakla kullanınnnn bide herşey dört dörtlük olmasınnn bi eksiğin olsunnn kızzzz:)))

tinkerr kesinlikle benimde favor,mm buz gibi sütttttt sıcak hayatta içemem zatenn :):)

seliz ben anlamıorum ama bana bilem fazla geldi aldıkların yawww :)) hayırlısıyla kullanınnn:nazar::nazar:

bu arada kızlar dedemden iyi haberler varrrr tomografi çekmişler beyninde bişi yok şükürrr veee yavaştan azar azarda olsa gelişme gösteriyomuşşş hatta tomografiye götürmeden önce nerdeyse uyanıcakmış ama mecbur uyutmuşlar yine kımıldamasın die sanırım bööle işteee

gözünüz aydın canım.
Rabbim sağ salim yürüyerek hastaneden taburcu oldugu günleride göstersin inşallah..

aldıklarım;
puset
oto koltuğu ana kucağı
ev ana kucağı
bebefon
mama sandalyesi
1 nevresim takımı
1 yorgan 1 yastık
1 kadife tulum battaniye
1 peluş battaniye
2 penye battaniye
1 pike battaniye
7 çıtçıtlı badi
4 iç zıbın
2 pijama takımı
2 yeni doğan tulum 50 cm
1 kadife tulum 6-9 ay
1kadife eşofman takım
1 polar eşofman takım
1 ayaklı uyku tulumu
1 kundak uyku tulumu
1 triko yelek
2 penye yelek
mama önlükleri
havlu takımı
banyo küveti,filesi
2 tane biberon
bebek çerçevesi
bebek albümü
kapı süsü
şeker sepeti
100 adet bebek şekerleri
altın yastığı
birsürü örgü yelekler
ağız mendili

göğüs kremi(lansinoh)
göğüs pedi
göğüs pompası

alacaklarım;

uyku seti
saç fırça takımı
lohusa terliği
penye emzirme sütyeni
korse
bebek bezi
lohusa taçı
dönence

wuuuuuuuuuu selizzz ben bunların yarısını bile almamıştımmmmm
bebefonu eşim çok özeniyordu da şatoda yaşamadığımız için almadık :))

canım bi de bişey farkettim çok küçük almışsın boylarınıı, 50cm yani bakalım kızın kaç cm doğacak bahar 51cm doğmuştu ve 54cm 1-2 hafta giydirebildim....keşke 3 aylık fln alsaydın benim de en büyük pişmanlığım bu oldu insan o kadar hevesleniyokiii....bebişler çok çabukkk büyüyo selizimm şimdi bahar 12 aylık giyiyo boyu da maşallahhh selviiiii gibi

ayşemmm çok sağollll ama bahar cadııı bir kız olduğu için sütü ne sıcak ne ılık içiyo soğuk içiyoo, ilk dişleri çıktıktan sonraaa süt içmiyordu ben de soğuk denedim içicekmi diye...öyleeee alıştı gitti

kızlaarrrrrrrrrrrrrr günaydınlarrrrrrrrrrrrrrrrrr :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

hayırlı cumalar olsun inşallah hepimize

günaydın kızlarrr..hayırlı cumalarr

günaydın şekerlerr

sterilizatör ,kulak çubuğu,humana still tea,dogumdan cıktıgın gıbı ıçmeye basla..,:KK1::KK1::KK1:kız ne eksiği baya bi donatmışsın ama itiraf ediyorum yine abartmışsın selizz....bak o aldıklarının çoğunu kullanmayacaksın mesela benim en buyuk pişmanlıgım emzık ve bıberonu çok almak oldu..birertane alcan baktın bebek emmıyo o zaman al biberon falan mesela ege emzık tutmadı servet gıttı resmen boşa...gerçi köydeki bebelere dağıttım hepsını ama yıne de gereksızdı...ama ınsan nasıl heves edıyo demı..ben aldıklarıma her gun gecer teker teker bakardım...bırde keşke hastane cıkıslarını 10 lu set demıssın ya o kadar ayrıntı almasaydın daha da bır suru hedıye gelır...ama hayatım çok sey almışsın...

tarak setinde tavsıye edeceğim chicco var..chicconun fırcası samur ..çok guzel tam bebek sacına uygun...bırde kozmetıklerını sebamed aldıysan super sebamedın body creamı var buyuk bır sey..harıka bır krem..bezini de ben nerdeyse can bebe falan onların dısında hepsını denedım ..huggıes molped prımanın tum cesıtlerını..yenidoğan alıcaksın ...ama prıma al ve de bulursan premium care al..harıka bır bezz....tavsiyelerim bu kadar ..ha bırde ıslak mendılını yenidoğan için olan ıslak pamuklardan al ...:KK42::KK42::KK42:

evettt tinkerrr sana katılıyorum ben de biberon almıştım ama çok pişman oldummm emziriyorsan hiç gereği yok biberonun....ayy şimdi benim de önereceğim şeyler var amaaa türkiyedekiyle burdaki kremlerinnn markaların arasında çok fark varrr......
ben göbeği için eozin de almıştım hani şu kırmızı kırmızı sürüyorsun ya kuruması içinnn sanırım selizin listesinde yoktuu :p

zaten bebek için ideli 40 derece tabi onu ölçemiyorsun ama elini yakmıcak sıcaklık ideali...ayyy sıcak sütten nefret ederim yaa..favorım soğuk süt...:KK56:

gıcık kız soğuk içiyo sütü...

çok sevindim canım deden içinn.....bak ne güzel direniyorr......bu arada benim hasta yeğenim de hastaneye kaldırılmışş epilepsi krizLERİ geçirmiş....haftaya kadar hastanedeymiş....merak ediyorum onu ablama çaktırmak istemiyorum ama korkuyorum. korkmana gerek yok evde olacağına hastanede olsun daha iyi diyo.....

Kızlarrrrr belki dalga geçiceksiniz ama bir günnn böyle B*KTAN bişey için sevineceğim aklıma gelmezdi :KK1: dün baharın sütünü azalttım bildiğiniz gibi...öğünlere geçtikkk balık filan yedi kızım zaten herşeyi yiyo da......çoook güzel yaptı kakasını..ve akşammm öyle bir yaptı kiii yaniiii sankiii bağırsaklarını boşalttı kızım ya uzun zamandır böyle bir B*K görmemiştim :KK1::KK1::KK1: çok mutluyum yani anlıycanızzzz ama kendime de kızıyorummmmm çok sütün kabızlık yapabileceğini bilmiyordum.....kendime o kadar kızıyorum ki :26:

Son düzenleme:
gözünüz aydın canım.
Rabbim sağ salim yürüyerek hastaneden taburcu oldugu günleride göstersin inşallah..

canım bi de bişey farkettim çok küçük almışsın boylarınıı, 50cm yani bakalım kızın kaç cm doğacak bahar 51cm doğmuştu ve 54cm 1-2 hafta giydirebildim....keşke 3 aylık fln alsaydın benim de en büyük pişmanlığım bu oldu insan o kadar hevesleniyokiii....bebişler çok çabukkk büyüyo selizimm şimdi bahar 12 aylık giyiyo boyu da maşallahhh selviiiii gibi

ayşemmm çok sağollll ama bahar cadııı bir kız olduğu için sütü ne sıcak ne ılık içiyo soğuk içiyoo, ilk dişleri çıktıktan sonraaa süt içmiyordu ben de soğuk denedim içicekmi diye...öyleeee alıştı gitti

günaydın şekerlerr

evettt tinkerrr sana katılıyorum ben de biberon almıştım ama çok pişman oldummm emziriyorsan hiç gereği yok biberonun....ayy şimdi benim de önereceğim şeyler var amaaa türkiyedekiyle burdaki kremlerinnn markaların arasında çok fark varrr......
ben göbeği için eozin de almıştım hani şu kırmızı kırmızı sürüyorsun ya kuruması içinnn sanırım selizin listesinde yoktuu :p

gıcık kız soğuk içiyo sütü...

çok sevindim canım deden içinn.....bak ne güzel direniyorr......bu arada benim hasta yeğenim de hastaneye kaldırılmışş epilepsi krizLERİ geçirmiş....haftaya kadar hastanedeymiş....merak ediyorum onu ablama çaktırmak istemiyorum ama korkuyorum. korkmana gerek yok evde olacağına hastanede olsun daha iyi diyo.....

Kızlarrrrr belki dalga geçiceksiniz ama bir günnn böyle B*KTAN bişey için sevineceğim aklıma gelmezdi :KK1: dün baharın sütünü azalttım bildiğiniz gibi...öğünlere geçtikkk balık filan yedi kızım zaten herşeyi yiyo da......çoook güzel yaptı kakasını..ve akşammm öyle bir yaptı kiii yaniiii sankiii bağırsaklarını boşalttı kızım ya uzun zamandır böyle bir B*K görmemiştim :KK1::KK1::KK1: çok mutluyum yani anlıycanızzzz ama kendime de kızıyorummmmm çok sütün kabızlık yapabileceğini bilmiyordum.....kendime o kadar kızıyorum ki :26:

Yeni gelen arkadaslar cümleten gunaydın....

Yelizcim gözünüz aydın ...:KK61:

sagolun kızlar allah razı olsunnnn

idilcim gözün aydın senindee:KK60::KK60:

valla canım ben bir eksik göremedim. süpersin.. ben cantamı bile yarım hazırlamıstım oglum 36 haftada geldigi için.

allah kullanmak nasip etsin hepsinini tek tek. saglıklı günlerde kullanın canım benim.

öpüyorum seni....
çok sağol canım..bende çantamı aldım ama daha hazırladım haftasonu hazırlıcam inş..senin epey bi erken gelmiş oğlan..biz nerdeyse 37.haftalık olduk teyzesi:)

tamam canım tevsiyelerine uyacağım.bezi bende prıma düşündüm..ıslak mendilini aldım yeni doğan için o pamuklulardan yazmayı unutmuşum:KK1:
tarak setini chicco alayım..strerilizatörü arzum alıcam tavsiyen üzerine..kulak çubuğu almadım onuda alayım..humana stıll tea eczanedemi satılıyor?onuda alayım şimdiden..
o 10'lu setide babanemiz almışş oyüzden yoksa bende almayacaktım..ben 5li aldım hep..bakım ürünlerinide pişik öneliyici kremini,vücut losyonunu ve kremini sebamed aldım.şampuan ve sabununu ve yağını dalin aldım..
çokmu almışım kızzz:26:hala bi hastane çıkışı dahamı alsam diyordum sanki yetmicekmiş gibi geliyo gözüme..gerçekten ilk bebek başka oluyormuşş bende hergün aldıklarıma bakıyorum bakıyorum bidaha bakıyorum çokk zevklii insanın kendi bebeğine bişeyler alması.Allah herkese nasip etsin..dediğin gibi daha hediyede gelir dolu ben o kısmı hiç düşünmemiştim:KK43:

tşk ederim canım...buarada dedene çok sevindim canım Allah acil şifalar versin..annen çok sevinmiştir..dualarımız tamamen kbl olur inş..
günaydınn kıslarrr :KK54::KK54:

yeliz canmm çok sevindimmm inşallah daha da iyi olurr

selizzzz kızzz bir sürü şey almışsınnnn sağlıcakla kullanınnnn bide herşey dört dörtlük olmasınnn bi eksiğin olsunnn kızzzz:)))
tşk ederim canım eksik olsun nazar keser diyosun:KK1:tamam kız senin için birşeyini eksik bırakıcam almıcam:KK1::KK1:

canım bebefonu mecbur aldık bizim ev dubleks inan telefon bile çalınca duymuyorum bazen..bebeğim yukarda uyuduğu zaman ağlayınca ben aşağıda olursam duymam asla.bide kayınvaldemgilin ev 4 katlı oraya gittiğimiz zamanda lazımdı.nasılda taşınabilir bişey oyüzden aldık..
canım 50 cmde aldım 56 cmde aldım dolu...hatta ne yalan söyleyim 62 cm bile aldım:KK30:ama daha artık 6 ay bişey almam..

kızlar günaydınlarrrr

doktorum izinde pazartesi günü geliyor inş..benim bugün nst günüm..tam 1 hafta doldu..nst için acaba pazartesiyi beklesem bişey olurmu 3 güncükten:26:

günaydınn herkeslere
yelizcim gözünüz aydın şekerim.inşallah eski sağlığına da bir an önce kavuşur
idilim seninde gözün aydın.. :KK1: insan anne olunca os..uğa da b.k da pek bi seviniyor:KK1::KK1: öykü de bi kez kabız olmuştu bebekken..kakasını yaptığında nerdeyse tüm sülaleyi arıcaktım "yaptı" diye:KK1:
selizcim listen yeterli gibi görünüyor ama şimdiden bişey sölemek zor.. eksiklerin doğumdan sonra ortaya çıkıyor,şimdi ne alırsan al boş yani:KK51: ama neslinin dediği gibi kesinlikle humana still tea almalısın..serumların biter bitmez iç hemen.yanında da yulaflı bisküvi ye,süt yapıyor o da.. hem karnın doysun hem memişlerin dolsun:KK1:
veee son olarak kesinlikle favorim buzzzzzzzzzz gibi süt:KK34:
bi dee bjk li olaraktan 5-1 lik galibiyete göbek atıyorum:KK76:

selizcim sen şeftali reçelini sormuşsun.
bir kilo şeftali için 750gr tozşeker kullanıyorum ben.tatlı sevmene göre arttır yada azalt.ben çok sevmediğimden birde bebekler için kullanacağım için az şekerli yapıyorum.
bir kat şeftali bir kat şeker olacak şekilde tencereye diziyorsun..hepsi bitene kadar.bir gece ağzı kapalı dolapta beklet.sabah içine hiç bişey koymadan kısık ateşte kaynat.yarım saat kadar kaynasın.kaynamaya başlamadan bir çimdik tereyağı koy ama azıcık,köpüklenmesin diye.. kıvamına kendin karar ver.. ocaktan almadan 2-3 dk önce yarım limon suyu ekle,azıcık daha kaynasın.soğuyunca kuru kavanozlara koy.. isterse içine karanfil de koyabilirsin.. ama limonu koyduktan sonra 5 dkdan fazla kaynatma..ohhh misss:KK56:

X